Млад татко - що е то и има ли почва у нас?

  • 32 603
  • 100
  •   1
Отговори
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Замислих се за предразсъдъците по отношение на младите майки (не че се водя една от тях, просто си разсъждавам), но всъщност за татковците като че ли по-малко се говори. Може би защото колкото и млади да са майките, татковците са с поне няколко години по-големи от тях, някой път и с доста повече. И се запитах, колко често можем да говорим за млади татковци в България и има ли изобщо такова нещо у нас. В статистиките винаги се отбелязва възрастта на жената при раждане на първо бебе, с оглед на демографските процеси. Какви са вашите наблюдения?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Точно на 25 години стана баща за първи път. Повечето ни приятели и познати доста по- късно се сдобиха с наследници  Wink Като цяло наблюденията ми са, че възрастта на станалите за първи път бащи надхвърля чувствително тази на първескините. Имам приятели над 40 г., които още нямат деца.

# 2
  • Мнения: 870
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .

# 3
  • София
  • Мнения: 1 977
Малко са.Мъжът ми стана баща на 25 и все още е едниствения татко в нашата компания,а когато разбраха,че чакаме дете и ще се женим абсолютно всичките му приятели го ожалвали,че е направил гаф и сега трябва да се жени  Crazy а гаф нямаше,но явно на 25 повечето си мислят,че за да се женят трябва да имат опрян пистолет в гърба.
Най-младия баща,когото познавам стана такъв на 21 и все още след 8 години си гледа децата и жената.
В момента един познат ще става баща на 28 и е единствен сред обкръжението си и всички също само се шегуват с него на тази тема.
Аз не го разбирам,но явно е така в днешно време,деца се правят масово след 35.
Всеки си знае и сам си прави избор как да живее,но това не пречи да не ги разбирам,както и те нас:)

# 4
  • Мнения: 11 569
Относително е. Той може и да е станал, ама да не знае. Simple Smile
За протокола- на 23.
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .
Те затова някои майки си дундуркат момчетата след 20- ата годишнина, че и след 40- ата. Не са емоционално поарасли.

# 5
  • Мнения: 3 784
Fashionmama, тук пишат жени на възраст от 20 до 60 (грубо казано, иначе сигурно има и извън тези граници). А със сигурност има разлика във възрастта при първо дете през последните години, през 90-те, 80-те, 70-те и така нататък. На мен би ми било интересно да видя такава анкета за мъжете, които са станали за пръв път татковци през последните 15 години, примерно. Защото мисля, че през 70-те масово ще са ставали татковци на 20-25, докато сега... надали.

Можеш да разшириш анкетата. Т.е., същия въпрос, но със шест по пет опции (примерно) - разбивка по възраст, на десетилетие. Нещо такова:

Скрит текст:
2010 - 2015

- под 20
- 20-25
- 25-30
- 30-35
- 35-40
- над 40

2000-2009

- под 20
- 20-25
- 25-30
- 30-35
- 35-40
- над 40

1990 - 1999

- под 20
- 20-25
- 25-30
- 30-35
- 35-40
- над 40

И така нататък



Определено ще се получи интересно.

# 6
  • Мнения: 46 520
28 г.

Като цяло повечето около нас преди 30 г. имаха дете. Говоря за набори 75 до 85.

# 7
  • Мнения: 870
Към днешна дата  30 - 33 г. е масовия случай.
Не знам за какво дундуркане на мъже  споменавате,  аз не живея с родителите си от 17 годишен.

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Ох, сега ме озадачихте, ще взема наистина да я разширя анкетата, обаче сигурно ще се нулират резултатите. Ще пробвам...

# 9
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
29г.

Никой мъж от компанията още няма дете, някои нямат и връзка (набори 73-87).
Масово забелязвам, че стават бащи след 35; давам пример със свои познати само. И разбира се, жените им са много по-млади, с едно 6,7 години поне.

# 10
  • Мнения: 1 384
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .

Добре, ще му кажа. Grinning
Втора опция. И вече 20 години доказва, че е мъж бил още при първото дете. Емоционално се справи по-добре с първото дете, когато бяхме "малки" уж.

# 11
  • Мнения: 6 993
2013 - на 29 беше, аз на 28. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 365
за млади татковци в България и има ли изобщо такова нещо у нас.
Има и дано за тях има по - добро отношение от това към младите майки ooooh!
От познатите ми най - младия татко е на 23 Peace

# 13
  • Мнения: 870
Предполагам по някои населени места е в реда на нещата и на 18 да стават бащи.
Успех им желая  Laughing

# 14
  • Мнения: 141
на 28 години моят мъж стана татко,може би е до човек,но той е улегнал мъж за разлика от някой негови приятели

# 15
  • Мнения: 1 384
Предполагам по някои населени места е в реда на нещата и на 18 да стават бащи.
Успех им желая  Laughing

Кои, например?

# 16
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .

Не съм съгласна. Моят на 29г. беше по-зрял в емоционално отношение от мен в началото. Айде верно, че ме друсаше следродилната... Но той си беше достатъчно узрял, презрял и т.н.

# 17
  • Мнения: 3 784


Фешънмама, ако искаш, можеш да помолиш модератор да ти помогне. Може би ще се наложи да се изписва десетилетието до възрастта, т.е.

Скрит текст:
- под 20, 2010-2015
- 20-25, 2010-2015
- 25-30, 2010-2015
- 30-35, 2010-2015
- 35-40, 2010-2015
- над 40, 2010-2015

- под 20, 2000-2009
- 20-25, 2000-2009
- 25-30, 2000-2009
- 30-35, 2000-2009
- 35-40, 2000-2009
- над 40, 2000-2009

И така нататък...

Не знам дали се нулират резултатите, ако е така, най-добре преди да са гласували много хора.

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 01:45 от Nickkie

# 18
# 19
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Това с десетилетието е добра идея. Дано се получи.

# 20
  • Мнения: 3 784
Извинявам се за статистическия спам,  Embarassed , но сега се сетих, че ако се направи това, може да се сложат шест (или колкото са групите по десетилетие) опции за гласуване - тогава потребителите ще могат да гласуват в различните години, ако примерно имат две деца от двама мъже, за които това са първи деца, или за бащите си/ приятели/ братя. Ще имаш по-пълна картина.

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 01:44 от Nickkie

# 21
  • Мнения: 2 457
. Моят на 29г. беше по-зрял в емоционално отношение от мен в началото.
Жените винаги са емоционално по-зрели от връстниците си  мъже. Wink

# 22
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
От друга страна сигурно едно 70-80% от пишещите тук имат деца, родени през последното десетилетие и тогава променянето на отговорите в анкетата се обезсмисля.

# 23
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
. Моят на 29г. беше по-зрял в емоционално отношение от мен в началото.
Жените винаги са емоционално по-зрели от връстниците си  мъже. Wink

Уж е така, ама в началото той се справяше по-добре.
А сега е доста отговорен и зрял. На 30 е.

# 24
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Мъж ми беше на 25г когато се роди голямата ни дъщеря, а на 32г беше и ни се роди малката дъщеря.
С коя опция да гласувам 20-25 или 25-30г.

# 25
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
На 30 г.
Повечето от приятелите ни, които са в тази възраст +- някоя и друга годинка все още са необвързани и не смятат скоро да се впуснат в сериозна връзка. За деца да не говорим.

# 26
  • Мнения: 843
Беше на 33 години.

# 27
  • Мнения: 9 475
На 29 стана татко. И е от последните сред приятелите му  Peace

# 28
  • Мнения: 911
 Стана баща през 2013г. на 35год.

# 29
  • Мнения: 15 219
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .
Повечето мъже си остават момчета и на 50, и на 60 .... Това не е лошо разбира се. Когато обаче един мъж стане баща се променя много, независимо от възрастта.

# 30
  • Мнения: 34
Мъжът ми беше на 21 години, когато се роди синът ни. Сега е на 26 и след месец чакаме да се роди дъщеря ни. Аз съм с 4 години по-голяма от него. В никакъв случай не мога да кажа, че е или е бил емоционално незрял! Напротив! Той се оказа невероятен баща  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 516
 Мъжът ми бе на 25 когато стана баща/ дори на 24, а ни изписаха с детето на 25 - я му рожден ден/. Все още учеше, но и работеше събота и неделя, живеехме в гарсониера в семейно общежитие....Супер трудно, но и много романтично и полезно за нас време. Няколко от колегите му около нас също станаха бащи по същото време - заедно си гледахме децата / 6 семейства/, деляхме си храната от колетите, ползвахме си вещите....Все още сме заедно с тези хора и до днес.

Сигурно ще получа доста обвинения, но мисля, че родителите трябва да остаряват с децата си, а не много преди тях, за да имат сили и нерви за всичко, с което ще се сблъскат.

 Бързам да кажа, че опит възрастта не носи, особено за мъжете, а по-скоро ги прави рутинирали, изморени, дори леко егоистични. Негов приятел ще става татко сега за първи път / на 40/, щастлив е , но и ужасен, че се нарушава целия му житейски ритъм....Чуди се как на 50+ ще се справя с буен тийн...

# 32
  • Мнения: 4 418
Следваща тема: "На каква възраст татко ти стана мъж?"

# 33
  • Мнения: 2 457
Добре де, а тези  22-25 годишни татковци имат ли финансова обезпеченост и жилище което да предложат на семейство то си? Щото варианта да набута жена си в двустайния с майка му и баща му , това не никак много желателно  Confused А  лично за мен изключено.

# 34
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Мъжът ми бе на 25 когато стана баща/ дори на 24, а ни изписаха с детето на 25 - я му рожден ден/. Все още учеше, но и работеше събота и неделя, живеехме в гарсониера в семейно общежитие....Супер трудно, но и много романтично и полезно за нас време. Няколко от колегите му около нас също станаха бащи по същото време - заедно си гледахме децата / 6 семейства/, деляхме си храната от колетите, ползвахме си вещите....Все още сме заедно с тези хора и до днес.

Сигурно ще получа доста обвинения, но мисля, че родителите трябва да остаряват с децата си, а не много преди тях, за да имат сили и нерви за всичко, с което ще се сблъскат.

 Бързам да кажа, че опит възрастта не носи, особено за мъжете, а по-скоро ги прави рутинирали, изморени, дори леко егоистични. Негов приятел ще става татко сега за първи път / на 40/, щастлив е , но и ужасен, че се нарушава целия му житейски ритъм....Чуди се как на 50+ ще се справя с буен тийн...

Подкрепям мнението ти, че е по-добре по-млад да си си "свършил" работата.
Едно, че е по-добре за децата, както си и писала.
Второ, че представителите на мъжкия пол, след една определена възраст, много трудно излизат от коловоза, в който са се движели години наред. Ти и това си го подкрепила с пример.

# 35
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Добре де, а тези  22-25 годишни татковци имат ли финансова обезпеченост и жилище което да предложат на семейство то си? Щото варианта да набута жена си в двустайния с майка му и баща му , това не никак много желателно  Confused А  лично за мен изключено.

И това важи.
Трябва да се намери някаква златна среда, което се оказва доста трудно в повечето случаи. Sad

# 36
  • Мнения: 1 516
Добре де, а тези  22-25 годишни татковци имат ли финансова обезпеченост и жилище което да предложат на семейство то си? Щото варианта да набута жена си в двустайния с майка му и баща му , това не никак много желателно  Confused А  лично за мен изключено.

И да нямат финансова обезпеченост, това че имат дете и семейство малко или много ги мотивира. Като тук включвам и двамата - и жената, и мъжа....Що, като е на 35-40 и е сам, не живее ли още с майка си и баща си? Това супер много им изкривява психиката и изобщо като цяло е вредно за социалното им функциониране...Или друг пример - сами са си на някаква възраст, парите от автосервиза/ напр./ им стигат за купончета, приятели и някоя дрешка, стават инертни някакви.

# 37
  • Мнения: 3 784
Не разбирам какво означава "остарява с децата си". Разбирам "остарява с партньора си", т.е., 40 години подред заедно, например. Но децата и на младите родители са поне 20 години по-малки от тях, няма как да остарявате заедно. И какво като цяло означава "остаряване"? 45-годишните нито са остарели много преди децата си, нито изобщо са "стари".

Макар че на 15-годишните сигурно изглеждат дори древни.  Laughing

Златната среда (по мое мнение) е 25-35 и за двата пола. Като хората спокойно имат щастливи семейства, създадени и преди 25, и след 35.  Laughing

Има две сродни активни теми тук, "Майка на 18", в която, обаче, 18-годишните майки никак не успяха да оборят стереотипите за негативите на ранното майчинство с разсъжденията си и поднасянето им, само ги подсилиха. И "Какво правих от 20 до 25", в която потребителите разказват за себе си.

Всички момчета, които познавам на 25 години в момента, са много далеч от създаване на деца. А и момичетата.  Laughing

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 01:44 от Nickkie

# 38
  • Мнения: 3 784

 като е на 35-40 и е сам, не живее ли още с майка си и баща си?

Не.

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 01:43 от Nickkie

# 39
  • Мнения: 34
Добре де, а тези  22-25 годишни татковци имат ли финансова обезпеченост и жилище което да предложат на семейство то си? Щото варианта да набута жена си в двустайния с майка му и баща му , това не никак много желателно  Confused А  лично за мен изключено.
Да, ние имахме жилище и работехме и двамата, точно затова се решихме да имаме дете. Варианта с двустайния апартамент на родителите му или пък на моите родители също е повече от абсурден лично за мен.

# 40
  • Мнения: 2 457
Като имаш собствено жилище и не зависиш от никой , камо ли да търпиш друго поколение хора, тогава нещата са други Peace

# 41
  • Мнения: 2 457
Как на 40 ще живее с майка му? Той застои ли се повече от 20 години до полата й - нека да си остане там, мерси ,ще го пропусна. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 516
Не разбирам какво означава "остарява с децата си".

Изобщо нямах предвид физическия аспект на остаряването, а чисто психологическия, т.е. като разбиране, дори като мислене и скорошен опит, един по-млад баща е значително по-адекватен на потребностите и проблемите на детето си, от такъв, растнал и възпитаван в по-далечно минало.


# 43
  • Мнения: 356
Стана баща за първи път на 24,а на 25 ще стане за втори път    Flutter
Работи по много,издържа ни,живеем самостоятелно.Той беше инициатора да си имаме деца ,помага ми винаги когато може и се вижда,че го прави с удоволствие  Peace

# 44
  • Мнения: 3 784
Да, но и психологически - на каква възраст си остарял психологически? Пенсионерите са ясни, но там поколенческият проблем идва не толкова от възрастта, колкото от липсата на активна ангажираност в света, споделян от всички работещи. А и там има изключения. Пък и не говорим за родители, станали за пръв път такива на 60.

Адекватността на чуждите проблеми и потребности идва от способността за емпатия, разбиране, вникване и анализ, която по-често е продукт на съзряването, отколкото обратното. Та е до човек и характер, а не толкова до възраст - еднакво може да я има или няма и на 23, и на 43

Ако целта е да сме възпитавани с детето в максимално близко време - дори ако родим на 15, когато то е на 15, ние ще сме на 30 и пак битието и мисленето на днешните 15-годишни ще ни е далечно и неразбираемо, ако липсва описаното във втория абзац.

"Да остаряваме заедно с децата" не разбирам, съжалявам. Да сме възпитавани паралелно с тях разбирам, но това за жалост се случва при ученически бременности, които никой от нас няма да приеме за желани и съзнателно търсени.

# 45
  • Мнения: X
Не разбирам какво означава "остарява с децата си".

Изобщо нямах предвид физическия аспект на остаряването, а чисто психологическия, т.е. като разбиране, дори като мислене и скорошен опит, един по-млад баща е значително по-адекватен на потребностите и проблемите на детето си, от такъв, растнал и възпитаван в по-далечно минало.


Аз адекватен много млад баща не съм виждала. Да не говорим колко адекватни стават след едно-две десетилетия и се сетят, че не са се наживели когато е трябвало.

# 46
  • Мнения: 1 516
Скрит текст:
Да, но и психологически - на каква възраст си остарял психологически? Пенсионерите са ясни, но там поколенческият проблем идва не толкова от възрастта, колкото от липсата на активна ангажираност в света, споделян от всички работещи. А и там има изключения. Пък и не говорим за родители, станали за пръв път такива на 60.

Адекватността на чуждите проблеми и потребности идва от способността за емпатия, разбиране, вникване и анализ, която по-често е продукт на съзряването, отколкото обратното. Та е до човек и характер, а не толкова до възраст - еднакво може да я има или няма и на 23, и на 43

Ако целта е да сме възпитавани с детето в максимално близко време - дори ако родим на 15, когато то е на 15, ние ще сме на 30 и пак битието и мисленето на днешните 15-годишни ще ни е далечно и неразбираемо, ако липсва описаното във втория абзац.

"Да остаряваме заедно с децата" не разбирам, съжалявам. Да сме възпитавани паралелно с тях разбирам, но това за жалост се случва при ученически бременности, които никой от нас няма да приеме за желани и съзнателно търсени
.


Не тълкувай буквално нещата.Кой говори за паралелно възпитание баща-дете?!Съгласна съм, че младия дух не е функция на възрастта, но за съжаление  проблемите , съпътстващи живота ни , ни амортизират психически, променят нагласи , правят ни цинични.

Имаш своите аргументи и аз ги уважавам, но за себе си съм убедена от личен опит, че между родителя и детето , между бащата и детето/ в частност/, голямата разлика във възрастта/ респективно във всички психологически аспекти/, е по- скоро проблем в по-късна детска възраст/ особено тийн-възрастта/, отколкото предимство.

# 47
  • Мнения: 2 457
[quote author=Check Please link=topic=837597.msg30552106#msg30552106 date=1

Аз адекватен много млад баща не съм виждала. Да не говорим колко адекватни стават след едно-две десетилетия и се сетят, че не са се наживели когато е трябвало.
[/quote]
Съгласна съм напълно и  най-вече с втората част.

# 48
  • Мнения: 46 520
Добре де, а тези  22-25 годишни татковци имат ли финансова обезпеченост и жилище което да предложат на семейство то си? Щото варианта да набута жена си в двустайния с майка му и баща му , това не никак много желателно  Confused А  лично за мен изключено.


Ами не е сам все пак. Нали са двама? За наем или ипотека ще стигнат.
Това зависи от начина на мислене, не от възрастта. Има хора, които излизат от семейното гнездо на 18 г., както и такива, които и на 40 пак си смята за нормално да живеят при мама и тати.

# 49
  • Мнения: 2 457
С бебе и ипотека в София са им нужни поне 3500 за да не гладуват.

# 50
  • Мнения: 15 219
И да нямат финансова обезпеченост, това че имат дете и семейство малко или много ги мотивира. Като тук включвам и двамата - и жената, и мъжа...
Подкрепям напълно! Не е задължително само мъжа да поема финасовата обезпеченост, та нали затова са семейство. Разбира се има изключения, но тези, които познавам са по "правилото."

С бебе и ипотека в София са им нужни поне 3500 за да не гладуват.
Ако сметките са водещи, то светът отдавна да е изчезнал. Не подценявам парите, но те се печелят по лесно, когато човек е мотивиран и не е сам.

# 51
  • Мнения: 46 520
С бебе и ипотека в София са им нужни поне 3500 за да не гладуват.

О, да, даже 35 000  Simple Smile

Пък и както казах, двама са, ако изкарват по 1750 всеки, ето ти началото, пък занапред ще се развиват.
И по света хората са така, нали не смятате, че всички създават семейства след като купят имот? Повечето точно ипотеки изплащат, говоря за хора от средната класа.

# 52
  • Мнения: 1 365
Тя ипотеката е много важен фактор за създаване на семейство.  Rolling Eyes

# 53
  • Nice
  • Мнения: 946
Има почва за млади татковци навсякъде щом момчето е кадърно, самостоятелно и отговорно.
Имам двама наботи (момчета родени след 90те) които станаха татковци, и двамата по неволя както се казва, без да са планували. Единият си обра крушите за отрицателно време и си остави приятелката да се оправя (която не искаше да абортира). И до сега финансова помощ от него няма за бебето, покри се някъде и е неоткриваем. Младата мома сама се оправя благодарение на родителите си, но все пак двама са го правили детето, отговорността не е само на майката  Shocked
Второто момче стана татко на 22, но си остана с момичето, отдели се от родителите си, намери си апартамент и по-платена работа, доста бързо се мобилизира и в момента готви и сватба.

Мякои мъже и на 40 си остават с акъл на 20-годишни, някои на по 20 са по-отговорнни от тези на по 30. Тези които стават татковци в по-късен етап се съгласяват и да са по-малко време с децата си. Мъж станал баща на 40 не се знае дали ще доживее да види внуците си и да е с децата си във важните им моменти. Но пък и разни недорасли пикл*овци не бива да се оставят на хормоните, да правят деца и после да не поемат отговорност.

# 54
  • Мнения: X

И по света хората са така, нали не смятате, че всички създават семейства след като купят имот?

Не знам как изобщо сравняваш с "по света". Нито доходите са им такива, нито лихвите, нито нищо.

# 55
  • Мнения: 2 457
Интересно ми е колко 20-25 годишни имат заплата 1700 ,примерно. А и нали се предполага, че майката няма да е работоспособна известно време. Какъв е варианта да работи - ясла на годинка или баби newsm78

# 56
  • Мнения: 10 993
мъжът трябва да стане татко след 30 г. Младите хора е добре да си поживеят , а не рано рано да се нагърбват с отговорности и проблеми. Това не е пряко свързано с доходи, имоти, а просто с време което да прекараш както ти искаш, защото когато се появят децата вече не можеш да правиш каквото си искаш.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 605
След 30 трябва да е. Под тази възраст не е мъж, а момче. Най-вече емоционално .
Ще му предам и на моя, че на 28 е бил момче.

На 29 стана татко. И е от последните сред приятелите му  Peace
Жади, значи, предупреди останалите, които още не са се минали, че след 30 се прави тая работа, иначе ще срещнат Бориловото неодобрение  Mr. Green

christina1980 , не съм съвсем съгласна. Зависи кой и как се е наживял. На някои в един момент  направо писна.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 097
Да, има незрели мъже под 30 г. и Борил е един ярък пример за това.  Peace За жалост доста от тях не узряват никога, така че все тая относно възрастта.
Иначе по темата - на 32 години. Аз бях на 31.

# 59
  • Мнения: 870
Да, добре. Да не казвам колко "зряло" се държат  тук някои жени на възраст над 35 дори.  Stop

# 60
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Ааа, няма да се нападаме сега! Мир и любов!  Peace

Докато се усетя и се е изписало доста, а и гласувалите са над 160 вече, та реших да не променям отговорите, както каза някой, може да допуснем, все пак, че мнозинството от пишещите са станали родители през последното десетилетие, а другите ще са сравнително малко, та... каквото е - такова, извинявам се  Rolling Eyes
И едно уточнение - тези, които са с навършени 25 години влизат в графата 25-30, а не в графата 20-25, дано няма много недоразумения.

Аз ще се съглася, че възрастта не е фактор за зрялост, но тъй като младите татковци явно са по-малко като процент, излиза, че готовите за бебе мъже под 25 са по-скоро излключение, т.е. може да се тупат в гърдите, че превъзхождат останалите  Mr. Green

Това с наживяването не знам как да го разглеждам, от една страна, човек, който е видял повече в живота си по-добре знае какво иска и съответно по-рано може да достигне до етапа със задомяването, стабилността и децата. Но пък някои хора доста рано започват да имат връзки, да опознават отсрешния пол, да пътуват по света та те вероятно по-рано се наживяват...

С финанси аз не мисля, че е свързано, тук и за двата пола съм убедена, защото някой път хора, които са "сгазили лука", решават, че ще задържат детето и много бързо успяват да се мобилизират и в крайна сметка детето се оказва стимул за тяхното лично развитие. А пък не е рядкост и над 30 младото семейство да се нанесе у нечии родители просто защото "място има, къде ще давате пари по квартири!" Simple Smile

# 61
  • Мнения: 46 520
Не знам как изобщо сравняваш с "по света". Нито доходите са им такива, нито лихвите, нито нищо.

Цените на имотите също. Нещата са съпоставими. Не те убеждавам, само споделям моето мнение   bouquet

# 62
  • Мнения: X
Не, не са изобщо съпоставими въпреки цените.

# 63
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Интересно ми е колко 20-25 годишни имат заплата 1700 ,примерно. А и нали се предполага, че майката няма да е работоспособна известно време. Какъв е варианта да работи - ясла на годинка или баби newsm78

+1
че дори и 25-30-годишни...
Някои хора търсят работа по над половин година.

# 64
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добре де, а тези  22-25 годишни татковци имат ли финансова обезпеченост и жилище което да предложат на семейство то си? Щото варианта да набута жена си в двустайния с майка му и баща му , това не никак много желателно  Confused А  лично за мен изключено.


Брей ,  всеки мъж ли трябва да е със собствено жилище  Mr. Green щом е решил да се жени ?!

Да се жевее на квартира гледам го изкл. като вариант ?!




Мъжете  със собствено жилище са единици  Wink имам предвд да не е наследствено и т.н.
иначе мама/тате  дали , апартамента от баба ги има,  да  Grinning но това не ми е критерий за преспективен мъж  Mr. Green




# 65
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не знам как изобщо сравняваш с "по света". Нито доходите са им такива, нито лихвите, нито нищо.

Цените на имотите също. Нещата са съпоставими. Не те убеждавам, само споделям моето мнение   bouquet
Тук в моят запад  Laughing
хората купуват жилище след като се съберат, създадат семейство  , говоря за масата  Wink
до тогава живеят самостоятелно под наем в апарамент или къща  Wink

То и плащането на ипотека си е вид 'наем'  Laughing вс. месец си длъжен да плащаш , тъй че  Laughing

Със собствен изплатен имот са по-възрастните хора  Wink
е разбира се има и изключения де  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 19 026
Оф, само като прочета за тия млади татковци и мами, които разчитат на колети, за да се нахранят, и ми става ясна картинката. Не, че криво-ляво детето няма да оцелее, но нужни ли са подобни ексцесии?

# 67
  • Мнения: 2 141
За анкетата - мъжа ми беше на 29години, когато се роди сина ни, а аз на 24. Детето ни беше планувано и беше от 2ри опит след 1ва бременност неуспешна бременност - спонтанен аборт.
Та нека да не говорим глупости, че под 25 децата се получавали от "опа, май стана беля" Naughty

Не съм съгласна, че до 30години мъжа бил момченце Naughty
И ако е от значение - да, имаме си собствено жилище (което мъжа ми е купил с 2мисии в Афганистан и Ирак - не му е от баба и дядо) и в момента се борим за още едно, по-голямо такова, което да изплатим с годините.
Интересно ми е колко 20-25 годишни имат заплата 1700 ,примерно. А и нали се предполага, че майката няма да е работоспособна известно време. Какъв е варианта да работи - ясла на годинка или баби newsm78
Ние имаме месечен доход над 2500лв. Това е без аз да работя и без майчинството - заплатата на мъжа ми и наеми, от имоти, които отдаваме под наем (лека му пръст на баща ми ми остави доста и осигури живота ми), не ми е гордост, защото не съм се трудила за тези средства, но мисълта ми е, че ако нямах тези средства пак щях да се старая да осигуря най-доброто за детето си.  Peace

Нека не издребняваме. Децата не ядат пари, не заспиват с пари, те дори не мислят за тях. Деца се гледат с обич и спокойствие. С любов и уважение между родителите.
Кой когато иска да прави деца. Не мисля, че може да съдим тези, които са станали родители на 18 или тези, които са станали на 50. Нито тези, които нямат достатъчно средства. Всеки иска и мечтае за дете. Някои се осъзнават по-рано, други по-късно.

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 12:27 от m@mmakЪти

# 68
  • Мнения: 2 760
Mоят съпруг стана баща на 24. От самото начало искаше да има три деца. Не бяхме готови, то пък кой ли е, но се справихме и с отговорностите, и с финансите, и с дома, и с всичко. На финансова подкрепа не сме разчитали. Изгладувахме си решението да запазим детето и да го отгледаме така, че да не му липсват основни неща. Това ни мобилизира да си устроим живота по-бързо и по-добре, както и да сме задружни и сплотени. Радвам се, че имахме трудно начало. Може би иначе нямаше да сме заедно все още.

# 69
  • Мнения: 37
Всичко си зависи от човека, моят мъж е с една година по- малък от мен - на 23г. има сериозна и доходна работа, не сме финансово зависими от никой. Тъй като предполагам че ще има хора със забележки от типа "родителите са ви дали всичко", ще трябва да ги разочаровам - нито сме реститути, нито сме деца на милионери, просто и двамата работим в IT сферата, която дава достатъчно много възможности Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 23 097
Аз смятам, че не е подсъдно, ако родителите дадат един добър старт в живота на децата си, стига да имат тази възможност.

# 71
  • Мнения: 636
Аз смятам, че не е подсъдно, ако родителите дадат един добър старт в живота на децата си, стига да имат тази възможност.
Както казвам на моите деца, че "от тръмплин се скача по-лесно", но е важно как ще усъвършенстваш скока. И ние бяхме под 25 години, когато създадохме семейство, но успяхме както се казва да се изучим и дом да построим......Мъжът ми продължава да работи по 15-16 ч и се стараем да предадем добър бизнес в ръцете на децата си. Ама никога няма да забравя как се пренесохме в недоизмазана къща и как сутрин се събуждахме без вода, защото са замръзнали тръбите през нощта. Дълго перях на ръка всичко, ядяхме мазани филии с лютеница ..............................стига толкова, че ще ме разкостят повечето четящи тук.
Та имаш ли хъс и амбиции се постига макар и трудно заветната мечта.

# 72
  • Мнения: 364
Аз бях на 19 , мъжа ми на 28. Повечето ни приятели са над 28 год. и нямат деца и мислят, че рано сме станали родители. Имаме собствено жилище и други, които пустеят, но са наследствени! Това в което живеем си е закупено от него! Но има много хора, които  живеят на квартира и са доволни и щастливи! Това е един добър вариант, ако човек няма жилище или няма работа в родното си място  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 43
ето и аз да споделя ..Аз съм на 32 г с три деца , на 5 г , 3 г и малката на 10 мес ....Моя мечи е на 28 г  та значи е станал татко на 23 г и не беше без да иска ....Почти сме си изплатили апартамента , които определено ни е малък .За сега се справяме ,а и бабите помагат с децата , а ние финансово .

# 74
  • Мнения: 1 516
Оф, само като прочета за тия млади татковци и мами, които разчитат на колети, за да се нахранят, и ми става ясна картинката. Не, че криво-ляво детето няма да оцелее, но нужни ли са подобни ексцесии?

Да, разчитали сме на колети като студенти в кошмарната 97/98г. , но всеки, който е бил студент в столицата и е от друг град, може би също е разчитал....Не се срамувам, че сме си отгледали детето сами, с колети, че мъжът ми учеше редовно инженерна наука и работеше, а аз с бебе, давах частни уроци в гарсониерата...Всичко това само ни сплоти още повече , даде ни безценен опит сега, когато имаме успешен бизнес, без да се самозабравяме.

А що се отнася до "оцеляването" на детето ни, не само, че се случи, но мисля отгледахме достоен човек , учещ в елитно училище, с няколко езика, но най-вече скромен и почтен в отношенията си към нас и приятелите си, ценящ и най-малките жестове...

Mоят съпруг стана баща на 24. От самото начало искаше да има три деца. Не бяхме готови, то пък кой ли е, но се справихме и с отговорностите, и с финансите, и с дома, и с всичко. На финансова подкрепа не сме разчитали. Изгладувахме си решението да запазим детето и да го отгледаме така, че да не му липсват основни неща. Това ни мобилизира да си устроим живота по-бързо и по-добре, както и да сме задружни и сплотени. Радвам се, че имахме трудно начало. Може би иначе нямаше да сме заедно все още.
Абсолютно подкрепям това, все едно сме извървели един и същ път... Hug

# 75
  • София
  • Мнения: 8 651
Мъжът ми стана баща меец преди да навърши 28г.
Първи е в неговото обкръжение.
Но пък аз май имам впечатления, че доста мъже стават бащи преди 30, даже повечето.
Финансово никой не ни помага, макар, че живеем в апартамент на баба му и дядо му, без да олащаме наем.
Но скоро започваме ремонт на нашия(преписан му пак от баба) и сме теглили заем, който сами ще изплащаме и много се надявам да не изпадаме в лоши ситуации, в които да разчитаме на някого. На неговите родители не можем, ще са моите вероятно.Но дано не става такова нещо, в много, много краен случай бих помолила за помощ.
Лично аз съм готова да работя колкото е нужно. 
Имам добри и лоши примери около себе си, за всякакви по възраст татковци.
Хората ако се обичат, ако са амбициозни и трусолюбиви се оправят, дори в началото да е трябвало да разчитат на някого.

# 76
  • Мнения: 1 273
Е, защо пък мъжете да са по-големи от жените? Че и с няколко години?  newsm78
Моя мъж е по-малък от мен.  Rolling Eyes
Аз станах майка на 26 и половина, той - на 24 и половина.  Grinning

# 77
  • Мнения: 3 784
Май повечето млади татковци в темата са с някоя и друга година по-малки от майките на децата си. Ще се обърне стереотипът, че мъжете обикновено са по-големите.  Grinning

Защо преместиха темата в "Татковци"? Вярно, че има "татко" в заглавието, но анкетата и първи пост е към потребителките-жени. Представям си как шепата татковци в този форум отварят темата в техния раздел и четат "На колко години партньорът ви стана баща?"  Laughing

# 78
  • Мнения: X
Не разбирам какво означава "остарява с децата си". Разбирам "остарява с партньора си", т.е., 40 години подред заедно, например. Но децата и на младите родители са поне 20 години по-малки от тях, няма как да остарявате заедно. И какво като цяло означава "остаряване"? 45-годишните нито са остарели много преди децата си, нито изобщо са "стари".
E, ако на 45 стане баща, то когато тийна се разбесува, таткото ще е на около 60-пенсионер.Като манталитет и разбирания ще са на светлинни години един от друг.Едно е да имаш тийн на 40-45, като си "пораствал" заедно с него, друго е да го имаш на 60.
Мъжът ми:първи син на 24, втори на 30.Разлика няма, винаги е бил всеотдаен, отговорен и любящ баща.

# 79
  • Мнения: X
Мъжът ми стана баща меец преди да навърши 28г.
Първи е в неговото обкръжение.
Но пък аз май имам впечатления, че доста мъже стават бащи преди 30, даже повечето.
Финансово никой не ни помага, макар, че живеем в апартамент на баба му и дядо му, без да олащаме наем.
Но скоро започваме ремонт на нашия(преписан му пак от баба) и сме теглили заем, който сами ще изплащаме и много се надявам да не изпадаме в лоши ситуации, в които да разчитаме на някого. На неговите родители не можем, ще са моите вероятно.Но дано не става такова нещо, в много, много краен случай бих помолила за помощ.
Лично аз съм готова да работя колкото е нужно. 
Имам добри и лоши примери около себе си, за всякакви по възраст татковци.
Хората ако се обичат, ако са амбициозни и трусолюбиви се оправят, дори в началото да е трябвало да разчитат на някого.

това е добра  помощ , оценете  я .  Peace

# 80
  • Мнения: 2 286
Добре де, а тези  22-25 годишни татковци имат ли финансова обезпеченост и жилище което да предложат на семейство то си? Щото варианта да набута жена си в двустайния с майка му и баща му , това не никак много желателно  Confused А  лично за мен изключено.

Нямахме жилище - ни той, ни аз. Родителите ни живеят в тристайни жилища, ние си живеехме на квартирка - гарсониерка. После си купихме. (бяхме на по 21 като забременях, на по 22 родих).
Не са ни плащали нито наема, нито сметките, нито кръчмите.

Живот и здраве, след 2-3 месеца ще имаме още едно дете. Все по-добре се справяме Mr. Green .

# 81
  • Мнения: 10 874
Два дни след като навърши 25 стана татко.
Имаме собствено жилище от няколко месеца (преди това бяхме на квартира), мъжът ми работи на две места и се грижи отлично за семейството. Това по повод на изказването дали 25-годишните татковци са финансово независими и живеят отделно от родителите си. Peace

# 82
  • Мнения: 643
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

# 83
  • София
  • Мнения: 5 605
А на мен ми звучат несериозно такива изказвания  ooooh!

# 84
  • Мнения: 1 384
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

Майко мила. hahaha
Преди 30 моят точно мъж защо да е неморален, като е създал дете?
Това ми бяга.
Материално беше подготвен, и двамата имахме трудов стаж, изградени навици и прилична заплата. Той-по-добре в това отношение от мен.
Събитието-дете-не промени живота ни в онзи момент. Аз просто останах една година вкъщи, а той си продължи както ходенето на работа, така и излизането с приятели. Аз също съм излизала с приятели, редували сме се. Излизането след работа за по час-два беше задължително, а не мираж. Особено, ако уцелиш и лятно бебе, по бирарии в парка е пълно с приспиващи деца татковци на по бира. Laughing

# 85
  • Мнения: 1 516
 Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

Изобщо не съм съгласна с подобни генерализирания:
1. Емоционаланата зрялост не е функция на възрастта. Много са "светлите" примери и за инфантилни мъже на 30-40-50....
2. Що е то "МОРАЛНА зрялост"? newsm78
3. ...И материалното благополучие не е функция на възрастта....

Като допълнение, към абсурдността на горецитираната генерализация ,да припомням ли за намножилата се в последните години порода мъже "Христо Сираков"?!

# 86
  • Мнения: 46 520
И аз ще коментирам този пост  Simple Smile

 Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

И аз да попитам какво е морално? Той беше на 27-28 г., живеехме заедно от 7 г., 4 в брак. Смятам, че е предостатъчно, за да съм преценила има ли морал.
От 10 г. живееше сам и работеше, междувременно завърши висше образование.

Относно запоите и излизането след работа - това е до характер. И ако съвпадне с този на жена му ще си се редуват и ще им е екстра. Не са едно и 2 семействата, които след работа ходят някъде, а другият гледа децата, на следващия ден пък ролите са разменени, в събота излиза единият, в неделя другият. Какъв е проблемът?
Въобще няма връзка това с възрастта, и на 20, и на 30 и на 50 има такива, които го правят всеки ден, както и други, които никога. Ние като студенти не сме се спирали, всеки ден сме били на купони след лекции и работа. После разредихме до почивните дни, сега само в събота или петък. Но сме двойка, която обича да го прави заедно. Бях на 19, той на 22, когато заживяхме заедно и за 18 г. нито веднъж след работа не е ходил на друго място, освен вкъщи, ако има оферта за ходене някъде винаги ми се обажда да решим ще ходим ли. Както и никога не е проявил желание да ходи на запой без мен. Ако обстоятелствата не го позволяват - каним гостите вкъщи. Все пак сме големи хора, пиянските изцепки от тийн годините са ни далечни.

Мисълта ми е, че ако си избереш човек, с когото не си пасвате, няма как да чакаш да се промени. Тези, които предпочитат колегите си след работа и само приятелите в събота са си такива. Не казвам, че са лоши, просто са такива. И е голяма грешка да се обвържеш с човек с подобен характер и да се опитваш да го променяш.

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 11:05 от Не се сърди, човече

# 87
  • Мнения: X
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално .....
То, един мъж ако на 25-30 още не е узрял емоционално и морално, и на 130 няма да узрее.    Laughing
"Тийновете" на 30 си остават "тийнове" и на 130.
Опит и наблюдения.

# 88
  • Мнения: 9 475
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty
По-голяма глупост отдавна не бях чеЛа. Ако не искаш примери за супертатковци под 30, мога да ти дам такива залепени за полата на мама пък са над 30.

# 89
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Е, защо пък мъжете да са по-големи от жените? Че и с няколко години?  newsm78
Моя мъж е по-малък от мен.  Rolling Eyes
Аз станах майка на 26 и половина, той - на 24 и половина.  Grinning

Аз говорех за общия случай, мнозинството е такова, иначе и моят мъж е с година по-малък от мен Simple Smile.
Май наистина ще се окаже, че младите татковци в по-голямата си част са "преждевременно узрели" и забърсали по някоя кака  Joy Това в кръга на шегата де...

Това пък със запоите ми е много странно - ми има хора, които не обичат да излизат на шумни, задимени и блъскани с народ места... С моя мъж не сме се уцелили в това отношение, той си пада домошар, аз съм повече по излизанията и всеки уважава избора на другия. Нито аз го карам да ходи с мен по клубове, нито пък той ми забранява да излизам и да си правя купона, когато реша (рядко се случва, но като имам желание, го правя). Така и проблемът с гледането на детето се решава, а ако се случи да излизаме някъде двамата вечерно, го даваме на баба и дядо да го гледат за една нощ.

# 90
  • Мнения: 2 286
С ММ запивахме като ученици, не бяхме двойка, пиянски изцепки и по 3 дни с главоболие. До 18. От както стана на 18, мм се е напивал 3 пъти - на бала, като се роди синът ни и една вечер, по приятелски. Последните две са за близо 7-те ни години съвместен живот. Не изпитва нужда, по принцип не пие, дори когато има рожден ден.

Защо смятате, че щом вие сте заобиколени от недорасляци, емоционално незрели или пропаднали мъже, които на 30 са неспособни да се грижат са себе си, камо ли за друго човешко същество, всички, "масата" мъже са така??? Изобщо не е така, просто средата ви е кофти.

Няма лошо да си неспособен, но не казвайте, че другите са така. Не са, само вие сте така.
Другите си се справят прекрасно, макар и да не ви се побира в представите.

# 91
  • Мнения: 46 520
Защо смятате, че щом вие сте заобиколени от недорасляци, емоционално незрели или пропаднали мъже, които на 30 са неспособни да се грижат са себе си, камо ли за друго човешко същество, всички, "масата" мъже са така??? Изобщо не е така, просто средата ви е кофти.

+1
Хората са различни, не разбирам как може да се обобщава.

# 92
  • Мнения: 364
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty

не мисля, че си права ... всичко е въпрос на обкръжение  Sunglasses

# 93
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty


Eто , моя е изключение  Mr. Green
да видим колко изключения ще се появят още  Wink

# 94
  • Мнения: 356
По-добре от hailie ,не мога да го кажа.
Не може да се обобщава по този начин и на всеки,който е извън тази рамка да се лепва етикет "изключение".Всичко е от средата  Peace

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 193
На 30 ( беше ги навършил току-що).
Напълно осъзнат, с професия, улегнал,  грижовен, стъпил здраво на земята, реализиран ..На 37 беше като се роди и второто ни дете..

# 96
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
  Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty


Eто , моя е изключение  Mr. Green
да видим колко изключения ще се появят още  Wink

И моя явно е изключение, стана баща преди да навърши 23г Wink Факт, мъжа ми е доста по-малък от мен. Обаче за изненада на всички ви той е по-отговорния в семейството, по-строгия родител изобщо държи всичко под контрол.

# 97
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Аз не съм изненадана изобщо, защото и при нас е така - може да е с една година по-малък, обаче е като с 5 по-голям... Никой не му дава годините за начина на мислене. Сега тъкмо навърши 28, а ще става татко за втори път Simple Smile

# 98
  • Мнения: 6 122
 Несериозно ми звучи , мъж преди 30 да става баща . Нито емоционално , нито морално а още повече материално може да бъде подготвен за такова важно събитие , което ще промени живота му , ще спре съботните запои ,дори излизането след работа за по час , два ще е мираж .И преди да се нахвърлите със светли примери , как някое хлапе на 23 , 24 е бил баща на годината , само да кажа , изключения винаги има , аз говоря за общия случай  Naughty


Eто , моя е изключение  Mr. Green
да видим колко изключения ще се появят още  Wink

И моя явно е изключение, стана баща преди да навърши 23г Wink Факт, мъжа ми е доста по-малък от мен. Обаче за изненада на всички ви той е по-отговорния в семейството, по-строгия родител изобщо държи всичко под контрол.

И моя на 23 стана баща за първи път, вторият на почти 30.

# 99
  • Мнения: 2 286
А откога 23-годишните станаха хлапаци??

# 100
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
А откога 23-годишните станаха хлапаци??

Май откакто 18-21 годишните станаха деца  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт