Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 10

  • 89 921
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 18 563
На мен Опасни връзки пък не ми хареса.А Невинни години не съм гледала.

# 706
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
По-успешна по мое мнение е ролята й в "Опасни връзки". И този филм ми е много любим (и дълъг Simple Smile ) - а и партньорите й са в пъти по-добри - и Дж. Малкович и Гл. Клоуз  Peace. Страхотни!
Това е леко пресилено- все пак в "Невинни години" централната роля е на Даниел Дей-Луис, а той е голям, голям актьор. И двата филма са ми любими, "Невинни години" една идея повече.

Относно "Гордост и предразсъдъци"- версията от 95-та е по-близка до романа, но тази от 2005-та е с несравнимо по-висока художествена стойност. Джо Райт снима вълшебно, а подходът му към всяка една екранизация е изключително оригинален, което за мен е по-важно от придържането буква по буква към литературния текст.

# 707
  • Мнения: 18 563
напълно съгласна с Джо

# 708
# 709
  • София
  • Мнения: 6 062
Аз пък хем съм съгласна, хем не.  Simple Smile
Понякога е чудесно да видиш оригинален режисьорски подход към дадено произвединие, но друг път това просто дразни. Зависи до каква степен имаш пристрастие към някоя класика и доколко можеш да понесеш нейните интерпретации.
Джо Райт показа пак оригинален подход - пищен, дързък, театрален и към "Анна Каренина" (с Кийра Найтли), но въпреки, че бях зашеметена от това визуално пиршество, някак си не успях да харесам филма. Личното ми предпочитание е към екранизацията със Софи Марсо и Шон Бийн (чисто художествено, с всичките сюжетни интерпретации).  Peace

# 710
  • Мнения: 18 563
Цитат
Понякога е чудесно да видиш оригинален режисьорски подход към дадено произвединие, но друг път това просто дразни. Зависи до каква степен имаш пристрастие към някоя класика и доколко можеш да понесеш нейните интерпретации.
Ето в това си много права.
 Ана-Каренина беше пълна катастрофа за мен.А аз дори и книгата не харесвам.

# 711
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
Беше пищно и красиво, но отново както казах и от 2005 ГП не ме докосна

# 712
  • Мнения: 18 563
Беше пищно и красиво, но отново както казах и от 2005 ГП не ме докосна

Мен пък много ме докосна, дотолкова, че съм го гледала над 15 пъти.И понякога си го пускам ей така, преди лягане,защото имам нужда да усетя отново атмосферата.
А музиката си я слушам редовно, много ми харесва.
Какво ще кажете междудругото за Екатерина сериала?
Мене нещо не ме впечатли много.

# 713
  • София
  • Мнения: 6 062
Руският сериал ли? Аз го харесах.

# 714
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
Аз не съм го гледала. А да сте чували , че ще правят сериал за Виктория?

# 715
  • Мнения: 18 563
Аз не съм го гледала. А да сте чували , че ще правят сериал за Виктория?
Чух от някаде, май тук в темата се спомена.Силно се надявам да е истина.При кралица Виктория има много материал за сериал,има какво да се покаже,освен това нейният живот не е от най-филмираните, е и епохата за мен е много вълнуваща и интересна.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 015
Екатерина започна обещаващо,но на мен ми беше на моменти неясен,а и недовършен.
Ана Каренина не ми хареса.
Замислих се за Отнесени от вихъра,има ли други екранизации освен тази с Вивиан Лий и Кларк Гейбъл/които са страхотни според мен/?

# 717
  • Мнения: 18 563
Руският сериал ли? Аз го харесах.
[/quot

да, руският
обещаващо започна обаче нататък ми се стори претупан, неясен, незавършен някак си
Ники и Кати, на мен ми се гледала Отнесени от вихъра, не знам да има друга екранизация
гледала съм я само веднъж, срамота  Embarassed
не си спомням много и от книгата, трябва да се препрочита

# 718
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
МИсля, че аз бях споменала тук или пак питах дали някой не е чувал. Бях чела статии, но сега нищо не намирам по въпроса.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 015
Ха,в момента по Кино нова дават Гордост и предразсъдъци с Кийра Найтли.Много е красива Кийра,прекалено даже като за ролята на Лизи.А Джейн е точно каквато трябва-красива,мила,нежна.

Общи условия

Активация на акаунт