Отново за кърменето на обществени места

  • 70 735
  • 2 396
  •   1
Отговори
# 2 295
  • София
  • Мнения: 17 596
Само да вметна-при мастит се редуват топли и студени компреси и  се цеди на ръка, ако няма помпа.   Някои доктори изписват и едно ветеринарно лекарство за мастит-при мен подейства магически.
Не мъчете бащите и те са хора и душа носят...

Ама ти що ги лишаваш така от удоволствието? И те са хора, и те имат права. Да станат - я на цокли, я на дограми, или барем да си посмучат и те млекце натурално, без консерванти... в мола...

# 2 296
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Мрънкалка е страшен хит! Със сигурност не е педиатър (може някога да си е помечтала да стане), но ръси свежи лафове със забележителен правопис Laughing. Свеж полъх в темата.
Дали и тя не се майтапи, вече навсекъде майтап виждам  Sunglasses  hahaha . Но е малко вероятно, де Sunglasses .

# 2 297
  • Мнения: 627
13 участък-гр.Шумен...преди 27 години беше мой-като участъков педиатър...времената бяха добри,хората бяха по-добри,имаше страхотни лекари...имаше много бебета...благодарна съм до гроб на д-р Вичева и на много други...научиха ме на много неща...бях педиатър,липсва ми от време на време,но обожавам микробиологията си...с правопис и без правопис... Grinning

# 2 298
  • София
  • Мнения: 530
сладурче,сега ще ти разкажа за стафилокока,на 40-ти ден мастит,търча в поликлиниката,при колеги-педиатри-едни такива младички като мен,зелени тикви Simple Smileведнага спираш кърменето викат,сепсис, смърт,ужас...за късмет влезе един много възрастен акушеро-гинеколог,миличка,ми вика,веднага сложи бебето на гърда,трябва да изцока,ако не-след 6-8 часа ще се наложи рязане на гърдата,ама има гной викам в кърмата ми,ооо-интерканаликуларен мастит,имаш ,вика ,късмет,че е в каналите,вика,това е майчина флора,нищо няма да му стане на бебчо,изцеди се и ще мине...седях,мислих,мислих...и го послушах...дадох на дъщеря ме да суче...мина ...на нея нищо не и стана...Бог да благослови тоя доктор...повярвай на белите ми коси ми казваше...добре,че го послушах...а от каналите изтичаше зелена гной...
Сори г-жо, "бивш детски лекар"/ досега гледах Мастер Шеф/, но не говоря за мастит, рязане на гърди и подобни на описаните от Вас ужаси. Говоря за дете което след всяко кърмене се "изриваше/покриваше/"  с пъпки и не съм кърмила на 15 минути все пак, както и че лабораторни изследвания показаха, че кърмата ми и то само тя /в кръвните проби и в натривки от кожа нямаше/, е пълна със стафилокок.

# 2 299
  • Мнения: 1 232
Прочетох само последните страници, не цялата тема. С тия интервали ме замислихте. Опитах се да сметна колко интервала могат да се спестят за една страница, а за книга. Колко ли хартия бихме спестили без интервалите, твърде вероятно и една пета, имам предвид печатни издания, не нета. Без интервалите текстът е толкова сбит,точен, ясен, нищо не те разсейва- четеш без дъх.. Кой пък ги измисли. А по отношение пръвупистът на докторите- не познавам нито един грамотен. Та те си учат медицина, не филология, в крайна сметка... Учителки, учили филология са неграмотни... За депутати и висши държавни служители, няма да отварям дума... Нямам нито една рецепта или мед. документ без грешка. Почеркът въобще не подлежи на коментар... Как им разбират фармацевтите по аптеките... Микробиолозите пък решават перфектно висша математика, за какво им е граматика...

# 2 300
  • Мнения: 627
az_pak_az...не знам от какво ви е бил обрива,но категорично не е от стафиликока...няма га в кръвта,няма го в кожните интерупции,само в кърмата...хммм...причината е друга...наистина не знам...съжалявам...
а по математика и физика съм много добра...направо оса Grinning

# 2 301
  • Мнения: 3 784
Мрънкалка, от това

Цитат
тези жени,които не са могли да кърмят по ред причини,са комплексирани

олеква това:

Цитат
бивш детски лекар съм,сега пак съм лекар,но не педиатър

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 01:11 от Nickkie

# 2 302
  • София
  • Мнения: 17 596
сладурче,сега ще ти разкажа за стафилокока,на 40-ти ден мастит,търча в поликлиниката,при колеги-педиатри-едни такива младички като мен,зелени тикви Simple Smileведнага спираш кърменето викат,сепсис, смърт,ужас...за късмет влезе един много възрастен акушеро-гинеколог,миличка,ми вика,веднага сложи бебето на гърда,трябва да изцока,ако не-след 6-8 часа ще се наложи рязане на гърдата,ама има гной викам в кърмата ми,ооо-интерканаликуларен мастит,имаш ,вика ,късмет,че е в каналите,вика,това е майчина флора,нищо няма да му стане на бебчо,изцеди се и ще мине...седях,мислих,мислих...и го послушах...дадох на дъщеря ме да суче...мина ...на нея нищо не и стана...Бог да благослови тоя доктор...повярвай на белите ми коси ми казваше...добре,че го послушах...а от каналите изтичаше зелена гной...
Сори г-жо, "бивш детски лекар"/ досега гледах Мастер Шеф/, но не говоря за мастит, рязане на гърди и подобни на описаните от Вас ужаси. Говоря за дете което след всяко кърмене се "изриваше/покриваше/"  с пъпки и не съм кърмила на 15 минути все пак, както и че лабораторни изследвания показаха, че кърмата ми и то само тя /в кръвните проби и в натривки от кожа нямаше/, е пълна със стафилокок.

Ти не разбираш. Стафилококовата инфекция е ПОЛЕЗНА за натурално кърмените бебета (в мола). Тя ги предпазва от алергии и диабет!

# 2 303
  • София
  • Мнения: 2 995
След някои приказки вече съм убедена, че майчинството ми ще си мине  без да бия барабан и да търся съвети, защото такова фанатизиране на кърмата ме ужаси, а даже не знам къде е въпросния кърмачески.  Имам чувството, че сега се дразня с веганите и вегитарианците, а в бъдеще ролята им ще е заменена от фанатизирани кърмачки.

Заяц, взимаш си бебето и просто го кърмиш. Или не.
Което и да решиш е наред, но без форуми.
Аз от твърде много форумстване се отвратих твърде рано и не стигнах до кърмене.

Кати Grinning

# 2 304
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Рабит, моите са малки и кръгли, от големите гърди има и дълги, и кръгли, ама второто по-рядко  Laughing .

# 2 305
  • София
  • Мнения: 17 596
Не мисля, че би ме било гнус от моята собствена кърма, но ако някога тръгна да дегустирам, е физически невъзможно да бъде от кранчето, независимо от представите на Гери.  hahaha Гери, големите гърди са кръгли, а не дълги.  Laughing


Аааабееее...
Определени не особено приятни детски спомени от обществената баня в Сливен ме карат в най-мекия вариант да обявя въпроса за формата на ... ам, виметата на [предполагаемо] дълго кърмилите многобройна челяд надарени дами, поне от определен момент насетне, за... дискутабилен.  Sick

# 2 306
  • София
  • Мнения: 530
az_pak_az...не знам от какво ви е бил обрива,но категорично не е от стафиликока...няма га в кръвта,няма го в кожните интерупции,само в кърмата...хммм...причината е друга...наистина не знам...съжалявам...
а по математика и физика съм много добра...направо оса Grinning
Аз за това използвах за консултации не  форуми, математици и физици, а  лекари и  микробиолози. И да реших си проблема със адаптирано мляко и спиране на кърмата, но алергиите си ги "носеше" синът ми до пубертета.

# 2 307
  • София
  • Мнения: 11 749
....................за късмет влезе един много възрастен акушеро-гинеколог,миличка,ми вика,веднага сложи бебето на гърда,трябва да изцока,ако не-след 6-8 часа ще се наложи рязане на гърдата,ама има гной викам в кърмата ми,ооо-интерканаликуларен мастит,имаш ,вика ,късмет,че е в каналите,вика,това е майчина флора,нищо няма да му стане на бебчо,изцеди се и ще мине...седях,мислих,мислих...и го послушах...дадох на дъщеря ме да суче...мина ...на нея нищо не и стана...Бог да благослови тоя доктор...повярвай на белите ми коси ми казваше...добре,че го послушах... а от каналите изтичаше зелена гной...
`Начи, нещо ...това което чета не е възможно!!! Ей, те това което съм го подчертала в червено... или аз вече нямам и ни най-малка представа за инфекциозно заболяване или някой ни хвана за канарчета. Това по-горе е възможно да стане, добре получил се е тежък  мастит,  но да се дава в този вид млякото на бебето....не, не мога да го повярвам. Това не е вярно!!! Това си е гной. Друго ако може някой да ми го обясни какво е....хм ... newsm78
Темата беше приятно-забавна в последните страници, но май някой я налази от кърмаческия...мда.
За правопис....излишно е да говоря и това според мен не е лекар, НЕ!!! Просто си пише, ей така.. акъл да раздава относно кърмене и гледане и гушкане и...още и още.

# 2 308
  • Мнения: 3 784
На много места чета, че не кърменето променя формата.

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 01:12 от Nickkie

# 2 309
  • София
  • Мнения: 17 596
az_pak_az...не знам от какво ви е бил обрива,но категорично не е от стафиликока...няма га в кръвта,няма го в кожните интерупции,само в кърмата...хммм...причината е друга...наистина не знам...съжалявам...
а по математика и физика съм много добра...направо оса Grinning
Аз за това използвах за консултации не  форуми, математици и физици, а  лекари и  микробиолози. И да реших си проблема със адаптирано мляко и спиране на кърмата, но алергиите си ги "носеше" синът ми до пубертета.

Ааа, не така! Математиците и физиците не ги бъркай в тази каша, те са друга бира - и докато сме на темата за бирата, по-скоро ще ги видиш да си цокат биричка, натурално от бутилката, нежели да спасяват героини-кърмителници от мастит посредством изсмукване на гной... Те са хора на простичките удоволствия - къде простичка цица, без секреция и без бебе, къде простичка бира - без примес на кърмичка...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт