КАК ДА СТАНА ДОНОР? КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА

  • 170 382
  • 1 230
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 4 884
Жените грам не са информирани за тази възможност. А пък особено в малките населени места има страшно много млади майки, за които 2-3000лева са огромна сума пари и веднага биха се съгласили.

# 826
  • Мнения: 1 680
Лично аз разбрах, че много жени имат нужда от ДЯ ( и въобще, че много двойки имат проблеми ) чак когато започнах опити за второ дете и не се получаваше. Тогава, търсейки решение на моя проблем, открих, че и много други са като мен. Сега имам чувството, че преди това съм живяла в друг свят. Нищо не бях чувала за тези неща, може би защото не съм имала и познати с такива проблеми.
  Понякога, чудейки се как ще намеря донорка за себе си,  съм се питала дали аз самата преди години бих дарила безвъзмездно, та да искам сега други да правят същото за мен. Дано не прозвучи много жестоко, но мисля, че бих го направила само при определени обстоятелства : примерно, ако мои близки се нуждаят ; ако клиниката е града и не се налага да пътувам дълго;  или ако имам големи финансови затруднения,  които ще реша по този начин.
Дано не ме помислите за супер безчувствена,  но незнам дали бих се подложила на пътувания, отсъствия от работа,  стимулации и други неудобства, просто ей-така.
  Така, че донякъде разбирам жените, които не даряват в БГ.
  В много държави донорството е честа практика сред студентите,  и от двата пола, като така подпомагат  издръжката си.

# 827
  • Мнения: 892
Пухче, реално повечето донорки го правят заради заплащането. Което е напълно нормално, тъй като ако не си минал оттам или ако нямаш близки, си нямаш идея дори за каква болка става дума. И аз не знаех, че мога да се боря за дете от ДЯ преди да почнат мъките. Никой от моите познати, на които споделих, че има такава опция, не знаеха. Затова се ядосвам, че клиниките взимат толкова пари за няма нищо, а не си правят труда да помагат, осведомявайки, ами само лапат.
В чужбина хората са осведомени, това е разликата. А иначе при нас самотните майки и изнемогващите семейства с деца са в пъти повече от ЕС. Но за да стигнеш до такива жени, трябва да се разходиш извън София, Пловдив и Варна.
Само жените, които са в нашето или подобно положение знаят какво означава да ти се завърти целият свят около желанието да имаш дете и да го отгледаш. Как гледаш снимките на приятелски деца във Фейса и се чудиш какво си могъл да направиш. Около мен е пълно със страхотни жени над 35, които са сами. Не мога да кажа на всички да замразяват яйцеклетки, докато имат, а така ми се иска...

# 828
  • Мнения: 361
Момичета...чета ви и нещо недоумявам!Какви обезщетения,какви 2-3 хил. лева се обсъждат тук???Моята информация официална е, че донорството е безвъзмездно и напълно анонимно!!!Аз съм решила, че ще го направя,по лични причини,скоро ще започвам с първите прегледи даже.Разговарях с акушерка от Селена Пловдив,тя също ми обясни, че всичко,което ще получа като пари е заплащане на билетите за транспорт,тъй като ще пътувам,не съм от Пловдив.И ще ми дадат болничен.Това е.Бихте ли ми обяснили какви пари плащат семействата,какви пари получава болницата?Не ми стана ясно това.В смисъл- аз го правя наистина без никакви користни цели,взех решението с ясното съзнание, че донорството е безвъзмездно.НО ако семействата плащат по 10 000 лв, а процедурата струва реално 7000 лв...Остатъка къде отива?В някоя дебела лекарска гуша!!!Аз искам да даря,за да помогна,а не да пълня лекарски портмонета.От тази гледна точка поддържам това, че е хубаво да се плаща на донорките.За едни 2-3 хил лева и с мааалко повече инфо по въпроса, съм сигурна, че съвсем другояче ще стоят нещата с донорството в България!

 От Майки за донорство ме осведомиха за схемата- всъщност 3те хиляди (примерно) отиват за донора...Съжалявам за тези жени,как може да са толкова пропаднали!Ако донорството беше платено в България и тези пари се плащат от държавата примерно-ОК,няма лошо да ти платят.Но в момента тези пари се поемат от кандидат родителите и то чрез лъжа от страна на болницата, че плащат медикаменти за донорите, а това не е вярно.И хората са готови на всичко да си имат детенце-плащат.А донора се превръща в един долен продажник на генетичен материал...Опорочено е всичко,както много от нещата в България.
Моля да ми пишат хора,които са пациенти на Селена Пловдив и са включени в донорската програма и очакват да получат яйцеклетка!Благодаря!

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 20:02 от AnMary

# 829
  • Мнения: 892
кикоколин, адмирации за безкористното желание да помогнеш на една от нас Heart
Все пак за статистиката ми е интересно как си научила, че може да се даряват яйцеклетки - имала си такива познати или?
Няма да коментирам, че ДЯ трябва да бъде поемана от държавата, това всички го знаем, но след като държавата се отказва да лекува деца и да помага с лекарства на болни хора, какво остава за ДЯ. Но защо жените, които даряват срещу заплащане, да са пропаднали? Отиваш да работиш за някой и да му движиш бизнеса и взимаш заплата, а ставайки донор се ангажираш с време, лекарства и изследвания - нормално е  да се заплаща. Води се компенсация и е точно така. Въпроса е за какво клиниките взимат толкова пари - част от сумата за заплати на координаторките е добре, но не толкова, колкото реално взимат.
Аз лично нямам против да се плаща повече на донорките. Да, взехме заем, за да си го позволим, но си е наше решение, тъй като можехме да се запишем за осиновяване, но съвременната медицина ни дава алтернатива  Simple Smile

# 830
  • София
  • Мнения: 877
Долен пропаднал продажник на генетичен материал Simple Smile А всички страни в Западна Европа и САЩ, в които е платено, отново термина е обезщетение, в пъти по-високо, но с официален ценоразпис, не на тъмничко? И в които клиниките поставят много по-високи изисквания за възраст, образование, IQ и някои други неофициални селективни критерии, които в бг изобщо ги няма. Донорките не даряват заради 2-3 хил, защото тази малка сума наистина не е продаване, а обезщетение, но ако беше 0 лева, ти гарантирам, че донорките щяха да се не повече от 1/3 от сегашното. Типичната соц култура, че всичко е безплатно или промиване на мозъци от майки за донорство. Едно е на теория, друго на практика.

# 831
  • Мнения: 361
За мен 3000 лв не са малко пари да ви кажа...не че ще ми оправят живота,но бързичко бих ги разпределила за някой неща, от които имам нужда. Идеята на донорството, поне за мен, е изключително благородна!И тя е именно ДА ПОМОГНЕШ, ДА ДАРИШ, не да ПРОДАДЕШ. Пак казвам, ако държавата даваше парите, бих си взела т.нар. обезщетение.Но тъй като в момента семействата плащат всички разходи ( и то доста завишени според мен), не бих взела пари. Представям си как ще "спечеля" пари от нещастието на едно измъчено семейство дало хиляди левове, взело кредити, изтърпяло стимулации и т.н....Ами не, благодаря!Няма да се получи ефекта, който аз искам егоистично за себе си- да направя ДОБРО на непознати хора.Не ангажирам никого с мнението си.Успех на всички,бъдете здрави.

# 832
  • Мнения: 39 325
Киколин, ти съвсем се оля. Какво лошо има да получиш обещетение затова че ще ти направят яйчниците  на решето  newsm78 и да- ако не беше платено не 1/3, ми 1/10 от сегашното положение нямаше да има донорки.

Аз от стимулацията едва не умрях и още си нося последствията от това. Ама айде аз съм се борила за мое си дете. Ако трябва да дам яйцеклетка на друг съвсем безплатно няма да е.

И последно- донорството е анонимно. Няма как да си търсиш реципиентки във форума.

Последна редакция: пн, 23 апр 2018, 13:14 от sigma

# 833
  • Мнения: 1 680
Аз предпочитам парите,  които така или иначе ще платя отгоре, да отидат при донорката ми,  като един вид благодарност (понеже няма да мога да и благодаря лично), вместо в клиниката.

# 834
  • Мнения: 364
Няма нищо лошо да се получи обезщетение при донорство, но пак казвам, че водещото трябва да е желанието да дариш. Да, стимулациите не са безобидни, ако не се извършват с професионално отношение, да те следят през цялото време, направо са опасни. Казвам го от личен опит.
Цената с ДЯ в болницата където ние успяхме е около 7000 лв. за рецепиента, обаче не трябва да забравяме, че всеки случай е индивидуален и естествено цената може малко да варира.

# 835
  • Мнения: 1 680
Ако приемем, че един опит по принцип е 5 000лв,  значи останалите 2 хил. ще са или за донорката , или за клиниката.

# 836
  • София
  • Мнения: 23 165
a ako приемем че донорките са по-млади и отговарят добре на стимулации опита може и да е доста под 5000.

# 837
  • Мнения: 1 680
Вярно бе, Бамба!
Забравих,  че делят яйцеклетките на две двойки!

# 838
  • Мнения: 361
Киколин, ти съвсем се оля. Какво лошо има да получиш обещетение затова че ще ти направят яйчниците  на решето  newsm78 и да- ако не беше платено не 1/3, ми 1/10 от сегашното положение нямаше да има донорки.

Аз от стимулацията едва не умрях и още си нося последствията от това. Ама айде аз съм се борила за мое си дете. Ако трябва да дам яйцеклетка на друг съвсем безплатно няма да е.

И последно- донорството е анонимно. Няма как да си търсиш реципиентки във форума.
Изплъзва Ви се значението на думата БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ. За никакво обезщетение не бих дала да ми направят "яйчниците на решето". Правя го, за да помогна, да направя някого щастлив,както и мен Господ ме е направил майка. Това с нищо не може да се заплати.

# 839
  • Мнения: 39 325
И  това че от 100 донорки 90 го правят за пари е лошо ли?
Смях. 

Досега била ли си подложена на стимулация?

Общи условия

Активация на акаунт