КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 2

  • 50 848
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ауу, Маме, посред нощ такива изкушения. Чудни. Peace

# 706
  • Мнения: 76
Маме, страхотни са! Ще остане ли за закуска?  Wink

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
О, Цоц, страхотия!  smile3501

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Козунак от новата ми машинкаnewsm44
Страхотен, само дето го оформих преди да излезм сутринта с детето за у-ще и му дойде много времето докато се върна, та се разкъса плетката. Иначе съм супер доволна, нощес втасва в стая, на отворен прозорец от 22ч. до 6.45ч. - ето резултата.

   

В еуфорията забравих да отделя яйце за мазането, та беше с прясно мляко.  Laughing
Роботчето само се справи, само оформях, не съм месила изобщо. Пуснах го да събере на топка и изключих за 6минутна почивка - меси пак 10мин., почивка 8 мин. и последно месене 10мин. (пък си хвърлих душ в това време Simple Smile ) и после по леглата...  Laughing

# 709
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Честито за машинката, Морена.  Hug Голямо облекчение е и във века на технологиите няма смисъл да се потим над тестото. Аз преди месих на ръка по 3 кг брашно наведнъж. Но вече - не. Няма смисъл от геройства, ако имаш такъв помощник. Да си го ползваш със здраве. Това Бош ли е?

# 710
  • Мнения: 11 737
Ха, изненадах се! Морена, знам че месеше на ръка и предпочиташе да усеща тестото  Simple Smile Много избухнал и хубав козунак!
Аз пък последните няколко месеца обърнах на ръчен режим. Пекарната нещо ми прави проблеми и ми пускаше смазка към тестото и започнах отново да меся на ръка. Сега си поръчах ново казанче и чакам другата седмица да дойде.
И един робот чакам 2 месеца вече от една игра и се чудя дали изобщо ще го получа. Тъкмях и него да пробвам на месене.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Благодаря, Джемма, Merelenda!
Джема, Silvercrest e, ама ако сдаде багажа, определно ще си взема нещо по съществено като качество.
Точно, щото обичам да си меся, не съм взела по-скъпо чудо, ама да ми омеси, докато е мокро, пък после аз ще си меся. Ама и да ме отменя няма да му се размине де... както дойде.  Grinning

# 712
  • Мнения: 1 080
Честито Морена! Със здраве да си я ползваш и да не сдава багажа Simple Smile Козунака изглежда страхотно!

# 713
  • Мнения: 76
Морена, честита нова придобивка! Пожелавам ти да сътвориш много вкусотии в нея. Козунакът е страхотен.

# 714
  • Мнения: 1 517
Моренка честито за машинката и за прекрасния козунак адмирации. Бих хапнала с удоволствие bouquet bowuu

# 715
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Как така още нямаме нова тема за козунаците, наближава Великден. Simple Smile
Или аз съм я пропуснала?
Разписвам се с открит сезон на козуначените истории с едни макчета. Нямах повече яйца и ги намазах с прясно мляко.



# 716
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Няма друга тема, Джема, тук щеше да пише иначе.  Simple Smile
Мен ми е далечен още Великдена - 3 месеца си има без 7-8 дни. Може би като започнем март...
Страхотни са ти макчетата и как иначе...   bouquet
Аз миналия уикенд правих козунак за гостуване. И дребното ме врънка тези дни, че малко хапнала тогава... Та днес се канех, ама се оказахме без бяла захар и, докато се купи ми мина мерака и късно стана...  Wink  Ама утре - други ден... козуначени бретцели съм обещала, за повече коричка.  Grinning

# 717
  • Мнения: 6 395
Кой е най- близкият празник  newsm78 newsm78 съблазнявате ме с тези публикации , изглеждат много вкусно, чак ми се иска и аз да си похапна  Crazy Crazy

И аз чакам Великден, харесвам го повече от Коледа, защото е през пролетта  Rolling Eyes

# 718
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Разбира се, че е далече Великден. Аз на шега го казах, защото коледната тема я пуснаха още през септември. Simple Smile

# 719
  • Мнения: 76
Джемма, както винаги страхотни вкусотии.

Кой е най- близкият празник  newsm78 newsm78 съблазнявате ме с тези публикации
Звезден прах, наближава заговезни, ако мислиш че е подходящо можеш на спретнеш нещо козуначено.

Общи условия

Активация на акаунт