Има ли храни, които предизвикват контракции?

  • 25 177
  • 55
  •   1
Отговори
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Наскоро четох, че е възможно консумацията на определени храни и подправки да доведе до контракции и до преждевременно раждане. Една от споменатите беше ананас - видя ми се доста странно! newsm78
Знам, че чайове от определени билки имат този ефект, но за храните ми се стори доста учудващо.
Има ли нещо вярно и ако да - какво да се избягва?!?

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 9 862
Не съм чувала за такива храни.

# 3
  • Мнения: 356
         Това за храните го чувам за първи път. Grinning

# 4
  • Мнения: 922
Чувала, че лимона предизвиква контракции, но ми звучи доста несериозно newsm78... аз лично не го вярвам Wink
Още повече, че ако беше така, вместо да ни бодат система, щяха да ни дават да дъвчем лимони в предродилна зала hahaha

# 5
  • Мнения: 3 042
         Това за храните го чувам за първи път. Grinning

 PeaceИ аз така.
 
А за лимоните:доста съм изяла докато бях береми, но не съм имала контракции от тях.

# 6
  • Мнения: 3 537
Не съм чувала за конкретни храни...
До контракции е възможно да ти се предизвикат ако ядеш много люто,прекалено силно кафе,прекалено силен и концентриран чай,ама чак да абортираш-не,не бой се Wink

# 7
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Не знам дали ананасът предизвиква контракции, но когато бях в 18-та седмица (все още не усещах бебчо, а док ми беше казал, че така като гледа разположение, и т.н. + първа бременност няма да го усетя поне още 2), та тогава навръх Нова година се натъпках с ананас като за последно, понеже само това ми се ядеше и не ми ставаше лошо от него. След по-малко от половин час усетих бебчо и то ясно Simple Smile Съмнявам се да е от ананаса ама знае ли човек  Crazy

# 8
  • Мнения: 3 423
Моята съседка ми каза, че сините сливи предизвиквали контракции.
Тя преносваше и лекарят и я бил посъветвал да яде сини сливи.
Попитах моята лекарка, тя категорично отказа, да е вярно такова нещо.
Ne znam koj kriv, koj prav.

# 9
  • Мнения: 5 391
Buble, нещо за чай от малини споменаха нашите момичета, а аз за пръв път го чух Embarassed

# 10
  • Мнения: 5 299
Аз знам, че в последния месец  ако преносваш - трябва да се яде люто:peace: Предизвиква контракции Mr. Green

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За първи път чувам такова нещо. Чудя се понякога дали не четем прекалено много и дали не се зариваме от информация. Аз си мисля, че си е строго индивидуално това, но все пак абсолютно всеки има право на мнение.  smile3502

# 12
  • Мнения: 5 228
Чаят от листа на малина е доказано средство за предизвикване на контракции. Дори се препоръчва да се пие, когато започне раждането.

# 13
  • Мнения: 7 640
Моята съседка ми каза, че сините сливи предизвиквали контракции.
Тя преносваше и лекарят и я бил посъветвал да яде сини сливи.
Попитах моята лекарка, тя категорично отказа, да е вярно такова нещо.
Ne znam koj kriv, koj prav.

защото раздвижват перисталтиката, а лютото дразни стомаха и по косвен път, евентуално, би могло да доведе до контракции

# 14
  • Мнения: 2 381
Не съм чувала за подобно нещо.

# 15
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Мерси за отговорите - мен ме притесни не толкова друго, колкото това за ананаса - често похапвам компотец от него и си викам да не взема да направя някоя беля. Ама вие ме успокоихте.
Май наистина понякога прекаляваме с това, дето се ровим и четем какви ли не неща. newsm78
Това за чая от листа на малина го обсъждахме с бъдещите априлски мами, та за него ми е ясно. Hug

# 16
  • Мнения: 4 362
За първи път чувам/чета за такова нещо  Rolling Eyes

buble тя и колата е вредна ама я пием  Wink  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 641
Чувала съм за по-пикантните храни, демек люто и подправка - канела. Ама колко е вярно Thinking

# 18
  • Мнения: 7 803
преди да ме предупредят да не ям плодове с костилки zащото предиzвикват контракции няколко дни ядях само череши по 2 кила на ден  Embarassed е оzовах се в болницата с опасност от раждане в 29 седмица прекарах нощта в родилна zала z очакване е не родих но повече не хапнах костилкови плодове до края на бременността си

# 19
  • София
  • Мнения: 897
Със сигурност чая от мащерка предизвиква контракции и се препоръчва когато започне раждането.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 182
Тъй като имам спомени, че когато аз бях бременна отново четох тук, че не е хубаво да се яде ананас и пие сок от него, сега реших да се разровя в любимата си книга: "Плодолечение и плодокозметика". Та ето какво намерих:
Наличието в свежия плод и в пресния сок на ензима бромелин (който разлага белтъчините) определя предписването им при лениви черва, както и за стимулиране на храносмилателния процес...За съжаление обаче този ензим се разрушава при консервиране на плода.
Моето тълкуване на това е, че ананасът е опасен, дотолкова, доколкото предизвиква перисталтика на червата, а това може да предизвика контракции. Но както пише с консервираният плод, нещата стоят съвсем по друг начин.

# 21
  • Мнения: 94
Чувала съм  за ананаса.

# 22
  • Мнения: 1 655
Много странно това с храаните!
За лутото малко се у4удих, какжо да кажат индииците  и арабите които ядат доста луто, особенно индииците, само от миризмата на някои техни храни могат да ти се насалзят о4ите!Дори всяка втора индиика споделя 4е много и се яде луто докато е бреммена а вижте ги колко са като население!!! #Crazy #Crazy #Crazy

# 23
  • Мнения: 468
Тоник, заради хинина.

# 24
  • Мнения: 660
А аз съм чувала това за канелата - имам приятелка, която бременя в Англия - тамошният лекар специално я предупредил, че навремето с канела предизвиквали помятане. Не знам на какъв принцип.

# 25
  • Мнения: 3 423
А какво ще кажете за дъвките?
Airwaves например? Не са ли много силни?

# 26
  • Мнения: 5 183
Чаят от листа на малина е доказано средство за предизвикване на контракции. Дори се препоръчва да се пие, когато започне раждането.

Да, тук го продават в опаковка, на която то4но така пише 4е е при бременност - към края, да облек4и и улесни раждането и т.н. Нещо подобно.
Моя лекар ми беше казал да не ям ананас. Всъщност, не помня той ли ми го каза или някой друг  Embarassed, но не ядях, де:)

# 27
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ананасът със сигурност предизвиква контракции!

# 28
  • Мнения: 694
Абе аз и това за лютото не го вярвам. Преди няколко дни ходихме на индийски ресторант, е скъсах се да ям и то от най-лютото и нищо ми нямаше.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 947
Ананасът със сигурност предизвиква контракции!
   Добре де, ама защо и как, да му се не види, много ми се ядеее!!! Shocked

А какво ще кажете за дъвките? Airwaves например? Не са ли много силни?
   Аз много папам бонбоните Airwaves, не съм усетила нищо.

   За лютото не е вярно!

# 30
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ананасът със сигурност предизвиква контракции!
   Добре де, ама защо и как, да му се не види, много ми се ядеее!!! Shocked

Споделете наистина за ананаса - да знам да си отварям ли поредния компот от него или не newsm78 newsm78 newsm78

# 31
  • Мнения: 3 478
И аз съм чувала за ананаса тук от форумите. И смея да твърдя, че поне в моя случай не се оказа вярно. Аз по принцип си ям, ама като че ли като чух че не трябва и още повече ми се прияде. Та най-редовно си го хапвам и няма никакви последици.

# 32
  • Мнения: 772
за съжаление и аз не знам защо, но според мен това за ананаса е вярно!

бях го срещнала като мнение из форума, но ми беше изскочило от главата, изпих към 13 ч. 1 чаша сок от ананас, съвсем случайно, ама рядко ми се случва, и към 16 ч. ми изтекоха водите ... е, самите контракции започнаха няколко часа по-късно...

ама и при мен може да е съвпадение - все пак беше 2-3 дни преди термин само, ама незабравим ще ми остане този сок  Laughing

# 33
  • Мнения: 254
Аз съм знам,че отварата от малини(листа),ананаса и рициново масло,но на мен нощо не ми помогна.Преносих 10 дни и накрая ми предизвикаха раждането,така че това си е Божа работа.Когато ТОЙ реши.

# 34
  • Мнения: 2 271
Не знаех за това свойство на ананаса,но съм склонна да вярвам.
Беше някъде през първия триместър от бременността,когато нямах апетит.По принцип много обичам ананас и си купих една кутия.Хапнах някалко шайби.След около половин час получих много силни болки в стомаха и ниско в корема.До тогава не съм имала такива реакции от него.Боля ме много дълго.Пих 2 но-шпа и 1 папаверин и бавно ме отпусна.След това не съм хапвала ананас.Като се замисля и до сега.
Явно са били контракции.Добре,че съм се разминала само с това.

# 35
  • Мнения: 1 382
Да уточня - зелен ананас,не зрял  Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 2 671
Да уточня - зелен ананас,не зрял  Mr. Green
Успокои ме, аз хапвам по един на седмица напоследък...за сега нищо ми няма, ама знае ли човек...

# 37
  • Мнения: 660
За ананаса е напълно ВЯРНО !!! И то за зрелия - само когато е зрял плода в него се образува бромелаин ! Това вещество има афинитет към гладката мускулатура изобщо - черва , матка  , като повишава контрактилната им чувствителност .

# 38
Има храни предизвикващи контракции. Това са тези храни които предизвикват газове в червата. Както всички знаем, червата минават много близо до матката. Лекарят, който установи бременноста ми /Др. Кирчева - Манус Вита - Варна/  ме предупреди да не ям зеле, фъстъци и да не пия газирани напитки през първите три месеца, когато е най - опасно да направиш спонтанен аборт.

# 39
  • Мнения: 1 489
И аз за първи път чувам за такова нещо.Но не мисля,че е вярно.

# 40
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ако наистина е вярно това с ананаса ей сегинка хуквам да си отворя един компот,бък беки почна раждам вече. newsm55

# 41
  • Мнения: 1 393
Аз ядох ли ядох ананас преди да родя,но уви...нищо не се случи  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 391
Авторката на темичката вчера е родила момиченце  bouquet

# 43
  • Мнения: 5 500
Знам от една книга по Ароматерапия, че подправки като магданоз, копър и канела, не бива да се ядат от жени склонни към спонтанен аборт.

# 44
  • Мнения: 182
Съгласна съм!Майка ми е акушерка и е родила брат ми на рожденния си ден с едно хининче!Аз не бих пробвала обаче!

# 45
  • Мнения: 251
Честито на авторката та темата! Да им е жива и здрава дъщеричката и много да ги радва!
А иначе аз съм чувала, че канелата може да доведе до контракции и аборт в първите месеци.

# 46
  • Мнения: 1 059
Не съм чувала

# 47
и аз бях чела че ананас или цаи от листата на малини може да предизвика контракциите. Ананасут трябва да е пресен, не от консерва и трябва уж да се яде най вече сърцевината. А пък за цая от малини не трябва да е церен цаи с 1% малини, ами наистина листа от малини. Е аз опитах и 2те в последните седмици на бременността и накрая родих в края на 42 седмица. Така че нито ананасут помогна, нито листата от малини които даже пих на капсули , защото аз не намерих истински цаи. Така че на мен поне не ми помогна  Cry
Пише също че и секса помага, особено спермата имала някакъв състав които предисвиква контракции... но не знам. Може пък на някой друг това да помогне!

 

Последна редакция: нд, 26 мар 2006, 19:28 от Аурелия

# 48
  • Мнения: 5 500
Съгласна съм!Майка ми е акушерка и е родила брат ми на рожденния си ден с едно хининче!Аз не бих пробвала обаче!
Явно на всеки различно действа, а аз се уливам да пия тоник, пие ми се газирано и не мога да пия фанти с оцветители и кола с кофеин. Решението ми беше тоник. Питала съм лекар за него.
А пък от друг лекар съм чувала за един коктейл от билки, чай от които се пие против зимните настинки и листата от малина бяха една от съставките!
Тъй, че кой крив, кой прав  newsm78

# 49
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Авторката на темичката вчера е родила момиченце  bouquet

да й е живо и здраво и много да се слушат и обичат.
късмет и на двете

# 50
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Здравата си хапнах ананас тези дни иииии НИЩООООО!

# 51
  • Мнения: 660
Браво на авторката на темичката, да й е жива и здрава дъщеричката и само хубави емоции да й носи оттук нататък!!!  bouquet Hug  bouquet

А ето един списък с растения, които могат да предизвикат контракции:

http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm

# 52
За опред. храни не знам, но на акушерския курс акушерката ни говори за т.нар. коктейли за предизвикване на контракции. Аз и в книгите бях чела, ама не знаех рецепти. Та тя говори за прясно мляко с коняк и рециново масло. Имало майки дето понеже преносвали и пиели такива коктейли, но акушерката каза че е огромна глупост, щото наистина действа, ама горките родилки от рециновото масло се разхлабват, от млякото с канелата в комплект с контракции повръщат, та на горкия болничен personal не му е лесно, но такива неща си има и си действат.
  P.С. Бъбле, честита щерка!
То аз май във вторник ще се присъединявам и аз вече с официална дата към априлките...

Последна редакция: нд, 26 мар 2006, 19:29 от Аурелия

# 53
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Току що прочетох в една друга тема, че плодовете с костилки могат да предизвикат контракции!

# 54
  • София
  • Мнения: 361
според мен за всеки организъм е индивидуално  Thinking

# 55
  • София
  • Мнения: 361
Бъбле, честита щерка!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт