Слънчицето пролетно напича, ЮЛСКА мама по покупки тича!

  • 36 120
  • 701
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 792
Ей, златна си!  Hug Аз като гледам е налично онлайн и с 3лв доставка звучи прекрасно. По-скоро ще се пробвам така да го поръчам, вместо да обикалям, че ще ми излезе по-евтино  Crazy Дано да имат някъде наличност останала fingerscrossed

# 661
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Уф, като гледам дискусиите за помпите - аз много се притеснявам дали ще имам нужда... Дано всичко да е наред и да имам с какво да си храня бебчо  Praynig
Иначе за юнското раждане днес ми беше новина, че по принцип си знам точната дата на зачеване и трябваше термина да се мести по към средата на юли ама то явно тези неща са си плаващи  Simple Smile

# 662
  • Мнения: 484
Иначе за юнското раждане днес ми беше новина, че по принцип си знам точната дата на зачеване и трябваше термина да се мести по към средата на юли ама то явно тези неща са си плаващи  Simple Smile
Надка, това, че бебчето ти върви по-едро не означава, че ще родиш по-рано. Означава просто, че ще родиш по-голямо бебе. Затова едни деца се раждат 3 кг., а други 4 кг. +. Изказването на твоята докторка ми звучи несериозно.    Нека другите момичета ме поправят, ако греша.
Плюс това твоя термин е началото на юли, т.е. съвсем вероятно е да родиш юни. Малко бебчета си изчакват търпеливо термина.
По отношение помпите за кърма - те са полезни и за стимулиране на кърмата в началото

Кристалин, дано има наличност - все някъде ще има Wink Пиши като има развитие.

# 663
  • Мнения: 2 286
Аз предния път си взех помпата на Мам (беше 72 лв, сега е 79, а в един сайт я има на промоция за 60). Сега пак си взех същата, защото предишната я ползвах докато ставаше за ползване. Година и половина се кърмихме, с много упоритост от моя страна, защото доста проблеми имахме.

# 664
  • sofiq
  • Мнения: 111
Добър вечер, мамита одавна не съм писала, но чета всеки ден. Приеха ни най накрая на ясла и вече се записахме даже, дано не се разболяваме много и бързо да свикнем. Добре дошли на новите мами, и да гушкат сладки бебоци на Юли. Аз уж нямам болежки, ама тия дни по често ме стяга корема, но с малкия май е неизбежно, защото не се спира и все трябва да търча след него и дори да го нося, като се заинати за нещо. С багажа хич не съм готова, нито за мен нито за бебка, имам накупени някои неща и от баткото също имам останали, но сега чакам да преместя баткото в другата стая и да се залавям с подготовките.
Днес се роди първото ни Юлче, но майката не е от активните тук, а само в Фейс групата, все още незнаем много, но се казва Александър и е 1300гр.  всички много се радваме за тях и стискаме палци всичко да е наред Simple Smile. Лека и спокойна нощ на всички Simple Smile.

# 665
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Жив и здрав да е малкия ни талисман Александър.Пожелавам бързо възстановяване на майката и бебешока.И от мен едни палчета за късмет!!! Simple Smile

# 666
  • Мнения: 1 723
Честито на първата мама в темичката.Да е жив и здрав Александър и скоро да се гушкат  bouquet

# 667
  • Мнения: 231
Добро утро мамита!
Днес съм от най-раннобудните. Вчера бяхме на консултация и бебка се движи с 2 седмици напред и по размери е към края на 33 седмица. Тежи 2170 гр. и е дълга 43см.
От кръвните изследвания единствения показател , който ми е в ниски стойности е хемоглобина вече ми е 106.  Sad Дано да се оправи с допълнителния прием на желязо и сурови ядки , чай от коприва , фурми и черен дроб.
По - опитните майки ще могат ли да ми кажат има ли нужда да си закупувам силиконови зърна или може и без тях. Как е най-добре да се кърми едно дете? И предпочитания за марка на помпа? Още по този въпрос не съм се ориентирала иначе всичко друго сме купили.

Това е засега от мен. Лек и ползотворен ден на всички. Blush Grinning

# 668
  • Мнения: 282
ДОбро утро,

Честито талисманче Александър. Да е здрав и бързо да наддава, за да се прибере вкъщи при мама и тати!

Николета - аз съм ползвала силиконови зърна, но определено не са задължителни. Аз исках, защото малкия се роди голям и много силен, и още първият ден ми се разраниха зърната и ме болеше много като захапваше той. Та пратих мъжа ми да вземе, и определено се чувствах по-добре с тях. Ама е доста по-трудно - слагаш, те се местят, стерилизираш..... И все пак по-добре с тях, отколкото никакво кърмене. Simple Smile.
За помпа - аз заложих на Авент ръчна, доволна бях.
Сега си взех електрическа на Авент, но то е защото съм сигурна, че няма да се справя с кърменето на две бебета по нормален начин и залагам на цеденето и даването със шише.

# 669
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Честито ни първо Бебче   ylinfant
Бързо да наддава и да си ходи при мама Simple Smile

# 670
  • Мнения: 197
Добро утро!
Честито на новото човече, дано бързо расте и наддава и да радва мама и тати!
Как сте момичета? Давайте отчети кой какво е купил,за да крадна идеи  Joy

# 671
  • Мнения: 292
  bouquet Честито бебче талисманче  bouquet Бързо наддаване и прибиране вкъщи  Hug

Да се отчета след вчерашния доплер - 1750 гр. в 32 г.с., задна плацента, мерихме и шийката, за която незнайно защо се бях притеснила и излезе 3,4  Simple Smile Големи бузи е направил бебока  Heart Eyes

Иначе тази нощ нещо не можах да спя, понеже всеки път като се похваля за нещо ми се връща като бумеранг  ooooh!,така както казах, че вече нямам киселини и хоп изненадаааааааа появиха се много киселини много нещо - 3 талцида изпих с временен резултат и наново всичко... накрая задремах седнала гушнала една възглавница... като се изкривих съвсем...

За покупките нищо почти не съм купувала и вече почвам да се паникьосвам. Обаче мога смело да се убедя, че съм започнала с покупките, защото вчера с майка ми все пак взехме едни ританки и камизолка. Днес ще обиколя още няколко магазинчета и една по евтина аптека, че поне списъка за болницата да е поизпълнен.  Whistling

# 672
  • Мнения: 282
пепилота - аз все още си чакам доставката, ама да похаля като отношение и внимание една дама, която произвежда бебешки и не само чаршафи.
http://olx.bg/ad/bebeshki-spalen-komplekt-ot-ranfors-dvulitseva- … K.html#f143981fc9
поръчах доста неща - комплекти с олекотени завивки, + само горни чаршафи плик + допълнителни долни с ластик, + комплект с Маккуин за баткото, да не се чувства ощетен Simple Smile. Но дамата е много внимателна, прави отстъпки и уточнява всеки един детайл, така че да задоволи мераците ми. Прави неща по поръчка както аз ги искам. Но ще ви пиша като дойдат. Убедена съм, че ще съм доволна, това не е реклама, но може да разгледате какво предлага тя Simple Smile.

# 673
  • Мнения: 197
Аз се ориентирам по Вас мамите и за сега имам комплект шишета на Авент( които чакам с куриер днес), количка и сгъваемо легло. Не е лошо за начало, но и няма къде да държа вещите,защото в края на месеца се местим в новото жилище а сегашното е  мъничко и няма къде да трупам Simple Smile....но....ще наваксам като влезем в юни месец Hug

# 674
  • Мнения: 292
hope много се въодушевих за тая помпа с биберона... много изгодно излиза и ако наистина са толкова положителни резултатите си е направо без пари. Без промоция само помпата е 98 лв и отделно шишето с биберона е 40 лв...  Whistling Направо едва се удържам да натисна бутона за поръчка  Joy  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт