Прахосмукачка робот - 7

  • 78 291
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 629
Доказано е, че прахосмукачките с филтър не чистят, а само вдигат прах. Ако прахосмукачката не е на принципа сепаратор+вода, просто не е ефективна.

# 526
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
Vayana  Hug благодаря  Blush Това ми трябваше да чуя  Hug

# 527
  • Мнения: 555
Доказано е, че прахосмукачките с филтър не чистят, а само вдигат прах. Ако прахосмукачката не е на принципа сепаратор+вода, просто не е ефективна.
Това във връзка с какво?

Ние сме с ЛГ, но моп не ползваме - имаме мопс  hahaha
Шегувам се, но просто унас е постоянна мръсотия. Ако не е кучто, детето ще омърля нещо и дори робота да е минал току що пак ще има нещо след него.
Затова не виждам смисъл от инвестиция в сухо почистване с моп.

# 528
  • Пловдив
  • Мнения: 3 643
Мопа не го ползвам ,но имам Брава.Но пък цената на този  с моп доста пъти е по ниска,а и има резервен филтър и четки.

# 529
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
Тази е най-изгодната, която виждам http://www.amazon.es/LG-HOMBOT-VR6260LV-aspiradora-obstaculos/dp … =LG+HomBot+Square

Моделът е най-стария май, който се предлага.

Иначе за по-ниска цена се ориентирам към LG HOMBOT VR6270LV(MB) - М е за моп, а В не ми е ясно какво повече дава  Thinking

# 530
  • Мнения: 175
Привет:) С приятели сме замислили един сватбен подарък, аз съм от феновете на irobot, но нещо ми се набива една марка Neato, моделите са с добри параметри и отзивите в чужди сайтове са доста добри, единият модел го дават едва ли не като силна конкуренция с roomba 880. Ама пък са ми грозни..

Някой нещо?
ей тук гледам, че ги продават
http://robots.bg/product-showcase/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE … 0%BE%D1%82%D0%B8/



Аз имам Neato Botvac 85 (последният модел на Neato на пазара) и съм влюбена в него. Имам някъде в предишни страници написано мнение след първите му употреби. Бях решила да купя Румба 880, но доста четох из интернет, и накрая купих Нийто-то. Нямам база за сравнение между двата робота от собствен опит (а толкова ме изкушаваше и красивия дизайн на Румба-та, и двете и четки, и популярността на марката, за разлика от сравнително новото Нийто (мисля, че е на пазара от последните 5-ина години) и смешната му форма). Въпреки това считам, че съм направила правилен избор.

Да допълня - мисля че моят модел е с четка с най-голяма ширина на пазара на тези от същия клас, мисля, че четох че е и с най-мощна всмукваща сила. И е изумително как прекрасно се справя с космите, обира ги всички. Също ми харесва и това, че почиства методично, което допринася за "намаленото" време за почистване може би двойно.


Много ти благодаря Simple Smile С приятелите ми взехме точно този модел и младото семейство е адски доволно  Laughing

Бяхме им на гости и го видияхме как работи....Определено е по-различно от румбата, доста по-координиран, не знам както го прави, но чисти едно помещение, после друго...Simple Smile)) Не че румбата не чисти, напротив, тази просто е някак по-систематична и с определено по-силен вакуум newsm78

# 531
  • Мнения: 794
Привет:) С приятели сме замислили един сватбен подарък, аз съм от феновете на irobot, но нещо ми се набива една марка Neato, моделите са с добри параметри и отзивите в чужди сайтове са доста добри, единият модел го дават едва ли не като силна конкуренция с roomba 880. Ама пък са ми грозни..

Някой нещо?
ей тук гледам, че ги продават
http://robots.bg/product-showcase/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE … 0%BE%D1%82%D0%B8/



Аз имам Neato Botvac 85 (последният модел на Neato на пазара) и съм влюбена в него. Имам някъде в предишни страници написано мнение след първите му употреби. Бях решила да купя Румба 880, но доста четох из интернет, и накрая купих Нийто-то. Нямам база за сравнение между двата робота от собствен опит (а толкова ме изкушаваше и красивия дизайн на Румба-та, и двете и четки, и популярността на марката, за разлика от сравнително новото Нийто (мисля, че е на пазара от последните 5-ина години) и смешната му форма). Въпреки това считам, че съм направила правилен избор.

Да допълня - мисля че моят модел е с четка с най-голяма ширина на пазара на тези от същия клас, мисля, че четох че е и с най-мощна всмукваща сила. И е изумително как прекрасно се справя с космите, обира ги всички. Също ми харесва и това, че почиства методично, което допринася за "намаленото" време за почистване може би двойно.


Много ти благодаря Simple Smile С приятелите ми взехме точно този модел и младото семейство е адски доволно  Laughing

Бяхме им на гости и го видияхме как работи....Определено е по-различно от румбата, доста по-координиран, не знам както го прави, но чисти едно помещение, после друго...Simple Smile)) Не че румбата не чисти, напротив, тази просто е някак по-систематична и с определено по-силен вакуум newsm78


Супер, много се радвам че са доволни. Ако искаш ще ти пиша на лични две-три нещица за робота, за поддръжката- няколко поста по-нагоре писах как поддържам филтъра като нов, на още две три неща трябва да обръщат внимание

# 532
  • Мнения: 175
Привет:) С приятели сме замислили един сватбен подарък, аз съм от феновете на irobot, но нещо ми се набива една марка Neato, моделите са с добри параметри и отзивите в чужди сайтове са доста добри, единият модел го дават едва ли не като силна конкуренция с roomba 880. Ама пък са ми грозни..

Някой нещо?
ей тук гледам, че ги продават
http://robots.bg/product-showcase/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE … 0%BE%D1%82%D0%B8/



Аз имам Neato Botvac 85 (последният модел на Neato на пазара) и съм влюбена в него. Имам някъде в предишни страници написано мнение след първите му употреби. Бях решила да купя Румба 880, но доста четох из интернет, и накрая купих Нийто-то. Нямам база за сравнение между двата робота от собствен опит (а толкова ме изкушаваше и красивия дизайн на Румба-та, и двете и четки, и популярността на марката, за разлика от сравнително новото Нийто (мисля, че е на пазара от последните 5-ина години) и смешната му форма). Въпреки това считам, че съм направила правилен избор.

Да допълня - мисля че моят модел е с четка с най-голяма ширина на пазара на тези от същия клас, мисля, че четох че е и с най-мощна всмукваща сила. И е изумително как прекрасно се справя с космите, обира ги всички. Също ми харесва и това, че почиства методично, което допринася за "намаленото" време за почистване може би двойно.


Много ти благодаря Simple Smile С приятелите ми взехме точно този модел и младото семейство е адски доволно  Laughing

Бяхме им на гости и го видияхме как работи....Определено е по-различно от румбата, доста по-координиран, не знам както го прави, но чисти едно помещение, после друго...Simple Smile)) Не че румбата не чисти, напротив, тази просто е някак по-систематична и с определено по-силен вакуум newsm78


Супер, много се радвам че са доволни. Ако искаш ще ти пиша на лични две-три нещица за робота, за поддръжката- няколко поста по-нагоре писах как поддържам филтъра като нов, на още две три неща трябва да обръщат внимание

Супер, ще съм благодарна Simple Smile

# 533
  • Мнения: 471
Ех, как ме хвърлихте в размисъл сега с това Неато.... Моя Самсунг напоследък обикаля абсолютно хаотично и безразборно , изобщо не може да се ориентира къде му е базата , а като свърши редовно намирам мъхове и дребни боклучета след него ....  Вакума ли му не работи ... Отдолу по колелата и по корпуса му има много полепнал прах и мъх , в контейнера съвсем малко ... А е ползван не повече от 6 месеца ( не е каквото да се е разбил от работа )
И уж върши работа ама май само отбива номера... Та се заглеждах по Румба и докато се чудя , сега ме хвърлихте в оркестъра с Неато ....

# 534
  • Мнения: 794
И аз бях така (в оркестъра  Simple Smile ). Допреди да видя тази тема дори не подозирах че има прахосмукачки роботи. После като се запалих, изчетох всички теми. Видях че най-коментираният е айробот Румба, проучих, че компанията е на пазара от дълго време. Таман бях се наканила да поръчам, реших да прочета повече. Но аз съм си такава - докато купя някой уред може да минат години на проучване (хладилника го "купувах" 5 години, пералнята - 2 години, миялната - само 6 месеца Simple Smile ). И като се започна едно четене на де що има публикувани коментари и видеозаписи за Румбата, и така попаднах на Нийтото. Толкова грозничко ми се видя горкото, а и компанията-създател - само от 5 години на пазара. Викам си - а не, Румба ще да е. Ама продължих да чета, гледам, сравнявам, децата ме бъзикат постоянно за моята мания за информираност преди покупката на голям уред. Но аз подозирам, че това произлиза от факта, че едно време мисленето е било (поне моето), че такива уреди се купуват за най-малко 20 години напред, и затова трябва добре да се прецени. Та най-накрая прецених, че Нийтото има по-добри показатели.

# 535
  • Мнения: 471
Аз вчера преведох пари за тест на Неато , в понеделник казаха, че ще го изпратят ( не съм от София) , вторник трябва да пристигне и  ще пробвам ... Много му се чудя .... И аз четох суперлативи за него ...
Gifty, ти от колко време го ползваш ? 
Ако се харесаме с тая марка ще помагаш ли със съвети ?

Последна редакция: сб, 11 юли 2015, 12:44 от Benita 2010

# 536
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
Момичета  newsm03 от днес съм горд собственик на Румба 870  newsm68 newsm44 Съвсем случайно - вчера случайно видях в пощата мейл, че има намаления в техномарлет - обичайно на работа не си чета личната поща, нито пък изобщо отварям такива неща, но явно бях изморена и блуждаех, та отварям и търся роботите ... и О! Намален от 1200 и не помня колко на 900 и отгоре  Shocked Проверих кои други роботи са намалени - нямаше LG, имаше Самсунг, Филипс, няколко Румби и  Скуба. Веднага поръчах и днес е доставена. Не мога да повярвам  Crazy До последно се чудих дали няма нещо гнило  Naughty Thinking Crossing Arms

Сега предстои да я разучавам и приемам всякакви съвети  Hug

# 537
  • Пловдив
  • Мнения: 3 643
Честито!Да ти е дълги години отмяна

# 538
  • Мнения: 471
Супер ! Честито !  smile3501    Много дълго и вярно да ти служи !!!
Със съвет не мога да помогна за съжаление , защото нямам Румба , но пък с нетърпение ще очаквам да споделиш впечатления !  Wink

# 539
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
 Hug Благодаря  Blush Изчетох инструкциите, включила съм я да се зарежда - пише - първо зареждане 16 часа и след това да стои само на станцията за зареждане. Ако ще е свалена - да извадя батерията Simple Smile

Утре ще я пусна в действие Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт