Отговори
  • Мнения: 509
Обръщам се към майките на 10 месечни бебета или около 10 месеца за съвет с какво занимавате бебетата по цял ден? какви играчки им купувате? предложете нещо атрактивно и занимателно? В това лошо време направо луднахме вътре Praynig

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 10:00 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 598
Какво му има на времето? Ако вали, нали има дъждобран? Каквито и играчки да се купят, бързо омръзват. С какво се е занимавало досега бебето? Ходи ли, пълзи ли? Защо да му е скучно вкъщи и защо специално занимание за него? Аз нищо специално не съм правила. Извинявай, ако не помагам особено много... Принципно всички играчки с едри части и невъзможни за гълтане и разпадане (и без отровни бои по тях) са ок за игра. Може и музикални (ако не те дразни шума)

# 2
  • Мнения: 6 777
Подавахме си топки, купила съм няколко в различни размери с картинки и ги търкаляхме. Цветни рингчета, стават и за гризане, има меки строители за бебета и частите могат да се гризат, мият се лесно. Моята маймунка обожава музикални и светещи играчки, та пиано, пеещ жираф и т.н. Гумени животинки малки имаме всякакви. Нареждахме ги навсякъде, аз ги крия, тя отива и ги намира. Стикери лепим, но САМО под родителски контрол. Балони надувам, гумени патета пускаме в тенджера да плуват и така. Обичаше празни пластвасови шишета да разнася, песнички пеем и т.н. От всяко нещо може да стане игра. Тези меките детски книжки с картинки на животни също много й харесваха.

# 3
  • Мнения: 1 175
Една от любимите й играчки е комплект малки пластмасови чашки, които влизат една в друга. Пъха ги една в друга, пъха други играчки в тях, стават за шапка на гуменото пате, търкалят се в кръг, много варианти за игра има. Също много обича една голяма, полупрозрачна пластмасова купа, малко по-голяма от главата й. Обича да си я захлупва на главата като каска  Laughing и понеже е полупрозрачна, може да вижда през нея, но се вижда размазано и това й е интересно. Също обича да слага разни играчки в нея и после да ги вади. Книжки с капачета дето като го вдигнеш, отдолу има скрита картинка - такива много обича. Също, лазене с препятствия - лягам на земята и тя се катери по мен, особено ако от другата страна сложа играчка която иска, се катери през мен за да я стигне. Сега започва да прохожда и й харесва като седна на земята и си сложа някоя играчка на главата - гарантирано спира каквото прави и веднага идва, изправя се и я сваля от главата ми, после пак я слага там, после я слага върху нейната си глава... Сега също много й е интересно да си играем на "дай". Подавам й нещо, после протягам ръка и казвам "дай", и тя ми го подава, и така напред-назад до откат. Или хвърля нещо на земята и прави учудена физиономия и казва "о-ооо", все едно само е паднало, аз го взимам дискретно и й го подавам от друг ъгъл, например зад главата й, като онези трикове дето уж ти вадят монета от ухото. Залива се от смях. Общо взето за нея няма такова значение каква точно е играчката, а какво правим с нея. Вече самата игра й е по-интересна от играчката.

# 4
  • Мнения: 1 159
Страхотни идеи!   bouquet

# 5
  • Мнения: 509
ДААА   bouquet Hug

# 6
  • Мнения: 1 159
Моето бебе е на 9 месеца, днес му купих от тези течности, с което се правят балончета и много се зябавлявахме да ги пукаме.

# 7
  • Мнения: 364
Моят син има един плюшен  камион от джъмбо и само го прегръща никога не му омръзва ! давам му го и го забравям  Laughing Laughing Но е на 8 месеца  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт