Професионални серии за коса - тема 78

  • 60 881
  • 734
  •   1
Отговори
# 225
# 226
  • Sofia
  • Мнения: 4 476
Магнолия, много сложен пост  Crazy Mr. Green ooooh! Кремът с камелия на Шу как го ползваш преди измиване? За щастие аз избягвам цялата Лореал група (ЛП, Керастаз, Шу без финишите, Пюролъджии) заради дразненето на скалпа, та не ми се налага да ги разбирам и запомням всичките тези  ooooh!
Аз не знам дали не прекалявам с финишите - по дължините след измиване слагам млякото Шу Bain Satin и след него крем Камелия - един път се опитах да ги смеся в шепата си, но млякото се пресече. Преди тях слагам олиото по връхчетата - т.е. олио Шу, крем Shu Bain Satin, крем Shu Kamelia, крем за къдрици  Crazy В корените пръскам вода с розмарин - дали не си слагам много неща  Rolling Eyes Суша със студена струя само корените и оставям да изсъхне сама.

DELI22, и Керастаз кремът е направил страхотни къдрици, но изглеждат една идея по-фиксирани - Себастиан най-леки, Кюн по-влажни, Керастаз може би като ЛабелМ (сравнявах трите снимки). Тази другарка от Кюн-шопа не ми звънна и днес за поръчката, та се наложи аз да звънна - утре щели да ми пратят кремчето   Twisted Evil Crossing Arms

# 227
  • Мнения: 1 304
aniK, да  правилно си ги подредила Simple Smileкрема за къдрици Керастасе  е в пъти по-хубав от Лейбъл М LaughingФиксация има при Керастесе, но за първи път ми харесва продукт за къдрици с фиксация /степен 2 е/ Grinning, затова и досега все без фиксация купувах, и бях  малко  резервирана към фиксацияна на Керастесе, но оправда очакванията ми определено:)
ЕТО СЪБРАНИ СНИМКИТЕ НА КОСАТА С  ТРИТЕ ПРОДУКТА ЗА КЪДРИЦИ за повече сравнимост Simple Smile
    Sebastian Professional  Potion 9
   Keune So Pure
    Kerastase Styling Curl Fever Gel

Последна редакция: ср, 15 апр 2015, 17:58 от DELI22

# 228
  • Мнения: 1 324
DELI22, преди кремовете за къдрици какви продукти си използвала? Едни и същи ли? Косата ти на първата снимка изглежда много различно.

# 229
  • Мнения: X
Дели, като страничен наблюдател, който не "бори" къдрици (аз съм по-скоро вълниста) и на мен с Керастаз най-ми харесваш Heart Eyes

Момичета, ще ми припомните ли термозащитите под форма на спрей кога им беше реда, май пак след всички финиши или бъркам? Ще се сдобия от размяна със спрея Дисциплин (макар, че мина времето на зимния сешоар, но за някои случаи...) като мисля да правя така:
 Л2 -> олио -> термо-спрей -> сушене. И на суха коса двуфазния серум абсолют на връхчетата.
Поправяйте  Hug

Помня, че Цветичка май не го харесваше този спрей, ама ако не съм доволна поне като финален парфюм ще го фъскам Mr. Green

# 230
  • Мнения: X
Letsgo ,изглежда ти различно,защото продуктът за оформяне,който е ползвала / на Себастиан / няма никаква степен на фиксация,изобщо...на моята коса стои по същия начин,а това не е ефекта,който аз търся...защото на 2-ия и 3-ия ден след измиването,косата ми изглежда чуплива и разхвърчана,а не къдрава,каквато всъщност е  Peace
На мен ми харесва най-много с крема на Керастаз,който утре ще е в ръчичките ми  Heart Eyes

# 231
  • Мнения: 1 304
DELI22, преди кремовете за къдрици какви продукти си използвала? Едни и същи ли? Косата ти на първата снимка изглежда много различно.
с различни шампоани и балсами Simple Smile
на 1-ва снимка ПРЕДИ  крема за къдриците Себастиан: хидратиращ шампоан Алтерна, балсам Тиджи блонд, термокрем Митик оил Simple Smile
на 2-ра снимка ПРЕДИ крема за къдрици Кюн: шампоан за изтощена коса Лейбъл М, балсам с арган Наши, термокрем Митик оил  Simple Smile
НА 3-та снимка ПРЕДИ крема за къдрици Керастасе: шампоан Витомино колор,маска Лисс на Лореал, термокрем Митик оил Simple Smile

# 232
  • Мнения: 1 304
Letsgo ,изглежда ти различно,защото продуктът за оформяне,който е ползвала / на Себастиан / няма никаква степен на фиксация,изобщо...на моята коса стои по същия начин,а това не е ефекта,който аз търся...защото на 2-ия и 3-ия ден след измиването,косата ми изглежда чуплива и разхвърчана,а не къдрава,каквато всъщност е  Peace
На мен ми харесва най-много с крема на Керастаз,който утре ще е в ръчичките ми  Heart Eyes


Определено разликата се вижда от стилизиращият продукт, на 2  и 3 снимка почти еднакви, но на 1-ва  е много различна косата,  заради  прекалената лекота на продукта Simple SmileБраво, от къде поръча Жани:)

# 233
  • Мнения: X
ДелиHug , от Арлен  Flutter
Утре след работа ще скокна да го взема и веднага ще го пробвам  Crazy

# 234
  • София
  • Мнения: 3 272
Влизам контрабандно и набързо Embarassed Mr. Green

Имайте предвид, че концентрата, както и бустера Пикселист имат основно значение да задържат и ипрегнират цвета на боядисна коса и ефекта на блясък се получава заради много доброто затваряне на кутикулите на косъма. Сериите  Керастаз Хрома Каптив и Хрома Рич са хидратиращи и затварящи кутикулите,  но не са тежка артилерия. Ще имат добър ефект при не екстремно третирани коси, защото последните имат нужда от лечение първо, преди да се пристъпи към визуален ефект. Аз най-много използвам бустерите Пикселист, защото си правя много често маслени маски, а те свалят цвета. Бустерите като допълнителна грижа към основната на концентратите Фузио Доз са идеални за запазване на цвета докато се набляга на други проблеми, като изтъняване /Денсифик/ например.
Като описвам ефекта на процедурите, които ми добадат имайте предвид вида и типа на косата ми. Боядисвана, нормален косъм, нормална гъстота, права и сравнително здрава, почти без цъфтежи. Почти всеки път сушене със сешоар,  4-5 пъти месечно преса или маша.

__________________
Напоследък нямам възможност да пиша често, но хвърлях по едно очо  Mr. Green Забелязах Адреналинка, че пробва хаотични продукти без да ди е изградила точен план за следване. При състоянието на нейната коса е важно да разбере, че с никой продукт към момента нама да има визуален ефект. Трябва да полекува малко косата за да може да види хубава и здрава коса. На първо място смятам, че има нужда както от протеин,  така и от хидратация,  но е безсмислено да слага балансирани продукти. Маслените маски /от качествени масла/ трябва да й станат пръв приятел и да ги прави всеки път преди къпане. Маслата, освен че хидратират косата,  имат и свойството да пазят косъма да не подгизва във вода, което е вредно и го разрушава, а една увредена коса е с нарушено влагозадържане и влагопропускливост на косъма и много лесно поема вода, но не я задържа. Затова изглежда суха и пухкава.  На второ място за да не изсуши косъма следва да започне лечението първо с 5-6 миенета със силна хидратация /без да пропуска маслата преди това/ и като поовлажни косъма да премине към измиване с протеинова серия 4-5 пъти, пак без да пропуска маслата преди миене. След това да редува 2 пъти протеин, 2 пъти хидратация.  Постепенно косъма ще поеме достатъчно протеин, без да се изсушава и косата й ще изглежда значително по-добре и по-подредена, а къдриците ще се дефинират. Не трябва да очаква бърз ефект, но с постоянство ще го види. Освен това по време на бременността косата се променя, както и след раждането.

__________________
aniK
Заради теб ще пробвам  в някаолко последователни миенета да използвам безсулфатни шампоани със маски от серии, чийто шампоани са със сулфати. Например - Шампоан Алтерна Тен,  маска Шу Уемура Шуши Слийк,  после успокояващ шампоан Кюн Со Пюър с маска Керастаз Елексир Улти.  Не виждам защо да не ползваш добри маски на Керастаз и Шу Уемура счетани с безсулфатни шампоани.  Между другото серима за успокяване на Кюн Со Пюър е много приятен.

# 235
  • София
  • Мнения: 4 798
След пробване на какви ли не комбинации и продукти, снощи използвах цялата серия Денсифик- шампоан, маска, пяна и ампулка в корените. Сложих на краищата само малко от един продукт на Bumble&Bumble за финиш и изсуших.

Днес косата ми толкова силно мирише на Денсифик, че едва си усещам парфюма, а тя е обемна и тежка! Остава си най-любимата ми серия и то всички продукти в комбинация. Имах и концентрат Денсифик ама ме домързя да го използвам  Embarassed

И си получих бохо спрея и от нетърпение пръснах един кичур ама съм в офиса и утре ще пробвам по-сериозно  Laughing

# 236
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 810
Ето аз какво си закупих онзо ден и пробвах вчера: Дадоха ми и проби на разни други продукти от същата серия, между тях и концентрат. Не съм го ползвала все още. Малко множко ми станаха продуктите!
 Wink

# 237
  • Мнения: 1 324
DELI22, благодаря за инфото! Аз се колебая на коя от последните две снимки ми харесва повече косата ти. Като цялостна визия последната, но като естественост на къдриците втората. Керастаз май прави твърди клечици. Чудя се Кюн как ще ми се отрази. Моята коса е леееко чуплива и ми се иска нещо, което да стимулира буклите. Обаче не искам никакво втвърдяване и фиксация. Ето как изглеждат чупките ми /снимката е ужас, съжалявам/:
http://letsgo.snimka.bg/other/kozmetika.861287.35224600
Ще съм благодарна за предложения!

Между другото с Discipline косата ми става почти идеално права без никакво сушене и стилизиране.

# 238
  • Мнения: 1 304
Letsgo,косата ти е прекрасна Simple Smile, ако искаш не толкова ситни къдрици като  клечици и фиксираност, ти препоръчвам на Кюн Simple Smile Твоята не е така чуплива и определено бързо се справяш с изправянето, за разлика от мен, мисия невъзможна да не кажа Laughing Laughing
А утре чакам този крем, много ми е интересен да го сравня с  KEUNE SO PURE Laughing Laughing Laughing Simple Smile
http://www.keunehairshop.com/products/details/35

Последна редакция: ср, 15 апр 2015, 18:58 от DELI22

# 239
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, нещо ме сърбят ръцете да си поръчам спрея на Джойко, но ме спира това, че го дават за суха коса, а моята е по-скоро нормална. Боядисвана, но вече здрава, лъскава, жилава. Хидратиращите продукти вече ми действат супер, не ми напухкват ...
Трябва ми съвет, дали ще ми свърши някаква работа този спрей в посока хидратация, поддръжка на здравината или са хвърли пари ...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт