На палатка около София

  • 10 546
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте, бихме искали да отидем този уикенд на палатки около София за 1 вечер. Можете ли да ми дадете варианти, като задължително да може да се стига до поляната с лека кола, да има сянка и някаква рекичка/язовир или подобно. Четох мнгоо в нета, но никъде не се обяснява как да се стигне до мястото. Пък все пак ми се иска да сме подготвени и да знам къде отиваме. Благодаря!!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 234
За сега сме се спрели към с. Боснек и с. Чуйпетлово, там било хубаво, но не сме сигурни дали може да се стигне с кола до въпросите места. Дано има някой, който е ходил там и да помогне.

# 2
  • София
  • Мнения: 650
на Боснек се слиза с колата от пътя до реката

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 234
на Боснек се слиза с колата от пътя до реката
А можете ли да ми дадете някакво упътване? И да е равно мястото за палатки.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
Друга идея с изпробвано място с река и поляна. Хващате пътя през Искърското дефиле, при Реброво има отбивка вдясно за Батулия. Обозначена е с табела и пътят тръгва покрай река Батулийска. На много места има отбивки като черен път към реката, но при хубаво време по-близките до разклона се заемат бързо. Нашата поляна е чак при с. Бакьово на около 8 км от дефилето. Има го на картите. Южно от селото пътят прави почти обратен голям завой, който също се вижда добре на картите. Във върха на завоя пътят минава по мост на р. Елешница. Веднага след моста вдясно има място за паркиране и почва черен път. Според изровеността на този път може или не да се свалят колите до поляните около Елешница. Едната поляна е точно долу до моста, равна и с високи дървета за шарена сянка. Там сме виждали палатки и коли. Ако се продължи още 50-на метра по черния път се излиза на огромна поляна закътана от баир откъм асфалтовото шосе. Има дървета и много място за палатки. Проблем може да е само черния път, ако е по изровен. Но на първата поляна до моста, колите могат да се оставят и горе до асфалта.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
още една идея - на язовир Бебреш до Ботевград. Слиза се точно преди втория тунел на Хемус в посока Варна.

# 6
  • София
  • Мнения: 650
на Боснек се слиза с колата от пътя до реката
А можете ли да ми дадете някакво упътване? И да е равно мястото за палатки.

Пратих на лични, че е дългичко

Общи условия

Активация на акаунт