Лубрикантите за зачеване помагат или вредят?

  • 3 087
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683
Здравейте мили дами!Проблемът ми е следният имам бяло течение в момента го лекувам но пак се появява.За овлажняване преди секс с мъжът ми ползва ме слюнка но той и аз смятаме че в слюнката се съдържат много бактерии и тя също спомага за инфекцията във влагалището ми.Търсим лубрикант но смятаме да си имаме дете а лубрикантите забавят движението на сперматозоидите.Открих лубрикант за зачеване Sportex Jelly Generation пише хубави неща за него но да не би да ми повреди.Може ли някой да ми помогне ползвали ли сте нещо подобно или ми препоръчайте нещо за овлажняване което няма да ми навреди при опити за зачеване!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Pre-seed е специален лубрикант, подпомагащ зачеването, лошото е, че май вече не се намира в БГ. В Ибей го има.

# 2
  • Мнения: 3 121
Ползвах Pre-seed когато заченах. Всъщност той не подпомага зачеването, а не пречи на зачеването, за разлика от останалите лубриканти. Така че най-добре е без лубрикант. Ако се налага, само Pre-seed.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Всъщност той не подпомага зачеването
Напротив, в някои случаи помага, например при недостатъчно или не добро качество на ЦС. Аз си страдах от перманентна сухота, след 3 години и половина неуспешни опити и секс по график. Забременях след еднин единствен опит, в който ползвах пресийд. Може да е съвпадение, но за себе си съм сигурна, че благодарение на него се случиха нещата.

# 4
  • Мнения: 59
Pre seed сигурно е добър, но цената му - не.
Други предложения няма ли?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Няма, доколкото знам. Или караш без лубрикант или използваш този. Преди имаше и по-евтин вариант - Консийв плюс, но и него вече не го намирам в нета.

# 6
  • Мнения: 683
http://condomania.bg/bg/lubrikanti/182-sportex-jelly-generation.html
Какво ще кажете за този лубрикант?

Общи условия

Активация на акаунт