С какво ви дразнят свекървите-45

  • 64 628
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • при късмета
  • Мнения: 24 018

И ми стана интересно за последиците от пускането на жалбата.
Повярвай ми, нямаше да има такива. Те не правят нищо за къде-къде по-сериозни неща, а камо ли за някаква заплаха във форум. Ако изобщо си направят труда да я открият по IP, тя ще каже, че се е шегувала и всичко ще приключи... Такава ни е системата...  Sad
Аз отначало именно за такава реакция предположих, че става въпрос и за това ми беше интересно развитието.

# 706
  • Мнения: 3 228
Млада двойка без деца - не знаят накъде ще се завъртят нещата.  Познати, женени с дете, след 1 година се разведоха.

Наемът все още се смята за хвърлени пари на вятъра.  По-добре да си седя при свекървата. 
А още по-добре да заточиш свека на село в порутената къща и ти да се шириш в панелката и.
Да негодуваш всеки път, когато жената реши да си дойде в дома за 2 -3 дни.


По принцип съм крайно против съжителството между две поколения, обаче ми се струва, че сте твърде категорични в изказванията си. Аз лично не бих си го причинила, обаче няма как да знаем тези които са в подобна ситуация защо са в нея. не всички ги мързи и не им се дават пари

# 707
  • Мнения: 18 594
Искам да попитам нещо-прочетох,че свекървата казва-на детето,да внимава,че мама ще ни бие.Голям грях ли е  това,защото да си кажа,ще ми е първото на ума,ако не овладявам ситуацията  и ще се надявам мама и тате да разбират това,а  не да се сърдят и  ме упрекват,все едно се оплаквам,че ме бият. Извинявам се на авторката на тези думи.

# 708
  • Мнения: 3 228
Боряна, струва ми се, че авторката е искала да каже, че е редно бабите да следват линията на възпитание на родителите, а не да се съюзяват с детето срещу правилата на майката/ бащата

# 709
  • Мнения: 19 089

По принцип съм крайно против съжителството между две поколения, обаче ми се струва, че сте твърде категорични в изказванията си. Аз лично не бих си го причинила, обаче няма как да знаем тези които са в подобна ситуация защо са в нея. не всички ги мързи и не им се дават пари

Да, може и просто да нямат пари, които да дадат. Но реално погледнато, ако някой се тупа в гърдите и обяснява, че живее при свекърите, с които не се понася и които са здрави хора, без нужда от обгрижване, и обяснява как му излиза по-скъпо да живее с тях, отколкото на свободен наем, няма да повярвам.

Никой не би си го причинил. Давам пример. Ако ти излиза квартирата 400 лв. плюс консумативи 200 лв., общо 600 лв., а при свекърите не плащаш наем, но имаш лични разходи около 150 лв. за консумативи и даваш още 150 лв. за техни разходи, фактически ти излиза по-евтино да живееш при тях, отколкото на квартира. Въпреки че поемаш и част от техните разходи. Наближи ли сумата за разходите 500 лв., веднага ще има: Довиждане, беше ми приятно, ще се виждаме само по поводи.

# 710
  • Мнения: 59
За жалост и аз съм в тази група. Моята така ''блажена история'' с моето С: С моят приятел сме заедно от 2 години и за сега (а и не се знае до кога) живеем при родителите му. Свекърът е много добър и разбран човек, нооооо голямото С си е е...о най-милото... Приятелят ми много и говори, кога и крещи, кога говори спокойно, но тя не приема!! Както тя иска така. Абе с 2 думи само където не ляга между нас на леглото.. Постоянно говори за дете (направете си дете, направете си дете..) и то няма лошо, но след всяко направете си дете следва ии аз ще си го гледам, а ти ще си работиш... ЕЙЙЙ ХОРААА, ще ме побърка!!! Най-интересното е, че пред приятелят ми това нещо е се споменава! Само намеци, само чудеса. Сега ще ми кажете излесте на квартира, ее излесте де !!! Трябваше да вземем апартамент обаче трябваше да се вкарат едни пари ии тя изяви желание да го направи ии сега приятелят ми няма какво да каже, майка му е и каза ОК, и аз бях ОК. Нооо мина се, не мина и аз просто вътрешно усещане, че тя не ги е весла и казвам на  приятелят ми ии той от началото, не е вярно ии т.н. Но след 2-3 дни какво се оказа ??? Че бях права!! Не ги е внесла иии не ме питайте, какво последва.. скандали, викове...но без файда! Тя си е тя, тъпа и упорита!!!! Как да се държа с нея, при положение, че тя си мисли , че той е още на 5 и не преувеличавам ни най-малко !!!!!! ..... Rage

# 711
  • Мнения: 843
Изнесете се. Само така ще й покажете, че синът й не е на 5, а е пораснал и може да се грижи за семейство.

# 712
  • Мнения: 19 089
За жалост и аз съм в тази група. Моята така ''блажена история'' с моето С: С моят приятел сме заедно от 2 години и за сега (а и не се знае до кога) живеем при родителите му.
...
Как да се държа с нея, при положение, че тя си мисли , че той е още на 5 и не преувеличавам ни най-малко !!!!!! ..... Rage

Май и двамата се държите все едно сте на 5. От вас зависи докога ще сте при свекърите. Не е като да е независещо от вас събитие, за което да не се знае докога.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз пък нищо не разбрах. Какво общо е имала свеки с взимането на апартамент и къде е трябвало да ги внесе тези пари?
Като не се разбираш със свеки се изнеси. Аз не бих търпяла да живея с човек, с който не се разбирам, независимо какъв ми се пада. По-добре живей с вашите и изчакай приятеля ти да порасне и да започне да носи отговорност сам за себе си, защото току виж такова време въобще не дойде, а ти ще се наложи да живееш цял живот със свеки.

# 714
  • Мнения: 19 089
Аз пък нищо не разбрах. Какво общо е имала свеки с взимането на апартамент и къде е трябвало да ги внесе тези пари?
Като не се разбираш със свеки се изнеси. Аз не бих търпяла да живея с човек, с който не се разбирам, независимо какъв ми се пада. По-добре живей с вашите и изчакай приятеля ти да порасне и да започне да носи отговорност сам за себе си, защото току виж такова време въобще не дойде, а ти ще се наложи да живееш цял живот със свеки.

Просто ега ти ужаса. Трябвало свека да внесе едни пари (нейните сигурно), за да се изнесат от нейния дом и когато не ги внесла, ѝ вдигнал синът скандал и сега кършат пръсти, защото не знаят кога ще се изнесат без парите на свекито. Ама и свеката е за бой, че при това положение ги подкокоросва за дете, което мисли да гледа.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 7 147
А още по-добре да заточиш свека на село в порутената къща и ти да се шириш в панелката и.
Да негодуваш всеки път, когато жената реши да си дойде в дома за 2 -3 дни.
...няма как да знаем тези които са в подобна ситуация защо са в нея. не всички ги мързи и не им се дават пари

Аааа, ти пък... Те някои потребителки тука всичко знаят и са наясно с всяка човешка съдба... Не мож' ги преметна току така...

Калпазанка, та последно чии пари не е внесла свека?
А на думите "Аз ще си гол гледам" ти какво й отговори. Или си замълча и после възмутено я изпорти на сина й?

# 716
  • Мнения: 2 804
Тя е еди каква си, но разчитате на нейните пари за апартамента. Като не уважаваш и харесваш един човек защо си ОК да похарчи хиляди левове за теб. Защо си мислиш, че след това тя ще спре да се меси, идва и да иска внучето? Ще смята, че има още по-голямо основание да ви се меси.

# 717
  • Мнения: 4 416
Искам да попитам нещо-прочетох,че свекървата казва-на детето,да внимава,че мама ще ни бие.Голям грях ли е  това,защото да си кажа,ще ми е първото на ума,ако не овладявам ситуацията  и ще се надявам мама и тате да разбират това,а  не да се сърдят и  ме упрекват,все едно се оплаквам,че ме бият. Извинявам се на авторката на тези думи.

Боряна, аз ще ти кажа при нас как е. Обяснила съм на бабите/дядо, че в тяхната къща важат техни правила, в нашата къща нашите правила. Не би ми станало приятно да кажат на дъщеря ми - "не прави това, защото мама ще ни бие/ще ни се кара." Не бих се засегнала, обаче ако й кажат - "не прави това, защото ще стане еди каква си беля, защото на мама не й е приятно еди какво си, защото .... каквато е там причината за нещото." Ако баба/дядо не могат да овладеят ситуацията, си е техен проблем. Затова бабите и дядовците не трябва да допускат свръх глезене и трябва да си запазят авторитета пред децата. Не би ми станало приятно, ако ще трябва аз да съм цербера и да всявам ред и дисциплина, особено ако преди това те са изтървали нещата от контрол. То радост, радост внуците, ама трябва всичко да си има граници. Всички знаем колко бързо на децата им ескалират емоциите. Възрастния затова е възрастен. Трябва да мисли 2 хода преди детето.

Преди две седмици моите родители гледаха малката у нас за една седмица. Нямаха никакъв проблем, обаче преди това дадох малко разяснения. Те ме послушаха и след като си тръгнаха даже казаха, че са си починали у дома. Свеки не би се справила, защото нямаше да ме послуша, щеше да си прави каквото си знае. Повече от 30 минути не им давам на двете заедно или ако стоят по цял ден накрая ще получавам едно изнервено дете, което хич не би ми било приятно.

# 718
  • Мнения: 2 927
      Бор_яна, имай предвид, че детето може да не схване за какво става дума, ако е малко. Боят не е предпочитан метод на възпитание за днешните деца и за много от тях няма да е ясно какво точно означава. Ако някога изпадна в ситуация да се налага ползване на чужд авторитет, бих използвала "мама и тати ще ме(ни) накажат". Дано не се налага.

# 719
  • Мнения: X
Искам да попитам нещо-прочетох,че свекървата казва-на детето,да внимава,че мама ще ни бие.Голям грях ли е  това,защото да си кажа,ще ми е първото на ума,ако не овладявам ситуацията  и ще се надявам мама и тате да разбират това,а  не да се сърдят и  ме упрекват,все едно се оплаквам,че ме бият. Извинявам се на авторката на тези думи.
Аз нямам свекърва, но майка ми точно това казваше и продължава да казва и на двете ми деца:"Недей, че мама ще ни се кара." Заболя ме устата да обяснявам, че е редно да каже "Недей, защото това, което правиш е нередно". В противен случай детето се учи, че нещо си там се прави или не се прави не защото е редно или нередно, а защото мама е казала така.

Общи условия

Активация на акаунт