Норвегия- тема 46

  • 144 168
  • 595
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 129
Здравейте! Аз не живея в Норвегия, но няма как да не забележа вълната от репортажи в медиите и статии и коментари в социалните мрежи относно този наболял въпрос.
Поразрових се и в английски и американски сайтове, да видя какво пишат там и да разбера фактите. Явно има някакъв проблем с тази агенция, но дали е толкова голям, както го изкарват българи и руснаци? Повечето статии от родните и руските медии са твърде емоционални, генерализирани, толкова крайни и на момент почват да звучат като измислени.
 
Това, което ме шокира беше интервюто с рускинята Ирина Бергсет. Явно е, че жената е случила на кофти мъж, имало е насилие към детето и и от там нещата тръгват в грешната посока. Не искам и да си представям какво са преживяли и преживяват тези родители, та разбирам защо тези интервюта с тях са толкова крайни и против всичко в Норвегия.
Но от друга страна мисля, че щом е била създадена тази агенция, явно са имали проблем с насилието на децата в миналото и се е наложило действие. Може би сега тези деца, които са били обект на това насилие, създават законите и искат да предпазят други деца, но явно са влезли в другата крайност.
Това, което ми се стори като нелогично, преувеличено и казано под власт на емоциите в интервюто с рускинята, беше как целта е всички да станат еднополови, как в училище едва ли не се опитват да направят децата по-тъпи и как се провеждат експерименти с идентичността на пола в Северна Европа и в държавите от британския commonwealth.
Твърде крайно и измислено ми идва, казано от жена, която е безсилна пред система и държава, която със сигурност не разбира напълно поради културни различия.
Искаше ми се да обсъдя това с хора, живеещи в Норвегия, без сляпо да вярваме на всяка статия статия в интернет, и без невъзпитани коментари и генерализации и обиди, както за съжаление става в социалните мрежи.

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 17:49 от Плажче

# 526
  • На север
  • Мнения: 1 377
Тази група от както стана “скандалът” се напълни с хора, които за сефте виждам тук. Интересно ми е колко от вас живеят тук? Явно много се вълнуват от това бременна ли съм, не съм ли, от кога живея тук... Дори не смятам да отговарям.
Плажче, ще ти отговоря защото задаваш въпрос, а не приемаш всяко нещо в интернет за факт. Тази Ирина се коментира в нашите групи от много години. Аз съм чела интервю на мъжа й, който казва, че тя има психически проблеми. Не знам колко е вярно, но това, което тя казва са меко казано налудничеви глупости. Педофилията в Норвегия е подсъдима както навсякъде другаде. Няма традиции децата да се изнасилват в родата. Говорим за цивилизована европейска страна все пак. Според мен тази жена предвид че е журналист използва възможността си за изява за да отмъсти. Това е мое мнение. Всеки който живее сред норвежци ще потвърди че казаното от нея е брутално и бих казала дори извратено. Аз мисля да не пиша по тази тема повече, защото не ми се спори с хора, които не знам дали въобще са живяли тук.

# 527
  • Мнения: 129
Woman in red - благодаря за отговора. Да, монетата винаги има две страни. Ние сме по-емоционални и изразяваме бурно емоциите си, и това може да се приеме като че ли човекът има психични проблеми.
Не знаех, че е журналист, явно е че си отмъщава по този начин.
Да, аз не живея в Норвегия и не съм стъпвала там, но просто ми писна да чета тези крайни и преувеличени статии в интернет и коментарите към тях в стил: “вярно е, бог да ги пази, да се помолим” и други подобни...

# 528
  • Мнения: 3 865
За вас кое е проблемът - че са откраднали деца без никаква причина от майка им или че тя както всяко живо същество има емоции и ги изразява? На мен ми е проблем да ми откраднат детето и как другите хора изразяват емоциите си изобщо не ме засяга. Или по-точно ако не ги изразяват приемам, че няма такива и не им пука, че са им взели децата. Те разбира се и не пускат видеа и не вдигат медиите на ура, защото нямат проблем.  За мен е повече от ясно, че с барневернет има проблем, достатъчно доказателства имам. На който не му стигат да си търси по нета - пълно е. А дали си стъпвал в Норвегия или не няма никакво значение ако не си се сблъскал с барневернет и ако не си имал проблем с норвежец. Останалото може и да им е хубаво и да заблуди наивните, че всичко им е перфектно. Само дето не е - всичко е добро възпитание и фалш.

# 529
  • Мнения: 129
Skrekkelig - проблемът за мен е, че вземат децата и бебетата от майките им поради някакви причини. Явно това е факт и е по-често срещано в сравнение с други страни. Дано направят разследване и се подобрят нещата.  
Иначе във въпросното интервю се плюеше по всичко и всички в Норвегия, пълно с преувеличения и съмнителни заключения, нелогично ми звучи.

# 530
  • На север
  • Мнения: 1 377
Skrekkelig, има значение дали и колко си живял тук, както и дали примерно говориш езика и си сред норвежците или комуникираш само с твоята нация. Не може да се съди по цял народ, че и повече от един народ само на база примерно, че си работил в хотел по морето и колко пияни били норвежците. Когато си сред тях, живееш с тях, говориш им езика, работиш с тях, празнуваш им празниците и обичаите, тогава можеш да ги опознаеш. Никой народ не е идеален, но аз не смятам, че всички са студени и лицемерни примерно. Те са любезни и от нашата гледна точка на хора, които сме откровени те изглеждат лицемерни. Така ние пък изглеждаме груби в техните очи, а за нас си ние сме откровени. Тук говорим за манталитет и два тотално различни народа. Няма бяло и черно.
Колкото до БВ със сигурност има проблеми и не са идеални. И на мен не ми харесва факта че разделяли децата понякога или че не се дават на роднини. За конкретните случаи, които се показаха не мога да кажа, защото не съм запозната.  Познавам хора, които са имали вземане даване с тях и не са им взели децата. Познавам и човек взет от тях, който е благодарен от това. И все пак това не доказва нищо. Няма как институция, управлявана от хора да е безгрешна. Надявам се тази жена, която даваха да потърси правата си в Страсбург или в съда. Надявам се и че има нужните доказателства за това.

# 531
  • Мнения: 3 865
Тема за Барневернет и откраднатите българчета ако някой се интересува
http://www.bg-mamma.com/?topic=1042193.new#new

# 532
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Мен във фейсбук страницата за връщане на децата на Цветелина почти ме заплашиха с натопяване на моите деца.  Защото видиш ли, подкрепям??? барневерн, а тя е такава една крадлива система. И те я мразят, но биха ползвали слабостите й за отмъщение??? С цел доказване, че първите са прави. Изобщо откачена работа. След като прочетох пожеланието на Цветелина към един от пишещите да му отнемат децата на него и ми дойде в повечко. Никой не смятам да подкрепям. Имам си свое мнение. Ако някой иска да го прочете може да ми пише на лични. НО да ме заплашват някакви подозврителни типове с неясен морал... Даже в една от темите стигнаха до "освобождаване на България и Норвегия". Ще умра от смях просто! Joy

# 533
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Цветулче, какъв е смисълът да губиш част от живота си за кухи каузи (последното - много меко казано  Simple Smile)
Само си припомни мнението на проф. Иво Христов, то дава отговор на много неща.  Grinning

Продължавам обаче да уважавам смислени, интелигентни и коректно изложени въпроси и мнения. От тези хора, спадащи към 20-те процента.

# 534
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Продължавам обаче да уважавам смислени, интелигентни и коректно изложени въпроси и мнения. От тези хора, спадащи към 20-те процента.
Към които, без съмнение причислявате и себе си, нали така Innocent.
Поне това внушава постът Ви.

Ако човек няма какво да губи, и срещу него друг човек самодоволно раздава акъл, нормално е да си кажеш - нека се случи на теб, за да видим дали така студенокръвно ще ръсиш мозък. Но какво ли говорим за нормалност изобщо, в случая.

# 535
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Между другото, в същата страница голяма част са възмутени от действията на жените във форума тук. Което пйк съвсем ме хвърли в потрес, защото има една група с форумки, които не просто си чешат езиците, но искат да помогнат и пишат писма. А там ги изкараха... Влезте и прочетете! Аз спирам да пиша и тук, защото явно 20%, които спомена Нелка са си 20%. 80% са мнозинство и нямам никакво желание да съм част от него. Не случайно се махнахме от България.

# 536
  • Мнения: 3 865
Аз пък хич не съм изненадана, че българите в Норвегия НЕ подкрелят Цветелина. Дори един не се появи поне да предложи да преведе писмото на норвежки. Всеки си мижитурства и си пази собствената кожица. Ама като вземат техните деца да видим как ще се чувстват когато всички ги игнорират. А оня трол дето дразнеше наистина залужава челен сблъсък с барневернет да види баба си. Да приела спокойно че са и взели децата. Да ида да му размажа мутрата и после да му кажа Споко бе ти за една мутра ли си. Аз обикновено заемам страната на нападаните ама тоя беше баси и непоносимия провокатор. А тия които защитават барневернет в един момент ще се усетят, може би последни щото хората и по света к в Норвегия почват да проглеждат ама на българите явно им трябва повечко време

# 537
  • Norge
  • Мнения: 2 311
..Влезте и прочетете!....

 Naughty Никъде не влизам.  Flutter Народът очевидно има необходимост от турски сериали, „риалити“ прелести и сензации, базирани на смърт и други, колкото може по-големи, трагедии. С никоя от темите нямам допирна точка, имам много по-интересни и полезни неща за вършене.  Simple Smile
Постове на случайно надникнали в темата потребители не чета.

# 538
  • На север
  • Мнения: 1 377
Nelka, не се хаби... С хора, които 90% дори не са идвали в Норвегия и раздават световен акъл не се спори. Нито пък с такива, които мразят всичко норвежко по една или друга причина, но стоят по финансова такава в страната се спори. Така и не разбраха, че нищо не е нито черно, нито бяло. А за такива, които желаят нечие зло мога само да ги съжаля защото на този свят злобата не прощава.

# 539
  • Мнения: 3 865
Аз съм била в Норвегия и като изключим климата, барневернет (служителите им и доносниците им, които явно са много) като цяло имам добри впечатления. Освен това не пожелавам злото на никой - напротив - на тия, които харесват и подкрепят барневернет им пожелавам да се запознаят с тях отблизо и да добият личен опит от вземане даване с любимата си организация за закрила на детето. Би трябвало да им хареса и да са и безкрайно благодарни, че е спасила децата им от самите тях

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт