Отговори
# 45
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хм. Аз ще цитирам само една част от биографията й:
Цитат
MARRIAGE AND CHILDREN. Her marriage to Oscar Horney was thought of later as a marriage of security. In 1909, not many men were interested in marrying a woman with such ambition. He had a Ph.D. in political science, apartments, villas, etc.
Oscar spent more time with the children than she did. She was a "modern mother" --wanted her own potential to surface. Worried that her daughters would rob her of "her golden freedom." But all grew up to be spirited, independent women.
She put all her daughters in psychoanalytic treatment to advance their growth, and later viewed this as a mistake. Their analyst was always talking about penis envy. The girls didn't comprehend why. It was way above their head.
Karen and Oscar separated when she was 41. She then had affairs with Hans Liberman, Erich Fromm (1931-early 40s), also many affairs with student and clients much younger than she was.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
и този цитат е крайно паказателен !!!!

# 47
  • Мнения: 196
Надявам се някой да може да ми даде адекватни отговори на въпросите, които ме тормозят. Дъщеричката ми е почти на 9 месеца. Кърмена е изцяло на поискване, предпочита кърмата пред всяко друго хранене с пюре, каша и т.н. Да обаче месеци вече наред всяка нощ се буди на всеки час. Никога не е спала по-дълго от 4 часа през нощта, но къде са 2-3 кърмения къде на всеки час. Предполагам, че й се е изградил навик и просто си се буди - не е от глад, тъй като преди спане яде и каша и АМ, като мислех, че просто кърмата не й достига, а и с тайната надежда да спим.
Проблемът е че съм бременна, не се чувствам добре, крайно изтощена съм с това неспане, гърдите ме болят, повръщам, гади ми се и нямам желание да продължа да кърмя както правят някои майки. А и млякото ужасно много намаля, обаче тя продължава да си суче на празни обороти. Знам, че хубаво бебето да се отбие постепенно, но аз няма как да й премахвам някои кърмения при условие, че тя си суче поне 10-12 пъти на денонощие.  А и тя се усеща и търси, разкопчава ми дрехите, изнервя се като не суче.
Същевременно не иска биберони, номерът със залъгване с вода през нощта просто не минава, не й ли дам да суче или реве или се разсънва и става да си играе.

# 48
  • Мнения: 267
Бутам темата нагоре, че имам питане по въпроса, а и гледам никой не е отговорил на предното майче.

Аз отбих сравнително, даже бих казала доста плавно. Нямахме никакви дневни кърмения, постепенно махнах вечерното, след това нощните и накрая сутрешното кърмене. Това се случи преди около седмица и половина две (от толкова не кърмя изобщо). Докато отбивах не чувствах никакво напрежение - напротив - изключително празни и меки гърди. Няколко дена след окончателното спиране, нормално се поналяха, но просто ги усещах на размер. Чак сега започвам да усещам някакъв дискомфорт - тук таме лека болка, а сега и напипах разни бабунки близо до ареолите, като ги натисна и помасажирам и излиза мляко от зърното. Въпросът ми е - мислех си, че като отбивам постепенно, не е нужно да правя нищо особено с гърдите си, не съм изцеждала, защото не усещах нужда, дори и сега не мога да кажа, че са пълни или нещо такова. Просто явно има мляко вътре, което заседява и не знам добре ли е това или лошо, ще отмине ли от самосебе си, може ли да стане някоя инфекция, запушване?

# 49
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
* Zahira * , как са нещата при вас сега - докъде стигнахте с отбиването и как се чувстваш?

Nagaina - случайно да си преди цикъл? През първите няколко цикъла след отбиването в периода между овулацията и менструацията, когато гърдите се напрягат заради хормоналните промени, е нормално да се усещат такива неща и даже да има капки при изцеждане. Обикновено с появата на менструацията гърдите се успокояват, без да се налага да правиш каквото и да е Grinning

Млякото, което остава в гърдите при отбиването, се ре-абсорбира от организма. Това са си негови собствени белтъци и той си ги оползотворява отново.

# 50
  • Мнения: 267
Благодаря за отговора, Хедра!
В интерес на истината тъкмо ми приключи, та като сравня симптомите може и да има връзка. Успокоих се поне за "застоялото" мляко Simple Smile А и вчера малко поизцедих и помасажирах и се успокоиха. Мерси още веднъж.

# 51
  • Мнения: 196
hedra до под кривата круша сме с отбиването. Все така си иска и се кърмим, а и при нас основен проблем е че тя заспива само на гърда и няма как да я приспя по друг начин.

# 52
  • Мнения: 267
Според мен или трябва да я оставиш на таткото да я приспива вечер и да става нощем, или да се прежалиш една седмица да не спиш съвсем и просто от раз да спреш всички кърмения. Моят син беше така, както ти го описваш, докато не започнах упорито да му махам кърменията. Тежко е само първите дни и трябва да ги изтърпиш. През деня как я приспиваш? Аз първо махнах вечерното, като го слагах да спи в леглото, както и през деня, беше доста лесно. След това няколко много ужасни нощи, в които не му давах да суче, като първо го разнасях из стаята, но това го ожесточаваше още повече, затова просто не го вдигах от леглото и много по-бързо проплакваше и заспиваше и това беше.
Така и така се мъчиш, поне тегли чертата.

# 53
  • Мнения: 196
Права си - явно при нас нещата трябва да станат от раз. Притеснява ме само това, че като плаче и веднага получава хрема, страх ме е да не ми се разболее нещо от мъка.
През деня също само на гърда заспива, а няма кой да ме отмени да я приспива. Иначе при баби заспива с разнасяне, но рядко ги вижда. Мен ме асоциира с кърмене.
Тя все още спи между нас, сложа ли я в леглото моментално се е изправила и не разбира, че трябва да спи.

# 54
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
През деня в количката навън не заспива ли? Много деца се излъгват по този начин да се приспиват - а ако проработи за през деня, можеш да го използваш и вечер за приспиване, като прехвърляш детето в леглото чак когато вече е дълбоко заспало.

Искаш ли да погледнеш ето тук за още идеи какво да опитваш, ако не си решила съвсем за рязкото отбиване:
Първи стъпки в отбиването

И още малко за това какво може да се очаква от поведението на детето при по-форсирано отбиване и малко успокоение как да се действа (макар че става въпрос за доста по-голямо кърмаче, все пак някои от емоциите ще са доста подобни и от твоя страна, и от страна на детето):
http://xedra.wordpress.com/2010/05/12/laststep/

# 55
  • Мнения: 42
 здравейте Hug
и аз се опитвам да отбия детето си, но постепенно, не ми дава сърце изведнъж, а пък и за самата мен е много трудно  Heart Eyes
още от есента когато стана на 2г дни наред започнах да не й позволявам да суче навън, обяснявах й че вече е мн голяма и т.н, имаше доста съпротива от нейна страна, но се случваше и да отстъпя когато беше невъзможно  Wink, и така започнах да й ограничавам едно по едно кърменията като я разсейвах с разни нещо и ги намалихме на 1-3 за денонощие, от месец два заспива като суче малко преди това ( тя не заспива с никой друг освен мен и само сучейки) и след това се гушкаме, пееме и заспива без да ми е на гърдата, а от една седмица насам се приспиваме с четене на книжки без изобщо да суче, но сутрин към 7 задължително иска, изпада в истерия. И така стигнахме до 1 сукане на денонощие. Но от ден два отново не желае да заспи без преди малко да си цокнала "по един път и от двете" както тя се изказва, може би се дължи на това че от няколко дни е мн нервна, неспокойна  Thinking

# 56
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Интересна и полезна статия, Хедра!  Peace

# 57
  • Мнения: 8
Здравейте,
прочетох статията за отбиването и ми хареса!
Реших и аз да споделя как започна моето отбиване на детето!
Дъщеря ми е на 1г. и 17 дни от два дни не я кърмя, но започнах етапа на отбиване още от 10 месец като намалих кърменията на 2, а от близо месец я кърмих само сутрин, тъй като вечерното кърмене беше продължително около 30 мин. Голяма борба беше с премахването на вечерното кърмене близо седмица търси гърдата, а вечер се гушкаме докато заспи!
Вчера ходих на личния лекар и ми изписа хомеопатичното лекарство Lac caninum 15 CH за отбиването!
Надявам се, че това, което ви споделих да бъде полезна!

# 58
  • Мнения: 1 457
Много хубава статия  Hug
Изтласквам темата малко напред, но и при нас стои проблемът с честите сукания и постоянното дърпане на блузата и търсене на гърда  Laughing
Аз по принци нямам нищо против дългото кърмене, въпреки че моята психологическа граница мисля е 2 години, но скоро ще се връщам на работа, а малкия е свикнал много с мен и заспиването му е единствено на гърда. Големия ми син се отби сам като започнах да му предлагам АМ, но и кърмата ми намаля. Сега обаче няма такива шансове. Все още не зная как да действам за да премахнем поне дневното кърмене Wink
Съвсем обаче не бих приожила рязко отбиване и според мен това натоварва доста психиката и на бебо и на майката, която трябва да слуша как детето й плаче Peace Това е мое мнение
Надявам се скоро да се похваля с премахнато дневно кърмене и аз  Simple Smile

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Направи ми впечатление този цитат от статията:

"Обикновено изцеденото мляко може да бъде замразено за по-нататъшна употреба. Много майки го ползват, когато децата се разболеят, за да им предадат антитела. "

В друга статия четох, че при замразяване белите кръвни клетки умират. А нали те помагат за имунитета ?

Общи условия

Активация на акаунт