Моля за съвет!

  • 5 501
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 6
Здравейте! Днес си направих регистрация тук и неразбирам много от нещата, но моля за съвет! Имам бебе на 5 месеца,родих го 4.760кг / 54см  нормално, беше някакав ужас. Сега е 9.870кг не спи по цял ден,а вечер се събужда през час, иска само на ръце да го нося , ако го оставя и за пет минути почва да плаче. Сама отглеждам детето си, тткото се враща от работа към осем вечерта и е много изморен,но все пак ми помага, живеем сами, майка ми е в друг град, а на свекарва си немога да закарам детето, нямам близки тук и съвсем сама го гледам , но не ми пречи. Разбрах, че съм бременна отново преди седмица, незнам какво да правя, как ще се справя сама с две деца.. Мъжът ми взима 800лв , а аз 385лв майчинство, помощ нямаме от никъде. Какъв съвет бихте ми дали направо съм в  шок незнам какво да правя?

# 1
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Незнам какво очакваш да ти се даде като съвет от непознати хора. Това е нещо което трява да обсъдите с мъжа ти и сами да вземете решение за него. Не мисля, че ако ти кажа да направиш аборт или да го задържиш ще промени нещо от ситуацията.

Все пак ти желая успех и взимане на правилното ЗА ВАС решение!

# 2
  • Мнения: 6 365
Ако родиш второто дете, то ще се роди, когато първото е на 1 г. 2 мес. и вече ще си на обезщетение 340 лева. С раждането ще получаваш пак майчинство 385 за второто дете, колкото и първото, плюс 170 лева, и така една година. След това минаваш на 340 лева за второто. Разликите общо взето не са големи.

През това време е доста възможно да търсите увеличение на доходите за таткото. В крайна сметка нормално е да имаш 2 деца, случило се е сега, отиграйте го, а след това мислете- за пораснала жена не е нормално просто да й се случи забременяване, ако не го иска.

# 3
  • Мнения: 7 325
Поредната тема, която ще се превърне в спор за и против аборта. Ще се навъртят 20 страници с еднакви публикации в които ще се надпреварваме да обесняваме как децата трябва да се разждат когато родителите им са готови да ги имат, как аборта е недопустим щом се е случило, как един черпак вода в супата е достатъчен, как децата освен радост са огромен ангажимент и отоворност и само на обич не живеят и ..... накрая ще си още по объркана от преди да пуснеш темата. Та с две думи Мислете хубаво.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 301
Поредната тема, която ще се превърне в спор за и против аборта. Ще се навъртят 20 страници с еднакви публикации в които ще се надпреварваме да обесняваме как децата трябва да се разждат когато родителите им са готови да ги имат, как аборта е недопустим щом се е случило, как един черпак вода в супата е достатъчен, как децата освен радост са огромен ангажимент и отоворност и само на обич не живеят и ..... накрая ще си още по объркана от преди да пуснеш темата. Та с две думи Мислете хубаво.

 Peace Peace Peace Peace  202uu  202uu

именно! никой няма да може да те "посъветва" мила,защото никоя не е на твоя хал и не се знай кой какви ще ги върши тогава.....аз ти желая успех,в пълния смисъл на думата! Praynig

# 5
  • Мнения: 3 031
За себе си знам със сигурност какво бих направила, но съвет на друг човек не бих дала. Решението е много лично.

# 6
  • Мнения: 46 543
За себе си знам със сигурност какво бих направила, но съвет на друг човек не бих дала. Решението е много лично.

 Peace

Не се влияй от чуждите настроения и разбирания. Сама реши какво искаш точно сега, не по принцип.

# 7
  • Мнения: 356
Избягвам да пиша в подобни теми точно заради причините,които изброи  I.Hr ,
Но тъй като имам бебе на 7 месеца и очаквам второ бебче през октомври,смея да кажа ,че знам как  се чувстваш.Когато разбрах,че отново съм бременна плаках няколко дни без да знам защо.
Бях напълно шокирана и ужасена и виждах бъдещето страшно и трудно както и ти в момента.
След като говорих с таткото и той ме увери колко много иска още едно детенце,всичко си дойде на мястото. Започнах да влизам и да чета темите на майките на породени деца,за да си представя какво е .Те много ме окуражиха ,че не  е толкова трудно и страшно и че си струва всички усилия.Сега съм невероятно щастлива и нямам търпение да дойде октомври.
Никой не може да те даде отговор.Всичко зависи от теб и от таткото.Той какво мисли по въпроса?

# 8
  • Мнения: 46 543
На таткото му е лесно, защото няма той да кара 2 поредни бременности и раждания  Laughing хубаво е тя да си прецени, както и да направи преглед, за да получи и лекарско мнение за това дали е способна да износи толкова скоро друга бременност. Понякога има неща, които не опират само до желание...

# 9
  • Мнения: 7 325
Около мен масово са с деца с много малка разлика. Раждат късно и ... бързат  Grinning. Не е хич лесно. Аз лично не бих си го причинила. Малкото ми дете е на 3 и ми спира тока буквално, хич не мога да си представя да очаквам или имам още едно. Вярно е, на годинки съм, ама жените около мен са на моята възраст, че и повече и имат кураж ( или нямат време ).
Финансовата страна също не е за пренебрегване. За мен не е вариант дрешки на заем, най-евтиното възможно на пазара и огромни ограничения за цялото семейство. Има една приказка - добре че бебетата се раждат от секс не от акъл, защото нямаше да има деца на тази планета - която намирам за вярна, но все пак трябва да се влага здрав разум.

# 10
  • Мнения: 356
Не се сърди, човече не съм се изразила добре,сега като си прочетох поста го осъзнах.
Не съм искала да кажа,че бащата трябва да реши,решението за мен зависи 99% от майката.Нито пък аз съм решила да родя второто бебе само заради таткото (а то така излезе).Просто той ми да де кураж и ми беше интересно мнението на таткото в тази случай   Peace

# 11
  • Мнения: 781
като цяло най-добрият съвет е - не питай непознати какво да правиш със собственото си дете.

щом си в шок от новината, че си бременна, а 5-месечното ти бебе не желае да спи и постоянно иска да бъде гушкано и обгрижвано и това е повод за притеснения от твоя страна - то е ясно накъде клониш. ако искаш да облекчиш съвеста си, защото потребителите в бг-мама ще ти кажат, че няма нищо по-важно от еманципацията и правото на избор - ще се намерят достатъчно и ще можеш да си спокойна.

все пак сподели на бъдещия татко и виж неговата реакция. може пък по старомодному да обсъдите и да решите двамата какво ще го правите този живот дето сте създали  Peace

# 12
  • Мнения: 6
Таткото много иска това бебе, първото беше желано и планирано, говорили сме си и за второ, но чак след 5 години.. Много ще ни е трудно с две и без никаква помощ за това се притеснявам най — много и разходите стават двойни. Много съм объркана незнам как да постъпя, от една страна го искам , но от друга трябва да се лишим от много неща за да се справим с две малки бебеци.. благодаря все пак

# 13
  • Мнения: 3 134
Като се роди второто след 9 месеца, ползвай предпазни средства- спирала или нещо подобно.

# 14
  • Мнения: 6 365
Разходите едва ли ще са двойни с още едно бебе, нали няма да взимаш всичко ново. Най-много да добавиш 20% отгоре.

Иначе за разликата- казват да е над 5 г. или под 2 г. Над пет е песен, но може да се включите и в групата под две, което също дава някои предимства- не си прибрала още бебешките дрешки.

# 15
  • Мнения: 6 769
Решението си е напълно твое и на съпруга ти. Имаш избор, ще си прецените.
Иначе второто бебе няма да е чак такъв разход, ще имаш бебешки дрешки, уреди като стерилизатор и т.н., корито ако щеш. Няма да купувате всичко отново, а ако кърмиш, то и за прехраната на бебчо няма да има допълнителен разход. Децата ще са с малка разлика и по-близки като растат. Едно бебе знаеш не е само разходи, но и много щастие и хубави вълнения, наред с умората и безсънните нощи. Нормално е да си в стрес от ситуацията, но имаш време да помислиш добре. Каквото и решение да вземете, приеми го и не мисли какво е щяло да бъде ако...
Аз също се присъединявам към мнението да отидеш на лекар и да се види ситуацията. И аз родих бебе над 4 кг, по нормален начин и имах сериозно разкъсване на шийката на матката. Хубаво е да се консултираш, дано всичко е наред  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 168
Ако и двамата го искате сигурно все ще се справите... така де, ако първото бяха близнаци, нямаше да оставите едното нали Simple Smile Иначе да, разходите ще са ти повече, не знам там още колко ще взимаш и за второто дете, все ще е нещо, премислете го още 1-2-5 пъти и в крайна сметка решението е ваше, пътищата така или иначе са два, не безкрайно много.

Последна редакция: вт, 28 апр 2015, 15:39 от Angel_Dust

# 17
  • Мнения: 4
Говори със съпруга си.Децата са най- хубавото нещо.Където 1 там и 2?Ще израстнат заедно.Сигурно ще ти е малко трудничко......но мисля че...от това по хубаво  няма...и не мисли,че както родиш първия път,така ще бъде и втория..успех.... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт