"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 15

  • 39 679
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 238
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели. Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • Мнения: 1 235
anabellla, по скоро не си бременна. Отиди на лекар.

# 2
  • Мнения: 50
мили мами искам да ви споделя   моето положение  и да кажете как мислите вие   на  17.01  извършихме  половият акт  след което  се  минаха 15 дни и направих  тест който беше  отрицателен   и  така и не  спряхме  с опитите  за бебче  и  се чудя дали си внушавам обаче имам едно  ужасно гадене не поносимост понякога към храна , болки  в корема от време на време и се будя вечер  с болки в яйчниците   пия доста вода гади ми се постоянно съм  съм се изчервила като домат   как мислите вие дали има нещо ? newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Много рано си направила теста.

# 4
  • Мнения: 1 235
Няма данни за цикъла, аз не мога да отговоря така.

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте!!  newsm51 На 16.03 направих тест  EFP , който ви показах вчера и днес 48 часа по-късно повторих  и чертата още е бледа, малко по- наситена, но все пак бледа.  Това повод за притеснение ли е? newsm12

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Няма повод за притеснение!Ще си имаш бебче Hug,нищо че е бледа и моята беше такава.
Остава да отидеш на лекар.

# 7
  • София
  • Мнения: 349
renka, от поста ти не става ясно, след този акт на 17.01 и тест имала ли си цикъл. Кога е датата на последната менструация?

mireto, честито!

# 8
  • Мнения: 184
mireto_331 честито мила Simple Smile ако се притесняваш много, пусни и един кръвен пак по същата схема, един днес и един след 48часа за да видиш как се удвоява ЧХГ-то.   bouquet
Стискам палци всичко да е наред  fingerscrossed fingerscrossed

# 9
  • Мнения: 5
Благодаря ви момичета Heart Eyes Hug така ме успокоихте!

# 10
  • Мнения: 50
 ами   да пропуснах да спомена че ми дойде с 1 ден закъснение  и  беше  3 4 дни а  по принцип е 7 дни  и съм с ужасни болки в кръста Sick

# 11
  • Мнения: 34
ами   да пропуснах да спомена че ми дойде с 1 ден закъснение  и  беше  3 4 дни а  по принцип е 7 дни  и съм с ужасни болки в кръста Sick

ренка, като ти дойде имаше ли някакви промени в цикала или беше същия , само където е закъснял? понеже и на мен ми закъсня с 1 ден и сега само кръст ме боли, иначе си тече уж нормално.... newsm78

# 12
  • Мнения: 50
ами течеше по по малко и  беше малко по светло  и аз се зачудих дали е възможно да има бременност

# 13
  • София
  • Мнения: 349
ами   да пропуснах да спомена че ми дойде с 1 ден закъснение  и  беше  3 4 дни а  по принцип е 7 дни  и съм с ужасни болки в кръста Sick

Много момичета споделят за промени в цикъла след започване на опитите за бебе. Щом е имало менструация, едва ли си бременна. Но ако имаш съмненя направи си отново тест.

# 14
  • Мнения: 50
дори имам и гадене  световъртеж ...

Общи условия

Активация на акаунт