За или против секцио?

  • 2 469
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 382
Против секциото съм в случай,че е пожелание на майката,без някакви медицински показания за такова.Било от страх или и аз незнам какво.С двете ръце съм за ако наистина има за какво  Flutter

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз избрах секцио и съм доволна Peace Проучи за и против и двете раждания и се консултирай с гинеколога си и тогава вземи решение! Леко раждане  bouquet

# 32
Аз съм - ЗА секциото. Поне при мен мина страхотно; още на следващия ден можех да се разхождам и да взимам бебето си да го кърмя. За една седмица се възстанових, още в болницата беше престанала да ме боли операцията; сега Ема е на почти седем месеца и белегът едва се вижда. От първия ден се грижех сама за нея; никой не ми е помагал - естествено къпането се случваше заедно със съпруга ми, като той пълнеше ваничката и я слагаше на стойката.
Относно това какъв избор да направиш - трябва да се посъветваш с лекаря си и да прецениш какво е по-добре за психиката ти. Вярно е, че всеки лекар препоръчва нормалното раждане, ако няма медицински показания за обратното. При мен специално, нямаше индикации за секцио, бебето беше застанало перфектно, а и моят доктор беше успял да ме убеди за нормално ( а аз цял живот съм искала секцио), но той казваше, че освен раждала, ще бъда и оперирана и прочие. В деня на раждането, погледнахме бебето на ехограф и преценихме, че е едричка за мен и направо минахме на вариант секцио. Немога да забравя облекчението, което изпитах. Благодарна съм на доктора си и за избора и за перфектната операция.

# 33
  • Мнения: 5 391
Искам да родя нормално, за сега няма показания за секцио.Много ме е страх от възстановяващият период на секциото.

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
повечето мами тук са за секциото, защото няма напън, няма контракции, няма болки.
Аз лично не мога да разбера това "право на избор" при раждане; до секцио се прибягва само в случаите, когато има предпоставки за усложнения при раждането и то се назначава от лекаря, а не от родилката.
Поне така е в западните държави
Говори и с лекаря си, поразрови се, прочети.
Каквото и да избереш, успех Peace

# 35
  • Мнения: 470
Аз съшо до скоро имах колебания как да родя.Когато се посъветавах с лекаря ми , той каза , че изобщо не подкрепя  секцио по желание , въпреки , че им е по лесно да ни срежат , отколкото да ни чакат с часове да родим.След два дни ми предстои последен преглед , на който той ще установи как да родя.АЗ си мислех , че така е по-безопасно за детето , но май не било точно така

# 36
  • Мнения: 143
И аз съм За секциото. Не съм го избирала така се стекаха обстоятелствата, но това беше и моето желание. ( много ме беше страх от форцепси и вакуми при нормалното раждане, макар и да се случва рядко )
След седмица това което ми напомняше че съм родила беше бебка и малкото килограми в повечко.
Моят съвет е консултирай се първо с лекаря си и двамата решете Peace

# 37
  • Мнения: 1 878
Почти никой лекар не подкрепя секциото по желание (освен комерсиалните "лекари") защото това си е операция и то коремна. Природата ни е предвидила нормалното раждане, но при необходимост пък науката ни е научила как да спасим мамата и бебето. Така че въпреки че и двата пъти при мен са секцио (за което умирах от страх) аз съм за естественото раждане и ако можех да върна времето щях да се опитам първия път въпреки всичко да родя естествено.

# 38
  • Мнения: 1 298
Да ти кажа честно аз в първата половина от бременноста си исках да родя секцио.
Много ме беше страх от нормалното.Но като се разчетох тук там и събрах инфо за двата вида раждане се оказа че най-добре ще е да се напъна и да родя.
В крайна сметка няма да съм нито първата,нито последната родила по естествен път.
Говорила съм с лекарят ми.Той е на мнение че по-хубаво от ест раждане няма.Жените се възстановяват по-бързо след него и няма рязане на коремни мускули и тъкани.
Сега вече ми е все тая.Та нали трябва бебчо да излезе все някак от там  Peace

# 39
  • Мнения: 163
Мисля че всеки ще ти каже доста положителни и доста отрицателни неща и за двете ти трябва да си решиш сама аз съм за секциото това в днешно време е по цивилизованият начин да родиш

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И двете ми деца са раждани с планово секцио. Не знам какво е нормалното раждане, но не препоръчвам секциото. Има болки и то голями, особено втория път, възстановяването е по-бавно и доста други отрицателни страни.
Все пак ти си решавай и успех   bouquet

# 41
  • Мнения: 245
Другият път и аз ще родя пожелание така,винаги ще съжалявам ,че не се реших и сега.Събуждаш се и си имаш бебе.Болките са непоносими.....Просто,който твърди обратното е забравил колко много е боляло,като изключвам тези с безболките.Аз 1 месец не можех да си сядам на д...то,а се засяках с родилка,родила секцио и на 9 ден беше на процедури в салона за красота. Радвай се,дори възтановяването е по-бързо и не изпитваш мъките на ада,не че не се преживяват,ама за кво като може да не те боли,а и самите болки и преживяното много изнервят.....и се отразява на околните....Успех!Това е интелигентното раждане,всеобщо мнение на 80% от гениколозите.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=78244.msg1373328#msg1373328

# 42
  • Мнения: 832
Аз лично раждах секцио по медицински причини и нямах право на избор, но ако имах - пак секцио щях да избера. Незнам, като ги слушах как крещяха тези, които раждаха нормално - нещо не ми допада това измъчване, при положение че има по културан начин на раждане. Е вярно - малко боли операцията първите 2-3 дни, но до една седмица вече си забравила за нея. Освен това белега изобщо не е "голям и грозен", имайки впредвид съвременния начин на шиене, то даже моят, доколкото разбрах, е лепен, и е толкова ниско, че и с най-плиткоя бански няма да се забелязва. 

# 43
Аз съм родила нормално. Но имаше една жена в болницата, която каза, че ще убие мъже си, ако направи още едно бебе, защото било трудно поносимо възстановяването след секцио, а тя не можеше да ражда по нормален начин (по медицински предписания). Беше й второ секцио.
НООО... за всеки е индивидуално. Ако жената си има късмет, може да роди нормално, без болки, а има и такива, дето раждат с оргазъм. Ако жената си има късмет, може да роди секцио и да се възстанови нормално, и сама да си гледа бебчо от самото раждане. Всъщност няма "правилно" - "неправилно". Може само да се коментира при кого какво се е случило. smile3525 newsm51

# 44
  • Мнения: 7 186
Секцио. Peace Супер доволна съм.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт