Суеверия за бременност и посещение на фризьор???

  • 28 640
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Мами Здравейте отново.
Имам един много странен въпрос (поне за мен)
Днес отидох до кварталното магазинче за сок и седнах пред него да си почина. Реших утре да отида на фризьор , малко да се разнообразя и една от по възрастните съседки чу че говоря по телефона и си запазвам час . Тази жена като започна да ми се кара и да вика '' Ти кога си чувала бременна да ходи да се подстригва ?? Ти луда ли си , искаш нещо да направиш на детето ли ?? Кога се е чуло и видяло толкова безотговорни хора !!! ''  Shocked newsm78 newsm78 Аз изпаднах в шок и ужас , а попринцип знам , че жената си е съвсем наред с главния мозък и няма никакви отклонения... Някой да е чувал нещо за ходенето на фризьор по време на бременност , има ли нещо лошо в това или е вредно за някой  newsm78 Shocked

Благодаря ви !!

Последна редакция: пт, 12 юни 2015, 09:33 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 607
Това са бабини деветини. Някои спазват, други не. Мисля че имаше поверие, че като си режеш косата, режеш от акъла на бебето. Някаква такава глупост беше.

# 2
  • Мнения: 13 545
Бабини деветини. По тази логика, жената докато е бременна не трябва да се епилира.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 565
Това са бабини деветини. Някои спазват, други не. Мисля че имаше поверие, че като си режеш косата, режеш от акъла на бебето. Някаква такава глупост беше.

 yes Точно. Обаче май не му се реже от акъла, а щяло да стане момиче, вместо момче  Crazy  Или някаква подобна глупост.

# 4
  • Мнения: 292
 #Crazy нямам думи... всякакви хора даващи мнението си без да им бъде поискано  #2gunfire

За подстригването, а и не само, има един куп суеверия, на които всеки преценява дали да вярва или не.
Аз лично не вярвам на неща, на които не може да ми се обясни логично защо точно са такива каквито се твърдят... ("не се подстригвай, да не му отрежеш акъла/пушката или подобни глупости"... и как точно ще стане това питам аз тези "корифеи във медицината" ooooh!)

Единствено за боядисването, но вече се правят толкова изчистени бои, че не виждам и там проблем за бебето... А за получаването на желания цвят, понеже не се боядисвам, не мога да коментирам до колко и при какви случаи те хваща или не боята, на хормонална основа ли е или не.

# 5
  • Мнения: X
Оффф, тия бабишкели си нямат друга работа, та със суеверята си съвсем могат да те стресират. А уж много загрижени за бебето...Ш,атки

# 6
  • Мнения: 42
Аз най-много се стреснах от това, че ми се развика по такъв начин ... И след изказването '' Кога се е чуло и видяло толкова безотговорни хора !!! '' направо се прибрах вкъщи !!

# 7
  • Мнения: 607
Това са бабини деветини. Някои спазват, други не. Мисля че имаше поверие, че като си режеш косата, режеш от акъла на бебето. Някаква такава глупост беше.

 yes Точно. Обаче май не му се реже от акъла, а щяло да стане момиче, вместо момче  Crazy  Или някаква подобна глупост.


 Laughing А ако е момиче тогава какво се реже?  Laughing

# 8
  • Мнения: 677
Не слушай квартални кукумицини. Чудят се с кого да се хванат на приказка.. Първото ми дете е момче, 2 пъти се подстригвах и 1 път боядисвах. Роди се живо и здраво. Така, че смело напраде. Успешна бременност и лек финал   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 540
Аз знам,че му режеш късмета,но и аз съм за подстригване и едва ли ще мога да изтърпя 8 месеца да не ходя фризьор.

# 10
  • София
  • Мнения: 565
Ходила съм поне пет пъти на подстригване с тези нацъфтели краища дори не мога да си представя да не отида девет месец, това ще съсипе косата ми. Никога не съм чувала от някой, че не трябва да се ходи. Не намирам и абсолютно никаква логика, все пак това е коса, какво може да стане?

# 11
  • София
  • Мнения: 28 565
Това са бабини деветини. Някои спазват, други не. Мисля че имаше поверие, че като си режеш косата, режеш от акъла на бебето. Някаква такава глупост беше.

 yes Точно. Обаче май не му се реже от акъла, а щяло да стане момиче, вместо момче  Crazy  Или някаква подобна глупост.


 Laughing А ако е момиче тогава какво се реже?  Laughing

Ти къде ме прати  Laughing
Ами не знам. В дебрите не суеверията никак не се оправям.  Crossing Arms

# 12
  • София
  • Мнения: 1 609
Глупости на търкалета, няма как на бебето нещо да му стане от подстригване. Аз съм се и подстригвала, и боядисвала, нищо му няма на детето. Е, момиче е, ама едва ли ще да е от подстригването  Joy

# 13
  • Мнения: 22
И аз съм ги чувала тези неща, но повечето ми приятелки не са ги спазвали. Не мисля 9 месеца да ходя с израснали корени. Laughing Избери си боя с по-малки химии и въобще не слушай хората. Няма като сме бременни да ходим като клошарки.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 42
Аз дори не се боядисвам... Стана ми странно какво може да стане на детето и дори се обадих на моята баба да я попитам  Grinning Grinning Тя каза въобще да не се връзвам на такива приказки и че по нейно време повечето жени не са вярвали на тези неща камо ли сега.
Повече се ядоса как така някаква непозната ще ми говори , че съм безотговорна към бъдещото си дете  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт