Математически турнири - 32

  • 93 664
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 234
Не трябва ли да има общо за страната за всички без изключения?

# 31
  • София
  • Мнения: 7 673
Не трябва ли да има общо за страната за всички без изключения?
Да, ще има.
Ще го публикуват тук:
http://www.math.bas.bg/smb/kenguru/

# 32
  • Мнения: 819
Има общо класиране за София ЕК без тези, явили се в секциите на СМБ към СМГ и 125 СОУ
https://smbsofiagrad.wordpress.com/
Няма резултати от ЕК и на децата,явили се в 36 СОУ "Максим Горки"-София!Непълен е все още списъка.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 709
Знам, че е коментирано, но пак да питам... кои деца биват поканени на националния кръг на ЕК. Като гледам миналага година май са били поканени около 80-90 първокласници от първо и второ място. Тази година доста деца има с резултати над 85 вкл.

# 34
  • Мнения: 472
Леле колко максимални резултати има в първи клас  Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 10 825
Знам, че е коментирано, но пак да питам... кои деца биват поканени на националния кръг на ЕК. Като гледам миналага година май са били поканени около 80-90 първокласници от първо и второ място. Тази година доста деца има с резултати над 85 вкл.
Няма национален кръг на ЕК тази година. Има друго национално състезание, като поканените за него се смятат по една формула.... по-рано в темата е обсъждано... Няма и пълна яснота каква бройка ще са поканените, така че чакаме.

# 36
  • Мнения: 555
... На въпросът за различния начин на мислене: според мен (лично мнение) това е разликата м//у теоретикът и сметачната машина...
И един куриоз: Айнщайн е бил много, ама наистина много зле със смятането. И на това отгоре се е обърквал от много индекси... в резултат е изобретил съкратени начини за записване - на суми, примерно - които математиците и до ден-днешен използват.Така че аз лично не бих казала, че деца, които искат време и спокойствие да се съсредоточат нямат математическо мислене.

И според мен е точно така  Peace
Скрит текст:
Тази година проведеното състезание на ЕК при нас беше пълна пародия от страна на училището организатор. . В четири стаи бяха наблъскани буквално децата от целия град.   Деца от един и същи клас (съученици) стояха един до друг. Учители бутаха децата си до по- силните от другото училище ... квесторката е решавала задачи не е осигурявала ред спокойствие и тишина... в това време явно другите колективно са се трудили. Очаквах много нисък резултат от детето, но се представило много много добре, въпреки явното желание на другите да споделя информация с тях (в нашата стая беше най- силният .т.е до момента представял се най- добре на други състезания до момента).
Мислех да не споделям и да не си излагам градчето -село, но е хубаво да се знае. До колкото разбрах и на други места е имало такива събития.



# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
... На въпросът за различния начин на мислене: според мен (лично мнение) това е разликата м//у теоретикът и сметачната машина...
И един куриоз: Айнщайн е бил много, ама наистина много зле със смятането. И на това отгоре се е обърквал от много индекси... в резултат е изобретил съкратени начини за записване - на суми, примерно - които математиците и до ден-днешен използват.Така че аз лично не бих казала, че деца, които искат време и спокойствие да се съсредоточат нямат математическо мислене.

И според мен е точно така  Peace
Скрит текст:
Тази година проведеното състезание на ЕК при нас беше пълна пародия от страна на училището организатор. . В четири стаи бяха наблъскани буквално децата от целия град.   Деца от един и същи клас (съученици) стояха един до друг. Учители бутаха децата си до по- силните от другото училище ... квесторката е решавала задачи не е осигурявала ред спокойствие и тишина... в това време явно другите колективно са се трудили. Очаквах много нисък резултат от детето, но се представило много много добре, въпреки явното желание на другите да споделя информация с тях (в нашата стая беше най- силният .т.е до момента представял се най- добре на други състезания до момента).
Мислех да не споделям и да не си излагам градчето -село, но е хубаво да се знае. До колкото разбрах и на други места е имало такива събития.




Малей, срам и позор - как съм могла да напиша "на въпросЪТ"!?
Друг като не го е забелязал, аз сама да си отбележа огромната излагация.

# 38
  • Мнения: 21 455
Малей, срам и позор - как съм могла да напиша "на въпросЪТ"!?
Друг като не го е забелязал, аз сама да си отбележа огромната излагация.

Скрит текст:
Вероятно по същия начин, по който си написала и

На въпросът за различния начин на мислене: според мен (лично мнение) това е разликата м//у теоретикът и сметачната машина.
Но да не разводняваме излишно темата. Все пак членуването не е математика.

# 39
  • Мнения: 6 131
Здравейте!

Синът ми е първи клас и е със златен медал на МБГ, което според регламента означава, че ще го поканят на финала. Детето има голямо желание да отиде, но изнесоха информация, че таксата за индивидуално участие е 30 лв. и смятам че е твърде много. Реших да го пусна за участие в отбор, ако сформират такъв от първокласници от училището.
Само че от тяхното училище няма друго дете от първи клас със златен медал. Знаете ли дали ще поканят децата със сребърен медал. Нали няма изискване децата участващи в отбор да участват и индивидуално.

Последна редакция: нд, 12 апр 2015, 16:28 от Рори72

# 40
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Здравейте!

 Детето има голямо желание да отиде, но изнесоха информация, че таксата за индивидуално участие е 30 лв. и смятам че е твърде много.

И миналата година ли е имало такава такса за правоучастие и пак ли е била толкова лева,защото нямам спомени да е коментирано  newsm78 И на мен ми се струва прекалено много,честно казано...

# 41
  • Мнения: 21 455
И на мен ми се струва прекалено много,честно казано...
Като добавим и таксата за отборното....
Таксата за правоучастие е 30 лева за индивидуалното състезание и по 15 лева на участник за отборното състезание.

Източник

# 42
  • Мнения: 6 131
А за да участва едно дете отборно трябва ли да участва и индивидуално или може да участва и само в отбор. Тогава таксата от 15 лв. е приемлива, като за финал.

# 43
  • София
  • Мнения: 10 825
Нямам спомен миналата година каква е била  дали изобщо имаше такса за участие на финала. Със сигурност не е била 30 лв.  + 15 лв. за отборно:crazy:

# 44
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Таксите си бяха такива и миналата година, спомням си, че ги изпратих предварително по банков път.

Общи условия

Активация на акаунт