За ЮЛЧЕТАТА пролетна умора няма - пълзят, изправят се и казват "МАМА"

  • 40 978
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
Добър ден!
Лаленце  Hug   bouquet
Ние също само сутрин и вечер пием мляко, и през останалото време си хапваме пюренца, каши и жълтък също яде през ден. Вчера му сготвих спанак с ориз и дом. извара и пил. Филе с тиквичка, морков и малко фиде. Реших да пробвам дали ще яде храна различна от пюре, че според педито ни е време за кухня. В тази връзка да попитам майките в Пловдив държавна или частна кухня смятат да ползват.
Аз преди два месеца си купих лятна количка ,
http://www.vitodesimone.com/content/view/122/163/
не защото не съм доволна от старата,а просто защото заемаше много място в багажника и когато пътуваме, а с две деца си трябва. Много е лека и маневрена. От тогава ползвам само нея.
И последно, че много дълго стана - Възможно ли е заради зъбките да не иска да яде? От вчера всяко хранене е мъка, а никога не сме имали проблеми- всичко си изяждаше даже на моменти можеше и още. До сега не се е случвало.

# 16
  • Мнения: 191
Мами пробихте ли ушите на принцеските ви!Ние сутринта свършихме тази работа,мислех че ще плачем  обаче тя се смя.

# 17
# 18
  • Мнения: 181
Да се разпиша в новата тема и аз,че току-виж съм ви изпуснала и сте я изписали!Лаленце,благодаря!

Mar_bella,честита месечинка! 9 месеца,лелеее,кога пораснаха толкова нашите малчовци!

ToHu_,бързо оздравяване!Свалихте ли температурата?

 bebe2rotfImbo добре си се прекръстила!Успех днес на пробиването на ушенцата!

beb4eto,напълно е възможно да е от зъбките,много бебчета от нашата група също имат такива периоди.

Аз също съм ЗА кърменето-та това е най-естественото нещо!Разбира се предпочитам майките,които кърмят да не се разголват до кръста  Mr. Green Аз успях да кърмя само два месеца и се възхищавам на все още кърмещите майки и на тези,които го правят до когато детето иска.

Моя малчо вече е добре.Бях ви споменала за кървави жилки в акото,но на другия ден ги нямаше и не съм звъняла на педиатърката.Сега ще започваме по лека лека пак да заместваме обедното и следобедното ядене и да си влезем в ритъм след боледуването,че вече повече от седмица е само на мляко.

Да ви се похваля на края-дойде ми столчето за кола.Поръчах Chipolino Verso+ и изглежда много добре-има 3 позиции за наклон,групата му е от 0 до 18кг.Прилагам снимка и на гордия и доволен притежател!
Скрит текст:

# 19
  • Мнения: 10 874
Честит празник, милички! Hug


Марбелла, честита месечинка на Ади! Heart Eyes

Тони, бързо да оздравява Борис! Praynig

бебе2 Joy

Никол, съжалявам, че и ти си напуснала групата. Sad То накрая никой няма да остане там. Confused За Елица - няма да е днес, иначе си го мислех, да. По-нататък, живот и здраве. Hug

Фъзиблу, радвам се, че всичко е наред.  Hug Честито столче, много е хубаво! Heart Eyes Чиполино са ми слабост на мен. Blush

Ние столче за кола едва ли ще купим скоро. А като дойде време да купим, ще е от OLX някакво. Аз не съм шофьор, а ММ ползва колата и служебно, така че Елица, откакто се е родила, се е возила има-няма 3 пъти (като единия път е на изписването). Не сме и от пътуващите, така че съвсем няма смисъл да купуваме ново, предвид, че няма да се ползва почти. Следя обявите иначе, ако излезе нещо добро, може и сега да го вземем, но иначе ще си почакаме. Peace

За моловете - аз по принцип никак не ги обичам и ако стъпвам там, то е само заради киното, Хиполенд, хранителните магазини и книжарниците. Случките в последно време само потвърждават мнението ми, че мястото ми не е там. Мен лично най-много ме потресе убийството във Варна. Дано някога държавата ни стане нормална. Tired

За лятна количка май казах...или пък не... уфф, не помня вече. newsm78 Влюбена съм в моето Чиполино Пуки и не го заменям за нищо на света. Flutter Heart Eyes

Хубав ден на всички! Hug Ние излязохме преди обед, че го дават дъждовно след това и ето, вече се заоблачава. Heart Eyes Blush

# 20
  • Мнения: 613
Привет!

Днес голям мързел ме гони и смятам да си кесим вкъщи  Mr. Green

Аз съм потресена от общественото мнение на толкова много хора относно кърменето. Още по-малко мога да преглътна, че някои го сравняват с публичен секс, изхождане на публично място и т.н. Грозна работа !

Относно лятната количка - пайче - тази макларън май няма легнало положение, видя ли?
Аз също се чудя дали да не вземем една, колкото за пътуванията ни , защото заема малко място в багажника, а ние доста си пътуваме, но иначе си обичам моята си количка.

За детската кухня. Точно днес се зачетох и май закъснявам. Искам да го запиша на държавна, защото има пункт до нас, защото ми е изгодно и защото няколко майки в квартала са много доволни от нея. Сега, обаче, трябва да търся буркани, да взема бележка от педи и другата седмица най-късно да го записвам!

Тони  : дребчо бързо да оздравява!

fuzzy: Много сладичък  Heart Eyes

За изправянето ви благодаря за отговорите. Засега се изправя само върху мен и затова се чудих дали да го полагам на други места.

И някакви други неща си мислих да пиша, ама нещо ми е отнесено днес, а и се занимавам с организирането на моминско.

Спокойна вечер!

P.S. Мерси за темичката   bouquet

# 21
  • Мнения: 208
Лаленце   bouquet
И ние имахме запазен час за пробиване на ушичките, но отложихме, тъй като днес й биха Синфлорикса, по нататък ще е.
Да бе цялата държава гръмна с това публично кърмене. Иде ми да отида в нашия мол и да се изтипосам на някоя пейка и да накърмя Деа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Само, че и аз като Лаленцето влизам там само да извърша набързо някоя покупка. Много прост народ за пореден път се убеждавам и се вбесявам  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Лятото и мен ме гледаха на криво разни лелки и бабета, докато кърмех Деа по градинките и пейките, хем с шал, уж по - дискретно.
Днес бяхме за малко навън, ще я пазя 2-3дена сле ваксината, поспах си с нея 1час отдавна не се бях отпущала така. Събрах 100 снимки през годините за колажа за рд на ММ, направо бях зомбясала от цъклене пред лаптопа  Praynig Praynig Praynig

# 22
  • Мнения: 3 404
Честит празник мами,дано има повече  благи вести  Praynig
Ние днес си избрахме столче,утре ще видим дали ще получат др ,че това имаше лека бримка на тапицерията.Полегналото ниво си е супер и е до 25кг.И гърне и гърне ще вземем да видим това упражнение ще го бъде ли  Wink
И съм решила да се мятаме на земята,стига с тоя айляк,и днес показа,че можел да се движи с проходилката  Crossing Arms ама си трайка,то бяха 3см де  Joy
Количка няма да се купува изръсихме се за колетото,доволна съм от летния кош,държах на напълно легналото положение,багажника побира какво ли не,един чадър ще добавим по натам.Ноооо,в багажника (дори с минивана) е само тя,а ще си имаме пътувания.
Ние също сме на мляко 2 пъти,като в закуската и следобедната слагам АМ.Почнах жълтъка,дадох 2 пъти и тия дни нещо в движение и няма време за варене.И нашия намали количеството,все е отнесен,та ТВ,та тавана  ooooh! по 40 мин имаме закуски  Whistling  
Днес вкъщи,хем да наваксаме пропуснатото време след тези дни,и аз съм по-добре вече.
присетих се,че се дописвам,за витамин Д,давате ли и до кога?Свършва ми и се чудя,забравих да питам педито,На прегледа каза,че е ок фонтанелата  newsm78

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 17:15 от ZVEZDA *

# 23
  • Мнения: 500
Страхотна е новата темичка   bouquet благодаря Лаленце  Hug
Относно кърмнето  съм бясна на случващото се ,кърмя и ще продължа да ктърмя къдео си поискам,нама да си ържа детето  гладно,яяяяяяяя
Днес бяхме на ДК 9600кг(9100) 74см(70),всичко ни е наред,сиропа ще си го пие до неделя ,няма нищо обезпокоително ,но педи каза да попием 5 дни.В сряда ще отидем за ваксина(дано)  Praynig

# 24
  • Мнения: 322
Момичета, влизам само да ви кажа, че в Хиполенд има акция на столчета за кола, пък и други там работи. Но и с тези намаления от по 50 лв ми се струват брррр, поне на нас ще ни дадат  Whistling

# 25
  • Мнения: 1 857
Да се запиша и аз в новата тема.
Бебе 2, разсмя ме за кой ли път.
Фъзиблу, много сте големи и хубави!
Звезда, на мен ортопедът ми каза да давам вит.Д, докато се затвори фонтанелата.
Аз рядко ходя в мол-а и то основно, първо защото има доста хора и съответно бацили в това зимно време и второ малката вътре само се оглежда и не се отпуска да спи, например. Така, че влизам и аз по задачи, върша работа и излизам. Именно заради второто пропусках зимните срещи на пловдивските мами.
За кърменето - кърмя си навсякъде и по всяко време, изключаю периода, когато искаше да яде само легнала. Както и сега зимата, предпочитам вкъщи, не заради друго, ами много студено навън.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 1 770

Любито, как се вакумира в буркани?

 Joy Имах предвид или, или. Преди време показаха кухнята в ресторанта на Шеф Манчев. Там нямаше фризер и държаха месото, а и не само, вакумирано в една хладилна стая. Другия вариант е в буркани. Едно време студентите в общежитията си носеха така провизии.  Peace

Днес дойде проходилката. Ами и на тази не се въртят задните колелета. А на сайта пише: "4 колелца, въртящи се на 360 градуса". Ето, прилагам и линк:
http://www.bambino.bg/cangaroo-prohodilka-cangaroo-doti-2v1-rozova-p-9205.html

Заслужават сега да им я върна, но не ми се занимава. Само където я смених. Чиполиното ми беше толкова на сърце.  Sad Както и да е - дано да е удобна на Гери.
Честити придобивки на всички! Със здраве да си ги ползвате!
С пюретата дръпнахме назад. Откакто пие антибиотика не ги иска. В момента е почти само на АМ.
И мен ме потресе случая в Грандмола. Ние винаги се отбиваме там на път за морето. Най-вече заради H&M и Макдоналдс ( каката е фен). Чудя се как може да има такива "хора".
Аз също съм ЗА кърменето, макар на мен да не ми се получи много. Против демонстрациите съм, обаче. Под демонстрации разбирам например да си правиш селфи, докато кърмиш и да го качиш във Фейсбук. А да си нахраниш дискретно детето на публично място е съвсем естествено.

# 27
  • Мнения: 556
Момичета вече сме се разкресени благодарение ма  мъж й на пайчето. Амето си попищя за ужас на дупчещия ( Mr. Green), но пък после като изкльпа до половина една визитка, всичко й мина:). вече хартиеното чудовище и викам Rolling Eyes. Като прахосмукачка е, къде види хартишка и я лапа. В гърнето вече мога рекламните брошури да изчета.... Crazy Оня ден се качваме в метрото, давам и билета да го подържи, след 20 секунди гледам- изяла го и то откъм баркода....Интересно дали ще мине за пред контрольори : дупчих, ама малката го изяде.... Thinking
Кърмещата тема е толкоз преекспонирана чееееее не ми се подхваща даже  ooooh!.
Елфита, аз съм сигурна че винаги сте ме подозирали, ама ето, на, да си го кажа и аз. Горките ми деца. Па и баща им и той кат' мен мисли...абе мани.
Ето я и причнипеса Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Забравих да се похваля днес ходихме 2 пъти по нужда в гърнето за първи път го слагам и съм много горда с МС.Макар че след обяд беше ужасно не можеше да заспи триеше очички и се пипаше по главата проплакваше,нервничене,не иска играчки не иска да го гушкам,абе нищо.Дадох всичко хомеопатично за зъби което са ни изписали.Някои неща ги давам от седмица никакъв ефект.Едва дочакахме банята.Единственото което за сега помага са капките в ушите които слагам от вчера,а не го болят уши,педи вчера го прегледа много обстойно преди да каже че са зъби.Прегледа и ушите и каза че нищо им няма.Сега спи дано пак като снощи поспи вечерта че цял ден е лудница.
Лека вечер мами и бебета  Hug

# 29
  • Мнения: 10 874
Витамин Д давам когато се сетя, по 2 капки. Педиатърката на всяка консултация ми казва дали да продължавам и съответно по колко капки. Доколкото знам, се дава, докато се затвори фонтанелата.

Любито, мисля, че беше дала друг линк, защото ясно си спомням, че прочетох, че само двете колела се въртят и затова ти казах, че е същата. Peace Но пък дано ви е на късмет и наистина Гери да я хареса. Hug

Последна редакция: чт, 26 мар 2015, 00:02 от Лале в дъжда

Общи условия

Активация на акаунт