Вегетарианска седма - кой какво ще готви днес?

  • 99 264
  • 851
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 536
Ух, примързява ме много напоследък с готвенето, а салатата в пакетче е винаги вариант (знам, от витамините почти нищо не остава, но...).

За днес ще направя супа от червена леща.
За утре зеленчукова запеканка.
Harpalike в какъв смисъл не остават витамини? Peace

# 301
  • София
  • Мнения: 4 321
Не от градината и свежа. Отгледана хидропонно в Италия/ Испания/ Гърция, обрана преди 10 дни и накълцана преди да се пакетира. Какво да е останало освен фибри? Хич не се заблуждавам, че са кой знае колко пълноценна храна. Просто е лесно и красиво.

# 302
  • София
  • Мнения: 3 030
Задушен праз с доматен сос - да остане на мазнина.  Simple Smile

ааа това не го обичам много. Twisted Evil
последния път правих праз с яйца, имах и няколко забравени гъби и стана супер.
сега имам 3 стръка... newsm78

Пробвай тази рецепта https://vkuhniata.wordpress.com/2010/03/23/prasopita/
ако го правиш не слагай грис повече от колкото дадено в рецептата,защото става суха.

# 303
  • Мнения: 3 415
Супа броколи. Взела съм оризово брашно. Чудех се и за оризов грис. Беше ми се въртяла някаква рецепта, за крем с оризов грис. Сега правя застройка на супата с 1 суп. л. оризово брашно и 2 нахутено. Някой да има други предложения за приложението на оризовото брашно?
Може ли рецепта?

# 304
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
праза го направих със зеленчуци, гъби и малко домати на сос за паста.
тази вечер ще го правя на супа, че имаме болни...

# 305
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
мразя го и нямам рецепта.
това е като кремче, но се прави от плодово пюре, сгъстено с оризово нишесте.

иначе аз го слагах по разни сладки и други тестени изделия, но малко количество, иначе печивото става едно сбито.
мисля, че и палачинки съм правила от кокосово мляко и оризово брашно, става течно, слага се в тиган без мазнина, станаха супер.
рецепта не помня...

danilu, бьоф бургуньон се приготвя дълго и най-добре в огромно количество, защото е хамалогия, а и може да се замразява.
на български не намирам рецептата, погледни на италиански: boeuf bourguignon

накратко:
тенджера, най-добре емайлирана или стоманена

загрява се суха толкова, че като пуснеш капка вода да танцува вътре (подскача и не се изпарява бързо)
слага се малко мазнина и се изсипва морков на кубчета. бърка се чат пат, трябва леко на потъмнее на места.
махат се, пак се загрява тенджерата, слага се мазнина и се слагат гъбите (аз сложих 500гр., 2 глави лук и 1 голям морков). ако са много гъбите се слагат на порции, не трябва да пускат вода. котлонът трябва да е толкова силен, че да потъмнеят, но не пускат сос. дими доста.
маха се, пак се загрява тенджерата и се слага олио, лук на полумесеци или почистен апраджик. бърка се чат-пат. целта е лука да поизгори леко по краищата. самият лук е още полусуров и хрупкав, но тъмен на места.. като потъмнее лука се слага 1 с.л. доматена салца и се пържи и тя малко, добавя се малко брашно и то се разбърква, после се слагат морковите, гъбите, букет гарни (зелени подправки, аз сложих само oregano и даф. лист) и се гаси със сухо червено вино, по ориг. рецепта бургунд. слага се сол.
оставя се на слаб огън да къкри, докато сосът се редуцира до нужната консистенция.
сервирах с варени картофи, но и с паста ще върви.

варианции на веге рецептата има доста...



огретен от картофи и алабаш
боб черно око (много вкусен  Crazy)
чипс от кейл

взех праз, дайте идея какво да сготвя. все правя крем супа, родопски клин или киш....

Hug bouquetблагодаря  имам доста гъби и ще пробвам.
Аз съм на вълна картофи, овесени ядки и цветно зеле.

# 306
  • Мнения: 9 991
Супа броколи. Взела съм оризово брашно. Чудех се и за оризов грис. Беше ми се въртяла някаква рецепта, за крем с оризов грис. Сега правя застройка на супата с 1 суп. л. оризово брашно и 2 нахутено. Някой да има други предложения за приложението на оризовото брашно?
Може ли рецепта?

Рецептата е по фантазия. Имаме замразени зеленчуци, малко картофи, малко лук, малко фиде. Към края се пуска броколито, после се пасира. Пармезан, грах, или синьо сирене може да се добави.

# 307
  • Мнения: 715
Една идея и от мен за оризовото брашно - крекери:

Иначе днес броколи с кореноплодни на пара.

# 308
  • Мнения: 9 991
Една идея и от мен за оризовото брашно - крекери:

Иначе днес броколи с кореноплодни на пара.


Мерси, но защо ми се струва, че са пропуснали бакпулвера, в съставките. Пробвала ли си ги? Без набухвател ли се правят ? Бадемово брашно от къде, какво и цена, може ли да се замести с друго?

# 309
  • Мнения: 715
Още не съм. Имала съм ленено брашно на "Балчо" и мисля, че редом с тиквеното предлагаха и бадемово... В Билла ги има на сносни цени.
Въпросът ти за набухвател е резонен, надявам се да не е пропуск в рецептата.
Според мен може много да се играе с вида на брашната - овесено, пълнозърнесто, царевично... Но си е експеримент и риск на вкусове.

# 310
  • Мнения: 2 420
кехлибаровка
Идеята за крекерите е супер. Ще я пробвам като ми остане повече време.

Вчера сутринта сложих  на прясното мляко(300 мл) преди да го сваря лъжица какао и лъжица оризово брашно, и бърках до леко завиране. Стана като гъст шоколадов крем. След това добавих царевични флейки и малко мед и орехи. Много приятна и лека закуска се получи. За обяд нямах време, ядох ябълки и портокали.
Вечерта правих качамак с овче сирене и лъжица запържено масло.

Днес пак, но сложих за разнообразие замразен спанак 4-5 кубчета.
За десерт замразени горски плодове и прясна ябълка в пасатора на пюре, отгоре бита сметана и смлени орехи.

# 311
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
от праза направих кюфтета с тофу и просо на люспички.
добре се приеха  Mr. Green ядахме ги със сос от кисело мляко и чесън.

# 312
  • Мнения: 2 420
от праза направих кюфтета с тофу и просо на люспички.
добре се приеха  Mr. Green ядахме ги със сос от кисело мляко и чесън.

asyalein,

а пържи ли ги? Просото вместо яйца ли беше?

Аз за трети ден ядох качамак със сирене. Днес си изпържих и три яйца за разнообразие.
Утре ще взема да сготвя. Цяла глава карфиол има в хладилника (от сряда), но като знам как като я разрежа и после половин час ще чистя след нея и се отказвам.

# 313
  • София
  • Мнения: 4 321
Супи, че има болни:
Крем супа с печени лук и моркови.
Минестроне.
И обичайните заподозрени за петък - паста алла путанеска и шоко мъфини за днешната и утрешната закуска.

# 314
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мирела, праза го пюрирах с тофуто и малко вода, сложих 1 яйце и просото, което е на люспички, т.е. може да се консумира беъ доп. термична обработка както овесените ядки. сложих подправки и изпържих.

някой ми беше предложих рецепта за праз с грис: направих я, но в тигана. добре стана. Peace

Общи условия

Активация на акаунт