Докога с кремче за подсичане?

  • 3 423
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ама мили мами, въпросът не е ли до каква възраст се ползва някакво средство против подсичане? Аз поне така го разбрах.  newsm78 Прочетох само 1 отговор на този въпрос - а именно - докато детето е с памперс.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 743
Само когато има нужда  Hug
Ползвам Пенатен крем и съм много доволна  Peace

# 47
  • Мнения: 1 382
Също ползвам само когато има нужда  Peace,няма смисъл да му изсушава кожичката ако няма защо

# 48
  • София
  • Мнения: 3 679
Мажа си я всекидневно щом свърши "голямата работа".
И аз така- винаги след като се изака и вечер след бана- въпреки че не е подсечен- но все ми се струва че му е червеничко около ануса- а и попитах лекарката- няма странични ефекти от превантивното мазане- а за свивките на крачетата около памперса дори е по- добре да се маже винаги.А и кремчето ми на Себа Мед няма много цинк в него- не че ме притесняма- та аз лицето съм си мацала с бебешко кремче с цинк- мн. помага за пъпките Peace

# 49
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Кремче против подсичане слагам когато сменям памперса.
И ще го правя до като малкият е с памперс Peace

Крем за вече подсечено дупе,слагам само когато е хеобходимо
[/quote

Това беше много необходимо уточнение - аз също действам по същия начин Laughing.

# 50
  • Мнения: 2 271
Аз ако не я намажа и се зачервява дупенцето(не се подсича, а съвсем леко зачервяване).Така,че и до сега си я мажа.

# 51
  • Мнения: 485
Аз мажа и сега - след като махнахме памперса, защото сега ни започнаха проблемите.
Докато беше постоянно с памперс съм мазала с олиото за след баня, при нужда като се зачерви с Бочко и не съм имала проблеми
Но откакто махнахме памперса (слагам още нощем, защото като дойде зимата и започна да се изпуска нощем и да плаче неистово че се е напишкала, иначе го бяхме махнали и нощния) започна да се зачервява дупето и нагоре по цялата гънка и става доста зле, предполагам че в яслата не ги подсушават хубаво след като ходят на гърнето и в гънката на дупето се задържа влага - та оттогава мажа с цинкова мас сутрин и вечер след като измием и подсушим хубаво дупето, защото крем Бочко остана безсилен пред това. Третирам докато изчезне напълно и после почивка за да подиша кожата - ама на вече два пъти стигнахме до тук

Та на въпроса, но и другите майки са ти отговорили - прецени си сама според детето, ако се налага мажи, ако не е зачервено или подсечено, не е необходимо да ползваш такъв крем, може да слагаш олио за след баня докато е с памперс , а като го махнете може и нищо да не слагаш - освен ако не се наложи

Общи условия

Активация на акаунт