Домашни любимци - декоративни зайчета 7

  • 43 711
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 301
Аз давам, но не постоянно. Маша е дългокосместа и се получават проблеми. Пастата помага.

# 736
  • Мнения: 768
Цитат
Аз не съм. Нужно ли е да се дава по принцип?

Доколкото разбирам не е лошо. Космите в стомахчетата също са им слабо място.

Аз давам, но не постоянно. Маша е дългокосместа и се получават проблеми. Пастата помага.

През колко време даваш и за какъв период? Профилактично или само при нужда? Аз мисля да взема профилактично.

А, и добре дошли на новодошлите Simple Smile

# 737
  • Мнения: 3 031
И аз ще взема профилактично. Не бях чувала изобщо за такава паста, и в зоомагазините не съм виждала. Ще поръчам онлайн, прочетох добри коментари за пастата на Gimbi.

# 738
  • Мнения: 5 301
По принцип е хубаво да се дава профилактично, но на зайка не и харесва. Затова давам при нужда, като завивам паста в листа от магданоз. Магданоз пък и действа някак много възбуждащо. Няма пълно щастие.

# 739
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Не съм писала скоро, но сега имам нужда от съвет!
Заьо днес не ака и е умърлушен. Снощи до към 10-11 всичко беше наред, но по едно време взе да прилягва и като че ли не може да си намери място. Легне на една страна и след 2-3 секунди се обърне на другата. Така го оставих и си легнах.
Днес сутринта купичката му с храна си е непипната и не е акал цяла вечер и до сега. Знам че моя през деня не е много активен, но пък само да лежи и да се къпе!
Дадох му ябълка и магданоз и си ги хапна (магданоза го омете). Хапна и малко сено. Направи ми впечатление, че има нещо подуто около дупето. Според мъжът ми са анални жлези и да не го пипаме.
Другото което ми направи впечатление е, че сутринта се беше изпишкал на терасата и пишаното му не беше много нормално. По принцип е като боза, а сега беше доста по-червено. Все едно има и кръв в него. Възможно ли е да от храната?
Моля ви, дайте ми съвет какво да правя?
На някой друг случвало ли му се е?
Днес няма къде да го заведа, а и в този сняг не съм сигурна и утре как ще организирам някой да го води на лекар!

# 740
  • Мнения: 775
Дари,според мен положението му е сериозно. Не се изхожда, а това им причинява небивали болки. Затова е неспокоен.
Заведете го спешно на лекар и то добър! Направи му масаж на корема:
https://www.youtube.com/watch?v=PNSQsWWb4io

Пиши дали има развитие!

# 741
  • Мнения: 165
И аз съм веднага на доктор. Не е нормално само да лежи и да не се мие.
Дайте му в спринцовка малко 0,2 мл. зехтин. Така ме беше посъветвала мойта докторка

# 742
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,

Благодаря ви много за информацията и помощта!

Заьо малко живна вечерта.
Дали от магданоза, от масажа или просто му е бил ленив ден, не знам. Правих му масаж на коремчето и явно го облекчаваше. По едно време спрях и започна да ме бута по ръката с муцунка. Все едно ме молеше да продължа  Simple Smile!
Тази вечер яде, ака, пи вода, пишка и то нормално.
Дано да съм се притеснила излишно!

Чудя се утре да го водя ли на лекар, за да види подутите жлези около дупето или да не го стресирам излишно? Около дупето му е все мокро и смятам, че е от тази жлеза която се появява понякога.

# 743
  • Мнения: 768
Най-добре звънни на някой ветеринар и обясни какво е положението, ще ти кажат какво да правиш.

# 744
  • Мнения: 775
Заведете го. По-добре сега а го видят, ако има проблем да се идентифицира и лекува навреме, а не да изчакваме да се влоши и да действаме в последния момент. Запишете час при специалист и успех!  Simple Smile

# 745
  • Мнения: 347
Здравейте ! Днес забелязах ,че от няколко дни изпражненията на зайко са по-малки от преди ..от около седмица няма от неговата си храна и се храни предимно със сено ,гранулирана грах и маруля ...моля ви кажете ,според вас от липсата на храна ли са станали по малки на размер топчетата или има повод за посещение при ветеринар ...иначе си ака нормално по количество ,просто размерът на топчетата е по-малък?
П.с преди седмица го пръсках с Ектолуцил на ушичките .

# 746
  • Мнения: 775
Мисля, че е от различната храна. Явно яде по-малко сега. Купете му от другата храна, да видите, че пак ще се нормализира. Редовно ли се изхожда иначе? Има ли апетит?

# 747
  • Мнения: 347
Мисля, че е от различната храна. Явно яде по-малко сега. Купете му от другата храна, да видите, че пак ще се нормализира. Редовно ли се изхожда иначе? Има ли апетит?
да има апетит и се изхожда нормално

# 748
  • Мнения: 768
От храната е. И при нас така става от някои видове храни. Но виж по-натам как е като вземеш нова. Ако продължава, може да е от задържане на косми в стомаха.

# 749
  • Мнения: 347
Ох , благодаря ви ..проблемът е,че моя ушко яде само определен вид храна , а в момента нямаше от нея , но видяло се е ще му давам от другата ,дано пак нещо хапне ...

Общи условия

Активация на акаунт