Право - във Великотърновски университет или УНСС?

  • 6 358
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
...И поздравления за това, че от позицията на четвъртокурсник смята, че знае повече и има по-добър поглед върху "текущото състояние на юридическото образование" от мен след десетгодишен опит и стаж
...

С тези думи вие противоречите на самата себе си, ето тук

... второ, завършила съм преди почти 11 г., та нещата може да са се променили...

Сама признавате, че сте завършили отдавна, и нещата може да са се променили... От тук следва, че вие не знаете дали са се променили и ако са се променили - как и в каква насока?

Та аз дадох отговор, подкрепен не само от "мои лични наблюдения" а от обективни източници и данни. Ако искате оспорвайте мен, но няма как да оспорите НАОА, която забравих да спомена е дала и най-висока акредитация  на ЮФ на УНСС.

Не искам да продължавам, защото не мога да споря с човек, който предпочита да спори сам със себе си.
В заключение бих подканил момичето да прочете обстойно какво съм писал, какво Вие сте писали, какво аз съм подкрепил с доказателства и какво Вие  сте подкрепили с доказателства. Защото знаете ли, сега ми идва на ум, че много които плюят по УНСС не са били прието в него  Laughing Не са приети нито в СУ нито в УНСС и са били принудени да се изтеглят в провинциалните университети с "летящите" професори  Wink
 
Бъдете жива и здрава... Не искам да съм груб но такива коментари като вашия ме предизвикват, а и знаете щом сте юрист, че ние юристите сме малко "цапнати".


Последно подканвам момичето да бяга от провинцията и да ходи в столицата, а че в СУ и УНСС има достатъчно идиоти, това е факт, но поне те не ходят на лекции и упражнения и не пречат на обучението, отделно от това те изпадат максимум след 3-и курс, защото проф. НИКОЛА ФИЛЧЕВ не би позволил на нито един тъпанар да излезе с диплома от този университет.
Поздрави!

Последна редакция: пт, 01 май 2015, 17:18 от yılan

# 16
  • Мнения: 722
Няма как да съм била приета в УНСС, защото не съм кандидатствала там. Учих в СУ. Да, отдавна завърших, но често имам контакти и преки наблюдения върху стажанти. На "стъкмистики" и статистики по принцип гледам подозрително. То една статистика изкара В. Търново най-добрия град за живеене, май миналата година  Wink.
"Промоция в УНСС - три изпита за двеста марки и едно прасе..." - от една песничка ей-сега ми дойде в главата  Wink
п.п. Не съм "малко цапната" - много съм.

# 17
  • Мнения: 6 887
Аз не уча право, но завърших миналата година и много мои приятелки и съученици кандидатстваха право и в момента това учат.
Моите впечатления накратко са, че в УНСС отидоха тези, които ги скъсаха на първата сесия изпити в СУ или изкараха много ниски оценки /отново на първата сесия/ във ВТУ или искаха задължително да живеят в София, където контролът, упражняван от родители е доста по-слаб. Един мой съученик ходи на седем /7/ изпита /мисля, че три по БЕЛ и четири по история или обратното/, докато го приемат.
Колко са доволни в момента знам само по това, което са ми казвали, понеже не съм в България и нямам преки наблюдения. Наистина понякога преподавателите не се появяват, разочаровани са от проблеми със стипендиите, но като цялото, който иска учи и изкарва високи оценки.
Това е на този етап. За реализация на настоящия поток студенти можем да си говорим след години.

# 18
  • Мнения: X
Брат ми учи право във ВТУ. За София изобщо не е споменавал дори. Кандидатства и влезе от раз.
Ако ще избираш между двете - УНСС определено е по-доброто решение откъм местоположение и варианти да си намериш работа по време на следването. Като не уточнявам каква е работата Wink
Относно ВТУ - кофти локация, но преподавателите са от СУ. Което не знам защо се посочва като минус - това са хора, които са там да преподават, а дали ти ще научиш - зависи от теб.
Личното ми мнение е, че ако изходният материал е грешен, резултатът също е грешен. Ако искаш добър изходен материал и можеш да избираш - от тези двата запиши ВТУ. Ако искаш просто да се измъкнеш от село - избери УНСС.
Последно -
една статийка, доста прясна.

# 19
  • Мнения: 2 177
Благодаря ви за всички мнения до този момент.

# 20
  • Мнения: 722
Като гледам тази година стажантите, такава вълна от професионалисти се задава - направо не мога да повярвам, че въобще нещо са учили голяма част от тях...

# 21
  • Мнения: 2 177
В последно време, след като завърших 11 клас и сега ваканцията помислих добре за това къде да завиша. Прецених, е в София ще е най-добре да запиша. Знам, че не е никак лесно и в столицата е съвсем друго нещо и не си правя излишни илюзии, че ще ми бъде лесно.

# 22
  • Мнения: 4
Браво!  Междувременно погледни тукhttp://legalworld.bg/46567.otboryt-na-unss-s-nagradata-baxter-na … pravo-jessup.html

 Отборът на УНСС спечели наградата на Baxter за най-добра писмена защита на ищец на Международното състезание по право Jessup 2015.

Състезанието е симулация на процес пред Международния съд към ООН, има 56-годишна история, а участници в него са отборите на повече от 550 правни факултета от над 80 страни.

През 2014 г. отборът на УНСС грабна отличието Dillard за комбинирани писмени защити на ищец и ответник. Тази година той е класиран на трето място, като по-добре от българите са се представили само победителите от Universitas Pelita Harapan от Индонезия и отборът на Университета на Пенсилвания. УНСС изпреварва в класирането Университета Йейл. В историята на Jessup няма отбор, получавал подобно отличие в две поредни години.

# 23
  • Мнения: 2 177
Браво!  Междувременно погледни тукhttp://legalworld.bg/46567.otboryt-na-unss-s-nagradata-baxter-na … pravo-jessup.html

 Отборът на УНСС спечели наградата на Baxter за най-добра писмена защита на ищец на Международното състезание по право Jessup 2015.

Състезанието е симулация на процес пред Международния съд към ООН, има 56-годишна история, а участници в него са отборите на повече от 550 правни факултета от над 80 страни.

През 2014 г. отборът на УНСС грабна отличието Dillard за комбинирани писмени защити на ищец и ответник. Тази година той е класиран на трето място, като по-добре от българите са се представили само победителите от Universitas Pelita Harapan от Индонезия и отборът на Университета на Пенсилвания. УНСС изпреварва в класирането Университета Йейл. В историята на Jessup няма отбор, получавал подобно отличие в две поредни години.

Много ти благодаря за пуснатото. Изчетох го с интерес.
Знам, че за да учиш право трябва да учиш много и да си вземеш изпитите с много добър успех. А и след това. Аз не се плаша от учене и за мен не представлява никакъв проблем. После и реализацията. Знам, че е много трудно да се реализираш след това, а и особено ако нямаш близък, който да се занимава с тази професия.

# 24
  • Мнения: 4
После и реализацията. Знам, че е много трудно да се реализираш след това, а и особено ако нямаш близък, който да се занимава с тази професия.

Не се притеснявай за реализацията! Учи усърдно, учи английски, вземай участие, изявявай се, влез в отборите и се състезавай за себе си и за университета си! След това реализацията сама ще те намери  Peace

# 25
  • Мнения: X
Като гледам тази година стажантите, такава вълна от професионалисти се задава - направо не мога да повярвам, че въобще нещо са учили голяма част от тях...
И най-лошото е, че при всички е така, не само при правистите.

Общи условия

Активация на акаунт