Имаме си талисман - АВГУСТовски дар голям! (9)

  • 35 706
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета, аз от скоро се присъединих към вас. Пожелавам на всички здраве и късмет! Аз съм края на август и  все още нямаме нищо купено, в главата ми е пълна каша. Искам да ви попитам вие къде ще раждате и при кой лекар, защото ние сега сме в Блаоевград, но мисля за раждане в София, може би в Тина Киркова!!!!????????????? newsm78

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Дидка 91 добре дошла при нас!  bouquet

# 47
  • Мнения: 282

Сега си чукам главата с тая пелена, която поне малко от малко искам да пасва с дрешките, но не намирам такава. А те са наистина много хубави, нямам търпение да видя бебо в тях.


и аз бях в чуденка с тая пеленка, защото сама си правя комплектчетата за изписване и от Айко си взех ето такива: https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=166&pid=93332. Бели, тънички, страхотни са и подхождат на всичко!  Hug

# 48
  • Мнения: 75
Здравейте ,да се отчета и аз вчера бях на последната Ф.М. Беба е седалищно, пак сме малки 1044 за 28 г.с. и 1 ден . Шийка и води са добре, поне плацентата се е вдигнала продължава леговия режим увеличиха ми Магнерота 3 по 2 заради контракции те . 
Много хубава нова тема   bouquet

# 49
  • Мнения: 361
Скрит текст:
Благодаря за предложението! Скоро ще отскачаме до София, така че ще мина през Айко да видя пелената. Изглежда подходяща наистина.

За милването на корема забелязвам, че бебето сякаш усеща кога кой го закача. Аз като си сложа ръката там, където предполагам, че е - реагира. Но татко му пробва ли да го пипне, се кротва веднага. Също и друго - от няколко дни ни тормози едно комшийско куче, което лае почти непрекъснато, почвайки от разсъмване. Е, разлае ли се, бебо се събужда. Събужда и мен с як ритник. Три нощи/сутрини поред го забелязвам, същото се случва и при внезапен по-силен шум. Вчера майсторите изтърваха нещо отвън и коремът ми подскочи Simple Smile За сметка на това пък реши ли да не шава, по никакъв начин не мога да го раздвижа - нито с чесане, побутване, натискане. Започва да се движи едва, когато спра с провокациите. Май ще го раздава чешит, натам вървят нещата.  Laughing

От храните най-бързо му действат черешите. Кафета, шоколади и тем подобни изобщо не го впечатляват.

# 50
  • София
  • Мнения: 688

Снощи в корема ми се случваше дискотека. По принцип си е шавлива бебката, но снощи какво се случи не знам, направо бе пощуряла. ММ като гледаше, чак го хвана страх да докосне корема ми, вика - "такова нещо не съм виждал, не боли ли". А истината е, че малко наболяваше, но това е сладка болка! Simple Smile


 Joy  И при нас беше същото. За пръв път не можах да спя цяла нощ и сега съм като разбита! Не ми се е случвало такова нещо със сина ми - кой знае каква дивачка си отглеждам.  Laughing  

И аз още нищо не съм гледала или купувала, а термина ми е началото на август. Харесала съм 2-3 модела колички по снимки и това е. Решила съм като изпратя детето на море с моите родители към 20-ти юни да правя списък и да тръгвам по магазините. Тайно се надявам беба да не се появи преди 15-ти юли.    Praynig    

На всички болни - бързо оздравяване! Много криво ми стана като прочетох и за скарлатината... това си е пълна безотговорност! Всеки път се учудвам как може да има такива родители?!?!?!? Аз ако бях щях да повдигна въпроса пред персонала в яслата/детската градина!  Peace  

# 51
  • Варна
  • Мнения: 365
Aни Много нечестно спрямо детето #Cussing out Ако мога да те посъветвaм, запиши я някъде да пее извън градината, аз много бързо разбрах, че там си е само за отбивaне на номера.
Крастaвичкa, не се притеснявaй от антибиотикa, бебчетaтa са развити вече и няма страшно.  В случая е може би по-малкото зло.  И аз не бях подготвенa за премеждия, тк предната бременност ми мина супер леко...
Буби Ако погледнеш по друг начин на ситуациятa, може би даже е по добре така. Хем свеки ще е доволнa ,че е допринеслa,  хем ти ще си избереш някаква готинa пеленa по твой вкус.А на изписването само пеленaтa се вижда, даже не е от значение дали си отива с дрешките Wink Представи си да ти беше подарилa комплект, който да не ти харесва ивдa си вързaнa с него Laughing
Тони Крaйно време ти беше дa спирaш с рaботa, зaслужaвaш мaлко почивкa.
Сега за да боря скукатa в болницата чета една немска книжкa за бебетa и там съветвaт давсме готови с покупките до 6 седмици преди раждането. Явно в Германия нямат суеверия  Laughing На мен много неща ми дадохa без да очаквам и се оказа че ще купувам само тоалетно принадлежности. Само за изписването Купих едно костюмче, направо се влюбих в него, защото е от много лека марерия и дори да е по-хладно , ще сложа по-дебелa пеленa. Аз най-вече затова не исках комплект. Ще го постнa във ФБ, точно в деня преди да вляза в болницата го взех Heart Eyes

Блaгодaря ви зa подкрепaтa,  вече съм много по добре, бебкa също е добре. Тоновете са в норма, само че се крие и бяга,  акушеркaтa по няколко пъти я гони, за да направи зaписa Laughing Отсегa е своенрaвнa, като кака си Wink Ох убих 45 минути догато напишa този пост, чакам само да стане утре и да се приберa  Crazy

# 52
  • Мнения: 106
Здравейте мами,
днес си пусках кръв и урина, та хемоглобина ми е под 100 (97), вие как сте с него, пиете ли нещо, първия път док ми изписа едни капсули, но реших да не се тъпча с медикаменти само..Дали трябва да се плаша? newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 550
И аз да се разпиша пълноценно в темата. Радвам се, че ви харесва, на мен ми е много морско, да видим дали ще успеем да осъществим плановете за кратка ваканция до морето.

Didddka91, за хемоглобина има много изписано и споделено, в последната тема се коментираше усилено Peace

Тони, много ми е мъчно за серията, в която си влязла. Дано поне сега като не ходиш на работа, се поотпуснеш малко. Не се притеснявай за АБ (краставичка, ти също), инфекцията е по-вредна  Hug

Галенето на корема води до контракции при по-чувствителни матки, но вие и сами можете да усетите дали това се случва при вас и да прецените  Peace

aissa80, много хубави пеленки! Напомнят ми за пелената на кралското бебе  Laughing

Бебешки съдове миех с Бочко, даже синосим такъв и на палатки, уж бил биоразградим. Препрат за пране Сано Максима и сега мисля такъв да ползвам, но течен.
 
Това от мен, прохладна вечер   bouquet

# 54
  • Мнения: 289
Ехее, вие сте изписали света. Crazy
Анабела, благодаря за новата тема! Страхотна е! Hug

Аз последните два дни се отдадох на пълен релакс. Wink Във вторник цял ден бях с приятелки, ходих на фризьор, на маникюр и разни други глезотийки Flutter, та съм много доволна.
А вчера си почивах цял ден вкъщи, макар че накрая вече ме хванаха лудите и като взех Борис от ясла, си спретнахме много хубава разходка с него и ММ. Много добре ми се отрази.
Бебка напоследък пак е доста активна. Май не й е много комфортно Confused, все се върти, не може да се натамани. Confused Сигурно й е тясно, не знам. Ама нощем е започнала да ме буди към 4-5 ч. Tired с бесни ритници, ръчкане и въртене... На моменти и доста си ме боли. Confused
Иначе сме добре. Нищо ново общо взето. Направих днес последните покупки за родилното и за бебка. Остана ми да й взема само козметика и да поръчаме количката другия месец, както и да ни пристигнат мебелите. Иначе сме готови и вече мога да дишам съвсем спокойно. Party

Аз да ви питам нещо. Laughing Забелязвали ли сте бебетата ви да харесват дадена песен или мелодия? Моята госпожица май още от сега има предпочитания. Wink Като слушам определени песни и се кротва... Жалко, че нощем не мога да спасявам положението с музика, че ще събудя цялата къща. Crazy А на песни, които на мен са ми много любими, забелязвам, че се вълнува нещо... рита, побутва ме... Не знам, може и да си въобразявам... Но напоследък го забелязвам това явление. Grinning

Бубс, на мен ми остана още 1 мъдрец, който не е поникнал, но другите 3 растат едновременно и понякога е голяма болка, та те разбирам Confused Hug На мен много ми помага едно хомеопатично лекарство. Казва се Меркуриос, разреждането, което си взимам е 15 и го пия по 3 пъти на ден. Беладона също много помага. Peace

Ani_J, много кофти постъпка от страна на госпожата. Sad И на мен ми стана жал за детето ти. Душица! Hug Поговорете си с госпожата... Не може така да се пренебрегва едно дете, та те са толкова чувствителни...

Много се радвам за хубавите новини от прегледите ви! Много големи бебоци си отглеждате! Simple Smile
Аз на 11.06 отново съм на ЖК, на 17.06 ще ходя на преглед в клиниката, в която ще раждам, та и там ще си видя бебето сигурно, на 22.06 пък съм на ФМ, та се очертава този месец доста често да виждам бебка... Само се чудя дали пък не е прекалено да я гледат толкова често на ехограф Rolling Eyes И се чудя дали да не отложа ЖК за началото на юли, преди да заминем на морето...

За галенето на корема - доста често го галя, ММ също... И мои приятелки не пропускат да го пипнат и погалят. Не ми пречи. С Борис сякаш по-малко го галех корема, слагах си само ръката, за да го усетя, когато рита, но да го галя така.. не. Но и на него, и сега на бебето, говоря, пея, пускам музика. А бебка много се радва - настава луд купон в коремчето, когато Борис й говори и ми гали корема. Heart Eyes

Прах за пране - ползвала съм Сано Максима, когато беше бебе. Наскоро започнах да му пера дрехите с бебешкия Персил. За бебето ония ден взех Сано Максима - сух. Така че пак на него ще заложа. Много е приятен на мирис, нежен, а и пере доста добре и омекотява. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 107
Аз уж се бях записала за темата, а нещо се е случило...
Още не мога да изчета всичко, което сте изписали, но малко по малко наваксвам Simple Smile
Ние с бебка сме добре, но днес доста се поизморих и сега сядам да почивам.
И аз съм в чуденка за количката още, харесала съм една, но дали е перфектната  newsm78 ...
А за морето... и ние ще се простим тази година, мислехме да ходим , но аз ще работя до края на юни и след това в 8ми месец няма да рискувам по тези "страхотни" магистрали... Но догодина ще сме тримка и ще е весело Simple Smile
Желая приятна вечер на всички  Hug

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Чудесна тема! Последната, в която сигурно няма да имаме появило се бебче!:))
Днес бях отново на преглед и съм много радостна") Госпожицата е 1170 гр ( демек расте), отговаря си и дори водите са повече. Обяснението на моя лекар е, че седалишната позиция на бебето може да е заблудила...Днес всичко беше в норма и съм на преглед след 4 седмици Peace
Сега вече съвсем дишам спокойно Praynig
Засега имам количка и кошче за новородено, комплект за изписване и чакам да ми върнат леглото. Другите пелени и дрешки смятам да купувам след като вляза в 9 месец.
Другото ново при мен е, че се чувствам по-добре отколкото преди месец. Болката в кръста намаля, имам прилив на енергия Crazy Надявам се да се задържа така до края:)

# 57
  • Мнения: 415
Здравейте, момичета! Да се похваля и аз малко- днес купих супер много работи за малкото зайче! Дрешки, козметики, шишенца, пеленки, одеалца, рокля за изписването( ако реши да е момче, в магазина казаха, че ще ни я сменят! Simple Smile ) и още разни работки! Щяхме и ваничка да купим, но ме домързя вече Simple Smile Остана ни кошарата, някои дреболийки и за мен за родилното. Вие подплънки кога си купувате- преди болницата или като видите колко кърма имате? За тях и помпата се чудя, дали ММ да ги вземе, като съм в болницата  newsm78
 И аз като си барам корема, бебето ми отвръща, но ако някой друг го бара,се скатава! На музика, много реагира, но все пак на мама и тати ще прилича де ( ние сме танцьори). Както каза Irina - точно дискотека е по цяла нощ!
 Болните мами бързо да се оправят, че малко остана...
 Днес видях на клипче бебето на приятелката ми, която роди в 8 месец и направо се разтопих  newsm30 Толкова е малка и сладка! Нямам търпение да си видя моето и да го гушкам много!  Hug Hug Hug Hug Hug
Лека нощ от мен- засега! Че ако е като снощи....  smile3514

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Дианче,честити покупки!Браво!Аз мисля преди да родя да си взема помпа и подплънки.
Прах за пране-аз използвам бебешкия Персил или Тео бебе течен.
Купих си днес две роклички Grinning

Последна редакция: пт, 05 юни 2015, 00:27 от Yana Pencheva

# 59
  • Мнения: 185
Привет!   bouquet
Днес видях една малка принцеса - на 2 седмици - второ дете на моя приятелка (първите ни деца са с 6м разлика, вторите живот и здраве към 3м ще им е разликата) - толкова се размечтах и аз да си гушна моята кукла  Heart Eyes Но, още е рано!  Praynig
Ваня В., успешна подготовка за държавните!  Hug
shhht.secret, бързо да се възстановяваш!  Hug
alioona14, Didddka91, mailli , добре дошли!
Честити покупки на всички! И аз вече нямам търпение да се развихря по магазините, но засега съм в застой...
Галенето на бебето - еми не мога да не си го галя  Rolling Eyes Виж, ако лекар ми каже да не го правя е друго нещо, или ако усетя, че нещо не е наред като го правя. На мен пък ММ само ми се караше с предната Б, че си използвам корема за подпиране - несъзнателно си слагах ръцете отгоре, беше много удобна поставка  Laughing а сега ме хвали, че нося бебето, като слагам ръце отдолу  ooooh!
*Ani_J*, да ти кажа, против съм разправиите по принцип, но на твое място бих се скарала много сериозно с въпросната госпожа.
Скрит текст:
Имам подобен спомен от ДГ - имах главна роля в една пиеса, но уви, пролет беше - много боледувах, но си репетирах с голямо желание вкъщи и знаех цялата пиеска наизуст. Няма да забравя как отивам на ДГ с майка ми, и едната госпожа ни заявява, че ролята ми е дадена на друго момиче. Така се разревах.  Cry Майка ми си поговори на висок тон с госпожата и ролята си остана моя...
Мога да си представя какво разочарование е това за едно дете и хора, които са избрали такива професии не трябва да причиняват такива травми на децата...
Браво на всички, които имат зелена светлина за моренце! При нас няма да се получи, защото от работата на ММ не го пускат за повече от 2 дни почивка, а вкъщи има доста работа така или иначе за "почивните дни", но догодина живи и здрави - не 3-ма, а 4-ма  Crazy  Laughing
Orangina, да споделиш някоя снимка  Simple Smile
краставичка, мила, много ти се струпа, но важното е, че си издържала дотук и остава съвсем мъничко! Стискам палци вече да не се чува нищо лошо от теб!  Hug
antonia02, хубаво е, че си решила да не се връщаш на работа! Имаш нужда от почивка! Не ти е малко, това, което ти се случва! Отдай се на бременността и подготовката за хубавите събития и оттук нататък само хубави неща!  Hug
diana:), аз си бях купила ето такива подплънки преди да родя, и по-добре. В началото, докато засуче бебчо ми бяха толкова чувствителни зърната, че допирът с всякакви материи ми беше болезнен, само подплънките ме спасяваха  Peace А течове при мен нямаше чак до към 3-4 месец, но тогава вече не слагах подплънки - все съм на опаки  Whistling
Помпа за кърма също имах купена преди раждането и помолих да ми я донесат в болницата на втория ден, където я стерилизираха и я използвах - малкия сучеше само на едната гърда и се налагаше другата да я изцеждам, защото много ме болеше...
Желая ви спокойна нощ!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт