ОКТОМВРИйското мъниче поздравява мама с първото ритниче - еп.6

  • 26 763
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 599
Ппппффффф....не ми говорете за кантар, че събота наближава.....аз се меря всяка събота по едно и също време и на един и същ кантар  Flutter
Аз утре след работа съм на втора ФМ, стискайте ми палци всичко да е наред  Praynig

# 676
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 231
Привет!
Натоварена съм и едва успявам да ви изчета!
Стискам палци на всички, които са на изследвания....
Аз утре имам мероприятие - класна съм на 12 клас и утре е изпращането на абитуриентите.
В петък съм на втори БХС, да помоля за стиснати палци.

Относно килограмите - коремът ми е голям, а към качила само 2 кг.
Дано успявам да се включвам по-често, но този май ми е ужасно натоварен.

Хубав ден!

# 677
  • Мнения: 781
 Ама големи сте бързаци Simple Smile
Линея негра имах от самото начало, но след това изчезна за около месец. Освен нея имах и няколко тъмни петна по лицето в областта на носа и над горната устна. С тях се справих с процедури. В момента нямам ама знае ли човек.
А за пъпчето бях писала преди доста време, ме ми изкочи или обърна, както ми казвам аз, но освен, че е малко грозно, не ми пречи. Много ми се иска и аз да се присъединя към групата за среща, но няма да мога защото сме на детски рожден ден, а веднага след това заминаваме на вилата. Общо взето гледаме почивните дни да сме извън София. Следващата среща обаче ще гледам да не я пропусна. А най-сладки ще са срещите с бебоците наесен. Стиснати палчета за всички с прегледи. Аз нямам никаква идея кога ще съм на ФМ. Моята доки записва часове при доктор Стратиева, в дните когато е в Щерев, но какъв и е графика, само гадая.
Бисквитка, аз също си гледам колички, въпреки че имам и не знам дали ще купувам, но ако взимам ще е АБЦ, Куини или Джейн. Още се чудя за мима.
Вирамини ми изписаха прегнакеър макс също по схема. А килограмите не ги мисля, колкото-толкова Simple Smile

# 678
  • Мнения: 3 199
Здравейте, както писах по-рано днес бях на училище за бъдещи родители. Темата беше "Кога да тръгнем към родилния дом. Техники на дишане". Общо взето беше интересно. В началото ни обясняваха за съхраняването на стволови клетки, за даряването на такива и т.н.
Говориха ни много за контракциите, как да дишаме, кога да тръгнем към родилния дом. И най-интересното за мен беше, че акушерката, която работи в една бургаска болница, обясняваше за нормалното раждане с епидурална упойка. Как то не пречело за усещането на контракции и кога да напъваш, че просто не се чувства болка и направо ми се прииска и аз да родя така Simple Smile

Някоя раждала ли е нормално с епидурална упойка?

Също ни каза, че не е хубаво да прекаляваме с галенето на коремите, че така смущаваме бебето и може да си предизвикаме контракции ако сме с по-чувствителни матки и т.н. Wink

# 679
  • Мнения: 266
То май за срещата само аз ще си ходя   Sad Ако не ви е удобно тази седмица, да се организираме за следващата? Аз моя кантар вкъщи го уплаших  Grinning Grinning Grinning Май трябва да мина на диета.

# 680
  • София
  • Мнения: 945
Ааа Софи, не така, поне четири сме за срещата. Дайте да направим едно преброяване  Laughing
И аз мислих за диета, ама е отказах....никога не съм могла да спазвам, камо ли сега.
Бисквитка, само ние с теб сме в темата за количките от нашите мами, май сме най-нетърпеливи  Rolling Eyes Аз Мима и Стоке изобщо не ги харесвам и направо не мога да разбера как може да са толкова скъпи  newsm78 Но бая са се навъдили в последно време, явно немската мода е дошла и тук. Честно казано, не мисля да даваме повече 1500 лв за количка, още повече знаейки че всичките ми приятелки, щом дойде лятото, и си купиха по още една по-лека лятна.

# 681
  • Мнения: 923
Аз бях с епидурална. Усещах си краката, но не докарах до силните контракции и напъване, защото ме срязаха по спешност. Така е както казва. Но аз не знам дали ще искам пак епидурална. Първо на мен ми я слагаха 4 пъти, имам много малко място между прешлените. Усещането е неприятно, кръвното ми падна, и през цялото време докато се мъчи тоя анестизиолог да я сложи имах контракции пък трябваше да стоя мирно, седнала и силно наведена напред. Няколко часа след операцията  епидуралната се беше запушила и не можех да си пускам повече обезболяващо ( имаш бутонче и като усетиш, че започва да те боли си пускаш доза). Отделно не знам дали и тази упойка не се отрази на състоянието на малкия. Ако ще раждам нормално голямо чудене ще има да се чудя дали искам пак...

# 682
  • София
  • Мнения: 579
То май за срещата само аз ще си ходя   Sad Ако не ви е удобно тази седмица, да се организираме за следващата? Аз моя кантар вкъщи го уплаших  Grinning Grinning Grinning Май трябва да мина на диета.

Софи и аз ще дойда Simple Smile  Joy Joy

Ох аз не съм решила още как ще раждам..незнам как и кога ще реша..
Освен това имам диоптер и нося очила и незнам дали това не е проблем за естествено раждане newsm78 #Crazy

# 683
  • София
  • Мнения: 945
Не те ли пратиха на очен? Мен още при записването на ЖК ме пратиха, че и аз съм с диоптер. Не че имаше особена полза де - "ела в 9 месец"  Laughing

# 684
  • Мнения: 266
Мен също не са ме пращали на очен, а съм с диоптер. Обаче съм инат и не нося очила  Laughing Laughing Laughing

# 685
  • Мнения: 326
И аз имам проблем с очите - късогледа съм. Но не ми е голям  диоптерът -2.5   Мисля,че зависи колко ти е и лекарят вече преценява, иначе и мен още не са ме пратили, може би е рано да

# 686
  • Мнения: 804
Ох момичетa, не говорете ми зa килогрaми... Aз зa десет денa в болницaтa съм кaчилa двa килогрaмa Sad то от скукa сaмо зa ядене мислиш, нямaм дъно нa коремa докaто ям Sad сегa рaзбирaм зaщо лежaщо бременните кaчвaт по 30-40 кг до крaя нa бременносттa.
Aз също рaждaх нормaлно с епидурaлнa упойкa. Сaмо че рaждaнето се проточи, получaвaх рaзкритие много бaвно (въпреки окситоцинa), упойкaтa ме пуснa и нa нaй-болезнените контрaкции нaкрaя и нaпъните бях без упойкa. Молех дa ми сложaт пaк упойкa, но след определено рaзкритие не можело...

# 687
  • Мнения: 326
Мами, малко извън темата, но сега гледам за някаква гимнастика за бременни, която се провежда в НСА. Вие правите ли някакви упражнения или някакъв спорт лекичко практикувате ли? На мен много ми се иска, но се чудя йога или упражнения някакви newsm78

# 688
  • Мнения: 326
shmoksi няма как, в момента е важно по-бързо да се възстановиш и да си добре. Килограмите се свалят Hug

# 689
  • Мнения: 923
Шмокси да не си била със спинална упойка? Там е една доза. Епидуралната остава в гръбнака и върви постоянно през системата. Иначе да, след определено разкритие , ако тогава поискаш упойка ще кажат, че е късно.

Общи условия

Активация на акаунт