Нашите second hand находки - тема 28

  • 60 507
  • 755
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 448

rozi4kata, Моя съвет е ако трябва рокля за официален повод, следи намаленията по английските сайтове и си поръчай.
Страх ме е, че няма да ми стои добре, а парите също са фактор. Все пак, кои са тези сайтове ? Защото ако е нещо, подобно на AliExpress...
http://slojno.com/vizh-nay-smeshnite-pokupki-ot-aliexpress-50-sn … etsakani-klienti/

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 13 517
Everything5pounds.com
всичко е по 5 паунда в сайта  Peace поръчвала съм си 2 гащеризона и едни обувки, доволна съм.

# 197
  • Мнения: 22 454
rozi4kata, не говоря за тези сайтове, а примерно за
www.asos.com, http://www.clothingattesco.com/
иначе е най-добре да пробваш наистина.

Просто мисълта ми беше, че в тези магазини с уж подбрани дрехи цените са безумно надути.
Миналото лято продаваха една пола от коприна на Ноа Ноа за 45лв. Същата пола на следващата седмица я виждам в обикновен магазин ВУ, излезе 4.70лв. Е, разликата е просто драстична, при това за едно и също нещо.

# 198
  • Мнения: 805
Заради това влизане отнесох бая неща, а уж само да погледна имат ли рокли  Joy по-късно ще снимам Simple Smile
Grinning
Аз така вчера за да убия време.... иначе пари за харчене няма.... отнесох за 3лв маратонки Найк за малкия, спортна чанта Гап Джинс за мен-3,60, 3 броя детски колани от ест кожа със симпатични метални декорции - 1,50 и един потник за тренировки за мен 0,5

Айде да се върнем на темата за стоките 2ра употреба ... без да се засяга никой.... най-малкото rozi4kata...

Както вече съм казвала, а мен въпросът с втората употреба е принципен.
Едно е да попаднеш за супер рокля която да ти пасне перфектно на повод и фигура (3лв от Плюс половин година преди събитието), друго е да обикаляш вся и всьо и да се надяваш да намериш нещо.... и съвсем друго е да отидеш в магазин с подбрани стоки, изпрани, изгладени на добри марки (качество, материи) и да си намериш каквото ти трябва от 2-3ти опит макс, макар и на по-висока цена.

30лв в мола.... каквото и да е намалението... много трудно ще догони качеството на нещо струвало стотици на запад....

мир вам.... нека се радваме на спасените от нас находки Grinning

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 15:03 от Лазурит

# 199
  • София
  • Мнения: 44 174
Например
http://www.amazon.co.uk/s/=nb_sb_ss_i_0_11?url=search-alias%3Dap … resse%2Caps%2C323
http://www.amazon.de/s/=sr_pg_1?rh=i%3Aaps%2Ck%3ABallkleider& … LN7U32,B00CU97RGO вече зависи до каква цена(предвид колко е паунда в момента немците май са по-изгодни).
А защо пък да трябва да е дълга и да не е тъмна (айде черна ок, но всеки друг тъмен цвят си е ок).
може да поровиш и из олх...
Иначе например тази (къса и свежичка, ако си достатъчно младичка, я има в хс за )

Но - да, рискуваш как ще ти стои и как точно ще изглежда на живо.. Confused

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 16:12 от Angel_Dust

# 200
  • Мнения: 22 454
rozi4kata, освен ако не си кума на сватбата, хич не ти трябва дълга рокля. Simple Smile освен ако не ги харесваш разбира се.


Днес мисля да прескоча до Мания, оказа се, че се намират хубави неща и там. Последно купих 5чифта къси панталони и 1потниче на малкия за 11.90лв. Три от панталонките я са обувани 1път, я не...а потника си беше с етикета.
За себе си също купих чисто нова рокля с етикет за 5лв.

# 201
  • Мнения: 448
Благодаря за линковете. Някои рокли от английските сайтове (особено asos) ми харесаха много и.. естествено няма моя размер.
А сайтовете за втора употреба нещо не ме грабват. Една хубава дреха не видях. Изглеждат износени и с ужасно надути цени. Би трябвало да качват в сайта само най-хубавото, а ако това им е хубавото...

# 202
  • Мнения: 3 675
На Теското са хубави нещата,поне детските,предполагам и че при дамските е така.

# 203
  • Мнения: 2
Благодаря за линковете. Някои рокли от английските сайтове (особено asos) ми харесаха много и.. естествено няма моя размер.
А сайтовете за втора употреба нещо не ме грабват. Една хубава дреха не видях. Изглеждат износени и с ужасно надути цени. Би трябвало да качват в сайта само най-хубавото, а ако това им е хубавото...
Честно да Ви кажа rozi4ka мен по пазаруването онлайн ме запали жена ми. Поръчвала си е от няколко сайта за втора употреба, аз бях скиптично настроен.. не давах дума да се издума да нося носени дрехи.
Предложих и като иска да пазарува онлайн по-добре от китайските сайтове .. като алиекспрес ... поръчахме ние няколко неща и зачакахме ... на втория месец вече бяхме забравили че сме и поръчали .. един ден ненадейно дойдоха поръчките .. мога да приложа снимков материал .. ужас. красивата лятна рокля се оказа тънък комбинезон дето и за спане не би го облякла щото е тесен и изкуствен ... полата пък повече приличаше на еротично бельо по прозрачност.. на мен на акъла ми идва само една дума - измама. Та да се върна на втората употреба .. замъкна ме наскоро в такъв магазин .. и познай ... имаше неща много по-запазени и хубави от якето "MANGO", което си купих от мола преди 2 месеца за 200 лева ... от втората си купих подобно по-качествено с етикет дори... питай ме кога ще дам вече 200 лева за китайските "оригинални" марки в мола .. затова сега си обикалям онлайн магазините за втора ръка .. пък квото изпадне Simple Smile

# 204
  • Мнения: 47 998
Така е,  във ВУ има понякога качествени и изгодни неща, НО аз лично никога не намирам това, което търся
Търсех и аз рокля, само че за новогодишното парти- накупих си 4-5 чифта нови обувки и няколко чанти, но рокля така и не намерих  Laughing
Посред лято купих пухено яке за стотинки, а зимата- кожено яке, ест. кожа  Laughing Обикалях месеци наред за панталони за малкия- няма и няма. После, един ден, случайно- цели 5 чифта му изрових. Но тогава търсех съвсем друго  Laughing
Обикалям с отворено съзнание и купувам каквото ми хареса,но никога не е това, от което има нужда точно в момента

# 205
  • София
  • Мнения: 44 174
♥ LOST ♥  - абсолютно споделям... ако нещо конкретно ми трябва и то за кратък срок ВУ за мен не е решение.

А с това XXS ще е достатъчно трудно изобщо да си намери рокля не само във ВУ...

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 16:51 от Angel_Dust

# 206
  • Мнения: 3 675
Мацки къде в Пловдив има евтини пролетни якета,да не са дънкови или шлифери,нещо което е по близо до парка.Аз имам,но издирвам за позната на майка ми.Просто дайте инфо,благодаря

Нещо подобно на това



http://parcalki.com/drehi-vtora-upotreba-magazin-online?page=sho … ;product_id=27786

# 207
  • Мнения: 2
Мацки къде в Пловдив има евтини пролетни якета,да не са дънкови или шлифери,нещо което е по близо до парка.Аз имам,но издирвам за позната на майка ми.Просто дайте инфо,благодаря

Нещо подобно на това

http://parcalki.com/drehi-vtora-upotreba-magazin-online?page=sho … ;product_id=27786

Какъв размер се търси?

# 208
  • Мнения: 22 454
XXS по какви мерки? щото съм се нагледала на размер L който при нас водят за XXL и всякакви подобни.
Ако дамата е чак такова миньонче, по-добре да си ушие рокля по модел, който е харесала. Дори в магазините ВУ рядко се появяват чак толкова малки размери дрехи. А да открие официална рокля за кратко време, буквално абсурд...или страшен късмет.

# 209
  • Мнения: 448
XXS отговаря на 32. Има такъв размер в Тейли Уейл, но там няма почти нищо. Във втората употреба съм намирала най-мъничките размери на блузи /в мола почти няма за мен/. За да ми ушият рокля сигурно трябва поне 150-200лв. да извадя. Sad

Общи условия

Активация на акаунт