В 21 век ли сме?

  • 4 591
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 540
Здравейте не знам дали има такава тема,не съм и търсела.Пред минути гледах "Отечествен Фронт" Разказваха за хора които бих казала,че живеят много назад във времето,докато гледах се замислих за тяхното разбиране и начин на живот. Разказваше се за момичета и момчета които се женят съвсем малки и това за тях е нормално събират се на "седенки" по този начин се избират знам,че и нашите баби са били така,но нали сме в 21 век 2015 година.Тези момичета казват,че за тях това е нормално да се омъжиш на 15,16 и да създадеш семейство,мъжът да върви на пред а жената да го следва,да се отдаде на молитви,за тях не е нормално да седнеш на кафе да изпушиш една цигара или да облечеш дънки,ходят със шалвари,забратки и т.н. според вас нормални ли са тези техни разбирания. Извинявам  се предварително ако има такава тема,ще се радвам да прочета и вашето мнение,ако нещо не сте ме разбрали попитайте и аз самата съм объркана и не знам как точно да напиша и опиша това което гледах. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 12 374
Изостанала си. В 21 век вече не е фешън да се пуши. Сега са на мода био алабализмите.

По темата: не съм гледала предаването, но ДА, поне една трета от света живее в културна реалност, близка до описаната от теб. Аз например имам познати помаци, които водят общо-взето такъв начин на живот, барабар със забраДките.

# 2
  • Мнения: 1 540
Не казвам,че е модерно да се пуши,напротив,но не ги разбирам и аз съм помакиня,но не живея по този начин.

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Предполагам,че си гледала предаване за живота на хората в село Рибново или някое от другите помашки села ThinkingТам отдавна живеят така .Има много интересни клипове за тях в you tube.
На младите може и да не им харесва,но едва ли ще посмеят да го кажат по телевизията.

# 4
  • Мнения: 1 540
Да Рибново беше селото  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
Все пак помаците не са някаква еднородна, унифицирана група хора. Тези, които аз познавам, са с по-традиционно разбиране за света. И са много религиозни.
Ако авторката е отгледана в друга среда, нормално е да не приема техния начин на живот и мироглед.

# 6
  • Мнения: 1 540
Ами да не съм отгледана по този начин,но родителите ми до някъде са,и явно те не са искали да ме отгледат по този начин а и не живеем по тези краища,и за това. Simple Smile

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Тези в Рибново са уникални.Когато влезеш в селото все едно се връщаш 150 години назад.
 Там сме виждали как мъжът язди магаре,а след него върви жената и носи огромен товар на гърба си.

# 8
  • Мнения: 46 539
В 21-ви сме, да. В този век човек може да прави, каквото му харесва, за разлика от предните.
Едни иска да живеят еди как си, други по друг начин, важното е да им харесва.
Приятел на мъжа ми се ожени за момиче от този район, но тя не е искала да живее онзи живот и е съвсем нормална жена.
Единствено ме плашат само някои страни, от които жената, ако не желае онзи живот трудно се измъква жива...

# 9
  • Мнения: 1 540
 Shocked За тези села там ли става въпрос.Убиват ги ако не искат този начин на живот ли?

# 10
  • Мнения: 46 539
Не, в някои други страни (държави), не говоря за България, слава богу.

# 11
  • Мнения: 12 309
В 21-ви сме, да. В този век човек може да прави, каквото му харесва...

Сещам се за амишите. Сигурно има и доста други общности, които предпочитат да се придържат към собствени правила.

# 12
  • Мнения: 3 031
Имам позната либийка, която каза, че ако дъщеря й един ден се откаже от начина им на живот, директно се отказват от нея, спира да съществува за семейството. Такива са им разбиранията на хората, важното е да имаш право на избор без да те претрепят с камъни или нещо подобно.

# 13
# 14

Общи условия

Активация на акаунт