Постоянно главоболие в областта на челото

  • 30 727
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте на всички. Пиша тук, защото вие сте последната ми надежда да разбера какво може да ми има. На 19г. съм. Вече втори месец имам почти постоянно главоболие в челната област. Болката е най-вече над очите и между веждите. Никакви обезболяващи не ми помагат. За тези два месеца обиколих всички възможни лекари. Бях на УНГ, където ми пуснаха направление за снимка на синусите, да видят дали не е синузит. Всичко се оказа наред. След това бях на очен - и там всичко ок. Ходих и на невролог, който ми пусна направление за ЕЕГ, понеже за скенер нямали направления, там имам някакви леки отклонения и невролога каза че е лека невроза и няма нужда от лечение. Каза и че на базата на тези резултати няма нужда да се прави скенер. Правиха ми и пълна кръвна картина, и там всичко беше ок, само желязото ми беше малко ниско. Личната ми каза, че може от това да ме боли глава, но един месец вземах таблетки желязо и прикрючих с приема му, и нямам подобрение. Също бях на ендокринолог, но там ми гледаха само хормоните на щитовидната жлеза заради друг проблем, който вече отмина, и там нямам отклонения. Забравих да спомена, че невролога ми беше изписал някакви леки хомеопатични успокоителни, но и с техния прием приключих и също нямам подобрение. Не знам вече какво да правя, почти по цял ден ме боли глава, не е силно, но е почти постоянно. Единствено скенер не съм си правила, но невролога се прави на луд и отказва да ми даде направление, а сама не мога да си го платя. Ще се радвам да чуя вашите мнения по въпроса, защото аз вече мисля че ще си умра с това главоболие.

# 1
  • Мнения: 3 136
Мери ли кръвно?

# 2
  • Мнения: 6 208
Дали не е мигрена newsm78

# 3
  • Мнения: X
От какво изпитваш облекчение  на болката е много важен симптом.

# 4
  • Мнения: 151
Облекчение не изпитвам от нищо, боли ме когато си иска и колкото силно си иска. Единствено докато си масажирам челото изпитвам някакво облекчение и сега по два пъти на ден го масажирам с арганово масло по съвет на една съседка  Grinning Мигрена не е според невролога, защото тя обхващала едната част на главата, а мен ме боли в челото. А кръвното ми е ок. Също забравих да спомена, че при изправяне ми причернява и главата ме заболява на същото място, но по-силно. Това е симптом на ниското кръвно, а моето е нормално. Дали не е от лошо оросяване на мозъка?

# 5
  • Мнения: 10 073
Смени невролога. Как така има някакви отклонения на ЕЕГ и няма нужда от лечение. С главоболието ли ще я караш? #Cussing out
Знам какво е упорито главоболие, което от нищо не се повлиява. ooooh!

пп: Един от признаците на мигрената е прилошаване или повръщане, преди да премине пристъпът, но има и изключения, т.е. без този признак.

Настоявай за скенер.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 817
dgeorgiewa, аз съм с такова, но от 16 години, а последните 3 болката се засили и е почти нетърпима.
При мен - след ЯМР с венозна програма и т.н., т.е. по-подробен,, се оказа, че е от най-вероятно стеснен кръвоносен съд - хипопластичен ляв трансверзален синус - но за момента никой нищо не ми предлага като лечение и аз продължавам да съм със силна постоянна болка.  Tired

Знам, че не помогнах особено...

П.П. "Мигрена" е общо наименование за много видове главоболие без изяснен произход и реално не е диагноза, а по-скоро симптом.

# 7
  • Мнения: 438
А имаш ли някакви конфликти, които да те тормозят, нещо над което да си блъскаш образно казано главата или по-силен стрес в живота. Това също оказва влияние.

# 8
  • Мнения: 265
Аз също имам често главоболие в областта на челото и между веждата и носа( в дясно). И  минах през доста лекари, при мен се оказа от алергия. Набъбва ми лигавицата на носа и започва да ме боли зверски глава.

# 9
  • Мнения: 593
 newsm78 проблеми с цикъла, половите хормони? да си пила противозачатъчни? промяна в теглото?

# 10
  • Мнения: 151
Леле, menyanthe, здравата ме наплаши.  Grinning Не знам ти как живееш толкова години с това главоболие, но аз не бих могла. Но как така вече имаш диагноза и не те лекуват? Това е недопустимо. Имам една позната, която също има стеснен кръвоносен съд, но на друго място, и пие съдоразширяващи и нищо не я боли.
Иначе да, в момента наистина съм доста стресирана, защото сега завърших училище, тези дни са ми матурите, готвя се за кандидатстване и ми е доста напрегнато.
Торбеста мечка, нямам проблеми с нито едно от нещата, които изброи, със сигурност. Иначе днес най-накрая с помощта на една позната успях да си уредя скенер за началото на другия месец. Хем се надявам и там всичко да е наред, хем пък искам най-накрая да разбера какво ми е...

# 11
  • Мнения: 438
Върви на скенера за успокоение, но най-вероятно нищо ти няма. Глава боли от напрежение умствено. Намирай начин да си почиваш и да се успокояваш.

# 12
  • Мнения: 593
 Simple Smile радвам се
успех, дано е от напрежение само

# 13
  • София
  • Мнения: 2 817
Просто нямам друг избор. Иначе продължавам да търся варианти.

# 14
  • Мнения: 151
Здравейте отново. Отдавна не съм писала, понеже нещата уж се бяха оправили. Началото на миналия месец бях на скенер и всичко излезе нормално. Ходих при друг невролог. Той ми каза, че само съм малко напрегната, иначе съм здрава и да се успокоя и да спра да ходя по лекари. Малко след това главата спря да ме боли. И така около месец не ме боля, докато преди няколко дни пак започна. Не знам как да се отърва от тази напаст. Не знам вече какво да правя  smile3511

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт