преместване след 8ми клас

  • 6 525
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
здравейте аз съм 8ми клас във фег софия но искам да се преместя в друга гимназия.въпроса ми е мога ли да се преместя в гимназия която не се изучава френски и трябва ли да минавам някакви испити?

# 1
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ти си в 8 кл. във ФЕГ??? Пишеш с малки букви, без препинателни знаци и с правописни грешки  Shocked Май трябва да се върнеш в 4-5 клас ...

Иначе на въпроса - може ... Но ще бъдеш пак в 8 кл.догодина, защото в ЕГ не се вземат всички предвидени от закона часове за завършване на основното образование и получаване на удостоверение за това ... В 8 кл. си под 16 години и подлежиш на задължително обучение по Конституция и за това подобно решение могат да вземат само родителите ти и то след като уведомят РИО, което пък ще им предложи варианти за преместване ...

# 2
  • Мнения: 24 467
здравейте аз съм 8ми клас във фег софия но искам да се преместя в друга гимназия.въпроса ми е мога ли да се преместя в гимназия която не се изучава френски и трябва ли да минавам някакви испити?

Можеш. Но в зависимост от училището, в което желаеш да се прехвърлиш, ще следва да държиш и съответните приравнителни изпити. Трябва да попиташ какви и колко са те там, където ще ходиш.

# 3
  • Мнения: 23
Можеш! Едно от децата ми направи така, в следствие конфликт с учител в старото училище.
Избираш си къде, свързваш се с канцеларията им или по телефон указан от сайта и питаш за приравнителните изпити. Също така трябва да се информираш кога се подават документите за прием след 8 клас.

Мога да препоръчам 95 СОУ. Вярно, СОУ е, но пък е на 15 минути от Френската с тролей единица. Също така приравнителен ще имаш само по Икономика, ако не греша. Което е поносимо ( :

Зависи с какво искаш да се занимаваш, помисли си. Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт