Проблем със зъб

  • 3 610
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Здравейте.
Имам един проблемен зъб, който е такъв от 2 години. Той е кучешкия от ляво.
Преди време имаше една голяма дупка, ходих на зъболекар и естествено ми сложи пломба. Този зъб не ме боля, но след около година тази пломба падна. Не ме болеше зъбът, нямах никакви проблеми и си живях спокойно и без пломба. Един ден ме заболя, но само когато имах допир с храна/дъвка/език до дупката. Иначе ако не го закачах не ме болеше. Събрах смелост да отида на зъболекар, но ми се наложи спешна операция и отложих зъболекаря. След това си казах, че не искам да ходя по никакви лекари и така 3 месеца след операцията не погледнах този зъб. Започна да ми се подува венеца до такава степен, че излизаше през дупката на липсващата пломба. Беше невъзможно да дъвча на тази страна или да отгризна хапка, примерно. Но този зъб продължаваше да не ме боли ако не го закачам.
Накрая събрах смелост и вчера бях на зъболекар /за което съжалих милиони пъти/. Не знам дори какво ми прави на зъба, нямам си никакво понятие, но такава болка никога не съм изпитвала. Сложи ми упойка, 4-5 пъти ме убоде, но аз още и още усещах какво прави на този зъб. Усещането беше все едно нямам упойка, все едно бъркам в него с 2 клечки за зъби и болеше наистина много. След всичките процедури с онези машинки /само като ги чуя и ми омекват краката/ ми сложи едно черно топченце в зъба и го затвори с временна пломба, каза ми да отида в сряда и това беше. Накара ме да си направя рентгенова снимка  на този зъб. Какво става с него? Искам да разбера и така и не мога, нищо не ми казва. Ще преживея ли пак вчерашния кошмар, нямам си никаква идея.. Много ме е страх, какво се случва с този зъб?

# 1
  • Мнения: 205





Това е рентгеновата снимка на зъба.

# 2
  • Мнения: 524
И аз имам непреодолим страх от зъболекари. Като дете категорично отказвах да доближавам кабинетите им. Последните години вече се реших да ходя. Винаги нещо се случва с някой зъб. Толкова много неща са ми правили, че ги понаучих. Най- вероятно са сложили лекарство да умъртвят нерва. Щом не е споменато нищо за вадене, имате късмет. Вероятно следващия път ще прочистят каналите и ще затворят зъба. Процедурата с почистването не е приятна, но не е болка за умиране. Освен това, при мъртъв нерв, болката при работа със зъба ще бъде много по- лека. Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 205
5 пъти ми сложи упойка, всичко изтръпна, само зъбът ми имаше чувствителност, все едно нямах упойка. Много ме е страх от болката, венецът ми е надут, зъба ми потъмня. При почукване ме боли, а преди манипулациите не ме болеше.. Какво ще правя, не искам да идва утре...

# 4
  • Мнения: 524
На мен също ми слагат няколко упокойки и въпреки тях изпитвам болка. Или сме твърде чувствителни или е на нервна почва. Ако смятате, че нещо нередно се случва, посетете друг зъболекар утре, за да се консултирате. Има и зъболекари, които объркват нещата със зъбите. Две години ходих при прехвалена, всички зъби ми съсипа.

# 5
  • Мнения: 205
Наближава времето, не искам да преживея този кошмар отново.. Цял ден плача и имам чувството, че този ад няма край. Не искам да ме боли така. Не съм глезла, имам 3 операции до сега и просто болката от операция е нищожна и не може да се сравни с тази, която изпитах вчера. Не знам какво да правя, връщане назад няма..

# 6
  • Мнения: 524
Разбирам Ви. По същия начин говорех и аз, малко или много преувеличаваме, но ние си знаем. Страх ни е и това е. Връщане назад не знам защо споменавате. Трябва да се направи. Както посъветвах, ако имате съмнения относно зъболекаря, просто идете при друг. Друг начин няма. Вариант е да не ходите въобще, но това не е решение. Не трябва страха да Ви спира. Преди време започнах да си правя един доста увреден зъб, достраша ме и спрях да ходя по средата на лечението. Зъба се натроши и го извадиха на парчета, всяко парче отделно. Случая е неприятен при Вас, но Ви го казвам, за да Ви мотивирам да отидете, защото може и по- зле.

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 00:48 от people_change

# 7
  • Мнения: 205
Страха от болката е голям. Гледам клипчета на процедурата и някак си се подготвям психически. Повече от всичко искам да спася зъбчето. На 17 години без зъб е.... срамно..
Моля се нервът да е умъртвен, но все още усещам болка, която ме плаши.

# 8
  • Мнения: 524
Гледането на клипчета е голяма грешка. Наплашва допълнително. Няма нужда да се гледа процедурата, освен това дори не се знае каква точно ще бъде тя. Възрастта не е фактор, когато ми извадиха зъба за който споменах в горния пост бях на 17 или 18 години. Не помня датата, но случката ясно си я спомням. Няма страшно. Ще мине и ще замине.

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 00:50 от people_change

# 9
  • Мнения: 205
Всичко мина добре. Упойката ме хвана, извади нерва, проми и запълни каналите. Не усетих нищо. В понеделник ще затвори зъба и започваме да оправяме другите кариеси.

# 10
  • Мнения: 524
Познала съм значи. Възгордях се.
При мен самото запълване също ми е неприятно и усещам напрежение. Прави всичко, докато е време. Спомена нещо за потъмняване, един мой зъб така беше потъмнял. Имаше си пломба и нямах проблеми, но самия цвят ми беше неприятен, отвориха ми го специално заради това, никаква болка нямаше, поставиха ми два пъти лекарство и цвета се оправи. Ако цветовата разлика те притеснява, попитай за нещо такова. Хубав ден   bouquet

# 11
  • Мнения: 205
Усещах машинката как се върти, усещах запълването, но определено болка нямаше. Зъбът беше тъмен, сега стана розов. Ще видим какво ще го правим, но по-нататък, нека да оправя другите, че да не стигнат и те до това положение. Страх ме е само да не се счупи този зъб, че доколкото разбрах тези зъби след кореново лечение се чупят по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт