На сватба в Аахен!

  • 1 357
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
Здравейте, канени сме на сватба в Аахен през юли, за първи път ще ходим в Германия и имам много въпроси. Разгледах из темите, но за този град липсва информация. Освен Катедралата къде другаде е интересно да се посети. Заведения, сладкарници, мероприятия и т.н Ще сме 4 дена там, още не съм резервирала и хотел, засега се чудя за този IBIS
Кое е по-добре - пари в брой или карта? За booking.com трябва ли задължително да е с кредитна карта плащането, защото имам само дебитни  Виза електрон на Първа инвестиционна банка и на Уникредит Булбанк? Към коя банка да се насоча и да не създава проблеми при плащания? Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 328
В Аахен е завода на Линд Wink Има магазин с размерите на квартален супермаркет, в който може да се купи цялата продукция на Линд, както и шоколад на килограм.
Има дворец на Карл Велики, който е до катедралата и е интересен също.
Била съм там за много кратко и в командировка, така че не мога да съм полезна с друго, за съжаление...

# 2
  • Мнения: X
Хотела може да ви блокира сумата за нощувките.  Букинга не блокира нищо. Ако има сума по картата би трябвало на хотела да им е все тая дали е ВИЗА или ВИЗА ЕЛЕКТРОН. Може и да платите в брой като пристигнете но блокираните суми ако има такива автоматично се разблокират след 14 дни нищо че сте платили в брой при напускане. Все е тая дали имате евро в брой или по карта. На доста места се мръящят на купюри 500 евро, на някои дори на 200
Ако ще ползвате рент а кар - СИКСТ, ХЕРЦ и тям подобни кредитна е задължително.

# 3
  • Мнения: 6 299
Здравейте, канени сме на сватба в Аахен през юли, за първи път ще ходим в Германия и имам много въпроси. Разгледах из темите, но за този град липсва информация. Освен Катедралата къде другаде е интересно да се посети. Заведения, сладкарници, мероприятия и т.н Ще сме 4 дена там, още не съм резервирала и хотел, засега се чудя за този IBIS
Кое е по-добре - пари в брой или карта? За booking.com трябва ли задължително да е с кредитна карта плащането, защото имам само дебитни  Виза електрон на Първа инвестиционна банка и на Уникредит Булбанк? Към коя банка да се насоча и да не създава проблеми при плащания? Предварително благодаря  bouquet
С какво ще пътувате до там и от къде? Питам, защото от известно време се опитвам да направя едно самоорганизирано пътуване от София до Маастрихт през Аахен. Ако можете и вие да прескочите до Маастрих, не пропускайте. Невероятно място е за разходка. Би трябвало до има влак или автобус до там. Ако проучиш повече наща за там и споделиш ще съм ти благодарна.
Аз съм била 2 пъти в Маастрихт, но полет през Брюксле и с полет през Амстердам и от там пак с влакчета. Много приятно нещо, защото разглеждаш в единя случай Белгия, а в другия Холандия.

# 4
  • Мнения: 3 031
Аахен е чудесен град, но един ден е достатъчен да го разгледате. Общо взето всичко е в центъра. Ето тук може да видиш интересните места: http://www.tripadvisor.com/Attractions-g187367-Activities-Aachen … e_Westphalia.html

Ако имате време посетете и Кьолн, на 1 час път с влака е. Също и Моншау - прекрасно градче, няма да съжалявате. Само на около 30 км от Аахен.

# 5
  • Мнения: 197
Здравейте, канени сме на сватба в Аахен през юли, за първи път ще ходим в Германия и имам много въпроси. Разгледах из темите, но за този град липсва информация. Освен Катедралата къде другаде е интересно да се посети. Заведения, сладкарници, мероприятия и т.н Ще сме 4 дена там, още не съм резервирала и хотел, засега се чудя за този IBIS
Кое е по-добре - пари в брой или карта? За booking.com трябва ли задължително да е с кредитна карта плащането, защото имам само дебитни  Виза електрон на Първа инвестиционна банка и на Уникредит Булбанк? Към коя банка да се насоча и да не създава проблеми при плащания? Предварително благодаря  bouquet

Весело да си изкарате там  Peace Simple Smile Относно въпроса ти за картите - аз ползвам Debit MasterCard от ПИБ и съм много доволна. Не съм фен на кредитните, а тази карта booking я приема без проблеми. Освен това няма такса при теглене на всеки банкомат в България.

# 6
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
Благодаря Ви за отговорите,   bouquet полета ще е до Дортмунд, после с влак, предвиден е единия ден да отидем до Кьолн, благодаря за другите предложения, сега ще ги разгледам, дано има шанс и за тях. Реално ще има само два дена за разглеждане, в петък е подписването и разглеждане на града си планирам, а в събота празненството цял ден, което ще е в Белгия, за там ще има организиран транспорт, че не сме само ние от други страни. Така че остават неделя и понеделник за разходки. Това за Линд не го знаех, на ММ няма да му хареса там финансово Mr. Green

# 7
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
TsvetyTomova, и аз не съм фен на кредитните карти, но това е друга тема. Simple Smile Ще заложа на Виза-та от Пиб тогава. Ще използвам по-дребни пари, благодаря за съвета Scooba.  Така, както го разбирам, по-добре е направо да си платим резервацията, отколкото на място, те си ги връщат парите, но все пак не знам какво сума ще излязат нощувките.

# 8
  • Мнения: 197
TsvetyTomova, и аз не съм фен на кредитните карти, но това е друга тема. Simple Smile

 Peace Party

# 9
  • Мнения: 12
АЗ ,КЪДЕТО И ДА СЪМ ПО СВЕТА,А СЪМ БИЛА НА МНОГО МЕСТА,ВИНАГИ ПЛАЩАМ С "ВИЗА ЕЛЕКТРОН" ЗАРЕЖДАМ Я С БГ ЛЕВА-ПЕЕ КАТО СЛАВЕЙЧЕ.
ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ ИМАМ И ЕДНА "ВИЗА КЛАСИК" В ЕВРО И "МАСТЕР КАРТ" В ДОЛАРИ. НОСЕТЕ ПО-МАЛКО В БРОЙ-САМО ЗА ДРЕБНИ ПЛАЩАНИЯ.ВИНАГИ
РЕЗЕРВИРАМ ХОТЕЛИ С БУКИН И ТАМ ПЛАЩАМ С КАРТА.ОТ ХОТЕЛА  ТЕГЛЯТ ОТ КАРТОВАТА ВИ СМЕТКА, АКО РЕЗЕРВАЦИЯТА Е БЕЗ ПРАВО НА АНУЛИРАНЕ.АЗ ВИНАГИ РЕЗЕРВИРАМ С ПРАВО НА  АНУЛИРАНЕ И СЛЕДЯ ЦЕНИТЕ НА ХОТЕЛИТЕ.ЩОМ ИЗЛЕЗЕ НЕЩО ПО ИЗГОДНО,АНУЛИРАМ ПЪРВОТО И РЕЗЕРВИРАМ ПО-ДОБРОТО.
ПРАВЯ ГО РЕДОВНО И НЕ СЪМ ИМАЛА ПРОБЛЕМИ. ОТ ОПИТ-ИМАЙТЕ ПРЕДВИД,ЧЕ С КАРТА СЕ ХАРЧАТ ПО-ВЕЧЕ ПАРИ ОТКОЛКОТО В БРОЙ.КОГАТО ПАЗАРУВАТЕ ,ПАРИТЕ КОИТО ДАВАТЕ, САМО ГИ ЗНАЕТЕ,НО НЕ ГИ ВИЖДАТЕ,ДОКАТО ТЕЗИ В БРОЙ МИНАВАТ ПРЕЗ РЪЦЕТЕ ВИ.ПОНЕ ПРИ МЕН Е ТАКА.
ЗАРЕДЕТЕ КАРТАТА И  НАПРЕД КЪМ  ААХЕН.

Общи условия

Активация на акаунт