Детето ми яде много малко мляко по75мл.-Как да кача милилитрите?

  • 6 152
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 581
Дробчо,
във вашата болница има ли Неонатологично отделение? Трябва да се свържеш с НЕОНАТОЛОГ - това е лекар, който се занимава с новородени бебета, особено с такива бебета с проблеми - преждевременно родени и други. Според мене е задължително да се свържеш с такъв лекар и да ходиш редовно на консултации и прегледи (а не само при педиатъра/личен лекар). Той ще ти даде най-добри препоръки и най-добре ще ти обяснява точно за твоето дете - за хранене, гледане, изследвания и т.н.
Много е важно за твоето бебе, повярвай ми, защото честно да ти кажа - струва ми се, че лекарката ви в момента не е много наясно с проблемите на преждевременно родените деца.

Когато аз родих във Варна, към АГ-болница си избрах неонатолог и ходехме редовно и бях много по-спокойна.
  bouquet

# 31
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравейте мами,детето ми е на 1год.5маес. вече яде кисело мляко преди лягане и то по 75мл одо 110мл.До сега си мислех че е  заради силните хапчета които пие,защото е опоена до безобразие. Педиатърката ни гледа като извънземни и не смее да даде някакъв съвът.В момента тежиме 9,800кг.невролозите при които ходим само за нови лекарства говорят а за общото състояние на детето не,според тях изглеждала добре.А според мен расте повече на дължина.Трябва ли някъкви специални храни да и давам за да я подкрепя в борбата с болестите .

Бебоче, не можах да намеря къде си писала за твоето детенце, за ди помогна с това какво и как да ядете Embarassed
прати ми линк, моля
А че трябва да ядете още неща си е вярно

# 32
  • Мнения: 1 193
Здравеите,мисля че не за първи път така задавам въпросите си че само ви обърквам.Извинявам се но нямям много опит.Сутрин моето бебо4е яде или попара,или кус кус или филиика с масло и сирене-но в много малко количество,след това яде в 14ч. - супа пасирана ,или варено яйце или нещо друго-но хапва няколо залъка и вече е готова,всяко ядене е насила.В 18ч нарочно давам плод за да може да си изяде млякото  преди лягане и да не се буди нощно време но без резултат,нито изяжда плода а млякото след това най- много 100мл.

# 33
  • Мнения: 4 414
бебоче, а какви лекарства пие? дай малко инфо за състоянието и?
извинявай, ако си писала и преди, пропуснала съм Embarassed

# 34
  • Мнения: 1 193
Детето пие радедорм,конвулекс и сабрил.И аз си мисля че яде малко защото е упоена.

# 35
  • Мнения: 1 588
Детето пие радедорм,конвулекс и сабрил.И аз си мисля че яде малко защото е упоена.

Би ли ни казала няколко думи, как минава денят на дъщеричката ти? По колко часа средно на денонощие спи - през нощта и през деня? С какво се занимава през деня? Играете ли някакви игри? Какви думички казва? Какво обича да прави? Как реагира, като й пуснеш музика, като й пееш, като я разхождаш, заглежда ли се в телевизора, в огледалото? Кога започна да гука, да се обръща, може ли да седи, да лази, да стои права в леглото или вече се е опитала да проходи? И още... колко зъба имате вече?

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 10:31 от Мария

# 36
  • Мнения: 1 588
Бебоче,

Прочетох всички съобщения, които си написала и ми се струва, че е крайно време да  представиш себе си и детето си в темата "Хайде да се запознаем". Струва ми се, че във форума има и други, които са имали или имат подобни на твоите проблеми, и вече могат да се похвалят с напредък. Вече ти ти писах ЛС за една майка, чието дете също има синдром на Уест. Само че моля те, бъди максимално подробна при описанието - от началото до сегашното състояние, понеже иначе вероятността подходящите мами да забележат твоите разхвърляни постове в други теми не е много голяма.

# 37
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
бебоче, тъй като явно на фона на основното заболяване бебто не се храни добре и се изморява, защото не гълта и не дъвче правилно, ти предлагам два варианта
Първи - малко храна, но по-често. Това прилича на досегашния режим и така няма да избегнеш нежелаиетъо за ядене.

Втори:
когато се събуди - веднага мляко - кисело или прясно, ако няма други противопоказания - около 50 гр.
след 1ч до 1 1/2 ч - попара със сирене и масло, но с хляб, не със сухар и без захар, или домашен кекс с мляко или крем с бисквити, или готово пюре - плодово с бисквити - около 60 со 80 гр, като се откаже да яде - спираш.
между 12 и 13 - основен обяд супа с хляб или пасирана супа със зеленчуци - да е еднаква консистенцията - около 50 гр. Основно ядене - или с ориз или с картифи - намачакно - около 50-60 гр
между 16 и 17 часа - следобедна закуска - като сутрешната или подобна - около 80 грама
вечеря - около 20-21 каквото сте яли на обяд - супа+основно ядене
къпане
преди запиване мляко само ако се налага да заспи с него

Следвайки този график, всяка седмица увеличаваш всяко ядене с по 10 грама, без да насилваш бебчо, като наляваш ако се налага калоричността на слеобедната закуска

Храниш го с пластмасова лъжица, с минимални прекусвания, без играчки и циркове. можеш да му говориш или да разказваш приказка. Желателно е да го оставих да пипа храната, да бърка в чинията, да маже и да цапа, без да правиш забележки за това Hug
Ако има въпроси - питай

Общи условия

Активация на акаунт