Едно малко въпросче по повод предстояща снимка на тръбите

  • 6 436
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Когато човек е в стрес се изръсва адреналин, ако е гладен пада нивото на кръвната захар и може да му прилошее, затова даже в клиники по стерилитет прези хидротубация препоръчват и те карат да хапнеш нещо.
Аз не закусвам по принцип, не съм хапвала преди процедурата и нищо не ми стана.
Но е факт, че много хора колабират поради притеснения преди процедури.
Еlfljo, не боли. После ще се изненадаш от това колко бързо минава и ще се чудиш защо си се страхувала толкова.

# 16
  • Мнения: 490
Здрасти, Елфи!
При моята снимка много боля , въпреки , че ми биха атропин мускулно , но това не значи , че теб ще те боли и ще ти стане лошо. На мен след това ми дадоха да ям шоколад заради ниското кръвно и притеснението. Болка имаше защото имах запушване , но това е строго индивидуално , слушай само лекаря си и успех!  bouquet

# 17
  • Мнения: 56
Болка имаше защото имах запушване , но това е строго индивидуално , слушай само лекаря си и успех!  bouquet

Болка има и когато няма запушване!!! Болката не е критерий за това дали са запушени или не тръбите.

# 18
  • Мнения: 270
Здравейте! За първи път пиша в тази подтема (не за друго, но като опитвахме не съм знаела за този сайт изобщо:)) На мен също ми правиха такава снимка, но съм малко объркана от това, което чета тук. Първо на мен ми предписаха нещо противоинфекциозно, но не помня вече името, спомням си, че се пиеха няколко хапчета наведнъж. Направиха ми снимката на 8-ия ден. Обаче на мен не са ми предлагали никакви обезболяващи или някакви антибиотици в последствие. Пък и честно казана май няма нужда, защото цялата работа трае не повече от 2 мин.
Но според мен това не е никак остаряло изследване! Даже си спомням, че 4 дни след снимката не трябва да имаш сексуални контакти. А пък ние като нетърпеливи и да не изпуснем някоя овулация пробвахме на 12-ия ден и.....забременях!
Дано не съм се включила прекалено късно, УСПЕХ и спокойно!!!!!

# 19
  • Мнения: 17
намен преди да ми напеавят цветна снимка ми биха болко успокоявашто штрашно много ме болеше  едвам си сядах на д...то но мажо беше с мен и ме пооспокояваше докато излезе резолтата за мое штастие при мен всичко е наред

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Повдигам темата отново с една огромна молба. Предстои ми цветна снимка във Вторник другата седмица и май е излишно да споменавам, че съм адски притеснена. Ще я направят в клиника МАЛИНОВ. /моля, ако някоя от вас е била там по същият повод да сподели/.С две думи някой може ли да ми обясни колко време трае самата процедура, толкова супер-болезнено е /видях, че има противоречиви мнения/ и какво мога да направя за да намаля болката. Предписали са ми 2 бр. свещички, но смятам да пия и  един АУЛИН преди процедурата и може би нош-па/ Ще съм благодарна за всяко мнение.

# 21
  • Мнения: 2 120
Голдънче, ето какво намерих за цветната снимка

коментар на момичетата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83256.msg1484887
статияhttp://www.biberonbg.com/info/lechenie_na_bezplodieto.htm
статия от `Зачатие`
http://www.biberonbg.com/info/lechenie_na_bezplodieto.htm

# 22
  • Мнения: 490
няма такова нещо като снимката на тръбите да е остарял метод! нещо не си разбрала...
[/quote
Здравей!
тук наблюдавам едно много странно явление!? Shocked
Някои тук си противоречи и то яко!
На мен ми се обясняваше как това било остарял метод , а сега обяснява обратното.....как да си го обяснявам незнам...... #Crazy
 smile3508

# 23
  • Мнения: 553
Повдигам темата отново с една огромна молба. Предстои ми цветна снимка във Вторник другата седмица и май е излишно да споменавам, че съм адски притеснена. Ще я направят в клиника МАЛИНОВ. /моля, ако някоя от вас е била там по същият повод да сподели/.С две думи някой може ли да ми обясни колко време трае самата процедура, толкова супер-болезнено е /видях, че има противоречиви мнения/ и какво мога да направя за да намаля болката. Предписали са ми 2 бр. свещички, но смятам да пия и  един АУЛИН преди процедурата и може би нош-па/ Ще съм благодарна за всяко мнение.

Аз правих снимка също в клиника Малинов. Не се притеснявай, свещичките, които предписват, са силни обезболяващи (пишеше, че са за следоперативни болки). Усещането е тъпо и по-скоро неприятно, отколкото болезнено. Аз пих и един бусколизин от страх  Embarassed.
 fingerscrossed най-вече резултата да е добър!

# 24
  • Мнения: 195
Моят лекар каза, че в тяхната клиника я правят под венозна анестезия, така няма да има спазми, които да поставят под съмнение резултата, хем няма да боли поне по време на процедурата.
Май и на мен ще ми предстои в следващия цикъл Cry

# 25
  • Мнения: 1 320
Голдънче, не се тревожи, аз не съм правила в Малинов, а в Шейново, но в крайна сметка не е болка за умиране. Изтърпява се.
При всяка инсеминация ме боли точно толкова, колкото на цветната снимка, пък ей на още съм жива Simple Smile
Процедурата не отнема повече от половин час. Стискам ти палци за добър резултат!

# 26
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Голдън, днес ли е денят на снимката? Какво става?

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
няма такова нещо като снимката на тръбите да е остарял метод! нещо не си разбрала...
Здравей!
тук наблюдавам едно много странно явление!? Shocked
Някои тук си противоречи и то яко!
На мен ми се обясняваше как това било остарял метод , а сега обяснява обратното.....как да си го обяснявам незнам...... #Crazy
 smile3508

ооо, пухи, чак сега ти виждам постинга с моя цитат вътре!
какво искаш да кажеш, я се поясни, моля? да не би, че аз някога на теб съм ти казала, че цветната снимка е остарял метод за изследване на тръбите???
ако ми покажеш такъв цитат, ще си изям компютъра.
ако нямаш това предвид - поради каква причина цитираш мен, пък говориш за "някои"??

# 28
  • София
  • Мнения: 6 363
При всяка инсеминация ме боли точно толкова, колкото на цветната снимка, пък ей на още съм жива Simple Smile

Момиче, това не е вярно. при инсеминацията болка обичайно не трябва да има!
ако теб те боли от инсеминация както при цветна снимка, значи нещо не е наред - или в твоята анатомия или в този, който ти прави инсеминацията!

при инсето изобщо не се ползва тоя инструмент, с който защипват шийката на матката при цветна снимка - тая процедура боли най-вече заради това.
при инсето също така няма и втория болезнен елемент от снимката - вкарването на течност под налягане.

при инсето единствено имаме поставяне на спекулум и вкарването на много тънък катетър (който не е същия, като катетъра за цветна снимка!) в матката - и двете процедури са напълно безболезнени.

# 29
  • Мнения: 856
При всяка инсеминация ме боли точно толкова, колкото на цветната снимка, пък ей на още съм жива Simple Smile

Момиче, това не е вярно. при инсеминацията болка обичайно не трябва да има!
ако теб те боли от инсеминация както при цветна снимка, значи нещо не е наред - или в твоята анатомия или в този, който ти прави инсеминацията!

при инсето изобщо не се ползва тоя инструмент, с който защипват шийката на матката при цветна снимка - тая процедура боли най-вече заради това.при инсето също така няма и втория болезнен елемент от снимката - вкарването на течност под налягане.

при инсето единствено имаме поставяне на спекулум и вкарването на много тънък катетър (който не е същия, като катетъра за цветна снимка!) в матката - и двете процедури са напълно безболезнени.



Не е съвсем така, защото може снимката да се прави без да се защипва шийката, както и обратното - инсеминацията да се прави със защипване. Това зависи от дължината и положението на шийката, пък и от този, който прави манипулацията.
При снимката болката или напрежението е най-вече от вкарването на течност под налягане.
Колкото до болката при инсеминация, мен ме е боляло не по време на самата процедура, а няколко часа след това и според доктора ми, това е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт