Раничка, срастване, разкъсване или?

  • 1 572
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,  мили мами. Искрено се надявам, някоя от вас да успее да ми помогне поне малко. След трудното ми нормално раждане преди 5 месеца, започнаха и моите мъки. Голяма епизиотомия с много шевове, вътрешни и външни. Конците бяха от резорбиращите, но явно имам непоносимост към тях и стана голяяма беля. Започнаха да събират гной, изобщо ужасна работа. След 2 месеца ходене по мъките се оправих поне с тях, но... Преди месец и малко започна да се появява остра болка във влагалището от лявата страна. Както на повечето от вас предполагам, и моите шевове бяха от дясно, именно заради това, тази болка много ме притесни. Естествено тръгнах отново по лекари, правих микробиология, цитонамазка и всичко необходимо. Лекувах гъбички и в момента съм с липсващи лактобацили. След сумати прегледи се оказа, че странната болка в ляво се дължи на срастване на остатъците от химена след раждането. Поне така ми се обясни. Били като топчести образувания, които пречат при поставяне на тампон или полов контакт (който не съм имала вече не помня откога, именно заради тази болка). Та така, тези образувания се изгориха преди седмица, болката утихна за малко, но отново се появи. Слиза и по левия крак, явно има засегнат нерв, поне аз така си го обяснявам. И отновоо отидох на лекар. Вчера. Прегледа ме и установи, че всичко изгорено е паднало, зараснало и не би трябвало да има проблем. Но напипа "ръбче", както сам се изрази, което всъщност е източникът на болката ми. Аз го усещам като раничка и е ужасно неприятно. Предписа ми Феминела и каза, че тази тъкан би трябвало да се отпусне и омекоти един вид, за да не закача и не създава проблеми. В момента обаче, не мога да използвам глобулите, защото цикълът ми дойде няколко часа след прегледа. Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобни неща, нека даде някаква яснота. Срастване ли е, раничка ли е? Ще посетя и друг лекар за второ мнение, но дотогава си оставам с болкоуспокояващите и вашата помощ. Надявам се да съм обяснила правилно за какво става дума. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11 339
Не отричам лечението, което си започнала, но от опит ти казвам, че хомеопат бързо и лесно ще ти помогне.

Обезателно второ мнение от гинеколог - да не са закачили нещо като са шили.  Peace

Не е раничка, възможно е да придърпва.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора! Обезателно ще се консултирам с друг лекар. Към хомеопатията отдавна съм се засилила, предвид кекавия ми организъм. Обаче, не намирам логика да е от шиенето, при положение, че ме боли в ляво, а не в дясно, където ми е епизиотомията. А и започна да ме боли отскоро... Не знам вече и аз, изчерпах се. Но си боли като раничка и то непрекъснато вече, а не само при третиране, ако мога така да го нарека. Благодаря наистина! Лека Simple Smile

# 3
  • Мнения: 11 339
На мен проблема ми е, че след секциото по някаква причина яйчника ми се опира до червото. Докато го открият бая лекари обиколих и бая болка отнесох и предположения за спукан апендицит. С хомеопатия поне не ме болеше толкова  Peace

Общи условия

Активация на акаунт