Ще купуваме хладилник, ако може малко акъл!

  • 32 915
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
dovolni sme  Naughty s dva motora e goliam :whistle:dve godini po kasno dade gre6ka niakakva E2 i nikoi ot serviznite texnici ne znae kakvo e....iskat eksperimenti samo neznaiat kam koi dase obarna  :2gunfire:pi6ete na emeila ako znaete,mersi  bouquet
kebra4o@abv.bg

# 61
  • Мнения: 620
А инокса нещо иска много подражка или поне така казва жена ми!
Аз сам по марките тя е по дизаина и ваншния вид!

Mи много е права жената.Иноксът може да е моден и да стои добре,но от към чистене и поддръжка..... Sad Confused ooooh!особено за
жени,непонасящи пръстови отпечатъци.Аз в момента имам преки
наблюдения....красивите иноксови уреди на мама,какво майносване
отнасят ежедневно. Wink и май такъв таралеж няма да си сложа в гащите,пък нека съм демоде Sunglasses Laughing

# 62
за такъв тип хладилник е важно да гледаш за няколко неща:
1. да бъде задължително с два отделни компресора. когато работят и двете отделения, двата компресора се включват по различно време и с различна продължителност. двукръговата система с един компресор и един магнитен клапан не е най-ефективното решение. клапанът превключва двата кръга в системата и е потенциално слабо място. когато компресорът работи и охлажда хладилната или фризерната част, даже в другата част температурата да се повиши, клапанът няма да се преключи докато компресорът не приключи с текущата. освен това при такъв режим на работа и при включена фризерна част, компресорът се натоварва двойно и при по-продължителна работа загрява.
2. не е важен толкова производителят на хладилника, колкото производителят на компресорите. двата компресора ще определят 90% от качеството, дълговечността и тихата работа на хладилника. винаги питай за марката на компресорите. за съжаление Danfoss се срещат вече по-рядко.
3. енергиен клас A, почти същото е B. тези от C нагоре не ги гледай. всъщност добрите компресори винаги водят до A/B клас, те нещата са навързани.
4. дълга гаранция. хладилникът сам по себе си е достатъчно прост като конструкция и надежден електроуред, за да му даде почти всеки производител поне 3 години гаранция. а и това е една от най-рядко сменяните домашни придобивки.
5. допълнителните екстри като автоматично размразяване, система против заледяване, аларми за отворени врати, цвят inox и т.н. имат хубав маркетингов ефект, но първо гледай основните неща .
6. за добър хладилник над 200 лира с фризерна част над 100 литра, отговарящ на гореописаните условия, цената няма да е ниска - не по-малко от 750лв.
сега за марките - ти сигурно имаш някакви предпочитания . добри неща се говорят за хладилниците на Electrolux, Gorenje, Korting (което всъщност е Gorenje, заедно с Pacific Ocean трите марки са на един и същ словенски производител), Samsung, Whirlpool. погледни високия клас модели на Korting (с механично управление на температурата) и Gorenje (с механично или електронно управление).
пп. след проучване , избиране и спорове с жена ми имам от близо 2 години този хладилник с фризерна част - GORENJE K-357/2 CELA. той отговаря на всички изборени условия, като има и близки модели на Gorenje (клас A) и Korting (клас B), но с механично управление и без дисплей. K-357/2 CELA поне преди се правеше с два компресора на Danfoss, които освен всичко друго са и много тихи при работа.

# 63
Моля Ви да не давате похвални  коментари за марката " gorenje " . Собственик съм на сервиз за ремонт на бяла техника  . Акъл от мен  дори и поглеждайте към тази марка.

# 64
Горение не си купувай. Сервиза е гола вода.Чакам вече месец за изгорял компресор и нищо. Иде ми да утрепя някой.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Сестра ми ползват тази марка и им е от много години, за новите не мога да кажа.
Аз имам 2 " SILTAL". Единия е комбиниран другия е само фризер. Чстно казано, ако ми се наложи да ги сменям, пак същата марка ще си купя. Единственото което сме правили по комбинирания беше пълнене на фрион. Не са мръднали вече 10-та година(дано да продължава така). Успех в избора  Grinning

# 66
  • Мнения: 321
  Ние сме със хладилник  BOSCH  Peace доволнона съм, свекърва ми след като се изнесохме от тях,  си купиха PROLUX и изобщо не са доволни.

# 67
А КАКВО Е No-Frost и BioFresh?
Дами и господа вчера си купих хладилник с фризер аристон
модела е MBM 1811F, хладилника е с козметичен дефект одраскан е, иначе всичките му работи си слягат както трябва, врати и уплътнения са супер. Сега проблема ми е следния, как мога сам да разбера дали е нофрост или не е, има голяма лепенка пише но фрост, има и една ягода нарисувана. естествено е клас А+.
така сега аз не съм сигурем дали е но фрост или е с автоматично саморазмразяване.
с един компресор е.
ако някой може да ми помогне с документация или линк, ще му бъда много благодарен.
търсих почти на всякъде но има данни само за MBM 1811 (F_няма) и той е с автоматично размразяване.
благодаря предварително.

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Основната разлика, по която можеш да познаеш...
Дали един хладилник е НО ФРОСТ или с АВТОМАТИЧНО РАЗМРАЗЯВАНЕ...
Е следната...
НО ФРОСТ системата работи със студен въздух... В хладилника циркулира охладен до подходящата температура въздух и така охлажда продуктите... Трябва да се огледаш за множество отвори на задната стена на хладилника... Поне по два зад всеки рафт...
АВТОМАТИЧНОТО РАЗМРАЗЯВАНЕ е функция на хладилниците, които са със студена стена... Тоест, в задната стена на хладилника има монтиран топлообменник, който охлажда самата стена до ниска температура (най-често под нула градуса)... За да може общата температура в цялото хладилно отделение да не е повече от 4 градуса... Обикновено по нея кондензира влага (при отварянето на хладилника навлиза влажен въздух) и се образуват малки ледени капчици... Хладилника сам периодично изключва части от охладителната система за да може тези капчици да се размразят и тръгнат надолу... Трябва да има влагоуловителен улей, който да отвежда размразената вода навън... Най-често тази вода, по специална тръбичка, се излива в съд, който е монтиран върху компресора... Топлината на компресора интензивно изпарява водата и не се налага нейно изливане...
Надявам се, че обясних достатъчно подробно...




П.С. Имай в предвид, че при НО ФРОСТ системата не се налага размразяване на фризерната част... Там отново се охлажда с въздух... Но при хладилниците, имащи функция АВТОМАТИЧНО РАЗМРАЗЯВАНЕ... Това автоматично размразяване е само за хладилната част... На фризерната част се налага периодично да се прави принудително размразяване...

# 69
Да да благодаря много, наистина е но фрост, и за сега съм много доволен и щастлив от покупката си:)

# 70
И аз това се чудя и като чета тук всеки дава различно мнение и вече съвсем май се пообърках.Двоумя се между Gorenje i Elektrolux и не мога да реша.Едните повече ми харесват по външен вид, а за другите ми казват , че са по-добри - не знам, май всичко си е късмет

# 71
  Здравейте!!! Баща ми е с 22 години стаж като хлдилен техник и винаги когато някой го пита за съвет относно хладилника си е на едно мнение-важен е мотора.За него най-добрите са Данфос и Дайкин,но вторите са доста скъпи.Хладилници ,които имат първия мотор са Горение.Затова действаите смело,но внимаваите само че всяка партида е с различен мотор.no frost системата е газария ,но често се случва да дава дефекти,храната става много суха с него и затова винаги трябва да се пакетира.Хладилник с добър мотор,два компресора и клас А е идеален за вашия дом.Горение е много добар избор!!! Желая успех!!!! Peace

# 72
  • Мнения: 65
Здравейте! И аз да попитам нещо, че съвсем се помешах в техничестки терминологии Simple Smile.

Компресор, мотор и агрегат на хладилника 1 и също ли е и ако не - каква е разликата?

Имам каталог на Либхер и там забелязах, че на хладилниците с фризери, на които има NO-FROST система има по 2 "независимо регулируеми охлаждащи кръгове". Предполагам страва въпрос за в хладилната част и фризерната част?

В същия каталог пак при хладилници с фризери с NO-FROST система на някои от тях пише, че имат по 2 "акумулатори за студ", а на други няма никакви?

И подледен въпрос: Заслужава ли си системата BIO-FRESH? A NO-FROST? За NO-FROST по съм чувала, ама за другата наистина ли е
толкова добра като в рекламните материали?

Благодаря Ви предварително за отговорите?

# 73
  • Мнения: 3 360
  ..........Хладилник с добър мотор,два компресора и клас А е идеален за вашия дом.Горение е много добар избор!!! Желая успех!!!! Peace

Моят е такъв-няма грешка.Добра покупка Peace

# 74
  • Мнения: 123
Моля Ви да не давате похвални  коментари за марката " gorenje " . Собственик съм на сервиз за ремонт на бяла техника  . Акъл от мен  дори и поглеждайте към тази марка.
защо?аз имам от 3 години такава пералня и да чукна на дърво нямам никакви оплаквания засега.

Що се отнася до хладилника,аз заложих на Samsung който няма системата Но Фрост,а е с автоматично размразяване.Имам го вече 3 месеца и впечатление ми прави безшумната му работа.Много лесно се мести по гладка повърхност благодарение на крачетата който има,а и имат възможност и да им променям височината и по този начин да го нивелирам,нещо което както знаем е много важно за добрата работа на хладилника.
Но каквото и да си говорим,най важното е да знаеш на теб каквото ти е нужно (например като обем и дали искаш някой глезотия) и до къде ти стигат финансите.

Общи условия

Активация на акаунт