Отговори
# 750
  • Мнения: X
Тази вечер, ще имаме нова тема   bouquet

# 751
  • Мнения: 606
Най-лошото. Не винаги причина за него е ЧПВ, както споделят и момичета тук.

# 752
  • Мнения: 534
Здравейте! Извинявам се, че нахлувам така в темата, но ме тревожи следния въпрос. Родих преди 6 месеца и реших да се прегледам контролно. Днес си взех резултата от микробиологията: Подчертано изразена V.B. от смесен анаеробен морфотип с повече от 90% clue cells, липса на лактобацили, повече от 300 Грам (v) кокобактерии, Грам(-) пръчици и Грам (+) коки. Доктора ми каза, че преди да ми назначи лечение иска да ми пусне тест за HPV, заради резултата от микробиологията. Много се притесних, досега не съм си правила такъв. А и сега, като се зачетох, че при естествено раждане може да се предаде и на детето съвсем се спекох. Във вторник има записан час за теста, но ми се иска да пусна и една цитонамазка. Само не знам, при такъв лош резултат от микробиологията дали и цитонамазката няма да е с по-лош резултат. Моля за съвет от ветераните тук. Да изчакам ли да ми назначат лечение, то да мине и тогава да я пусна или във вторник с HPV и да се свършва, че ще се побъркам от притеснение.  Confused

# 753
  • Мнения: 68
Да, знам че не е гаранция, но все пак е нещо:))) То че ще се предприема някаква процедура и при мен е ясно...

и при мен цитото беше ПАП 3А към 3Б и имаше клетки с лека до умерена дисплазия което се установи чрез колпоскопа и доктора каза че има 2 варианта или чрез обгаряне....незнам точно по какъв начин...но не бил гаранция или чрез конизация-която избрах, та-
Да се отчета - вчера ми мина конизацията, днес ме изписаха...Беше с електронна примка дълбока конизация....останах един ден в болницата понеже имаше тампонада...сега вече е тежкото чакане...резултата от хистологията.....

# 754
  • Мнения: 141
Аз реално не виждам никаква полза от това типизиране, освен че си даваме парите и печелят от нас. Какво значение има дали е вирус и кой от всичките... Пак ще има биопсия и т.н.т. Такъв стрес изживях от чакане на резултатите от типизирането... Побеля ми косата. Правих си анализ кой по дяволите може да ме е заразил, а то се оказа че е отрицателно. Е** си!

Последна редакция: пт, 21 авг 2015, 15:20 от island_of_dreams

# 755
  • София
  • Мнения: 11 989
Аз реално не виждам никаква полза от това типизиране, освен че си даваме парите и печелят от нас. Какво значение има дали е вирус и кой от всичките... Пак ще има биопсия и т.н.т.
+1

# 756
  • Мнения: 68
Аз реално не виждам никаква полза от това типизиране, освен че си даваме парите и печелят от нас. Какво значение има дали е вирус и кой от всичките... Пак ще има биопсия и т.н.т. Такъв стрес изживях от чакане на резултатите от типизирането... Побеля ми косата. Правих си анализ кой по дяволите може да ме е заразил, а то се оказа че е отрицателно. Е** си!

Абсолютно права си за типизацията и аз съм на това мнение-ако си положителен само ще знаеш че го имаш, ако си отрицателен същата работа-не се лекува така или иначе...силна имунна система и толкоз...

# 757
  • Мнения: 11 360
Във вторник има записан час за теста, но ми се иска да пусна и една цитонамазка. Само не знам, при такъв лош резултат от микробиологията дали и цитонамазката няма да е с по-лош резултат. Моля за съвет от ветераните тук. Да изчакам ли да ми назначат лечение, то да мине и тогава да я пусна или във вторник с HPV и да се свършва, че ще се побъркам от притеснение.  Confused

Не съм много запозната, но не искам да останеш без коментар. Знам, че може от възпаление да даде 3А група. Може би е добре да го обсъдиш в лекаря си.  Peace

# 758
  • Мнения: 534
Благодаря за бързият отговор! Ще го попитам и доктор. Дано да ми останат здрави нерви до вторник.

# 759
  • Мнения: 36
Здравейте!
Моля за помощ при разчитането на резултатите от микробиологията
Скрит текст:
От лабораторията ми казаха, че има нещо притеснително в резултатите, но гинеколог трябва да прецени на какво се дължи  Tired

# 760

Общи условия

Активация на акаунт