Априлче гушкаме си вкъщи вече, с любов даряваме малкото човече - АПРИЛ тема 1

  • 29 691
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 497
Добре, успях да направя пица!
Точно се наядохме и почна якия рев.
Гушнахме се в тате и се успокоихме. А не могада ви опиша каква физиономия на върховно блаженство прави малката, когато баща й сменя памперса.
Когато си е вкъщи той се занимава и имам чувството, че си прекарват супер на повивалника, хха. Закопчаването на памперса завършва с нежна въздишка от страна на Вики.

Май устабових защо малката суче нервно, пуска зърното и после пак го захапва или се дърпа и натиска обратно. Май наистина ми е силна струята...:/
Я кажете някой друг начин за оригване н бебето, освен на рамо, че всеки пър като я вдигна така и бликат реките:( но не се оргва почти:)

# 31
  • Варна
  • Мнения: 313
Здравейте момичета, само се включвам да кажа, че сме добре. Майка ми е на гости и само вършим някакви работи и нямам време за нищо, даже и не съм прочела какво сте писали. По натам като се освободя ще пиша пак.  Hug

# 32
  • Мнения: 320
Рози - аз оригвам като слагам все едно леко да седне в мен, леко приведена напред като придържам главата и тупам по гръбчето. С оригването на рамо нямахме почти никакъв успех и от там се започваше едно хълцане и връщане по малко. Мисля, че сега с тази техника е доста по-добре. А днес като я кърмих докато спи забравих да я оригна - като се сабуди после това беше 1-вото, което направи (да не повярваш) и не е върнала абсолютно нищо. Май това е много добър вариант - да кърмиш спящо бебе Simple Smile

# 33
  • Мнения: 479
Аз ви чета през нощта докато кърмя, че иначе заспивам.  hahaha
РоЗи, супер темичка! Hug
Нашата принцеса е с биберона от 4ден, че е голяма лакомия постоянно търси с тази устичка. Ако и давам да яде постоянно или я оставя повече време, след това яко връща. Вчера хем се беше оригнала, слагам я в столчето в колата и тъкмо тръгвам, поглеждам я в огледалото и фонтана бликна. А миналата вечер в леглото заспала повърна.
Ние днес я водехме на преглед, че има нещо като конюктивит, изписаха и капки. След 4 дни сме на контролен преглед, но днес я теглиха, качила е 400гр от изписването (за 22дни).

# 34
  • София
  • Мнения: 264
Сложи му червени играчки ще видиш как ги следи. Распознават сега само червеното и черното май. На Калата вече му се вижда малко кафяво.
Още утре ще пробвам. Днес ни подариха музикална играчка за кошарата и тя е с червени играчки.
Погачата мина доста успешно. Миташки спа през цялото време въпреки врявата. Не се събуди нито при чупенето на погачата нито при снимките. Изкара повече от три часа сън и чак като започнаха да си тръгват хората го събудихме за да го гушнат бабите, пък то и беше време за ядене. Сега обаче е неспокоен и не заспива Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 357
Рози, мерси много за супер-темичката!

Биберон залъгалка не смея и аз още да давам и аз да не объркаме сукането, предния път беше на 1 месец баткото като дадох и сега ще чакам поне 1 месец. Тогава се родих направо, че от коликите все ми висеше на циците.

Топлото шише помага ли за коремчето? ние възглавничка с костилки взехме, първия път скаш го успокои и после вече никакъв ефект нямаше...

# 36
  • Мнения: 35
Топлото шише помага ли за коремчето? ние възглавничка с костилки взехме, първия път скаш го успокои и после вече никакъв ефект нямаше...
Аз карам по бабешки - гладя кърпа и слагам на коремче. Има ефект, но като поизстине, хайде пак. Важното е, че го успокоява.   Wink

# 37
  • Мнения: 267
Запис  Simple Smile
Дано в тази тема се разпиша, че в предната не успах много, но чета я от телефона, я от таблета.

# 38
  • Мнения: 70
Рози в болницата и ние повръщахме и ми показаха друг метод за оригването- права, а бебка обърната с гръбче към мен опряна в корема, едната ми ръка я придържа под мишниците, другата е под дупето и я подрусвам. Ама и аз едно обяснение написах Simple Smile
http://bremennost.bg/origvane-na-bebe.html подобен на вторият метод с леки разлики
Мерси са новата термична, Рози Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 04:52 от mimasbg

# 39
  • Мнения: 1 389
Рози прекрасна тема , браво!
Ние в момента се храним и тъкмо мислех да ви се оплача , че бях много притеснена , че Теди не е акала цял ден и чух едно звучно пръцкане , докато яде блажено.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 497
Mimasbg - май успях да си го представя и ми звучи пи логично от това на картинката. Веднъж го пробвах него, ама не успях да я удържа..:/
Сега пробвах по начина на water life и Вики се оригна на секундата.

Alvinda - браво на Митето:) Кажи дали е спал след тия емоции.

Снощи Вики яде само два пъти - към 3.30 и после в 7 и нещо. Ако не се будех на всяко мръдване, това щеше да е най-дългият ми сън. Но ми костваше доста пробуждания, заяършващи с "не, това не е мрънкане от глад". Бая мрънкоти тая вечер, то не бяха хрипания, свистене, чудесии. Всеки път като й чуя среднощните задавяния и се сещам за Мацето с кончето:)

# 41
  • Мнения: 320
Добро утро и от нас - в момента се храним - и ние направихме дълга пауза - от 2:30 та чак сега до 7:30 ама кво да се прави - и при нас цяла нощ си спа детето но си мрънкаше и аз ставах на все да я погледна.
Мисля сега като заспи пак да се опитам и аз малко Simple Smile
Рози -  Радвам се, че сте успели с оригването Simple Smile Аз вече правя поне 1 пауза да я оригвам и после продължаваме пак. А ти пробвала ли си да кърмиш Вики докато спи? Малко е трудно в началото обаче после е супер - не се занимаваш после с приспиване Simple Smile Ира така беше заспала снощи, че 30 мин. съм и бутака в устата докато засуче, ама стана - милото как не се събуди не знам.

# 42
  • София
  • Мнения: 264
Рози, в момента си мисля че съм ужасна майка. След като го изкъпахме снощи последно яде в 12 и сега ни събуди в 7 и нещо. Тази пауза мисля че е прекалено голяма. Лошото е че не е акал от вчера сутринта. Вече ще го будя по-често, чувствам се супер гузна че съм спала 7 часа а детето ми е седяло гладно. Странното е че не беше много изнервен като се събуди. Той вчера от сутринта до към три часа не беше спал изобщо, но това неакане ме притеснява.

# 43
  • Мнения: 1 389
alvinda това с неакането може да се дължи на много неща. Напъва ли се поне да ака? Дълга пауза е направил, но това не значи, че е бил гладен, ако е бил едва ли ще спи спокойно толкова време!

# 44
  • Мнения: 320
Alvinda - и аз не мисля, че се е мъчил - ще си наваксате през деня- ти ще си свежа и будна и той ще го усети- не си ужасна майка, просто организмът ти е имал нужда от сън- а и неговия явно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт