Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-7

  • 131 519
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 21
Anit87, извинявай, но говориш пълни глупости. Аз не съм разглезена лигла и избрах болницата предимно заради положителните отзиви как персоналът отделя необходимите грижи за всеки 1 пациент. Исках в такъв момент да знам, че ще ми обърнат внимание и ще ми отговорят на всеки тъп въпрос и притеснение, които имам относно бебето. За съжаление не получих никаква информация без ходя да питам и да ръчкам сама, че даже и да напомням и да се чувствам досадна. За 2000 лв в друга болница хем ще си наемеш вип стая, хем ще получаваш отношение, защото плащаш. Мойта снаха роди в Токуда и за същите пари имаше акушерка до нея нон-стоп, която адресираше всяко нейно притеснение. И един прост пример от мойто раждане, питах лекаря и акушерките като родих дали всичко е ок и да ми дадат някаква информация, една сестра едвам изсъска "ми ок си е". После в епикризата на бебето видях, че се е родило с увита пъпна връв. Еми извинявай, ама и на циганките, които раждат без пари, сигурно ще им споделяг тая информация. Естествено, всеки сам да си прецени, аз давам отзиви, защото останах разочарована спрямо очакванията, които имах, след като бях събрала мнения от познати и от форуми и то само положителни. Според мен са претоварени и изобщо не са това, което се пише тук, че са. Ако живот и здраве някой ден имам второ бебче бих си платила всичките там вип услуги в друга болница за горе-долу същата сума и бих си подсигурила необходимото отношение така. А за стафилококите, едва ли е да е съвпадение и толкова бебета да са се заразили в домашни условия или извън болницата.

# 706
  • Мнения: 1 792
В 90 % процента от случаите в държавните болници се дават пари под масата за избор на екип, избор на стая и т. н. Безплатно раждат само ромите, айде не се правете че сте отраснали в кралския дворец.  и аз като раждах там имаше неща , които ме дразнят , но не може заради една нацупена мед. сестра или леко закъснение за даден час , да казвате че от болницата нищо не става. А за всички пари по процедурите за забременяване , те са си за тях, никой не ни е задължавал да раждаме в Надежда. 
Е това сме българите от всичко недоволни.
Ама и ти говориш яко на изуст... Можеш да родиш безплатно, това, че подкрепяш корупция и "даване на пари под маса", си е изцяло твой проблем. И не виждам някой да е казал, че болницата не става за нищо  newsm78
За Токуда пък аз не съм чувала нищо добро. Де що познати имах и родиха там всичките ги срязаха за няма нищо. Все си намираха причина докторите. За Надежда подобно нещо не съм чула. Мен лично ме чакаха почти 12 часа да си раждам. И пак подчертавам - аз съм доволна! Но съм и обективна, че има някои неща, които могат да се оправят лесно и да стане още по-добре.

# 707
  • Мнения: 21
И аз съм доволна като цяло за България и болничните и стандарти или по-скоро липсата на такива. Просто очаквах повече след като бях изчела всички възможни отзиви. И определено не хваля Токуда или пък съм за даването на пари под масата. Просто в бъдеще явно, за да получа отношението, което искам трябва да си платя всяка възможна екстра от прайс листата, която е регламентирана и определено не са пари под масата. Просто е жалко, че тук трябва да плащаш за такива елемнтарни неща като човешко отношение, но това е положението. Отново казвам, че според мен болницата има потенциал, но определено не могат да се справят с наплива и качеството пада. Или трябва да ограничат бройките и да връщат пациенти или да наемат повече персонал и да увеличат капацитета. И аз давам обективно мнение за жените, на които им предстои раждане скоро, за да знаят какво да очакват и да не се надяват на чудеса. Също така държа да отбележа, че по мои наблюдения, ако бременността е следена там и жената е завързала някякви контакти, отношението и загрижеността ще са по-добри.

# 708
  • Мнения: 63
Anit87, извинявай, но говориш пълни глупости. Аз не съм разглезена лигла и избрах болницата предимно заради положителните отзиви как персоналът отделя необходимите грижи за всеки 1 пациент. Исках в такъв момент да знам, че ще ми обърнат внимание и ще ми отговорят на всеки тъп въпрос и притеснение, които имам относно бебето. За съжаление не получих никаква информация без ходя да питам и да ръчкам сама, че даже и да напомням и да се чувствам досадна. За 2000 лв в друга болница хем ще си наемеш вип стая, хем ще получаваш отношение, защото плащаш. Мойта снаха роди в Токуда и за същите пари имаше акушерка до нея нон-стоп, която адресираше всяко нейно притеснение. И един прост пример от мойто раждане, питах лекаря и акушерките като родих дали всичко е ок и да ми дадат някаква информация, една сестра едвам изсъска "ми ок си е". После в епикризата на бебето видях, че се е родило с увита пъпна връв. Еми извинявай, ама и на циганките, които раждат без пари, сигурно ще им споделяг тая информация. Естествено, всеки сам да си прецени, аз давам отзиви, защото останах разочарована спрямо очакванията, които имах, след като бях събрала мнения от познати и от форуми и то само положителни. Според мен са претоварени и изобщо не са това, което се пише тук, че са. Ако живот и здраве някой ден имам второ бебче бих си платила всичките там вип услуги в друга болница за горе-долу същата сума и бих си подсигурила необходимото отношение така. А за стафилококите, едва ли е да е съвпадение и толкова бебета да са се заразили в домашни условия или извън болницата.
След като сама казваш , че не си разглезена лигла , би трябвало да съобразиш че все пак там е болница , не хотел. Не можеш да ме убедиш , че ако имаш проблем или питане , няма кой да ти обърне внимание. Явно имате Прекалено Големи очаквания за тези пари.

# 709
  • Мнения: 63
В 90 % процента от случаите в държавните болници се дават пари под масата за избор на екип, избор на стая и т. н. Безплатно раждат само ромите, айде не се правете че сте отраснали в кралския дворец.  и аз като раждах там имаше неща , които ме дразнят , но не може заради една нацупена мед. сестра или леко закъснение за даден час , да казвате че от болницата нищо не става. А за всички пари по процедурите за забременяване , те са си за тях, никой не ни е задължавал да раждаме в Надежда. 
Е това сме българите от всичко недоволни.
Ама и ти говориш яко на изуст... Можеш да родиш безплатно, това, че подкрепяш корупция и "даване на пари под маса", си е изцяло твой проблем. И не виждам някой да е казал, че болницата не става за нищо  newsm78
За Токуда пък аз не съм чувала нищо добро. Де що познати имах и родиха там всичките ги срязаха за няма нищо. Все си намираха причина докторите. За Надежда подобно нещо не съм чула. Мен лично ме чакаха почти 12 часа да си раждам. И пак подчертавам - аз съм доволна! Но съм и обективна, че има някои неща, които могат да се оправят лесно и да стане още по-добре.
Май вие говорите на изуст, аз давам примери от разкази на мои близки приятелки. За пример раждане в Шейново 1300лв( вкл. избор на екип, тоест следящия лекар да е там, плащане за стая, уж по добре обзаведена), Майчин дом 800 лв. Имам още примери, но според теб си измислям.
И моля Ви не правете такива заключения за непознати хора, защото ако съм привърженик на даване пари под масата, нямаше да раждам в Надежда. Хубав ден

# 710
  • Мнения: 21
Anit87, извинявай, но говориш пълни глупости. Аз не съм разглезена лигла и избрах болницата предимно заради положителните отзиви как персоналът отделя необходимите грижи за всеки 1 пациент. Исках в такъв момент да знам, че ще ми обърнат внимание и ще ми отговорят на всеки тъп въпрос и притеснение, които имам относно бебето. За съжаление не получих никаква информация без ходя да питам и да ръчкам сама, че даже и да напомням и да се чувствам досадна. За 2000 лв в друга болница хем ще си наемеш вип стая, хем ще получаваш отношение, защото плащаш. Мойта снаха роди в Токуда и за същите пари имаше акушерка до нея нон-стоп, която адресираше всяко нейно притеснение. И един прост пример от мойто раждане, питах лекаря и акушерките като родих дали всичко е ок и да ми дадат някаква информация, една сестра едвам изсъска "ми ок си е". После в епикризата на бебето видях, че се е родило с увита пъпна връв. Еми извинявай, ама и на циганките, които раждат без пари, сигурно ще им споделяг тая информация. Естествено, всеки сам да си прецени, аз давам отзиви, защото останах разочарована спрямо очакванията, които имах, след като бях събрала мнения от познати и от форуми и то само положителни. Според мен са претоварени и изобщо не са това, което се пише тук, че са. Ако живот и здраве някой ден имам второ бебче бих си платила всичките там вип услуги в друга болница за горе-долу същата сума и бих си подсигурила необходимото отношение така. А за стафилококите, едва ли е да е съвпадение и толкова бебета да са се заразили в домашни условия или извън болницата.
След като сама казваш , че не си разглезена лигла , би трябвало да съобразиш че все пак там е болница , не хотел. Не можеш да ме убедиш , че ако имаш проблем или питане , няма кой да ти обърне внимание. Явно имате Прекалено Големи очаквания за тези пари.
Точно защото е болница според теб не трябва ли да те информират, че детето ти се е родило с увита пъпна връв, а не да го научаваш от епикризата? С това приключвам темата, а Вие си се задоволявайте с лошото отношение в болниците, дори плащайки за него с оправданието, че това не е хотел. Лек ден Simple Smile
И да поясня - под добро отношение не очаквам някой да ми вее с пера и да ми масажира стъпалата, а отговори на елемнтарни въпроси като защо се дава адаптирано мляко на бебето при положение, че е на кърма и като ми го върнат връща, при положение, че до ден днешен връща изключително рядко и няма рефлукс, дали някои неща, които забелязвям по тялото му са нормални, как се адаптира в обстановката и как се е държало при тях, т.е. елемнтарна информация за състоянието му ...

Последна редакция: ср, 24 фев 2016, 10:00 от pipilota666

# 711
  • Мнения: 63
Anit87, извинявай, но говориш пълни глупости. Аз не съм разглезена лигла и избрах болницата предимно заради положителните отзиви как персоналът отделя необходимите грижи за всеки 1 пациент. Исках в такъв момент да знам, че ще ми обърнат внимание и ще ми отговорят на всеки тъп въпрос и притеснение, които имам относно бебето. За съжаление не получих никаква информация без ходя да питам и да ръчкам сама, че даже и да напомням и да се чувствам досадна. За 2000 лв в друга болница хем ще си наемеш вип стая, хем ще получаваш отношение, защото плащаш. Мойта снаха роди в Токуда и за същите пари имаше акушерка до нея нон-стоп, която адресираше всяко нейно притеснение. И един прост пример от мойто раждане, питах лекаря и акушерките като родих дали всичко е ок и да ми дадат някаква информация, една сестра едвам изсъска "ми ок си е". После в епикризата на бебето видях, че се е родило с увита пъпна връв. Еми извинявай, ама и на циганките, които раждат без пари, сигурно ще им споделяг тая информация. Естествено, всеки сам да си прецени, аз давам отзиви, защото останах разочарована спрямо очакванията, които имах, след като бях събрала мнения от познати и от форуми и то само положителни. Според мен са претоварени и изобщо не са това, което се пише тук, че са. Ако живот и здраве някой ден имам второ бебче бих си платила всичките там вип услуги в друга болница за горе-долу същата сума и бих си подсигурила необходимото отношение така. А за стафилококите, едва ли е да е съвпадение и толкова бебета да са се заразили в домашни условия или извън болницата.
След като сама казваш , че не си разглезена лигла , би трябвало да съобразиш че все пак там е болница , не хотел. Не можеш да ме убедиш , че ако имаш проблем или питане , няма кой да ти обърне внимание. Явно имате Прекалено Големи очаквания за тези пари.
Точно защото е болница според теб не трябва ли да те информират, че детето ти се е родило с увита пъпна връв, а не да го научаваш от епикризата? С това приключвам темата, а Вие си се задоволявайте с лошото отношение в болниците, дори плащайки за него с оправданието, че това не е хотел. Лек ден Simple Smile
И да поясня - под добро отношение не очаквам някой да ми вее с пера и да ми масажира стъпалата, а отговори на елемнтарни въпроси като защо се дава адаптирано мляко на бебето при положение, че е на кърма и като ми го върнат връща, при положение, че до ден днешен връща изключително рядко и няма рефлукс, дали някои неща, които забелязвям по тялото му са нормални, как се адаптира в обстановката и как се е държало при тях, т.е. елемнтарна информация за състоянието му ...
Съжалявам , че си случила на такова отношение , наистина. Нормално е да сме притеснени и да искаме да знаем всяка подробност относно бебето, разбирам те.  Има такива от персонала , на които трябва да им вадиш думите с ченгел, но аз бях много " нахална" и питах постоянно и имаше много мили сестри, които бяха в стаите с бебетата и ми обясняваха всичко. Помолих ги да ми покажат как се къпе бебето, извикаха ме когато е часа за къпане и гледах. Нямаше проблем да правим и пробно мерене след кърмене, показваха ми как да кърмя , можех да си оставям детето при мен постоянно или да им го давам ако не се чуствах добре. Отделно когато имах въпрос и натиснех бутона за повикване , веднага идваше сестра при мен. Педиатрите идваха всяка сутрин да дават информация за децата. Дъщеря ми се роди с ниска кръвна захар и са й вливали глюкоза, слагали са я и на термо легло. Всичко това ми беше казано още щом излязох от реанимацията , дори ни оставиха 1 ден допълнително за да я следят и да са сигурни, че всичко е наред.
Не казвам , че това е най- доброто място на света, нито правя реклама. Аз също изразявам обективно мнение.

Последна редакция: ср, 24 фев 2016, 10:38 от anit87

# 712
  • Мнения: 1 792
Скрит текст:
В 90 % процента от случаите в държавните болници се дават пари под масата за избор на екип, избор на стая и т. н. Безплатно раждат само ромите, айде не се правете че сте отраснали в кралския дворец.  и аз като раждах там имаше неща , които ме дразнят , но не може заради една нацупена мед. сестра или леко закъснение за даден час , да казвате че от болницата нищо не става. А за всички пари по процедурите за забременяване , те са си за тях, никой не ни е задължавал да раждаме в Надежда. 
Е това сме българите от всичко недоволни.
Ама и ти говориш яко на изуст... Можеш да родиш безплатно, това, че подкрепяш корупция и "даване на пари под маса", си е изцяло твой проблем. И не виждам някой да е казал, че болницата не става за нищо  newsm78
За Токуда пък аз не съм чувала нищо добро. Де що познати имах и родиха там всичките ги срязаха за няма нищо. Все си намираха причина докторите. За Надежда подобно нещо не съм чула. Мен лично ме чакаха почти 12 часа да си раждам. И пак подчертавам - аз съм доволна! Но съм и обективна, че има някои неща, които могат да се оправят лесно и да стане още по-добре.
Май вие говорите на изуст, аз давам примери от разкази на мои близки приятелки. За пример раждане в Шейново 1300лв( вкл. избор на екип, тоест следящия лекар да е там, плащане за стая, уж по добре обзаведена), Майчин дом 800 лв. Имам още примери, но според теб си измислям.
И моля Ви не правете такива заключения за непознати хора, защото ако съм привърженик на даване пари под масата, нямаше да раждам в Надежда. Хубав ден
Има "екстри", които се заплащат, да, това не го отричам. Но съвсем спокойно може да си роди за без пари. В Надежда сигурно тези "екстри" също са част от ценоразписа. След като Вие започвате съобщението си по този начин, няма как да не се предположи, че Вие също сте давали "пари под масата". Все още не мога да разбера обаче как израстването в кралския дворец си кореспондира с безплатното раждане (съдя по това след като Вие сте ги сложили в едно изречение). Също така от няколко споделени мнения (повечето с конструктивна критика) да смятате, че се оплакваме от болницата. Ето това ме подразни във Вашето мнение. Дискусията от моя страна се счита за безпредметна и поизчерпана. Хубав ден и на Вас!

# 713
  • Мнения: 129
Не знам за раждането , предстои ми такова и обещавам да опиша впечатленията си обстойно, но при престой в болницата заради повръщане имам наблюдения.
Всички санитарки, акушерки и лекари бяха адекватни, не са си говорили с мен в момент, в който не искам, а когато задам въпрос винаги са ми обяснявали. Не ме е било срам да питам, не смятам че е нахално, човек е длъжен да се информира. Отделението беше препълнено, но никога не ми се е налагало да чакам, когато трябваше да ми се смени системата или когато имах нужда от помощ и натисках бутончето. На 3 ден помолих да ми сменят марличката на абоката, защото ми щипеше - сестрата дойде за 5 минути и го смени. Когато човек има въпрос пита и получава отговор.
Ако не попитате, няма да получите отговор, акушерките и лекарите няма как да знаят какво ви се върти в главата и да влизат в обяснения.
Слагаха ми системи и лекарства, които лекар е изписал, попитах какви са - това си е мое задължение, не смятам че сестрите или акушерките са длъжни да ми обяснват 1 по 1 какво правят.
Единствено ми направи впечатление че визитация имаше само сутрин, според мен лекар трябва да минава на етажа и вечер, за да погледне пациентките.
Честно казано на мен ми направи лошо впечатление че персонала трябва да се занимава с пациентки, които щъкаха напред назад при положение че лежат за задържане на бебето, ходеха да пушат цигари и да пият кафета, когато например трябва да им се направят изследвания или преглед  - това определено стежнява работата на персонала.

# 714
  • София
  • Мнения: 183
Искам и аз да споделя мнението си относно болницата, тъй като и  двете си деца родих там. Първото през 2013, второто преди един месец. Втория път се следих там по време на бременността. Не мисля, че получих по-различно отношение поради този факт. Даже при първото раждане ми се струва, че имам по-добри впечатления. Но тогава раздаж близо 11 часа, а сега около час и половина.  Няколко пъти ме попитаха дали искам да повикат моя лекар, но аз им казах, че няма значение за мен, исках само да се приключва по-бързо.
Непосредствено след раждането сложиха бебето върху мен преди да срежат пъпната връв. После я дадоха на таткото, за да ме зашият. След това си я взех за да я закърмя и стоя при мен през цялото време.
Преди да ме качат в стаята една акушерка ми помогна да се измия и преоблека в чисти дрехи.
И искам специално да отбележа, че съм много доволна от анестезиолога д-р Сърбянова. И при двете раждания тя ми слага упойката и е много внимателна и на мен много ми помогна чисто емоционално. Зарадвах се като видях, че и при второто раждане тя пак беше в екипа.
Относно чакането- съгласна съм, за женска консултация винаги много се чакаше. Имаше много пациентки, а се е случвало и доктора да е в спешно секцио и да се налага да го чакаме. Неприятно е, но и на други места се чака и не съм се замисляла да сменям лекаря и болницата заради това. Лекарят, при когото, д-р Кръстев, винаги е бил много отзивчив и отговаря на всякакви въпроси. И от него съм много доволна.
Относно престоя в болницата - винаги са били отзивчиви всички с малко изключения на някоя акушерка в лошо настроение. Повечето винаги са били много дружелюбни и са отговаряли на всеки въпрос. При първото раждане бебето не  стоеше при мен през нощта и съответно е хранено с АМ през това време. Второто си беше при мен през цялото време. Когато родих второто си бебе имаше доста жени, родили по същото време, но въпреки това не личеше да има някакъв проблем в обслужването или да личи претоварване на персонала. По мои наблюдения персоналът си беше достатъчно и за бебетата и за родилките.
Лошо впечатление ми направи, че спалното бельо не ми беше сменено три дни. Мислех си, че ще го сменят, но не съм им казвала. Иначе нощниците ги сменят редовно.
Дано съм била полезна на някоя мама, коятя смята да ражда там.

# 715
  • Мнения: 63
Скрит текст:
В 90 % процента от случаите в държавните болници се дават пари под масата за избор на екип, избор на стая и т. н. Безплатно раждат само ромите, айде не се правете че сте отраснали в кралския дворец.  и аз като раждах там имаше неща , които ме дразнят , но не може заради една нацупена мед. сестра или леко закъснение за даден час , да казвате че от болницата нищо не става. А за всички пари по процедурите за забременяване , те са си за тях, никой не ни е задължавал да раждаме в Надежда. 
Е това сме българите от всичко недоволни.
Ама и ти говориш яко на изуст... Можеш да родиш безплатно, това, че подкрепяш корупция и "даване на пари под маса", си е изцяло твой проблем. И не виждам някой да е казал, че болницата не става за нищо  newsm78
За Токуда пък аз не съм чувала нищо добро. Де що познати имах и родиха там всичките ги срязаха за няма нищо. Все си намираха причина докторите. За Надежда подобно нещо не съм чула. Мен лично ме чакаха почти 12 часа да си раждам. И пак подчертавам - аз съм доволна! Но съм и обективна, че има някои неща, които могат да се оправят лесно и да стане още по-добре.
Май вие говорите на изуст, аз давам примери от разкази на мои близки приятелки. За пример раждане в Шейново 1300лв( вкл. избор на екип, тоест следящия лекар да е там, плащане за стая, уж по добре обзаведена), Майчин дом 800 лв. Имам още примери, но според теб си измислям.
И моля Ви не правете такива заключения за непознати хора, защото ако съм привърженик на даване пари под масата, нямаше да раждам в Надежда. Хубав ден
Има "екстри", които се заплащат, да, това не го отричам. Но съвсем спокойно може да си роди за без пари. В Надежда сигурно тези "екстри" също са част от ценоразписа. След като Вие започвате съобщението си по този начин, няма как да не се предположи, че Вие също сте давали "пари под масата". Все още не мога да разбера обаче как израстването в кралския дворец си кореспондира с безплатното раждане (съдя по това след като Вие сте ги сложили в едно изречение). Също така от няколко споделени мнения (повечето с конструктивна критика) да смятате, че се оплакваме от болницата. Ето това ме подразни във Вашето мнение. Дискусията от моя страна се счита за безпредметна и поизчерпана. Хубав ден и на Вас!
След като считате дискусията за безпредметна , мисля че не е нужно да и отделяте толкова внимание. Хунав ден.

# 716
  • Мнения: 129
Тъй като бях записала час за отворени врати, но не успях да се запиша някой може ли да ми обясни какво представляват залите за нормално раждане?

# 717
  • Мнения: 1 792
Тъй като бях записала час за отворени врати, но не успях да се запиша някой може ли да ми обясни какво представляват залите за нормално раждане?
Това са снимки на залите. Това, което е облепено с фолио на "Целувката", е стаята, от която наблюдават раждането акушерките. До нея откъм прозорците е вратата на банята. Последните снимки (стаята с шведската стена) е залата за активно раждане, в която по принцип се водят раждания съвместно с дула или ако другите 2 са заети. Ако имаш по-конкретен въпрос - питай.

# 718
  • Мнения: 2 854
И аз да се намеся с питане bouquet на моя близка и предстои раждане ,тя е със рядко заболяване и бременоста и се следи от гинеколог който се занимава с такива бремени .Тя е осигурена и заради болничните ,живее и ходи при лекарка в провинцията ,но си я следи редовно и доктора в София при който ходи платено,той друг прием няма.Ходи и на ендокринолог в София...... та  Hug доктора специалист не провежда раждания и и е препоръчал лекар в Надежда и тя се е срещнала с него днес.Др Константин Ташков ,има за сега добро първо впечатление.Раждането по медицински причини ще е секцио.Тя милата се е шашнала и сега не знае документи за раждането,талон и обменна карта ще и трябват ли   newsm78 и колко пари да приготви?Ако  тази докторка в провинцията не и даде талон ,каква е цената на секциото?През цялото време пита какво ще стане ако бебето тръгне по-рано  Joy доктора и казал няма страшно най-много да родиш  Laughing разгледал е подробно документите и се е наел да води секциото ,но подробностите са и избягали и сега няма идея от пари и направления ?

# 719
  • Мнения: 1 792
Скрит текст:
И аз да се намеся с питане bouquet на моя близка и предстои раждане ,тя е със рядко заболяване и бременоста и се следи от гинеколог който се занимава с такива бремени .Тя е осигурена и заради болничните ,живее и ходи при лекарка в провинцията ,но си я следи редовно и доктора в София при който ходи платено,той друг прием няма.Ходи и на ендокринолог в София...... та  Hug доктора специалист не провежда раждания и и е препоръчал лекар в Надежда и тя се е срещнала с него днес.Др Константин Ташков ,има за сега добро първо впечатление.Раждането по медицински причини ще е секцио.
Тя милата се е шашнала и сега не знае документи за раждането,талон и обменна карта ще и трябват ли   newsm78 ДА - да си ги вземе от лекаря по ЖК и колко пари да приготви? 1950лв Ако  тази докторка в провинцията не и даде талон ,каква е цената на секциото? Как така няма да й даде? Ще й даде като обясни, че изобщо няма да ражда в този град. В краен случай документите могат да се изкарат и на място в болницата, но си е забавяне. Поне задължителните изследвания да си носи. И да вземе да пита Ташков на следващия преглед. През цялото време пита какво ще стане ако бебето тръгне по-рано  Joy доктора и казал няма страшно най-много да родиш  Laughing Ами правилно й е казал доктора  Laughing Отива в болницата и ражда, никой няма да я върне.  разгледал е подробно документите и се е наел да води секциото ,но подробностите са и избягали и сега няма идея от пари и направления ? Да говори с доктора на следващата среща и без да се притеснява. По принцип няма избор на екип, та трябва да си се разбират помежду си.

Общи условия

Активация на акаунт