"Петдесет нюанса сиво" - вече и в училище?!?

  • 4 574
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Съвсем навреме е.

# 16
  • Мнения: X
Шега, шега, ама дано си и остане шега, че както е тръгнало, току-виж се окаже истина за внуците


Сийке, чаках с нетърпение днес какво си измислила
Предишни години изненадите бяха сякаш по-качествени, що така?
Или ние вече сме преситени ...

# 17
  • Мнения: 25 808
Ами защото чакате...  Crossing Arms

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И тези, които чакат, бързат да развалят шегата, като я издадат. Като пулета пред майка си. Толкова не можете да влезете в тона и да се пошегувате и вие Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 2 237
Да се възпротивиш на решението на МОН е като да подкрепяш невежеството в сексуалната култура на подрастващите! Аз съм "за" отговорни и информирани младежи, които са отворени за новото и модерното в съвременния свят! Браво МОН!

# 20
  • Мнения: 46 582
За учениците не знам, но за всяка уважаваща себе си жена тази книжка трябва да е неизменния наръчник на нощното шкафче Peace

# 21
  • Мнения: 3 096
И за малките ученици тази книга е ценна, защото е съвременен прочит на приказката за Пепеляшка.  Peace С осъвремененото класическо наследство вървим напред!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 597
Първоаприлска шега?!????

# 23
  • Мнения: 46 582
И за малките ученици тази книга е ценна, защото е съвременен прочит на приказката за Пепеляшка.  Peace С осъвремененото класическо наследство вървим напред!

Караш ме да се замисля...
Изтрих я от четеца, но ще взема да я дръпна пак за детето.

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 11:27 от Не се сърди, човече

# 24
  • Мнения: 3 096
Дръпни я, все пак култивирането на вкуса започва вкъщи. И не може децата да се държат встрани от духа на времето, това ще произведе неадекватни възрастни!

# 25
  • Мнения: 4 841
Мисля, че на много от нас животът би  се стекъл по различен начин, ако изучавахме актуалната по наше време "Елеонора" (с непотвърдено авторство на Балзак) и култовата "Жюстин или неволите на добродетелта" (на Маркиз дьо Сад) в училище, с прилежащата критика, анализи и отговори на литературен въпрос тип "Какво е искал да каже авторът?"  Crossing Arms
А ние какво - четяхме грозни 15-ти индигови препечатки, и хал хабер си нямахме какво четем.
Друго си е просветата и нАучния подход към темата  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз смятам, че книгата е един широкоспектърен "културен антибиотИк", чието  несъмнено предимство е възможността да се изучава от различни гледни точки и различни нАучни позиции... В този ред на мисли смятам, че произведението може да се засяга в програмата на повече от един учебен предмет.
Свежо, ново и вълнуващо...Стига вече мухлясалите идеали на Ботев, Вазов и прочие архаизми...
Време е за промени....
Пък били те и духовни, и морални камикадзета.....  Wink

# 27
  • Мнения: 10 547
Смейте се вие, но масово днешното дете не чете, защото мама му пробутва онези романчета, които тя е намирала за приключенски преди 30-40 години. И понеже днес училищната библиотека я има във вида й антиквариат, то това завалийче от къде да се сети, че има и интересни книги, като няма кой да му ги купи. Защото към днешна дата, нали, и цените на проста детска книга, напечатана на хартия тип тоалетна, с меки корици, струва колкото джобните на бедното завалийче за седмица.
И понеже бозата, кифлата и лимонадата са далеч с по-голямо разнообразие, лудо ще да е чедото да не си купи бейк ролс, а да събира за книга.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 124
Трилогията трябва да бъде включена задължително в часовете по литература, само класа не мога да определя. Може би в 5-6 кл. Би било грехота да се пропусне такъв литературен шедьовър. Хем ще четат децата, хем ще се информират, хем ще си обогатят общата сексуална и друг вид култура.
Аз в момента цикля на третата част (как стигнах до там, не питайте), но ще се напъна здраво и ще триумфирам накрая.  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 19 387
Всяка прочетена книга е богатство!
Всяка почерпена от книгите мъдрост е култура!
Всяка книга с времето си! Днешната младеж поради това не чете, защото й се предлагат закостенели романи, остарели текстове с непонятни думи, с тематика така далечна от тях.
По-добре да хванат в ръка 50-те нюанса, пред това да им пробутваме "Мъжът и жената интимно".
За малко да ти се вържа и щях да питам какво й е на "Мъжът и жената интимно"  Grinning
Като говорим за богатство и мъдрост - веднага се сещам за "Дневниците на една курва", макар и да не съм я чела. Едва се сдържам да си я купя, добре че по природа съм скръндза.

Общи условия

Активация на акаунт