Нощното напикаване! Докога?

  • 1 301
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Малкият е на почти 4 години и също има мокри нощи понякога!Ама то вечер,все едно е на водопой!Не мога да го огранича или поне ограничавам  Stop  но до колкото успея Crossing ArmsНе го вдигам нощно време,задължително се изпишва преди лягане,слагам чорапки на крачетата и пуловерче без ръкави на гърба върху пижамката-затоплят го вечер и невинаги е пълен памперса. SadДъщерята чак сега спря да се напикава,изтърва някоя нощ,но вече много рядко!При нея беше на психично основа/от дома/,пробвали сме какво ли не-накрая спрях и чаках да му дойде времето от само себе си

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз имах същия проблем със сина ми. До петата му година бяхме с памперс вечер. Дори от икономия бях стигнала до там да режа памперса на две, понеже не пишкаше много. Не му давах течности преди сън и въпреки това на сутринта пак беше мокър. Личната ми лекарка ми обясни, че просто детето ми има по-дълбок сън и не може да се усети. Каза ми още, всякакви там бабини рецепти, лечения и лекарства ще имат само временен ефект, трябва да го изчакам сам да си покаже, но в никакъв случай да не се буди нощем, това вреди на психическото му развитие. И знаете ли как спря  - направо от веднъж. При нас кожичката, която обвива главичката на пениса беше поти сраснала. Заведохме го на уролог, той я дръпна(беше доста болезнено) и КРАЙ - нощното напикаване спря. Не зная дали от това е бил проблема или просто му е било дошло времето, но до де днешен е нямало инциденти.
Така, че няма да е зле да попиташ личния си и евентуално уролог Naughty

# 17
  • Мнения: 3 034
В интерес на истината попитахме един лекар от любопитство дали това е проблем / защото честно казано аз не го виждам като проблем все още на тази възраст / и той ни каза, че до 5 год. е нормално да се случва. Обясни ни, че е свързано с израстването на гръбначния стълб и притискането на нещо си /съжалявам, но не запомних какво/. Общо взето това, което ни посъветва е същото, което пишете всички  Laughing
А иначе, преди лягане задължително я минаваме  през гърнето... но да ви кажа не ми е хрумвало да я будя през нощта , то аз самата не съм сигурна дали, ако някой не ме събуди, няма да му тегля една Mr. Green

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Според мен проблема е не детето да се буди, а да започне да стиска. Големият ми син беше към 3г. и още бяхме с нощен памперс.Когато в продължение на 2 седмици памперса сутрин беше празен ,реших да го махна.От този момент натам синът ми се е напикал една единствена нощ.И не се буди по принцип, просто стиска.Сега малкия от няколко дни се буди със сух памперс, но ще чакам да стане топло,защото се отвива, и веднъж ако се изпусне ще настине. Та, мойто мнение от опит е , че всичко с времето си.На сила нищо не става.

# 19
  • Мнения: 5 140
И ние имаме проблем с напишкването нощем. Не и давам да пие много течности, но то е дете пие му се, е разбира се ограничавам. Дневния памперс отдавна е махнат, нощния след като видях, че след няколко нощи остава сух си казах махам го. Ния също го осъзнава знае, че е без памперс и въпреки всичко се напишква, не може да стиска. Ако се събудя я слагам на гърне, ако ли не сътрин си е мокричка. Дали пък да не слагам памперс пак и така тя сама ще започне да стиска, незнам дайте акъл. Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 39 777
...и той ни каза, че до 5 год. е нормално да се случва. Обясни ни, че е свързано с израстването на гръбначния стълб и притискането на нещо си /съжалявам, но не запомних какво/
И при мен е било така, но пък и аз не помня диагнози, све пак са се минали +20 години.

# 21
  • Мнения: 13 512
Със сина ми имах този проблем до 10 годишен. Не всяка вечер, но поне веднъж  седмично. Спря от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт