Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 10

  • 89 954
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 743
Честит рожден ден, Ники и Кати!  Hug Само хубави неща да те спохождат!  Simple Smile
И-естествено, че всеки има право да си каже / в случая пише  Wink / мнението.  Аз съм споменавала няколко пъти, че на мен най-ми допада версията от 2005. Аз лично свързвам образа  на Елизабет  точно с Кийра Найтли. А и мистър Дарси от 2005 изобщо не е за изхвърляне  Laughing
Всичко това никак не ми пречи да харесвам много и сериала от 1995.  Да, много по- близък е до книгата от филма от 2005, факт. И Колин Фърт е абсолютен връх Grinning Дженифър Ел и на мен не ми допада, бледа ми е някак за характера на Елизабет, поне аз както го виждам. Затова и версията от 2005  най-много ми харесва- като че  ли в нея има повече страст, повече емоция,повече живот, по-естествена е.
Така че- пиши си свободно мнението, тук периодично предъвкваме темата за различните версии на ГП  и на никого не омръзва Laughing
И още нещо от мен- ако не си гледала версиите от 1995 и 2005 , искрено ти завиждам! Grinning

Последна редакция: пт, 15 юли 2016, 00:11 от oncee

# 691
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
ЧРД!


Лично не ми пречи , че ти не я харесваш, но без да си я гледала каза, че се различава от книгата, а това е най-подробната версия. Примерно тази с Кийра НАЙТЛИ беше доста орязана и на мен не можа да ми предаде чувството на книгата  Peace


Апропо, за мен в тази версия страхотно попадение ми е Лидия  Grinning

# 692
  • Мнения: 18 588
The Buccanners на мен страшно много ми хареса.И не ми пречи,че е дтлъг.Даже скоро се бях сетила да го гледам пак,че беше преди няколко години.Много драматичен филм и как им се преобърна изцяло съдбата на момичетата.
Всеки тук приема различното мнение.Но е факт,че версията от 1995 върви по книгата,че даже има и цели реплики взаимствани.
Колкото до ГИП.Моята версия е тази от 2005.Не е един път съм го казвала.Като най-достоверна е тази от 1995.
Най-зле и най-много не ми хареса от 80-те год и черно-бялата също.
За мен Лизи Бенет е Кийра.Мис Бингли от 2005 е най-доброто попадение,останалите Бинглита не ми харесват😃 За мен тази Мис Бингли напълно ми се слива с образа в главата ми.
Лидия е наистина много подходяща,също както и Мери и Джейн.
Само,че от 1995 са по-английски образите,по-правдоподобни.Грозноватички са,но са по-реални.
Това,че е по-достоверна версия обаче не я прави по-добрата.И обратното.Тази от 2005 е по-модерна,поамериканчена,само че това не значи,че не става.
Честно да си кажа мисля,че е време за още една версия.😊 Може и много по-добре,за мен това не е най-доброто.Винаги може и още.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
Коя е тази чернобяла версия?

Допълвам, предполагам, че става въпрос за 1940 година, но на мен не знам защо една жълта рокля ми се е запечатала в главата и оттогава.

# 694
  • Мнения: 18 588
Коя е тази чернобяла версия?

Допълвам, предполагам, че става въпрос за 1940 година, но на мен не знам защо една жълта рокля ми се е запечатала в главата и оттогава.

 Точно тази е. Където роклите приличат на тези от Отнесени от вихъра Mr. Green

# 695
  • Мнения: 4 871
За мен единствената мис Бенет е тази от 95-та! Гледала съм и версията от 2005-та, но не се сещам коя е мис Бенет там. Но още си спомням много ясно тази от 95-та. Толкова ярък образ! Така ми са се запечатали сцени в главата, където казва:"Мистър Бенет!" Joy

# 696
  • София
  • Мнения: 6 062
Spring, може би имаш предвид мисис Бенет - майката? Защото тя се обръщаше така към мъжа си и е наистина уникален образ.  Laughing

# 697
  • Мнения: 18 588
Spring, може би имаш предвид мисис Бенет - майката? Защото тя се обръщаше така към мъжа си и е наистина уникален образ.  Laughing


Да, тя е Мисис Бенет.Уникална  Mr. Green

# 698
  • Мнения: 5 743
А мистър Бенет от 2005 е велик! Ами то актьорът  си е такъв. Това е моят мистър Бенет. Peace

# 699
  • Варна
  • Мнения: 2 389
А мистър Бенет от 2005 е велик! Ами то актьорът  си е такъв. Това е моят мистър Бенет. Peace
Доналд Съдърланд ли беше в 2005? Той във всички роли е велик! Как само гонеше прасето Grinning

# 700
  • Мнения: 18 588
И аз го обожавам Доналд  като мистър бенет:)

# 701
  • София
  • Мнения: 1 021
Благодаря ви за поздравленията и за коментарите! Hug
Винаги са ми интересни различните мнения.
От ровене в нета намерих Хрониките на Пембърли-роман-продължение от Ребека Колинс/псевдоним на млада писателка,почитателка на Джейн Остин/,както и доста други продължения на романа.
Това сигурно сте го виждали,но аз сега разбрах колко много версии има екранизирани-

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BE%D1% … D1%8A%D1%86%D0%B8

# 702
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Има и Убийство в Пембърли -филм

# 703
  • Мнения: 4 871
Spring, може би имаш предвид мисис Бенет - майката? Защото тя се обръщаше така към мъжа си и е наистина уникален образ.  Laughing

Така де Grinning мисис. Моя грешка.

# 704
  • Мнения: 2 545
Buccaneers на мен лично ми хареса. Даже ми беше приятно дълъг Blush

И на мен Peace.
Пък и финалът е хепиенд. Много са симпатични - и Нан, и любимият й ... Дори аристократът-съпруг ми беше симпатичен по едно време.

По принцип обичам дългите филми.
Друг много любим ми е "Невинни години". Истинска класика!
Наскоро го изгледах за пореден път. Стигам до извода, че повече ми допадат филмите с тъжен край.  Лично за мен няма нищо по тъжно от усещането за пропуснатото щастие. Главните герои съвсем доброволно избраха да се откажат от него и да заживеят само със спомените и бляновете си. Не мисля, че само правилата на обществото и обстоятелствата им попречиха. Те самите допуснаха да им отнемат желаното, а може и да се окаже, че не са го желали чак толкова.

Изборът на актьори е доста добър - Юнона Райдър е великолепна. Не мисля, че има по-подходяща актриса за ролята на Мей от нея. Колкото до Елън Оленска - мисля, че доста актриси могат да заменят Мишел Пфайфър. По-успешна по мое мнение е ролята й в "Опасни връзки". И този филм ми е много любим (и дълъг Simple Smile ) - а и партньорите й са в пъти по-добри - и Дж. Малкович и Гл. Клоуз  Peace. Страхотни!



Общи условия

Активация на акаунт