Хиперстимулация при инвитро

  • 22 267
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 040
Здравейте, не намерих подобна тема и реших да пусна. Предстои ми инвитро следващия месец, но изпитвам ужас от стимулацията Sad Преди 4 месеца пих клостил, 5 дни по едно и се чувствах ужасно-подут и болезнен корем, вдигах кръвно, сърцебиене, гадене и всички екстри...Сега съм при друг лекар, както казах, стягам се за инвитро другия месец. Притеснява ме обаче това каква стимулация ще ми назначи, защото, доколкото разбрах, клостила е доста слабичък. В същото време нямам време за губене да събирам на ЕЦ - на 36 съм... Моля споделете, имали ли сте такива симтоми на хиперстимулация?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте,
Моля споделете, имали ли сте такива симтоми на хиперстимулация?

Зщо тръгваш с мисъл за най-неприятното. Хиперстимулация все по-рядко се получава, ако лекаря е добър и правилно те следи. Той вижда как реагираш. Преценява и променя лекарста - вдно спира, друго включва. Аз също бях вбначалото стресната от незнанието за действителното развитие на една такава поцедура, но не е нито толкова тежко, нито толкова страшно. Аз напраеих алергия към едно от лекарствата след пункцията и изкарах един денбпод наблюдение в болницата, но и тогава не съмбмислила, че е нещо кой знае колко тежко. Подуване има но минава после доста бързо. Аз дори отслабнах.
Пожелавам ти късмет и повече положителни мисли за положителен резултат.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 040
Благодаря, Magnollia, дано се филмирам напразно и се реагира навреме.. Тъкмо прочетох в книгата на Стаменов за хипрестимулацията и си разпознах симптомите от неуспешния ми опит с клостилбегита   newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Тъкмо прочетох в книгата на Стаменов за хипрестимулацията

При него ли си? Ако е така бъди спокойна.

# 4
  • Мнения: 4 660
Още не си направила опита и се тревожиш за последствията, а щом ще се захванеш за хорото  няма да му мислиш толкова много.
Те докторите си знаят работата и следят нивото на хормоните преди  стимулация.
И база на това ти дават стимулацията , следят нивото на хормоните и по време на стимулацията.
Не може да сравняваш Клостила с каквато и да е инжекция за стимулация.
Клостила има много странични ефекти  #Crazy спрямо каквато и да е друга стимулация.
При първия ми опит имах хиперстимулация от дълъг протокол , чернодробните ми показатели бяха много завишени + подут корем и вода в коремната кухина.

Вярвай в лекаря си не му мисли много много.

# 5
  • Мнения: 1 040
Kiakar, успокои ме, мислех, че щом от Клостила ми е толкова зле, какво остава за друга стимулация  Hug
Magnollia, аз съм в Селената, в Пловдив.

# 6
  • Мнения: 364
Здравей МИСТИКА, не искам да те притеснявам, но много добре правиш, че се интересуваш.
Хиперстимулацията не е безвредна и може да доведе до сериозни здравословни проблеми. Имам 4 неуспешни опита инвитро, три от които при Стаменов в Надежда. След последният опит следствие на хиперстимулацията ме приеха по спешност в Пирогов, наложи се операция и загубих единия яйчник. Със сигурност знам за още два такива случаи в Надежда, а на лични  получих подкрепа от  пациентки на различни клиники, така че не съм изолиран случай. Причината за това е натовареността на големите клиники и невъзможността да ни следят. Продължавай да се интересуваш, не се доверявай сляпо и искай информация във всеки един момент.
Желая ти успех. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 040
Благодаря ти, Aneto201, сигурна съм, че има такива случаи, но не знам защо момичетата не споделят...сигурно целта оправдава средствата, но....като си знам как не съм свикнала към никакви лекарства, просто си знам какво ще стане. Силно се надявам да убедя док за по-лека стимулация  newsm78
Успех и на теб   bouquet

# 8
  • Мнения: 5 060
Ането, би ли споделила какви симптоми си имала след стимулация, за да стигнеш до Пирогов. Ако е удобно, разбира се.
И беше ли обсъдила неразположението си с лекаря, който ти е правил стимулацията? И ако да, какво те посъветва той?

# 9
  • Мнения: 364
Получих тежка торзия на яйчник, симптомите са подуване на корема, което е нормално след пункция, съветите от Надежда бяха да пия течности и да си набавям протеини, при други това помага за да овладеят положението, но при мен нещата се влошиха, направих кръвоизлив, съответно се стигна до операция и сега съм с един яйчник. В Пирогов ми казаха, че съм късметлийка, защото можело и двата да си отидат.

# 10
  • Мнения: 5 060
Много неприятно, съжалявам.  Hug

# 11
  • Мнения: 176
Получих тежка торзия на яйчник, симптомите са подуване на корема, което е нормално след пункция, съветите от Надежда бяха да пия течности и да си набавям протеини, при други това помага за да овладеят положението, но при мен нещата се влошиха, направих кръвоизлив, съответно се стигна до операция и сега съм с един яйчник. В Пирогов ми казаха, че съм късметлийка, защото можело и двата да си отидат.

Ужасно е това, което ти се е случило, но не се отказвай.  Hug

# 12
  • Мнения: 1 040
Ането, желая ти бързо да се възстановиш и дано това премеждие те е приближило към целта   bouquet

# 13
  • Мнения: 176
Ането, желая ти бързо да се възстановиш и дано това премеждие те е приближило към целта   bouquet

Без един яйчник не виждам как ще се приближи към целта.
Бързо възстановяване!

# 14
  • Мнения: 1 040
И защо? Историята познава доста случаи на момичета, забременели с един яйчник...

# 15
  • Мнения: 176
И защо? Историята познава доста случаи на момичета, забременели с един яйчник...

Дай боже да забременее, от сърце го желая на нея и всички, които се борим ! Просто не виждам как загубата на яйчника ще я приближи към целта.

# 16
  • Мнения: 1 040
Иванаа, премеждието да я приближи към целта Wink Всеки минава през различни изпитания по пътя към целта Simple Smile Ама зациклихме  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 651
Не му е сякаш мястото да го казвам, но аз имах такива страхове и те се оправдаха.
За симптоми недей мисли, ако ще става няма как да го пропуснеш.
Ако си с поликистозни яйчници има по- голям риск, разпитвай с какво те стимулират и дали имат предвид този риск.  Ако ти извадят повече яйцеклетки, по- добре замразете ембрионите и не правете трансфер веднага.

# 18
  • Мнения: 1 040
f(x) ,  точно му е мястото,  а аз съм също като теб. Затова се разбрахме  с док много лека стимулация и ако всичко е наред трансфер. Ако имам симтоми, ще замразяваме, да. Нямам поликистоза, но си знам организма и ме е страх.

# 19
  • Мнения: 5 060
Ако не е установена хиперстимулация, но пък са налични много от симптомите, опита обречен ли е?
Опитвам се да си отговоря дали при мен това беше причината...

# 20
  • Мнения: 1 040
Ако не е установена хиперстимулация, но пък са налични много от симптомите, опита обречен ли е?
Опитвам се да си отговоря дали при мен това беше причината...
Церемония, за мен по-скоро да...

# 21
  • Мнения: 5 060
Благодаря, ще го коментирам с доки, въпреки че още не искам да я виждам.

# 22
  • Мнения: 4 651
Ако не е установена хиперстимулация, но пък са налични много от симптомите, опита обречен ли е?
Опитвам се да си отговоря дали при мен това беше причината...

Тук е описано какво точно представлява: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=853

Няма такова нещо като "не е установена хиперстимулация, но пък са налични много от симптомите". По принцип няма как да има в теб 10-15-20 фоликула по 2 см и да се чувстваш прекрасно носейки ги или пък после когато ги спукат всичките, за да извадят яйцеклетките.

И опитът не е обречен при хиперстимулация, аз родих живо и здраво дете. В тежките случаи има опасност за здравето и дори живота на жената, а наличнието на бременност влошава протичането. В тази връзка, ако не сте забременели в опит, в който сте имали хиперстимулация е добър шанс за вас.

Последна редакция: сб, 18 апр 2015, 21:37 от f(x)

# 23
  • Мнения: 5 060
Благодаря!
Под "неустановена" имах предвид, че не е констатирана от лекар, а си беше диагноза поставена лично от мен.

# 24
  • Мнения: 4 651
Благодаря!
Под "неустановена" имах предвид, че не е констатирана от лекар, а си беше диагноза поставена лично от мен.

Честно казано не знам как се развиват нещата ако няма бременност, но аз преди да ида на лекар и да вляза в болница бях много зле. Представи си нещо като колитна, жлъчна и гастритна криза едновременно. Затова просто не ми се вярва да има хиперстимулация, която да отшуми ей така без да иде човек на лекар...

Другият лош вариант е усукване на яйчник, което пък са адски болки и пак няма как да се размине току така.

# 25
  • Мнения: 703
Аз бях с хиперстимулация, но не от най-тежките. В Надежда при Стаменов, но въобще не мога да кажа, че са ме претупали и не са ме следели. Даже напротив. Бях по фонда, което и предполага по-силна стимулация. Да наистина след тези симптоми на хиперстимулация си мислех, никога повече такова ин-витро, само на естествен цикъл ще продължа и тн... Постепенно симптомите отминаха, не се влошиха и по време на бременността. И сега най-доброто ми ембрионче от всички двадесет се дере с пълен глас в кошарата. Не е толкова страшна хиперстимулацията, стига наистина да не е от тежките.

# 26
  • Мнения: 39
Напротив, страшна е, освен, че е ужасно болезнено, може да си загубиш яйчниците, а понякога може да се стигне до фатален край. Synni защо като си по фонда да се предполага по-силна стимулация? Според мен би трябвало да се съобразяват само със състоянието на пациенката.
Мен ме претупаха в Надежда, не се стигна до операция благодарение на грижите в Шейново. После разбрах, че имало много жени с проблеми след хиперстимулация в Надежда, за които никой не споменава, защото не ни следят.
Да ти е живо и здраво детето, извадила си късмет, който аз нямах.
Успех на всички!

# 27
  • Мнения: 176
Напротив, страшна е, освен, че е ужасно болезнено, може да си загубиш яйчниците, а понякога може да се стигне до фатален край. Synni защо като си по фонда да се предполага по-силна стимулация? Според мен би трябвало да се съобразяват само със състоянието на пациенката.
Мен ме претупаха в Надежда, не се стигна до операция благодарение на грижите в Шейново. После разбрах, че имало много жени с проблеми след хиперстимулация в Надежда, за които никой не споменава, защото не ни следят.
Да ти е живо и здраво детето, извадила си късмет, който аз нямах.
Успех на всички!

Какво ще рече, че не ви следят.

# 28
  • Мнения: 4 651
Не е страшна? Съжалявам, но нямате реална представа какво е хиперстимулация.
Хиперстимулация е 5-10-15-20 литра вода в коремната кухина.
Хиперстимулация е да не можеш да дишаш и да можеш да заспиш само след система с болкоуспокояващи, която един господ знае как влиае на плода.
Хиперстимулация е да те наливат с какво ли не, струващо по 200 лв на ден, за да не ти откажат бъбреците, за да не се отдели тромб, който да запуши незнайно какво.
Хиперстимулация е да събираш кръводарители, за да ти преливат кръвна плазма.
Хиперстимулация е да ти лекуват после черния дроб няколко месеца все едно си болен от хепатит.
Хипертимулация да пикаеш седмици в шише и да записваш колко от водата в първа точка се отделя.
Хиперстимулация е да акаш в почти бяло, защото водата от точка 1 ти натиска жлъчка, черен дроб и какво ли не.
Хиперстмулация е да ти дупчат корема с една голяма игла, за да извадят малко от оная вода.

Хиперстимулация е да се усуче и яйчника и да останеш без него- ако достатъчно навреме стигнеш до болницата, за да не се случи по- лошо.

Ей това е хиперстимулация. Истината е, че се случва на 1-2% от хората, но се случва.

И не, това че си по фонда не предполага "по- силна стимулация".

Не правете всичко и не вярвайте сляпо, защото целта оправдава средствата. После трябва да сте здрави, за да го гледате това дете.

Колкото и да са мили с вас от клиниката, после ще сте само част от статистиката. Ще ви се обадят да ви отбележат дали сте родила живо и здраво дете и после ще ви канят на партитата по случай деня на еди какво си, празник на клиниката.

# 29
  • Мнения: 1 040
f(x), Съжалявам за кошмара, през който си минала. И много благодаря, че сподели. Не знам защо този риск ни се спестява. И момичетата, на които се случва, са просто част от непопулярна статистика. Ей за това ще питам, изисквам и досаждам, ако трябва...Никой няма нищо по ценно от здравето, нали така...

# 30
  • Мнения: 364
Ането, желая ти бързо да се възстановиш и дано това премеждие те е приближило към целта   bouquet

Благодаря, знам, че го казваш с добри намерения. Реших да отговоря за да избегнете това премеждие. Не се доверявай на доктор, който не смята за нужно или не намира време да отговаря на въпросите ти. Това не е досаждане, става въпрос за твоето здравето. Надявам се в Надежда да си променят отношението след толкова случаи и да не сме непопулярна статистика.

# 31
  • Мнения: 1 040
Aneto201   bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 571
Хиперстимулацията е изключително опасна!!!
МИСТИКА,  питай и изисквай отговори от лекаря си, за да не пострадаш.
Както казва  f(x), трябва да си здрава за да гледаш детето си.
Успех, мила!   bouquet

# 33
  • Мнения: 1 040
Да, mamaivana, след така цветно разказаните последствия от f(x), а и от Aneto_201 наистина хиперстимулацията не е шега работа. Обявих този си страх още от началото на док, пък ще видим  newsm78
 А за гледането - много си права, иначе трябва кака му и батко му да го гледат  Whistling
Благодаря ти, че се включи   bouquet

# 34
  • Мнения: X
Темата е страхотна. Благодарности.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 050
Не знам дали трябва да пиша в тази тема, защото аз нямах хиперстимулация, но все пак изгубих яйчник при първото си ин витро. Според мен заради обикновена лекарска некомпетентност. Бях стимулирана и пунктирана с 10 сантиметрова киста. Е разбирате , че и кистата и яйчника, а дори и положителния тест за бременност заминаха. След този пръв опит, навъртях още три с отчайващи нулеви резултати. Резултата е загубени 30 000лв., много похабени нерви, загубен яйчник, едни около 10-15кг. отгоре(от стимулации и нерви), гастрит(по същите причини), окапваща коса(от стреса, нервите и упойките), сърдечни проблеми(камерни екстрасистоли, голяма част от тях дължа на упойките) и най-вече загубена надежда.
Е след четвъртия неуспех смених клиниката, но вече нямам нито надежда, нито вяра, нито ми е останала каквато и да било сила. Споделям го не, за да откажа който и да било от борбата, но всеки да си има едно наум и усетите ли и най-малкото претупване и загубите ли доверие в лекаря си, просто потърсете второ и дори трето мнение  и съм сигурна, че ще успеете.

# 36
  • Мнения: 774
eldorado_f ,  Hug

и да, една хиперстимулация хич, ама хич не е безопасна и не е за подценяване Peace
особено при настъпила бременност, може да ти коства и живота

# 37
  • Мнения: 1 040
Eldorado_f,   съжалявам е малко да се каже... Трудно е хем да имаш доверие в лекаря си, хем да си бдителен, да не те кара под общ знаменател...и да не пропуснеш момента за смяна, преди да е станало късно Sad

# 38
  • Мнения: 364
Не знам дали трябва да пиша в тази тема, защото аз нямах хиперстимулация, но все пак изгубих яйчник при първото си ин витро. Според мен заради обикновена лекарска некомпетентност. Бях стимулирана и пунктирана с 10 сантиметрова киста. Е разбирате , че и кистата и яйчника, а дори и положителния тест за бременност заминаха. След този пръв опит, навъртях още три с отчайващи нулеви резултати. Резултата е загубени 30 000лв., много похабени нерви, загубен яйчник, едни около 10-15кг. отгоре(от стимулации и нерви), гастрит(по същите причини), окапваща коса(от стреса, нервите и упойките), сърдечни проблеми(камерни екстрасистоли, голяма част от тях дължа на упойките) и най-вече загубена надежда.
Е след четвъртия неуспех смених клиниката, но вече нямам нито надежда, нито вяра, нито ми е останала каквато и да било сила. Споделям го не, за да откажа който и да било от борбата, но всеки да си има едно наум и усетите ли и най-малкото претупване и загубите ли доверие в лекаря си, просто потърсете второ и дори трето мнение  и съм сигурна, че ще успеете.

Как намери сили след загубата на яйчника да продължиш?
Толкова ме е страх да се доверя, критериите  към следващия ми лекар ще са много високи, не знам дали някой ще може да ги покрие.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 050
Знам ли как намерих сили. newsm78 Явно всякакво чувство за самосъхранение ме е напуснало и е останало само желанието да стана майка.  Изтръпвам при всяка следваща пункция, но продължавам.
Ане, трудно е да се довериш, но на мен ми е още по трудно да се откажа.

# 40
  • Мнения: 571
eldorado_f , възхищавам се на жени като теб!   bouquet
Съжалявам за това, което ти се е случило. Моето прекрасно дете е заченато ин витро, но не съм имала такива премеждия и не ми се е налагало да избирам между моето здраве и това да бъда майка.
Пожелавам ти да се сбъдне мечтата ти и да гушнеш рожбата си...  Hug

# 41
  • Мнения: 364
Знам ли как намерих сили. newsm78 Явно всякакво чувство за самосъхранение ме е напуснало и е останало само желанието да стана майка.  Изтръпвам при всяка следваща пункция, но продължавам.
Ане, трудно е да се довериш, но на мен ми е още по трудно да се откажа.

Не съм се отказала, но страха след случилото се ме панира. Дадох си почивка за да се възстановя и психически. 
Ако е проведена както трябва стимулацията, да е съобразена със състоянието на пациента, да се следи и да не се проявява небрежност, не би трябвало да има проблеми по време на пункцията. 
 

# 42
  • Мнения: 176
Знам ли как намерих сили. newsm78 Явно всякакво чувство за самосъхранение ме е напуснало и е останало само желанието да стана майка.  Изтръпвам при всяка следваща пункция, но продължавам.
Ане, трудно е да се довериш, но на мен ми е още по трудно да се откажа.

Не съм се отказала, но страха след случилото се ме панира. Дадох си почивка за да се възстановя и психически. 
Ако е проведена както трябва стимулацията, да е съобразена със състоянието на пациента, да се следи и да не се проявява небрежност, не би трябвало да има проблеми по време на пункцията. 
 

Ането, трябва да намериш сили и да проддължиш мила!  Hug
От седмица имам положителен тест, щом при мен се получи ще стане и при вас!

# 43
  • Мнения: 1 040

IvanaBonevasmile3501 smile3504 newsm30
УСПЕШНИ 9 М!

# 44
  • Мнения: 364
 
  Ането, трябва да намериш сили и да проддължиш мила!  Hug
От седмица имам положителен тест, щом при мен се получи ще стане и при вас!

Лека бременност и щастлив финал, Ивана!   bouquet
Благодаря за окуражаващите думи, постепенно превъзмогвам страховете си и скоро се надявам и аз да изпитам това щастие.  Hug

# 45
  • Мнения: 571
Знам ли как намерих сили. newsm78 Явно всякакво чувство за самосъхранение ме е напуснало и е останало само желанието да стана майка.  Изтръпвам при всяка следваща пункция, но продължавам.
Ане, трудно е да се довериш, но на мен ми е още по трудно да се откажа.

Не съм се отказала, но страха след случилото се ме панира. Дадох си почивка за да се възстановя и психически. 
Ако е проведена както трябва стимулацията, да е съобразена със състоянието на пациента, да се следи и да не се проявява небрежност, не би трябвало да има проблеми по време на пункцията. 
 

Най - важно е да излекуваш душата си, времето помага...
След това, положителни мисли и положителни резултати ви желая!   Hug

# 46
  • Мнения: 796
Здравейте.Да кажа и аз за моите хиперстимулации...Първият път ми извадиха 13 яйцеклетки,по принцип май не са много,но си беше хиперстимулация,след пункцията около 4ч. ми нямаше нищо след това имах силно затруднено дишане,ужасно подут корем,колабиране на 3 пъти и завърших е бърза помощ.Там ми правиха кръвен анализ и казаха,че всичко е наред ,но имам много насъбрана течност в корема,сложиха ми парацетамол и така до следващия ден,когато вдигнах температура,пак анализ и пак всичко се повтори ,че е наред.След няколко тежки и болезнени дни отмина всичко,до трансфер не стигнахме ,тъй като бяхме IVF и не ни се получи нито един ембрион. След 2 МЦ почивка започнахме отново стимулация,резултат -22 яйцеклетки,и по думите на доктора "леко си хиперстимулирана",наистина малко по леко беше от първия път,но пак силни болки в следствие на задържаната течност и силно уголемени яйчници,при кръвния анализ всичко бе наред и след близо седмица отмина всичко.Сега ще се подготвяме за замръзен трансфер.Желая кураж и успех на всички в преследване на мечтата   EFP preggo newsm30

# 47
  • Мнения: 2 673
Здравейте, момичета! Като прочетох премеждията ви, направо настръхнах Shocked Много съм объркана, аз съм от Варна и искам да направя инвитро в София, защото тук докторите не ми вдъхват надежда. Моля, ако някой може да ми помогне с избора на клиника. Колебая се между "Щерев" и "Виена Ин Витро Център". Благодаря ви предварително!  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте момичета, записвам се да ви следя, тъй като  на мен ми предстои първо инвитро и също се притеснявам от хиперстимулация.

# 49
  • Мнения: 364
Основателни са ви страховете, хиперстимулация се получава при неправилно дозиране на лекарствата и липса не следене. Многото яйцеклетки не са гаранция за качеството им, а то е най-важно.
От друга страна, трябва да преодолеете страховете си, защото това е начина, но не се притеснявайте да искате  цялата информация.
Аз мога да се похваля, че въпреки загубата на един яйчник следствие на хиперстимулация, в момента съм бременна с близнаци. Като попаднеш на точните специалисти, риска е много по-малък.

# 50
  • Мнения: 2 673
Благодаря за отговора, Ани! Честито! Много се радвам за теб! Дано оттук нататък всичко да мине добре! Би ли споделила, разбира се, ако искаш, от кои лекари си доволна?  Благодаря! 

# 51
  • Мнения: 55
Моята хиперстимулация се получи защото съм с СПКЯ. Дозите на лекарствата ми бяха адекватни и ме следяха през ден като започнаха да нарастват фоликулите.

# 52
  • Мнения: X
Моята хиперстимулация се получи защото съм с СПКЯ. Дозите на лекарствата ми бяха адекватни и ме следяха през ден като започнаха да нарастват фоликулите.
При мен беше абсолютно същото.

# 53
  • Мнения: 364
sisi345, забременях при д-р Лачев в болница Свети Лазар. Две години ми трябваха за да се реша на нов опит след  загубата на яйчника. Мечтата за дете е огромна, но не трябва да  забравяме, че деца та  ни имат нужда от здрави майки.

Да, при поликистозни яйчници вероятността от хиперстимулация е по-голяма и там наблюдението трябва да е всеки ден според мен.

# 54
  • Мнения: 2 673
sisi345, забременях при д-р Лачев в болница Свети Лазар. Две години ми трябваха за да се реша на нов опит след  загубата на яйчника. Мечтата за дете е огромна, но не трябва да  забравяме, че деца та  ни имат нужда от здрави майки.

Да, при поликистозни яйчници вероятността от хиперстимулация е по-голяма и там наблюдението трябва да е всеки ден според мен.

Благодаря, Ани! Така е, права си, здравето все пак е най-важно. Не бях чувала за тази клиника. Още мисля къде да отида и не мога да се реша. Нямам никакво време за грешки, за съжаление, годините много напреднаха.

# 55
  • Мнения: 1 408
Моята хиперстимулация се получи защото съм с СПКЯ. Дозите на лекарствата ми бяха адекватни и ме следяха през ден като започнаха да нарастват фоликулите.
Хиперстимулация се получава само и единствено заради НЕадекватни дози на лекарствата! Състоянието СПКЯ не е причина за хиперстимулация, а предпоставка, с която лекуващия репродуктивен специалист трябва да се съобрази и предвиди.
Тъй като от 5 стимулации, имам 2 супер тежки хиперстимулации и 1 увладяна на време, съм запозната до болка с всички усложнения и причини. Ще споделя опита си в друг пост тези дни, защото сега пиша от телефон и е неудобно за дълги разкази. Надявам се споделеното да помогне!

# 56
  • Мнения: 972
Здравейте.Аз също съм случай на ПКЯ без хиперстимулация (за момента,че все още не е минала пункцията)Бях си начела на много публикации и с голям страх подходих към стимулацията.Фоликулите ми бяха 16 в началото,а вече са 12. (Не знам за добро или лошо)Дано и занапред се размина с нея и да потвърдя тезата си,че не винаги ПКЯ означава хиперстимулация и да извадим поне 6 качествени яйчица,че както се опасявах от много сега ме е страх,че са малко.

# 57
  • Мнения: 364
слънце87, желая ти успех и наистина дано не се стигне до хиперстимулация.  Hug

Clear, напълно си права,  за съжаление много от жените си мислят, че е нормално да се стигне до   
хиперстимулация.  Не си дават сметка, че при правилно  дозиране на медикаментите и стриктно следене от страна на лекаря, не би трябвало да се стигне до нея.

sisi345 Свети Лазар не е клиника,  а болница с възможно  най-доброто оборудване и специалисти с голям опит в сферата на репродуктивното здраве и акушеро гинекологията като цяло.



     

# 58
  • Мнения: 2 673
Благодаря, Ани, и аз мисля да отида там, после четох крайно негативни коментари за болницата, честно казано чак ме хвана страх, но като прочетох форума от миналата година, има много доволни момичета.

# 59
  • Мнения: 55
Аз не мисля , че е нормално да се стигне до хоперстимулация защото съм с СПКЯ. Моят личен опит е че при много ниски дози на лекарствата правя по един фоликул който е негоден и с малко по висока доза правя над 30 фоликула. Друг е въпроса дали са добри. 
Слънце 78 и аз на първият преглед бях с 6 фоликула и след това неможаха да им хванат бройката. Пожелавам ти успех

# 60
  • Мнения: 972
Благодаря ви много.Мина пункцията и имам 10 яйцеклетки.Утре ще се разбере какво се случва.

# 61
  • Мнения: 1 408
Аги, а с какво те стимулираха?

# 62
  • София
  • Мнения: 283
Някой правил ли е трансфер след лека хиперстимулация?

Последна редакция: пн, 07 авг 2017, 09:56 от ShuShaaa

# 63
  • Мнения: 1 408
Аз, без успех, но имаше и други фактори (лоши яйцеклетки, съответно и ембриони заради хиперстимулацията). Колко лека?

# 64
  • София
  • Мнения: 283
След пункция имам отново (за 2-ри път) хиперстимулация. Ако трябва да я сравня до момента с първия опит, тази определено е лека. Първият ден имах много силни болки, вчера и днес леко подуване.

# 65
  • Мнения: 55
Аги, а с какво те стимулираха?
Извинявай че чак сега отговарям, не бях видяла въпроса.
При инсеминациите бях с Пурегон, а за инвитрото Гонал Ф

Общи условия

Активация на акаунт