МОНОДИЕТА - тема 13

  • 125 904
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 372
Мерси. Тук няма нашето кисело мляко, това е най-близкото до него, което успявам да намеря. Все пак разликата не е малка: значително по-рядко е и вкусът не е същият.

# 736
  • Мнения: 3 025
Диетата определено има ефект, но, аз лично не съм убедена, че трябва врътките да се правят една след друга. Диетата като цяло е нискокалорична, организма се подлага на стрес /12 дни не са малко/ и преминава на "пестелив" режим на изразходване на приетите калории, след което идва "платото" и свалянето на кг намалява. Разбира се, всичко е индивидуално - много килограми, спорт, различен метаболизъм...

Аз, след първите 12 дни свалих 5 кг и сантиментри от обиколките. Почивах няколко дни и качих 1 - 1,5 кг., макар че се опитвах да се храня разделно, нискокалорично, но наблегнах на плодовете, малко бира, малко алкохол.... След това започнах нови 12 дни - не ги направих докрая, защото не се чувствах добре, но се върнах на резултата от първите 12 дни.... В продължение на около 2 месеца кг ми варираха в тези рамки. Сега започнах 3-та серия и днес ми е 9-ти ден, и съм минус 3 кг. Т.е. "приспах" организма ми, той не се "страхува" и затова има ефект.

# 737
  • Мнения: 4 711
jfjallen, какво ще рече, че си го "приспала"? Simple Smile Аз нямам много за сваляне, ползвам моното да махне 1-2 качени килца и има ефект, даже след 2 седмици моно, преди 1 месец ги започнах, после с хапване няколко пъти на сладко и някакви боклуци + пиене на алкохол, бях качила към кило и нещо, но не ми личеше. А май и заради МЦ така се получи, че позадържах вода. Бях свалила 4 кг и върнах къл 1,5 кила. А сега свалих даже още повече с една седмица моно

# 738
  • Мнения: 12 993
Момичета, действа и при малко килограми, трета 12- ка ми е, минус 4 кг съм, но изглеждат повече свалени, по дрехите съдя, едни панатлонки, които едва вмъквах, сега ми хлопат:) Свикнах с режима, модифицирах го малко, за да е удобен за мен. Ще почивка сега малко, че ще бъдем на почива, ще се храня разделно, алкохол не пия, дано не кача много. После пак започвам. Имам още 3-4 кила за борене.

# 739
  • Мнения: 3 025
"Приспала" за мен означава, че съзнанието ми не се страхува, че този относителен глад е заплашителен за него и си продължава нормално да изразходва поетите калории за ежедневните процеси. Но, възможно е, след 12-15 дни, "да си каже" - "оопс, тука става нещо, ще има ли повече храна, няма ли да има... я, да намаля разхода" - и идва ефекта на  по-малкото сваляне. Това са си мои разсъждения, но са базирани на доста прочетени неща през годините, защото винаги ми се е налагало да бъда внимателна с храната и движението /май както при повечето хора/. Ненапразно навсякъде се казва, че здравословното отслабване е по 0,500 - 1 кг. на седмица, т.е. 2 - 4 кг. на месец. А някои от нас ги свалят за 12 дни - и след това, дори и при внимателно хранене, организма продължава да изразходва по-малко калории от приетите, и ето го йо-йо ефекта, дори и да е минимален.

# 740
  • Мнения: 7 748
хайде, девойки,  НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт