За третия човек във връзката и разклатеното доверие

  • 21 001
  • 171
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 71
Мисля по абсолютно същия начин като теб или мислех не съм сигурна вече.Чувствам се объркана.Повечето от приятелите ми са от противоположния пол и някак нагло ще е да забраня на мъжа ми такова нещо.Обаче тук идва въпроса: Къде е границата?С моите приятели аз имам според мен нормални отношения ,чуваме се ,вижда ме се ,понякога звънят и на мъжа ми,идват на гости ,с гаджета ,без гаджета.Аз знаех ,че ММ поддържа приятелски отношение с едно момиче (познавам я лично) , давала съм му пълна свобода ,не съм му проверявала никога телефона.Съвсем случайно ползвах неговия телефон и видях съобщения за доставено съобщение към нея , но самите смс- и бяха изтрити.Вие не бихте ли се осъмнили. После и среднощни разговори...Нямам против приятелството , но да звъниш на женен мъж с дете в 12 вечерта не е ли преминаване на границата?Както вече казах объркана съм.

# 136
  • Мнения: 1 107
Да се усъмня в какво?

В доверието ми към него, не бих. То не се гради на телефона му, а на моите усещания. Давам цялото си доверие, очаквам същото в замяна.
Ако ми пречи, че говори посред нощ ще се сърдя, че ми пречи (ако ме смущава), независимо с кой говори. Момичето може да се е забъркало в нещо, да има труден период, даже ще предложа помощ. Разбира се, ако се окаже друго, ще хване пътя моментално, но няма да хабя време и енергия в съмнения.

Истината рано или късно идва при нас и аз не се сърдя, ако е късно, защото глупакът за предадено доверие няма да съм аз. Не се ядосвам, ако съм разбрала последна, защото по-важно е, че съм разбрала.

В доверието в семейството, третият човек може да е повод, но никога причина. Никога.

# 137
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Границите се поставят от хората във връзката. И съответно за всяка връзка са различни.
Пример - в моето семейство има някои правила, които познати намират за драконовски, както и правила, които познати определят като свободия. Явно при тях границите са други Wink
И няма значение другата мацка какво приема за редно или не, и смята ли че е преминала границата. Ако според мъжа ти е преминаване на границата е щял да я прати на гласовата поща, не да си чати с нея по никое време на денонощието.

mimimost, нямам намерение да разбирам късно, а колкото се може по-рано. Защото после ще си умра от яд за изгубеното време Blush

# 138
  • Мнения: 15 960
Младо момиче да звъни посред нощ на семеен мъж, че няма на кой друг, хайде моля ви се...Внимавайте с тези приятелства с противоположния пол, че рядко са невинни.

# 139
  • Мнения: 2 369
Младо момиче да звъни посред нощ на семеен мъж, че няма на кой друг, хайде моля ви се...Внимавайте с тези приятелства с противоположния пол, че рядко са невинни.

И аз това мисля...даже и да не е младо момиче важи същото. Хайде бе! Ще му звънят на него жени по нощите...приятелки. На мен,ако ми звънне такъв приятел по нощите моя мъж директно ще ме убие.Нито аз имам приятели мъже, нито пък той има право да има приятели жени отделно от мен. Ако сме заедно да и ако са ни общи приятели разбира се да. Ако щете каквото щете ме наречете,но е абсурд това да го позволя с непомрачено от някоя болест като алцхаймер съзнание, когато ще забравям, че ми е мъж ха ха ха. Те швейцарците така правят и си имат разнополови приятели, а половинките им го намират за нормално и за това % на разводите тук сигурно надвишава този на браковете. Доверието.....е немога да имам на самата себе си чааак такова безгранично доверие. Имам си лимити. Пък и не претендирам, че сме двойка на годината де:)

# 140
  • Мнения: 2 776
Наблюденията ми сочат, че в 99,99% от случаите на такива приятелства, единият хлътва. Не ми се е налагало, но не бих толерирала. Аз може и да му вярвам, че няма да е инициатор, но хич не знам как би реагирал на атака.  Laughing Няма начин да имаш абсолютно свободно лично пространство, щом си в брак, има си условности.

# 141
  • София
  • Мнения: 4 349
Н................................. но хич не знам как би реагирал на атака.  Laughing



Тук заприличва на бойно поле. Няма да ги пускаме тия мъже там  Laughing Laughing Laughing

# 142
  • Мнения: 15 960
Абе те сестри си крадат мъжете, вие разчитайте, че някаква приятелка ще му се назлъндисва. Mr. Green

# 143
  • Мнения: 2 776
Н................................. но хич не знам как би реагирал на атака.  Laughing



Тук заприличва на бойно поле. Няма да ги пускаме тия мъже там  Laughing Laughing Laughing

Така, така, покрито мляко...
Другият вариант е да им създаваме достатъчно проблеми, да нямат време да мислят тези на другите. Mr. Green

# 144
  • Мнения: 15 960
О, да, аз знам за един такъв случай за хлътнал по друга мъж и съпругата и свекървата решават да започнат грандиозен основен ремонт вкъщи, та човекът нямал време за глупости и се кротнал.

# 145
  • Мнения: 71
Да така е границите си ги създават хората във връзката.Ние не сме обсъждали такива граници , не съм предполагала ,че ще попадна в такава ситуация.Да аз също имам приятели мъже ,но те самите си поставят граници , много добре знаят ,че аз съм омъжена с дете и не си позволяват да ми звънят в късните часове, дори по -често звънят да ММ отколкото на мен.Мисля ,че когато един човек ти е приятел трябва да се съобразява ,именно така показва приятелско отношение и уважение.Обясних му точно това ,че ако момичето иска да му е приятелка би следвало да се съобрази с неговия статус.

# 146
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
...ако момичето иска да му е приятелка би следвало да се съобрази с неговия статус.
Не ме разбра. Ще опитам по-детайлно:
Момичето дали се съборазява или не, няма никаква връзка с приятелството им. На прима-виста аз имам двама приятели (мъже) и една приятелка, които ми звънят по някакви безбожни часове, например последният път ми се звъня в 4 сутринта. Това не ги изключва от листата ми с приятели. Просто аз не приемам обаждания по това време. Ако искам, мога също да им звъня и на тримата в 4 сутринта, и ще вдигнат, и ще си говорим абсолютни глупости. На тях не им пречи. При тях границите са други. От моята страна стои избора да приема или не това обаждане.
За това казвам, че мацката няма какво да се съобразява. Тя си има нейните разбирания, и никой не може да й дава наклон - ако иска ще звъни на всеки кръгъл час на всеки един приятел, женен или не. Това си е нейно право. Мъжа ти е този, който трябва да прецени какво да прави, имайки в предвид какво е установено за прието във вашето семейство.

# 147
  • Мнения: 71
Това си е твое виждане.Ти просто не приемаш разговора , аз пък го приемам за неуважение.Просто съм такъв човек. Съгласна съм ,че той е човекът ,който трябва да прецени.Все пак аз лично от елементарно възпитание не бих звъннала ,дори само от гледна точка ,че човекът има малко дете , което вероятно спи по това време.
  Също така не смятам ,че няма нищо общо с приятелството ,ако си приятел на един човек , би следвало да те интересува дали не би му навредил ,създал неприятна ситуация.

# 148
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
misunderstood, за себе си сигурно си права - за това и не си женена за някой като мен Laughing
Както писах, това са неща, които се определят вътре във връзката Peace

# 149
  • Мнения: X
...ако момичето иска да му е приятелка би следвало да се съобрази с неговия статус.
Не ме разбра. Ще опитам по-детайлно:
Момичето дали се съборазява или не, няма никаква връзка с приятелството им.
Е, как да няма връзка?
Ако искам да съм приятелка на някого, без значение мъж/жена, най-нормалното нещо е да се съобразявам с предпочитанията, желанията, мнението му/й.И очаквам същото към мен-човек, който иска да сме приятели, да се съобразява с моите.
Ако аз например категорично съм заявила, че не толерирам и не приемам среднощни обаждания, едва ли ще приема за приятел човек, който не престава да ме търси в 2 след полунощ.Просто се получават разминавания и приятелството е невъзможно.
В този ред на мисли, ако момичето иска този мъж за Приятел, редно е да се съобразява с неговите желания.А ако го иска за любовник, то тогава работата е друга и темата тотално няма общо с приятелството.

Общи условия

Активация на акаунт