Средата на март наближава, Лорка на една година става! - 13.03-19.03

  • 6 618
  • 136
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз мисля, че 2 с.л. захар са много. Обаче видях, че книгата е една от най-популярните на нашия пазар... Мисля си, че около 1/2 чаена е достатъчно и то общо от всички продукти, например 4 бисквити Закуска са достатъчно като захар за деня. Наде, аз давам кисело мляко с 2 бисквити Закуска и много й харесва.

Гледайте ме тази вечер в 19,00 и 21,00 часа по новините на ТВ 7. Днес правиха репортаж в офиса за наш софтуерен продукт в областта на храненето. Казаха, че към края на новините ще го излъчат. То ще бъде кратно, може и да не ме дадат, ще видим.
Поздрави

# 91
  • Мнения: 3 698
Книжката е на проф.д-рЛиляна Трифонова и от всички книги за хранене на детето,които зачитах, на мен нейните доста ми допаднаха.Има полезно инфо и доста рецепти за детски и бебешки манджи.Аз избрах книжките й като единствени /поне не намерих други, сигурно има.../ в които се отделя макар и малко, но все пак някакво по-специално внимание при хранене на недоносено дете.За захарта обаче не мога да кажа, не съм достатъчно информирана, вярвам, че Радини е права  Peace
Танчееееееееееееее, чакам те да се появиш на теУЕвизора...

# 92
  • Мнения: 644
ПЕТЕ много се радвам за Яни,хубаво е че е започнал да свиква.Мисла  другата седмица да почнеме и ние да идваме.Определено има ефект от заниманията там   Simple Smile

Много съжалявам за майчицата.Мир на праха и   Praynig

# 93
  • София
  • Мнения: 4 412
Пропуснаха репортажа за нас в 19,00. Ха дано в 21,00 да се появя, иначе ще си остана с новата прическа, спретната за случая. И това е нещо Wink

И аз си мисля за майката и се чудя каква е тази скоротечна жълтеница, често  сме безсилни.

# 94
  • Мнения: 997
Току що прочетох за майката починала от жълтеница, и не мога да повярвам. Горките деца!
 Бим Бам, благодаря ти за информацията. Правя всичко възможно да опазя бебето, но баткото сякаш нарочно все при него стои! Ще е въпрос на голям късмет да ни се размине.
 Краси 76, не знам нищо за жълтеницата, не разбрах дали има опасност за вас.  Споменаваш нещо, че са ви питали след събирането - вие сте добре нали?

# 95
  • Мнения: 2 327
Сети, от вчера като видях снимките на Лорката ми се иска да ти кажа колко голяма хубавица е станала Simple Smile
 

# 96
  • Мнения: 480
Да се включа иаз че докато се наканя и седмицата ще свърши...Едновременно съм радостна и бясна.Започвам с добрата новина-на 14-ти бяхме на контролен преглед в София и ЕЕГ-то на Айда е хубаво за което съм щастлива.След дълъг разговор с генетичката категорично отказах да вляза в б-ца само за взимане на кръв за изследвания след което се оказа че въпросните изсл. са обща кръвна картина а Радева иска да влезем защото здр.каса плащала добре на отделението-това ме ядоса. Но вчера се сблъскахме с големия проблем при заверяването на протоколите в касата в Сливен.Не могат да заверят протокола защото изписаното мляко е за деца от 2 до 12 год. а ние сме на 1г.9м.В същото време от фирмата вносител ми заявяват че няма договор със здр. каса за старото мляко което се дава от раждането до 2г. на деца с това заболяване.Все си мисля че нещо фирмата ме мотае и не им се занимава защото логично и пет деца да се родят на година с нашето заб. как ще живеят до 2г. си възраст?И така лекарката уж обеща да провери дали от фирмата ме лъжат и се моля да е така.Иначе има 2 варианта-или да си закупим въпросното мляко /1кутия струва 180лв. а на нас ни трябват 3 за месец / и като го сметна за 3 месеца ума ми не го побира.Втория вариант е да се изпращат всички документи до НЗОК  СОФИЯ и оттам да разрешат и направят изключение....не ми се мисли за това как ще стане.Та от вчера не съм на себе си.Каква е тая наша държава скапана !Не стига че след раждането някой не си е свършил работата и детето ни плати прескъпо за това ами сега тъкмо тръгнаха нещата и пак спънка.Това е оплаках се и поне ми олекна. Днес ще пробвам и аз рецептата за кашлица дано да помогне и на нас.Радвам се за успехите на всички дечица и желая всичко добро на мамите!
           

# 97
  • Мнения: 882
Иги, пропуснах да те питам, коя зодия е Мишето. Защото, ако е скорпионче, да не се учудваш от интереса му към нежните половинки. Аз лично съм си отгледала едно такова скорпионче и ми е много познато. Сега пък на 17 години, не ме питай.

Наде, кажи какво стана с компота. Имам още много лекции за изнасяне. Laughing

Аидичка, много съжалявам, че вместо да си гледаш детето трябва да обикаляш и да се молиш за тези млека. Защо не напишеш едно писмо до шефа на тая фирма и да го помолиш. В края на краищата става въпрос за 3 месеца. Той може да го направи, даже като дарение. От личен опит знам, че има готини шефове. newsm78

# 98
  • Мнения: 3 698
Аидичка, много се радвам, че еег-то е хубаво, страхотна новина Grinning .За другото просто нямам думи  #Cussing out , такива невероятни неща май е напълно възможно да са истина у нас...Дано намерите начин, направо не ми го попира ума как може , ама знам че може  #Crazy
При нас има добри новини-Лоричка започна да прави крачки, като се държи за мебелите, много е смела, аз не толкова  Laughing
Много прегръщам всички, Наде кажи как сте Hug
...между другото компа ни нещо се е увирусил, дано го излекуваме...

# 99
  • Мнения: 997
Здравейте Айдичка! Миналата година гледах интервю с Тинчева точно по този въпрос. Тя се оплакваше от недоглеждането в закона, принуждаващо родителите  на деца до 2г. да закупуват храната. Мислех, че този проблем е решен, а сега с  въэмущение научавам, че нещата са си все същите. Разбрах, че живееш в Сливен! Ако може нещо от тук да се помогне - другата седмица ще ходя до здравната каса по повод свое запитване! Радвам се за ЕЕГ-то  и ви желая успех!

# 100
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аидичка само да ти кажа, че ако мога да ти помогна поне да пренощуваш безплатно в Сф ако ти се налага да идваш до тук - заповядай
Наистина и аз гледах един репортаж миналата година за деденце, което можеше да пие само някакво спец. мляко - и то беше даже май по-скъпо...
Дано намерите решение - пиши до шефа на фирамата! Пробвай всички варианти!

Ние с компота зор берем - днес преди час му дадох последната чаша - и мисля да го държа жаден докато почне да пие др неща - просто много ме е страх, че организма му няма да се справи да преработва толкова много захар. Още повече, че той се зцасища и изглежда заради това тотално отказва да яде - щото 2 сухара и почти едно детско бурканче с храна за целия ден - не е нормално за едногодишно дете...
Дадохме секрет от носа, като минахме през поредното откачане на гърне на колата и лежане в калта и закачане... не питайте как лазех с 30-40км - картинка...

А като капак моя приутелка /доста недосетливо/ с цел да сподели /без да се замисли как аз ще го приема/ ми се обади да ме види как съм, щото др наша приятелка в шести месец родила мъртво дете... И аз и без това нещо се шашкам тия дни, че ме боли корема и сега направо ми е едно чоглаво... казвам си, че просто уви човек понякаго няма какво да направи - съдба. Просто много смърт от вчера и нещо напоследък ми е малко тъжно - едно такова тежко, не виждам нищо хубаво в държавата, в хората... все лоши неща на където и да се обърнеш...Дано е от пролетната умора и за всички нас и най-вече за нашите деца дойдат по-добри дни.

# 101
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, много тъжни новини. Не се подавай на паника, както се казва каквото е писано ще стане, почивай си повече.
За Дани, не му се връзвай толкова, давай компота разреден с вода, и все по-голям процент вода и ще се сети и за други храни.

Дано малко по-смешно да ви стане - нали снощи обявих, че ще да ставам ТВ звезда, ама не останало време да ме покажат, та казаха че днес в новините на ТВ 7 или най-късно утре /в събота/ ще ме покажат.

# 102
  • Мнения: 3 537
Ljuboznatelna, / дано правилно да съм ти написала името/ нали ти беше от Пловдив? Първият лекар при когото ходихме,беше д-р Богдан Кръстев . Познаваш ли го? Беше ако не се лъжа във втора поликлиника до някакъв ресторант" Стадиона". Как е той ? Беше доста възрастен .Последно идвахме в една клиника за лечение с аминокисилини при някакъв руски доктор, но минахме само прегледа и се отказахме от лечението. После се прехвърлихме в София. В  Ямбол един къдърен лекар няма, даже сега издирвам класически хомеопат тук и не мога да намеря.

# 103
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
krasi 76 , за съжаление доцент Кръстев почина . Ти по какъв повод ме питаш? А името ми можеш да го пишеш на кирилица или да го копираш от преден постинги да го пействаш, както правя аз Simple Smile

# 104
  • Мнения: 3 537
 Не знаех че е починал. SadПросто се чудех как е.Без неговите съвети и напътствия нямаше да се справим тогава.Още си ги пазя, той ни ги пишеше всеки път на лист, защото смяташе, че половината от болеста ни е глезотий.Ама то си беше така и още си е така.Горкия човек, напоследък все лоши новини! Четири години се лекувахме при него.

Общи условия

Активация на акаунт