Явлението "Бг-продавачка"

  • 95 797
  • 1 465
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 207
Да, накрая в темата за сандалите и мъжките ризи се появи някакъв психо, с ник Съсипан от живота, и започна да заплашва  Tired
Shocked
А уж я следях онази тема....
Да заплашва за кое?

В магазини по улиците отдавна не влизам-хем продавачките ядат дюнери с чеснов сос вътре,хем продават скъпи и уникално ментаджийски боклуци!
"По улиците" - тоест, не в мол? Къде ги намираш тези магазини?
Аз лично в магазин, в който продавачката да яде дюнер или мазна баница, дори и закуска не съм влизала, тоест, не съм срещала подобно нещо.
Веднага давам пример от миналото лято,от магазин ПАРИЖ точно на ъгъла на Славейков,влязох за един скраб за тяло,а продавачката говореше по телефона и ядеше ФОРНЕТИ  Shocked

# 691
  • Мнения: 1 788
Не ми пречи да си ядат, когато вляза.
До сега не ми се е случвало някой да яде и да ме обслужва едновременно.
Изпокриват храната още щом влезеш в магазина.
Никога не съм попадала на някой, който яде нещо миризливо.
Явно обедните им почивки или ги няма, или са за по 30-тина минути, които не стигат за нищо.
В това отношение не съм толкова зла и стриктна.
Бих била единствено, ако с мазни ръце започне да посяга към продуктите, които продава или ми говори с пълна уста насреща.

# 692
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Галадриел, какво е значението какво Точно яде Laughing , защо така стреснато пишеш ФОРНЕТИ Shocked , сякаш е глозгала човешки череп tooth . Или е странно, че е говорела по телефоня?  Laughing

# 693
  • Другата България
  • Мнения: 37 723

До сега не ми се е случвало някой да яде и да ме обслужва едновременно.
Изпокриват храната още щом влезеш в магазина.
Никога не съм попадала на някой, който яде нещо миризливо.
............
Бих била единствено, ако с мазни ръце започне да посяга към продуктите, които продава или ми говори с пълна уста насреща.
Нещо такова и аз исках да кажа.
Форнетите са...форнети, Grinning, не мазен дюнер. Peace
Ензим,  hahaha.

# 694
  • Мнения: 2 127
Добре де, какво значение има, че продавачката била ядяла? В много магазини са сами на смяна, магазинът не трябва да се затваря, не могат да излязат навън да си обядват като хората. Да умрат от глад през това време ли? Няма как да предвиди кога някой ще влезе. Вече, ако продължи да си яде пред клиентите и да им говори с пълна уста, дъвчейки, или пък да има клиенти, а да си говори по телефона, е друг въпрос. Това не го смятам за редно. Както и ако е някаква много миризлива храна, гадничко е да влезеш в магазин, а той да е напоен с аромати като чеснов сос, например Grinning
Това го пиша в случай, когато не говорим за супер наплив от хора. Понеже съм била и в друга ситуация, когато бях продавачка, да сме 3 момичета на работа, и да хапваме някоя друга ядка, докато смятаме на касовия апарат (да, пред клиенти се случваше), но ставаше дума за моменти, в които стояхме на обекта по 12-13 часа, без да отидем и до тоалетната дори - а си посмял да кажеш, че излизаш почивка, а гракваха клиенти "е защо сега точно?!". И тях разбирах - редили са се на опашка по 2-3 часа, без да преувеличавам, и тъкмо им дойде реда, и да им кажат, че трябва да се престроят. И аз бих се ядосвала. Смятам, че в тази ситуация би трябвало да има двустранно разбиране - както от страна на персонала, така и от страна на клиента. Все пак и на нас не ни беше много готино, че не можем да излезем да почиваме като хората, а на мен си ми беше откровено неудобно да дъвча пред клиентите.

# 695
  • Мнения: 207
Хора,разбирате ли че нещата са ужасни?! Mr. Green Тази жена в магазин ПАРИЖ ядеше ФОРНЕТИ,ронеше и говореше по телефона и ме обслужваше!
Оставете това,тук в Перник почти няма свестни продавачки,даже навън ядът,в/у вестници...а веднъж на Пиротска пред един магазин за часовници се бяха събрали няколко жени и продавачката,и щом влязох да разгледам,продавачката застана точно на вратата,пушеше и си говореше с другите,не ми обърна внимание,а когато тръгнах да излизам и минах покрай нея чух "Тц тц тц тц...",все едно влизам да ѝ искам пари  Shocked

# 696
  • София
  • Мнения: 12 374
Хубаво де, разбрахме - сега може ли да спреш да викаш името на магазина и храната, която продавачката е имала неблагоразумието да поглъща.

Не е трябвало да говори по телефона и ядейки да те обслужва, с това всеки е съгласен. Но чак пък да се натъртва толкова силно, човек ще рече, че наистина е оглозгвала череп, както остроумно отбеляза Ензим  Laughing

По Пиротска продавачките не блестят с особено добри обноски.

# 697
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Абе, ядяла била, ронела... Вчера сутринта си затвърдих убеждението, че не трябва да купувам месо от Кауфлланд за по-бързо. Заведохме детето на училище и отидохме с мъжа ми да напазаруваме това-онова, рано сутрин няма навалица. Реших да взема някакво месо. Нямаше продавач на щанда, на другите продукти имаше двама, те не идват, разбира се, продават си там сирена, маслини и пр. Пред нас имаше един човек. Дойде една забързана девойка, обслужи господина пред нас и отлетя нанякъде, все едно сме невидими Shocked . Чаках минута-две и в момента, в който една от другите продавачки ме погледна, вдигнах въпросително ръце, идеше ми да свирна, ама не мога. Дойде едната тичайки, хиляди извинения, обслужи ни. И за първи път на касата на редовния въпрос "Беше ли всичко наред?" , отговорих "Не". Касиерката се обади да ги "клевети" веднага ooooh!
А аз разбрах, че няма да купувам месо от Кауфланд. Не ми пука защо винаги имат проблеми с персонала.

# 698
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хора,разбирате ли че нещата са ужасни?! ....
Честно казано малко трудно ти се разбира. Първо бързам да ти превъртя поста, защото аватарът ти е ужасно противен, повече от хапваща продавачка, после ме перва неудобството да няма паузи преди препинателните знаци.

# 699
  • Мнения: 207
Абе, ядяла била, ронела... Вчера сутринта си затвърдих убеждението, че не трябва да купувам месо от Кауфлланд за по-бързо. Заведохме детето на училище и отидохме с мъжа ми да напазаруваме това-онова, рано сутрин няма навалица. Реших да взема някакво месо. Нямаше продавач на щанда, на другите продукти имаше двама, те не идват, разбира се, продават си там сирена, маслини и пр. Пред нас имаше един човек. Дойде една забързана девойка, обслужи господина пред нас и отлетя нанякъде, все едно сме невидими Shocked . Чаках минута-две и в момента, в който една от другите продавачки ме погледна, вдигнах въпросително ръце, идеше ми да свирна, ама не мога. Дойде едната тичайки, хиляди извинения, обслужи ни. И за първи път на касата на редовния въпрос "Беше ли всичко наред?" , отговорих "Не". Касиерката се обади да ги "клевети" веднага ooooh!
А аз разбрах, че няма да купувам месо от Кауфланд. Не ми пука защо винаги имат проблеми с персонала.
Най-редовно си вися на тея хладилни витрини,по 5-10мин.,но като ги гледам как хвърчат напред-назад и ми става жал и винаги им прощавам  Mr. Green

# 700
  • София
  • Мнения: 12 374
А как се става учител по българска филология   umnikuu  Joy

# 701
  • Мнения: 4 188
Наистина кой яде форнети вече. Повечето продавачки са глезени кифли и са на фрешчета. Опитват се да демонстрират стил и да изглеждат добре.Нали ги виждам как кокетничат като влезе един добре изглеждащ мъж и една леля средна категория

# 702
  • Мнения: 207
А как се става учител по българска филология   umnikuu  Joy
Очевидно първата стъпка е да даваш акъл по форумите за това,как се пише  Wink После университет...
Спирам да се занимавам с глупости,разводняваме хубавата тема с излишни комплексарски истории.Само искам да кажа,че ник нейма ми не е циркова площадка и моля всякакви клоуни да напуснат,мерси! Wink

# 703
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
А как се става учител по българска филология   umnikuu  Joy
Как - с мерак, с пунктуация по-лоша и от моята, това е начинът Laughing

# 704
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А как се става учител по българска филология   umnikuu  Joy
Ако разбереш, ще ми издадеш ли тайната. Моля те, моля те, моля тееее Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт