Великобритания - тема 59 Лятно Морска

  • 65 850
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 11 622
Merry сина ми в Y5 решаваха елементарни задачи от вероятности. Малкия можеше да дели и умножава по бг начина като дойде тук - имахме разговор с госпожата да го остави така да дели в началото, че и езика не знае и му се събират много нови неща, та първо аз усвоих начина и след това учих детето. Та в Y4 направиха доста компромиси с разликите, но в Y5 вече бяха категорични, че всичко трябва да е както тук, та имахме лек проблем с решаване на задачи с неизвестно, защото малкия ги решаваше с Х..., дори търсих съвет и тук в темата...така или иначе това отмина и вече решават задачи с Х  Joy И на мен математиката ми е слабост, но малкия предпочита да чете и да  пише разкази   hahaha
Check Please до сега в училището на сина ми още първата учебна седмица има тестове - за да се установи нивото и да се зададе таргета. В края на всеки срок има отново тестове и се вижда дали детето има развитие, промяна в нивото и таргета. В един клас децата са на различни сетове и съответно материала, който учат е различен - няма как да има оценяване както в Бг.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2015, 18:43 от Ladybird_

# 751
  • Мнения: 500
Check Please, благодаря за линковете с учебници. Тези учебни тетрадки по математика не са ми познати, училището на сина ми не ги използва, а и пише че са "европейско издание", т.е. не са за Англия. Не са публикували нищо от съдържанието, но за тетрадка С1 има отговорите на въпросите. с1 ти казваш, че е за следващата година, т.е Y10 ли? Ами моят син всичко това го знаеше в края на Y5, защото се подготвяше за изпит по 11+. Така... Успокоих се, че не съм си родила децата в грешната страна, иначе направо щях да бягам обратно в България Laughing. Шегата настрана - 11+ си е много сериозен изпит (минах го веднъж с първия си син, сега втория се подготвя), та знам за какво иде реч и по четирите предмета - математика, английски, verbal и nonverbal reasoning. Съжалявам, не знам на български да има еквиваленти, затова ги пиша на английски. А колкото до какво учат в Y8, ами тук химия, биология и физика са задължителни предмети и такива неакадемични като фотография и моден дизайн няма да намериш почти никъде, най-много ако има някъде някакво тясноспециализирано училище.

Мисля, че стана ясно от дългата ми тирада  Simple Smile, че нямам проблем с английското образование. В България съм завършила математическа гимназия и верно учехме яко, но и тук сина ми в grammar училище учи също толкова много, ако не и повече, защото в добавка има и латински, немски и френски. Системата си е много добра, за който има желание да учи! Simple Smile

# 752
  • Мнения: X
с1 ти казваш, че е за следващата година, т.е Y10 ли?

Y9.  Peace C1 май е за "ниския" сет.
За останалото, ще видим догодина като сме там.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2015, 18:54 от Анонимен

# 753
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=872756.new#new

Скачайте в новата тема, после ще оправя първия пост ,че от таблета не мога.

Общи условия

Активация на акаунт