Хиперстимулация при инвитро

  • 22 241
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 364
Ането, желая ти бързо да се възстановиш и дано това премеждие те е приближило към целта   bouquet

Благодаря, знам, че го казваш с добри намерения. Реших да отговоря за да избегнете това премеждие. Не се доверявай на доктор, който не смята за нужно или не намира време да отговаря на въпросите ти. Това не е досаждане, става въпрос за твоето здравето. Надявам се в Надежда да си променят отношението след толкова случаи и да не сме непопулярна статистика.

# 31
  • Мнения: 1 040
Aneto201   bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 571
Хиперстимулацията е изключително опасна!!!
МИСТИКА,  питай и изисквай отговори от лекаря си, за да не пострадаш.
Както казва  f(x), трябва да си здрава за да гледаш детето си.
Успех, мила!   bouquet

# 33
  • Мнения: 1 040
Да, mamaivana, след така цветно разказаните последствия от f(x), а и от Aneto_201 наистина хиперстимулацията не е шега работа. Обявих този си страх още от началото на док, пък ще видим  newsm78
 А за гледането - много си права, иначе трябва кака му и батко му да го гледат  Whistling
Благодаря ти, че се включи   bouquet

# 34
  • Мнения: X
Темата е страхотна. Благодарности.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 050
Не знам дали трябва да пиша в тази тема, защото аз нямах хиперстимулация, но все пак изгубих яйчник при първото си ин витро. Според мен заради обикновена лекарска некомпетентност. Бях стимулирана и пунктирана с 10 сантиметрова киста. Е разбирате , че и кистата и яйчника, а дори и положителния тест за бременност заминаха. След този пръв опит, навъртях още три с отчайващи нулеви резултати. Резултата е загубени 30 000лв., много похабени нерви, загубен яйчник, едни около 10-15кг. отгоре(от стимулации и нерви), гастрит(по същите причини), окапваща коса(от стреса, нервите и упойките), сърдечни проблеми(камерни екстрасистоли, голяма част от тях дължа на упойките) и най-вече загубена надежда.
Е след четвъртия неуспех смених клиниката, но вече нямам нито надежда, нито вяра, нито ми е останала каквато и да било сила. Споделям го не, за да откажа който и да било от борбата, но всеки да си има едно наум и усетите ли и най-малкото претупване и загубите ли доверие в лекаря си, просто потърсете второ и дори трето мнение  и съм сигурна, че ще успеете.

# 36
  • Мнения: 774
eldorado_f ,  Hug

и да, една хиперстимулация хич, ама хич не е безопасна и не е за подценяване Peace
особено при настъпила бременност, може да ти коства и живота

# 37
  • Мнения: 1 040
Eldorado_f,   съжалявам е малко да се каже... Трудно е хем да имаш доверие в лекаря си, хем да си бдителен, да не те кара под общ знаменател...и да не пропуснеш момента за смяна, преди да е станало късно Sad

# 38
  • Мнения: 364
Не знам дали трябва да пиша в тази тема, защото аз нямах хиперстимулация, но все пак изгубих яйчник при първото си ин витро. Според мен заради обикновена лекарска некомпетентност. Бях стимулирана и пунктирана с 10 сантиметрова киста. Е разбирате , че и кистата и яйчника, а дори и положителния тест за бременност заминаха. След този пръв опит, навъртях още три с отчайващи нулеви резултати. Резултата е загубени 30 000лв., много похабени нерви, загубен яйчник, едни около 10-15кг. отгоре(от стимулации и нерви), гастрит(по същите причини), окапваща коса(от стреса, нервите и упойките), сърдечни проблеми(камерни екстрасистоли, голяма част от тях дължа на упойките) и най-вече загубена надежда.
Е след четвъртия неуспех смених клиниката, но вече нямам нито надежда, нито вяра, нито ми е останала каквато и да било сила. Споделям го не, за да откажа който и да било от борбата, но всеки да си има едно наум и усетите ли и най-малкото претупване и загубите ли доверие в лекаря си, просто потърсете второ и дори трето мнение  и съм сигурна, че ще успеете.

Как намери сили след загубата на яйчника да продължиш?
Толкова ме е страх да се доверя, критериите  към следващия ми лекар ще са много високи, не знам дали някой ще може да ги покрие.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 050
Знам ли как намерих сили. newsm78 Явно всякакво чувство за самосъхранение ме е напуснало и е останало само желанието да стана майка.  Изтръпвам при всяка следваща пункция, но продължавам.
Ане, трудно е да се довериш, но на мен ми е още по трудно да се откажа.

# 40
  • Мнения: 571
eldorado_f , възхищавам се на жени като теб!   bouquet
Съжалявам за това, което ти се е случило. Моето прекрасно дете е заченато ин витро, но не съм имала такива премеждия и не ми се е налагало да избирам между моето здраве и това да бъда майка.
Пожелавам ти да се сбъдне мечтата ти и да гушнеш рожбата си...  Hug

# 41
  • Мнения: 364
Знам ли как намерих сили. newsm78 Явно всякакво чувство за самосъхранение ме е напуснало и е останало само желанието да стана майка.  Изтръпвам при всяка следваща пункция, но продължавам.
Ане, трудно е да се довериш, но на мен ми е още по трудно да се откажа.

Не съм се отказала, но страха след случилото се ме панира. Дадох си почивка за да се възстановя и психически. 
Ако е проведена както трябва стимулацията, да е съобразена със състоянието на пациента, да се следи и да не се проявява небрежност, не би трябвало да има проблеми по време на пункцията. 
 

# 42
  • Мнения: 176
Знам ли как намерих сили. newsm78 Явно всякакво чувство за самосъхранение ме е напуснало и е останало само желанието да стана майка.  Изтръпвам при всяка следваща пункция, но продължавам.
Ане, трудно е да се довериш, но на мен ми е още по трудно да се откажа.

Не съм се отказала, но страха след случилото се ме панира. Дадох си почивка за да се възстановя и психически. 
Ако е проведена както трябва стимулацията, да е съобразена със състоянието на пациента, да се следи и да не се проявява небрежност, не би трябвало да има проблеми по време на пункцията. 
 

Ането, трябва да намериш сили и да проддължиш мила!  Hug
От седмица имам положителен тест, щом при мен се получи ще стане и при вас!

# 43
  • Мнения: 1 040

IvanaBonevasmile3501 smile3504 newsm30
УСПЕШНИ 9 М!

# 44
  • Мнения: 364
 
  Ането, трябва да намериш сили и да проддължиш мила!  Hug
От седмица имам положителен тест, щом при мен се получи ще стане и при вас!

Лека бременност и щастлив финал, Ивана!   bouquet
Благодаря за окуражаващите думи, постепенно превъзмогвам страховете си и скоро се надявам и аз да изпитам това щастие.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт